Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,249 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 220 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 458)
Ναι
289
63,10%
Όχι
169
36,90%

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:33, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ακριβώς αυτό εννοώ.
Αν δεν είναι φίλος αυτός που μοιράζεσαι το κρεβάτι σου και τις πιο προσωπικές σου στιγμές, τότε τι είναι; Αν δεν είναι αυτός φίλος σου, τότε ποιος είναι;
Μπράβο...τώρα συννενοηθήκαμε καλύτερα!
Εγώ δεν έχω κολλήτους ή κολλητές ... έχω τον σύντροφό μου !!!
Θεωρώ πως είναι ο καλύτερος φίλος για' μένα...διότι δεν με ζηλεύει και προσπαθεί πάντα να με κάνει να περνάω καλά και να ξεχνάω ότι με βασανίζει!

Φιλοι υπάρχουν πολλοί...κολλητοί ΟΧΙ !!!!!!

Edit: Μιλάω σε προσωπικό επίπεδο πάντα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε: στις 11:35, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Σωστή, μπορεί να έφταιγαν αυτά τα άτομα ... αλλά νομίζω πως δεν είναι μόνο αυτά στην δική μου περίπτωση!
Εγώ δεν πίστευα ΠΟΤΕ ότι θα μπορούσε να συμβεί αυτό που μου είχε τύχει τότε...και να που έπεσα απο τα σύννεφα!!!

Δεν αποκλείω τπτ...όλα μπορούν να συμβούν στην ζωή!
Σιγουρα καποια ατομα μπορει να κανουν καποια πραγματα και να μας κανουν να πεσουμε απο τα συννεφα..Αλλα το ιδιο θα μπορουσε να συμβει και με την κολλητη μας η με την οικογενεια μας!Το θεμα ειναι ποιους θα επιλεξουμε εμεις να εμπιστευομαστε!Εξαλλου αυτα αποτελουν εξαιρεση στον κανονα και οχι τον ιδιο τον κανονα!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 11:37, 13-05-08:

Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε δύο άτομα διαφορετικού φύλου αφού πρώτα περάσει από το μυαλό και των δύο (?) το ερωτικό. Όταν αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο μπορεί να υπάρξει ειλικρινή φιλία. Από προσωπική εμπειρία έχω φίλους και είμαι ιδιαιτέρως χαρούμενη για αυτό. Ειδικά ένας φίλος μου, μου έχει σταθεί πολύ και όλως παραδόξως άντεχε πάντα την γκρίνια μου

Όσο για το αγόρι μου εννοείται ότι είναι ο καλύτερός μου φίλος. Ξέρει τα πάντα για μένα και του λέω πράγματα που ντρέπομαι μερικές φορές να ομολογήσω στις φίλες μου.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:39, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Αννουλα
Σιγουρα καποια ατομα μπορει να κανουν καποια πραγματα και να μας κανουν να πεσουμε απο τα συννεφα..Αλλα το ιδιο θα μπορουσε να συμβει και με την κολλητη μας η με την οικογενεια μας!Το θεμα ειναι ποιους θα επιλεξουμε εμεις να εμπιστευομαστε!Εξαλλου αυτα αποτελουν εξαιρεση στον κανονα και οχι τον ιδιο τον κανονα!!
Έτσι, δεν υπάρχουν κανόνες στην ζωή & συγκεκριμένα στα συναισθήματα!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 11:45, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε δύο άτομα διαφορετικού φύλου αφού πρώτα περάσει από το μυαλό και των δύο (?) το ερωτικό. Όταν αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο μπορεί να υπάρξει ειλικρινή φιλία.
Δεν είναι απαραίτητο πάντα, να αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:50, 13-05-08:

Αχ, βρε παιδιά τι μου θυμίσατε τώρα...
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 11:52, 13-05-08:

Δεν είναι απαραίτητο πάντα, να αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο.
Ναι δεν αντιλέγω. Απλά όταν θα υποβόσκει αυτό τότε θα είναι ίσως κάτι παραπάνω από φιλία και επιπλέον μπορεί να προκύψουν άλλα προβλήματα. Για παράδειγμα, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σου ή μπορεί να μη σου δώσει καλή συμβουλή, όταν τη ζητήσεις για μία κοπέλα που σου αρέσει, λόγω ζήλιας. Δεν ξέρω, ίσως και να κάνω λάθος...
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:54, 13-05-08:

Ναι δεν αντιλέγω. Απλά όταν θα υποβόσκει αυτό τότε θα είναι ίσως κάτι παραπάνω από φιλία και επιπλέον μπορεί να προκύψουν άλλα προβλήματα. Για παράδειγμα, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σου ή μπορεί να μη σου δώσει καλή συμβουλή, όταν τη ζητήσεις για μία κοπέλα που σου αρέσει, λόγω ζήλιας. Δεν ξέρω, ίσως και να κάνω λάθος...
Αχ, τι μου θύμησες τώρα!!!
Ο παλίος μου κολλητός φίλος και τελευταίος...με χώρισε απο το τότε αγόρι μου με πολύ περίεργο τρόπο...
Και τελικά ενώ τα πίναμε στο σπίτι του.......

Αυτα!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 11:55, 13-05-08:

Πάλι φιλία θα είναι. Στο χέρι του καθενός είναι να μην προκύψουν προβλήματα.
Δεν έχι όλος ο κόσμος σχέση άλλωστε.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda έγραψε: στις 11:58, 13-05-08:

Προφανώς μιλάω για την περίπτωση που έχει σχέση Και δυστυχώς δεν είναι πάντα στο χέρι μας να μην προκύψουν προβλήματα. Στο χέρι μας είναι το πώς θα το χειριστούμε αφού προκύψουν
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:59, 13-05-08:

Πάλι φιλία θα είναι. Στο χέρι του καθενός είναι να μην προκύψουν προβλήματα.
Δεν έχι όλος ο κόσμος σχέση άλλωστε.
Πιστεύω πως φιλία με άντρα μπορείς να κάνεις αν είσαι ελεύθερος όπως είπες...για να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα!!!
Σίγουρα αν έχεις μια σταθερή και σοβαρή σχέση ο σύντροφός σου δεν θα ανεχόταν να έκανες παρέα τόσο πολύ κολλήτή με έναν άντρα ή το αντίθετο για τους άντρες! Θα ζήλευε λιγουλάκι...
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:01, 13-05-08:

Πιστεύω πως φιλία με άντρα μπορείς να κάνεις αν είσαι ελεύθερος όπως είπες...για να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα!!!
Σίγουρα αν έχεις μια σταθερή και σοβαρή σχέση ο σύντροφός σου δεν θα ανεχόταν να έκανες παρέα τόσο πολύ κολλήτή με έναν άντρα ή το αντίθετο για τους άντρες! Θα ζήλευε λιγουλάκι...
Αλλη μια περίπτωση που αποδεικνύεται η σκλαβιά που επιβάλλει μια σχέση.
Αν είναι ποτέ δυνατόν, αν θυσιάσω φίλες κολλητές που έχουμε περάσει μια ζωή ολόκληρη μαζί, στο βωμό μιας σχέσης.
Στη μάνα της και γρήγορα..........
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:04, 13-05-08:

Αλλη μια περίπτωση που αποδεικνύεται η σκλαβιά που επιβάλλει μια σχέση.
Αν είναι ποτέ δυνατόν, αν θυσιάσω φίλες κολλητές που έχουμε περάσει μια ζωή ολόκληρη μαζί, στο βωμό μιας σχέσης.
Στη μάνα της και γρήγορα..........
Καλά, όταν κλ@σεις την κοπέλα σου για την φίλη σου θα σου πώ αν θα ζηλέψει ή όχι...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 12:08, 13-05-08:

Μεταξύ άντρα-γυναίκας που γνωρίζονται από πολύυυυυυυυυυ μικρά πάντως θεωρώ ότι είναι πολύ πιο πιθανό να κάνουν ειλικρινή φιλία, μιας και είναι πιθανό (αλλά όχι και στάνταρ φυσικά) να βλέπουν ο ένας τον άλλον σαν... αδερφό του. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να ισχύει πάντα.

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
σόρρυ που πετάγομαι σαν την άσχετη (μην πω τίποτα άλλο), αλλά αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση, δεν ανοίγεις ένα θρεντ?
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=6366
Τα νταααααααααααα!!!

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Λίγα λόγια για την Ιδριλ
είναι και γ@μώ τα άτομα
Idril rulez.-
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 12:12, 13-05-08:

Σπάνια. Θα πρέπει ο ένας από τους δυο να κουνάει την αχλαδιά.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:28, 13-05-08:

Καλά, όταν κλ@σεις την κοπέλα σου για την φίλη σου θα σου πώ αν θα ζηλέψει ή όχι...
Μα αυτό λέω κι εγώ.
Γι αυτό κι εγώ έκανα τις επιλογές μου.

Στη μάνα σου και γρήγορα είπαμε........
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:34, 13-05-08:

Μα αυτό λέω κι εγώ.
Γι αυτό κι εγώ έκανα τις επιλογές μου.

Στη μάνα σου και γρήγορα είπαμε........
Με διώχνεις??? Δεν ξέρεις τι χάνεις!!!

Απλα και με λίγα λόγια ... όλα στην ζωή θέλουν μέτρο!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:37, 13-05-08:

Οχι εσένα βέβαια....
Φυσικά θέλουν μέτρο.
Και μέτρο και θερμόμετρο......
Παράθεση

Giotouli

Νεοφερμένος

H Giotouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Giotouli έγραψε: στις 20:20, 06-06-08:

κι εγώ πιστεύω πως υπάρχει!!!
είχα κι εγώ κάποτε άντρα φίλο και μάλιστα πολύ καλό και έμπιστο!!!
Βέβαια μετά δυστυχώς χαθήκαμε καθένας με τις δουλιές του και την δημιουργία οικογένειας...αλλά ακόμα μου έχει μείνει μια γλυκιά ανάμνηση από αυτή τη φιλία!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε: στις 20:27, 06-06-08:

Και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει αν απορρίψουμε κάποια στερεότυπα με τα οποία -κατά βάση- μεγαλώσαμε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες