Απόψεις για τη γυμναστική στο σπίτι

fayluv

Νεοφερμένος

Η fayluv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειμαι 28 χρονων και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω γυμναστική με σκοπό να χάσω κάποια κιλά. Με ενδιαφέρει επίσης να φύγει η κυτταρίτιδα από την περιοχή των γλουτών. Ρώτησα στο γυμναστήριο που έχει κοντά στο σπίτι μου και η συνδρομή είναι περίπου
στα 350 euro το χρονο (διαφοροποιειται ανάλογα τα προγραμματα που επιλεγει κανεις, καποια χρεωνονται extra). Aπο την αλλη
ειδα στο Αmazon οτι με αυτα τα χρηματα μπορω να αγορασω ελλειπτικό ή ηλεκτρικό διάδρομο. Το γυμναστήριο εχει πολυ περισσότερα οργανα, αλλα δεν ξερω αν θα καταφερω να πηγαινω τακτικα. Απο την αλλη δεν ξερω αν ενα μηχανημα πχ το ελλειπτικο θα κανει απο μόνο του δουλειά. :hmm: Θα ήθελα να μου πείτε την δικιά σας εμπειρία. Αν έχετε δει αποτελεσμα και με ποσες φορες την εβδομμαδα? Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εαν θες να πας στο γυμναστηριο μονο για τον διαδρομο και τον ελλειπτικο,καλυτερα κρατα τα λεφτα σου,παρε μια φορμα,αθλητικα παπουτσια και τρεχα εξω... Γυμναστηριο θα πας για την ποικιλια στα οργανα, τον γυμναστη που εαν εχεις καποια απορια μπορει να σου την λυσει...Και για την κοινωνικοποιηση φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
αν είσαι σχολαστική και συνεπής με το πρόγραμμα που θα βάλεις μπορείς να κάνεις και μόνη σου...θα είναι πολύ καλύτερα από πολλές απόψεις... τώρα αν πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να ξεχνιέσαι και σιγά-σιγά να τα παρατάς πήγαινε στο γυμναστήριο, οπού θα σε αναλάβει κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
βασικα πιστευω οτι αν ξεκινησεις μονη σου ειναι πολυ πιο ευκολο να τα παρατησεις,ενω στο γυμναστηριο θα σε βαλουν σε ενα προγραμμα κι εσυ απλα θα πρεπει να το τηρησεις!!ασε που εκει μπορουν να σε συμβουλευσουν για το τι ασκησεις θα επρεπε να κανεις,πως να τις κανεις κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ειμαι 28 χρονων και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω γυμναστική με σκοπό να χάσω κάποια κιλά. Με ενδιαφέρει επίσης να φύγει η κυτταρίτιδα από την περιοχή των γλουτών. Ρώτησα στο γυμναστήριο που έχει κοντά στο σπίτι μου και η συνδρομή είναι περίπου
στα 350 euro το χρονο (διαφοροποιειται ανάλογα τα προγραμματα που επιλεγει κανεις, καποια χρεωνονται extra). Aπο την αλλη
ειδα στο Αmazon οτι με αυτα τα χρηματα μπορω να αγορασω ελλειπτικό ή ηλεκτρικό διάδρομο. Το γυμναστήριο εχει πολυ περισσότερα οργανα, αλλα δεν ξερω αν θα καταφερω να πηγαινω τακτικα. Απο την αλλη δεν ξερω αν ενα μηχανημα πχ το ελλειπτικο θα κανει απο μόνο του δουλειά. :hmm: Θα ήθελα να μου πείτε την δικιά σας εμπειρία. Αν έχετε δει αποτελεσμα και με ποσες φορες την εβδομμαδα? Ευχαριστώ

εαν παρεις με 350 διαδρομο η ελλειπτικο τοτε στον ενα μηνα θα σου χαλασει. πηγαινε σε γυμναστηριο. μπορεις να πας και σε ποιο φθηνο πχ με 150-200 ευρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η διαφορα ειναι στους στοχους... Καλο μηχανιμα με αυτα τα λευτα δεν νομιζω να μπορεις να βρεις, αλλα αν θες να χασεις 2-3 κιλα μπορεις απλα να πηγενεις για περπατιμα/τρεξιμο στον δρομο η σε καπιο παρκο και να γλιτωσεις και τα λευτα σου.

Το γυμναστιριο θα σου προσφερει (εξαρτατε απο εσενα βεβαια αν θα την χρησιμοποιησης) μια καλητερη υποδομη, για πιο σοβαρη δουλεια. Να πας γυμναστιριο μονο για διαδρομο και εληπτικο κατα την γνωμη μου ειναι κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ανάλογα. Εχεις τον χρόνο και την πειθαρχία να πηγαίνεις γημναστήριο? Εγώ έχω χάσει τα λεφτά μου πολλές φορές έτσι...γράφομαι και πάω τις πρώτες μέρες. Μετά σκεφτομαι τον χρόνο που κάνω να πάω και να γυρίσω, το ότι πρέπει να γυρίσω σπίτι να αλλάξω και να ξαναφύγω, το ότι βγαίνω στον δρόμο ιδρωμένη, το ότι πολλες φορές περιμένω για διάδρομο/ποδήλατο/ελλειπτικό να αδειάσει και δεν μπορώ να κάνω ζέσταμα για αρκετή ώρα, το ότι στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ!! Δεν είναι για μένα, τίποτα εκεί μέσα δεν μου ταιριάζει.
Ελα μου ομως που τρώω σα γουρούνα και δεν θέλω να το κόψω. Τι θα κάνω για να μην γίνω τοφάλα? Ε, γράφτηκα σε pole dance, πήρα pole στο σπίτι (300 ευρώ) και μια χαρά όλα. Στα μαθήματα πάω σπάνια, πιό πολύ ασχολούμαι σπίτι όταν και όσο θέλω, χωρίς να νιώθω ότι κάνω άσκηση. Οπότε, για μένα πάντα, το καλύτερο είναι ο χορός. Αν σ' αρεσει κι εσένα οποιοδήποτε είδος χορού, ασχολήσου γιατί αξιζει. Μπορείς και από το σπίτι (με dvd ή freestyle κλπ) αλλά και σε στούντιο. Οχι μόνο γυμνάζεσαι αλλά μαθαίνεις και μια τέχνη. Πάνω από όλα, περνάς την ώρα σου ευχάριστα, δημιουργικά και δεν βαριέσαι κάνοντας επαναληψεις τα ίδια κάθε μέρα, οπως στο γυμναστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Τα έχω κάνει και τα δύο. Τα όργανα είναι πεταμένα λεφτά, δεν συγκρίνεται με το γυμναστήριο. Πλήρωσα 450 ευρώ για ένα ελλειπτικό που τρίζει όταν με 240 ευρώ το χρόνο στο γυμναστήριο έχω τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ανάλογα. Εχεις τον χρόνο και την πειθαρχία να πηγαίνεις γημναστήριο? Εγώ έχω χάσει τα λεφτά μου πολλές φορές έτσι...γράφομαι και πάω τις πρώτες μέρες. Μετά σκεφτομαι τον χρόνο που κάνω να πάω και να γυρίσω, το ότι πρέπει να γυρίσω σπίτι να αλλάξω και να ξαναφύγω, το ότι βγαίνω στον δρόμο ιδρωμένη, το ότι πολλες φορές περιμένω για διάδρομο/ποδήλατο/ελλειπτικό να αδειάσει και δεν μπορώ να κάνω ζέσταμα για αρκετή ώρα, το ότι στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ!! Δεν είναι για μένα, τίποτα εκεί μέσα δεν μου ταιριάζει.
Ελα μου ομως που τρώω σα γουρούνα και δεν θέλω να το κόψω. Τι θα κάνω για να μην γίνω τοφάλα? Ε, γράφτηκα σε pole dance, πήρα pole στο σπίτι (300 ευρώ) και μια χαρά όλα. Στα μαθήματα πάω σπάνια, πιό πολύ ασχολούμαι σπίτι όταν και όσο θέλω, χωρίς να νιώθω ότι κάνω άσκηση. Οπότε, για μένα πάντα, το καλύτερο είναι ο χορός. Αν σ' αρεσει κι εσένα οποιοδήποτε είδος χορού, ασχολήσου γιατί αξιζει. Μπορείς και από το σπίτι (με dvd ή freestyle κλπ) αλλά και σε στούντιο. Οχι μόνο γυμνάζεσαι αλλά μαθαίνεις και μια τέχνη. Πάνω από όλα, περνάς την ώρα σου ευχάριστα, δημιουργικά και δεν βαριέσαι κάνοντας επαναληψεις τα ίδια κάθε μέρα, οπως στο γυμναστήριο.

Christinelle...Χωρις να θελω να ακουστω χυδαιος...Αλλα αυτο το pole dance...Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο δωρο γενεθλιων για εναν αντρα...Ον τοπικ...O χορος ειναι πολυ καλη ιδεα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αλλα αυτο το pole dance...Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο δωρο γενεθλιων για εναν αντρα

από την άλλη,
υπάρχει πάντα το κλασσικό aftershave
που αντίθετα με την γυναίκα, έχει και κάποια πρακτικη χρησιμοτητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fayluv

Νεοφερμένος

Η fayluv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

Δυστυχώς είναι αρκετα δύσκολο όταν μένεις κέντρο να βγεις για τρέξιμο έξω. Τον χειμώνα ειδικά που μετα τις 5-6 είναι σκοτάδι φοβάμαι να βγαίνω μόνη μου γιατί είναι αρκετά επικύνδινα. Αν δεν σε ληστέψουν, θα πας απο αυτοκίνητο, θα πέσεις σε καμμια τρύπα στο πεζοδρομιο (το έπαθα πέρσι και εκανα 15 μερες να επανελθω) η θα πατήσεις τίποτα απο σκύλο (και αυτο το εχω παθει). Ασε που απο το καυσαεριο η κατασταση ειναι ανυποφορη.
Γι αυτο ημουν ανάμεσα σε σπιτι ή γυμναστήριο. Αλλιώς λεφτά δεν μου περισσεύουν. Παίρνω τόσα λίγα που άφηστε... Σχεδόν όλοι μου προτείνατε γυμναστήριο και όντως από οτι είδα με 350 euro δεν παίρνεις σοβαρά μηχανήματα για το σπίτι. Οι φθηνότεροι διάδρομοι που έιδα στο skroutz ξεκινούσαν απο 400 ευρω και μου φαίνονταν εντλώς ψεύτικοι σε σχέση με του γυμναστηρίου. Επίσης με επιρρεασε και αυτο που εσεις , αλλα και φιλοι μου , μου ειπατε: οτι η ποικιλια που προσφερει το γυμναστήριο σε ασκήσεις και η ποιότητα προπόνησης είναι καλύτερη. Εχεις πιο ακριβα όργανα
τον γυμναστή να σου λεει κλπ... Το κοινό ψήφισε και εγώ θα το εμπιστευτώ :) Σας ευχαριστώ όλους, τον καθένα ξεχωριστά για τον χρόνο σας.
Αλλη μια ερωτηση plz
Εχει δοκιμάσει κανείς πρόγραμμα aerobic στο γυμναστήριο? Ειναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχει δοκιμάσει κανείς πρόγραμμα aerobic στο γυμναστήριο? Ειναι καλό?

Πρωτου μπεις σε ενα προγραμμα μιλα με τον γυμναστη γιατι λογικα θα εχει διαφορων επιπεδων. Αν μπεις σε ενα για προχωριμενους και εχεις να κουνιθεις 5χρονια δεν θα την παλεψεις.
Γενικα η αεροβικη ειναι πολυ καλη αν ο σκοπος σου ειναι να καψεις λιπος η να βελτιωσεις την φυσικη σου κατασταση.

Γενικα, εφοσων αποφασισες να πας γυμναστιριο θα σου προτινα να δεις τι προγραμματα εχεις τις ωρες που μπορεις να πηγενεις, να δεις τι ειναι το καθενα και αν σ'αρεσει κατι να το παρακολουθεις. Με διαδρομο, ελλιπτικο και ποδηλατο ειναι βαρετο να καθεσε επι 45λεπτα πχ, ενω σε ενα τετιο προγραμμα συνιθος περναει πιο γρηγορα η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αλλη μια ερωτηση plz
Εχει δοκιμάσει κανείς πρόγραμμα aerobic στο γυμναστήριο? Ειναι καλό?

Τα προγράμματα είναι αυτά που αξίζουν στο γυμναστήριο. Κάνουν δουλειά αν ακούς τον γυμναστή και είναι και πιο ευχάριστα απ το να κάθεσαι να κάνεις όργανα.
Δες pillates, yoga, χορό έχουν ενίοτε και γενικότερα δες τι σου αρέσει να παρακολουθείς. Εγω πάντως κάνω κατα κύριο λόγο προγράμματα, διάδρομο, ελλειπτικό και ποδήλατο για ζέσταμα, και μετά προγράμματα, μου είναι πιο ενδιαφέρον απ το να κάθομαι και να περιμένω να τελειώσουν οι άλλοι για να κάνω βάρη, άσε που τα προγράμματα τα συνδιάζουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμενα γενικά δε μαρεσουν τα οργανα παρα μονο διάδρομος και βαράκια. Και γενικά το στησιμο του γυμναστηρίου δε μαρεσει. Σε ενα θυμαμαι που πηγαινα βρωμαγε χαπιλα απο χιλιομετρα. Μαρεσει άλλους ειδους γυμναστική, περπάτημα, τρεξιματάκι, στιβος, πιλάτες, ποδήλατο, διάδρομος, βόλλευ, κολύμπι ζωντας το στη φυση, στο δρομο κι οχι κλεισμένη σε τοιχους. Αν εσενα σαρεσει αυτό γράψου γυμναστήριο, εχει κι ομαδικά. Και θα σου προτεινα καποιο συνοικιακό, καλό που θα χεις ακουσει καλα σχόλια. Αν είσαι σαν κι εμένα, ένας διάδρομος στο σπίτι, κάποιο ντιβιντί με ασκήσεις και μια εγγραφή σε αθλητικό σύλλογο για κάποιο άθλημα would be the best choice I guess. Αν εχεις χωρο φτιάξε μια σαουνα. :D Με φτιάχνει τρελα το λιωσιμο στη σαουνα! :D
Good luck με τη δίαιτά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fayluv

Νεοφερμένος

Η fayluv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Dark_kronos, Enrose, Mindcircus σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Πήγα στο γυμναστήριο χτες και έκανα εγγραφή. Σήμερα το απόγευμα θα μιλήσω με έναν από τους γυμναστές να μου φτιάξει πρόγραμμα. Θα του πω δηλαδή τι στόχους έχω και ανάλογα θα μου προτείνει τι να κανω. Αυτο μου έκανε αρκετά θετική εντύπωση γιατί βλέπω ότι τελικά υπάρχει καποιο νόημα στο να πας γυμναστήριο. Εριξα και μια γρήγορη ματιά στα προγράμματα που έκαναν εκείνη την ώρα και περισσότερο μου άρεσε το arobic. Η yoga δεν με ενθουσίασε και τόσο. Οποτε σήμερα βγάζω τα αθλητικά μου από την ντουλάπα και ξεκινάω ... LOL rocky is back!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kant

Νεοφερμένος

Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Η προιστορια φιλη μου εχει δειξει πως στο σπιτι σπανιως γυμναζεσαι σωστα.
Απο την αλλη,
τα χρηματα ειναι αρκετα και δεν χρειαζεται να δωσεις τοσα για αρχη (συνηθως οι μισοι αθλουμενοι εγκαταλειπουν).
Ξεκινησε με μια φθηνη συνδρομη σε γυμναστηριο,
επελεξε ενα προγραμμα με αρκετη αεροβικη και λιγα βαρη,
και βαλε ενα καλο διαιτολογιο στην ζωη σου.
Το κυριωτερο ειναι η υπομονη (1 ετος για καλα αποτελεσματα).
Η κυταριτιδα φευγει παρ'ολα αυτα δυσκολοτερα απο οτι χανονται τα κιλα.
Καλη επιτυχια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas007

Νεοφερμένος

Ο kostas007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια σκεφτομαι να ξεκινησω προγραμμα ενδυναμωσης στο σπιτι(λεφτα δεν υπαρχουν για γυμναστηριο :/: ) εχοντας παρει ορισμενες συμβουλες αλλα αυτο που θα ηθελα ειναι να μου πειτε πως να το συνδυασω με τη διατροφη μου, δηλ. αν πρεπει να τελειωνω τις ασκησεις και επειτα να γευματιζω(και μετα απο ποση ωρα) ή αντιστροφα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλό θα ήταν,να έχεις φάει τουλάχιστον 2 ώρες πριν την άσκηση,ώστε να έχεις χωνέψει ένα μεγάλο ποσοστό της τροφής.
Μετά την άσκηση,θα πρέπει να φάει μέσα σε 45 λεπτά τροφή πλούσια σε πρωτεϊνες.
Και γενικότερα να τρώς ελαφριά και συχνά γεύματα,παρά λίγα και βαριά. 4-5 κατά την διάρκεια της ημέρας είναι μία χαρά.
Να υπολογίζεις πως ένας μέσος άντρας χρειάζεται γύρω στις 2500 θερμίδες την ημέρα.Αν βάλεις και την άσκηση μέσα,κάντες σχεδόν 3000 την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
προτεινετε και ασκησεις για ολο το σωμα ή που γυμναζουν πολλαπλες μυικες ομαδες,γιατι κι εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι,αλλα κυριως βαρακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
προτεινετε και ασκησεις για ολο το σωμα ή που γυμναζουν πολλαπλες μυικες ομαδες,γιατι κι εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι,αλλα κυριως βαρακια...

Κάμψεις, έλξεις, καθίσματα, αν έχεις γυμνασμένα πόδια κάνε καθίσματα με 1 πόδι κάθε φορά, αλλά να έχεις προσβάσιμο ένα αντικείμενο να κρατιέσαι για ισορροπία, μην φας τα μούτρα σου.

Έχει κάτι πολύ ωραίες ασκήσεις που λέγονται burpees ψάξε στο ιντερνετ, από τις αγαπημένες μου είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top