Ας κρίνουμε το κομμάτι

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Για σου fandago Με της λίστες σου ..εγω δεν θα κρίνω ίνα μην κριθώ.. (Του Κρόνου και Niya μου φαίνονται όμορφα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι κάνετε εδώ,αλλά φαίνεται καλό.
Πως συμμετέχουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κάθε κάποιο διάστημα 2-3 μέρες κάποιος βάζει ένα τραγούδι και οι υπόλοιποι λένε τα ακούσματα τους, την άποψη τους και την βαθμολογία τους για το τραγούδι που μπήκε τελευταίο.

Μετά το διάστημα αυτό βάζει ο επόμενος.

Όσοι θέλουν να βάλουν ένα τραγούδι να κριθεί το δηλώνουν και μπαίνουν στο τέλος της λίστας. Αργότερα μπορούν να βάλουν και άλλο, όπου ξαναμπαίνουν στο τέλος της λίστας.

Στο περίπου αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ααααααα θέλω,θέλω!!!!!!!!
Αλλά παίζει να είμαι λίγο bitch,ελπίζω να μη θιχτεί κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οκ, αρκεί να είναι σε κόσμια πλαίσια :P

Μπορείς να ξεκινήσεις να κρίνεις ήδη από το κομμάτι που έβαλε ο Monaxos πριν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Α ωραία :clapup:! Θα κρίνω κι εγώ σε λίγο γιατί μόλις γύρισα από μια δουλίτσα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω θελω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Προτιμώ να ακούω κυρίως ξένη πόπ μουσική, ενώ το αγαπημένο μου είδος μουσικής είναι η μπαλάντα. Συγκροτήματα που ακούω: Busted, Lifehouse, Westlife, Jonas Brothers, Green Day κ.α. Αγαπημένοι μου τραγουδιστές: Jesse McCartney κ.α.

Η άποψή μου για το 21 Against: 4 o clock: Οι στίχοι δε με άγγιξαν. Η μουσική ήταν αρκετά καλή. Δεν είναι από τα κομμάτια που θα έβαζα στο mp3 player μου, αλλά θα το κατέβαζα να το ακούω που και που.

7/10

Υ.Γ Κι εγώ θέλω να βάλω ένα κομμάτι. ου το δίνω; :P Που δήλωνω συμμετοχή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πολύ ωραία! :D

Καλό θα ήταν, όποιος κάνει κριτική (τα υπόλοιπα σχόλια φυσικά δεν χρειάζονται), να προσθέτει στο τέλος την εξής παράθεση με τις ανάλογες αλλαγές φυσικά, ώστε να υπάρχει τουλάχιστον μία φορά σε κάθε σελίδα :P:
Λιστα επομενων συμμετοχων :

17th Lorien ---------------------(2η)
18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(1η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Dark Kronos --------------(3η)
23rd Neraida--------------------(1η)
24th diotima -------------------(1η)
25th io-io-----------------------(1η)
26th BrokenHeart--------------(1η)
27th Corpse Bride-------------(2η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
- Μolka ----------------------(1η)
- drunk ----------------------(1η)
- Weak and Powerless ----(2η)
- Shaman -------------------(2η)

Προηγούμενα κομμάτια :


1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
14) Anathema - One last goodbye=============================(Chimera)
15) Radiohead - Creep ======================================(Angie_Ann)
16) 21 Against - 4 o clock ====================================(Monaxos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Βαλτε με κι εμενα στη σειρα πλιουζ!

(Το κομματακι του μοναχου δε το σχολιαζω γιατι δυστυχουστατα το πολυ πολυ να καταφερω να βρω τους στιχους μ'αυτη τη συνδεση :X)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Για το 21 Against: 4 o clock του Μοναχού:

Ακούσματα:rock alternative,indie,ατμοσφαιρικά metal, λίγο κλασικκή, "έντεχνα" ελληνικά

Άποψη: Πλάκα είχε, δεν ενθουσιάστηκα βέβαια. Το άκουσα ευχάριστα αλλά δεθα έψαχνα να το ξανακούσω μάλλον :hmm:.

Βαθμολογία: 5/10

:)

A εγώ που με είδα στη λίστα θα βάλω για 2η φορά όταν βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θέλετε να το ξεκινήσουμε από την αρχή; Να το αναλάβει κάποιος άλλος αν δεν έχει χρόνο ο Λόριεν και να φτιάξουμε μια νέα λίστα ;:)
O Lorien αρχιζει να ξαναεχει χρονο....γιατι μιλησα σε 3ο ενικο ; :confused:...καποιος με κολλησε...ctrl+alt+del......

Νομιζω επιστρεφω σε καλη στιγμη και μπορω αν θελετε να φτιαχνω εγω τις λιστες, εσεις απλα αν μπορειτε γραφτε (και αντιγραφτε το απο καθε ποστ σας) σε καθε ποστ , τα ακουσματα/προτιμησεις σας, κριτικη για το κομματι, και βαθμο. :)


Η ανανεωμενη (ορθογραφικά,ενα λινκ,διορθωση chimera, εικαστικη παρεμβαση) λιστα ειναι η παρακατω (οι θεσεις δεν αλλαξαν).

=================================================================
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :
17th Lorien ---------------------(2η)
18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Dark Kronos --------------(3η)
23rd Neraida--------------------(1η)
24th diotima -------------------(1η)
25th io-io-----------------------(1η)
26th BrokenHeart--------------(1η)
27th Corpse Bride-------------(2η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
- Μolka ----------------------(1η)
- drunk ----------------------(1η)
- Weak and Powerless ----(2η)
- Shaman -------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ======================================(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World =================================(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man ============================(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ===================(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ====(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ====================(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye=============================(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ======================================(Angie_Ann)
16) 21 AGAINST - 4 o clock ====================================(Monaxos)
===================================================================


Kαι θα σχολιασω και το τελευταιο κομματι, που δε το ειχα σχολιασει.

Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική...
Σχόλια για το κομμάτι 16)21 AGAINST - 4 o clock : Καθαρός ήχος, διακρινονται καλα τα οργανα, ευχαριστο στο αυτί. Σαν μελωδία, κλασσικη , οχι πρωτοτυπη, αλλά δε με χαλαει κιολας, ευκολα ακουγεται χωρις να ενοχλει. Στιχους δεν βρηκα, οποτε δε τους σχολιάζω.Η φωνη οκ, αλλά συνηθισμενη.
Tελικά : 6/10. Ευχαριστο, δυσκολα δε θα χω διαθεση να το ακουσω...αλλά τιποτα το ιδιαιτερο/πρωτοτυπο, που θα το ψαξω μονος μου να το ακουσω επειδη μου λειπει.

Προσεχως, η επιλογή μου (δεν θυμομουν καν οτι ειμαι επομενος, λιγη υπομονη να διαλεξω κατι που να ειναι ενδιαφερον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ότι να'ναι έχετε κάνει..τελικά ποιά είναι η %^$#%& λίστα;;;Γιατί ο προηγούμενος που την είχε βγάλει είχε περισσότερα άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σορυ, κοιτουσα 2 λιστες ταυτοχρονα και εκανα τελικά τις διορθωσεις στη λαθος λιστα. Εχει διορθωθει με edit. Στο εξης οτι λαθος δειτε, στειλτε μου κανα pm, να μη γεμιζει το τοπικ με τετοια (αλλαγες θα γινονται, λαθη θα κανω κι αλλα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eλεγα να σας βάλω κανενα από τα σκληρά κομματια που ακουω, να δω πως τα βλεπετε, αλλά προς στιγμην περισσοτερο μου κινησε την περιεργεια ενα ειδος που δεν βαλαμε ακομα. Καποιοι θα ξερουν την ταλαντουχα αυτη κυρια. Ισως και το κομματι. Αλλοι οχι, και θα χει ενδιαφερον να δουμε πως το κρινουν.

Είναι μεγαλουτσικο, επειδη ειναι μια μικρη ιστοριουλα, σαν παραμυθι. Ρομαντικό, γραφικό, τραγικο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Η άποψή μου για το Highwayman - Loreena Mckennit: Αν και μεγάλο δεν με κούρασε και γενικότερα μου αρέσει η Loreena. Από την άλλη δεν με ενθουσίασε κιόλας, ούτε θεωρώ ότι έχει κάτι το ξεχωριστό :)

Τελικά : 6/10 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.


Η άποψή μου για το Highwayman - Loreena Mckennit: Πολύ ωραίο (τα bold δεν ξέμειναν, επίτηδες τα έβαλα:P). Πολύ ωραίες μελωδίες, ατμοσφαιρικό, χαλαρωτικό. Η φωνή της υπέροχη, οι στίχοι της ψιλοεπικοί αλλά ενδιαφέροντες. Θυμίζει μεσαιωνική μπαλάντα. Ενώ ήμουν στη μέση του κομματιού ακόμα και έβαλα να κατεβαίνει. Τα λέει όλα αυτό!

Τελικά:8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα από συγκίνηση, επιτέλους ξαναζωντάναψε το αγαπημένο μου topic πάνω που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δε θα το ξαναέβλεπα! Επειδή όμως οι πολεμίστριες ως γνωαστόν δεν κλαίνε ας προχωρήσουμε στο δια ταύτα! :P

Ακούσματα μου: rock, metal, κλασικά, soundtracks, ethnic, ambient κ.α.

Η άποψή μου για το Highwayman - Loreena Mckennit: Προφανώς δε χρειαζόνταν να το ακούσω αφού το ξέρω το κομμάτι απ'έξω κι ανακατωτά, η Loreena McKennitt είναι από τις πιο όμορφες φωνές στην ιστορία της ανθρωπότητας και εγώ έχω μια τρέλα με οτιδήποτε Κέλτοειδές. Η ιστορία που διηγείται το τραγούδι...ε, δε με συγκίνησε καθόλου, καθόλου σου λέω..απλά κάτι μπήκε στο μάτι μου. :redface:

Τελικά: Εντάξει, ότι και να΄βαζες από Loreena McKennitt θα έπαιρνε στάνταρ πάνω από 8.5, το συγκεκριμένο πάιρνει 9.5 και λίγο είναι απλά έχω πει ότι δεκάρια βάζω μόνο σε τραγούδια που έχουν κάποια ιδιαίτερη σημασία για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
=================================================================
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :
17th Lorien ---------------------(2η)
18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Dark Kronos --------------(3η)
23rd Neraida--------------------(1η)
24th diotima -------------------(1η)
25th io-io-----------------------(1η)
26th BrokenHeart--------------(1η)
27th Corpse Bride-------------(2η)

Θα ελεγα να μπω 26ος ωστε τα παιδια που δεν εχουν βαλει να βαλουν πριν απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα ακουσματα μου: Metal, rock και λιγα αλλα

Η αποψη μου για το Highwayman - Loreena Mckennit:Δεν ειναι του στυλ μου, αν δεν ητανε για αυτο το παιχνιδι δεν θα το ακουγα καν, αλλα με εξεπληξε, και με "καθηλωστε". Το 10 του αξιζει και με το παραπανω! Η Τυπισα εχει μαμω τις φωνες και η μουσικη του ειναι πολυ ωραια στημενη και παιγμενη!

Τελικα: 10, γιατι το αξιζει και γιατι μου ηρθε απο εκει που δεν το περιμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top