Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,294 μηνύματα σε 76,714 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καρτ Ποστάλ

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 11:08, 06-12-11:

Χρειάζομαι μία βοήθεια Δεν ξέρω αν είναι ανόητες οι ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω ιδέα για το πώς να στείλω ένα καρτ ποστάλ στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Ελ Σαλβαδόρ

Χρειάζεται να τη βάλω σε φάκελο ή απλά τη στέλνω όπως είναι;

Αν έχετε στείλει ποτέ στο εξωτερικό σας παρακαλώ δώστε μερικές οδηγίες

Ευχαριστώ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε: στις 13:21, 06-12-11:

Αν θες μπορείς να την βάλεις και σε φάκελο, αλλά θεωρητικά τις στέλνεις χωρίς. Για αυτό έχει τις γραμμές στην μία μεριά (για την διεύθυνση) και χώρο για το γραμματόσημο.
1
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 14:41, 06-12-11:

Α μάλιστα Ευχαριστώ και πάλι!
Ο μελλοντικός παραλήπτης μου είπε ότι δεν χρειάζεται ονοματεπώνυμο παραλήπτη αλλά μόνο τη διεύθυνσή του Αυτό έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει έτσι δεν είναι;
Επίσης το ρίχνω στα κουτιά του ταχυδρομείου με τα γράμματα που προορίζονται για εξωτερικό ή πρέπει να το πάω στους υπαλλήλους;
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,741 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 15:24, 16-12-11:

Καλό είναι από τη στιγμή που κυκλοφορούν χιλιάδες γράμματα σε όλο το κόσμο να βάλεις την carte-postale μέσα σε ένα φάκελο... για να φτάσει "σώα και αβλαβής" στον προορισμό της.... Άλλωστε για ποιο λόγο να βλέπουν οι άλλοι τι γράφεις....;;;; Αν τώρα απλώς είναι το ηλιοβασίλεμα από το Σούνιο και του λες του παραλήπτη "Γεια χαρά από το Σούνιο" ...Δεν τρέχει και τίποτε....

Όπως φαίνεται και στην εικόνα μια χαρά πάει και μόνη της....

1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος