Ας κρίνουμε το κομμάτι

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τα ακουσματα μου: Ας πουμε minimal techno, techno, alternative..
Η αποψη μου για το Senorita (James): Κομμάτι που δεν μου κάθεται καλα στο αφτί, το θεωρώ αρκετα βαρετό και χωρίς κατι το ιδιαίτερο απο τη σεβαστή κατα τ'αλλα Αγγλική μπάντα.. :P
Τελικά:Θα του βάλω ενα 5/10.

Μπαι δε γουει αν ειναι εύκολο να μπώ κι εγω στη σειρά..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Senorita (James): Είναι ένα ποπ τραγούδι, το οποίο όπως το αντιλαμβάνομαι μιλάει για εξαρτήσεις. Δεν το θεωρώ ούτε κακό ούτε καλό, ένα συμπαθητικό ποπ κομμάτι, με μουσική που σου μένει. Προσωπικά δε μου άρεσαν τα τσηριχτά backing φωνητικά στο ρεφραίν. Οι James έχουν γράψει και καλύτερα κομμάτια.
Βαθμολογία: 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Seniorita - James

Ακούσματα:rock alternative,indie,ατμοσφαιρικά metal, λίγο κλασικκή, "έντεχνα" ελληνικά
Άποψη: Δε θα έλεγα γενικά, αν ήμουν αντικειμενική, ότι αποτελεί αριστούργημα. Παρόλα αυτά είμαι συναισθηματικά δεμένη με το σονγκάκι :D. Η φωνή του Booth είναι υπέροχη, οι στίχοι γλυκουλιάρικοι (πάντα ήθελα να μου αφιερώσει κάποιος αυτό το τραγούδι :P) . Η μουσική νοσταλγική και γλυκιά.
Βαθμολογία: 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νομίζω είναι η σειρά μου να βάλω οπότε ορίστε ένα αγαπημένο μου τραγούδι :)

City Of Delusion - Muse



Stay away from me
Build a fortress
And shield your beliefs
Touch the divine
As we fall in line

Can I believe
When I don't trust
All your theories
Turn to dust
I choose to hide
From the All Seeing Eye

Destroy this City of Delusion
Break these walls down
I will avenge
And justify my reasons
With your blood

You will not rest
Settle for less
Until you guzzle
And squander whats left
Do not deny
That you live and let die

Destroy this City of Delusion
Break these walls down
I will avenge
And justify my reasons
With your blood

Destroy this City of Delusion
Break these walls down
I will avenge
And justify my reasons
With your blood

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου ποικίλα: Goth/Doom/Black και ψιλό Thrash Metal,Rock,Punk,Death/Gothic Rock,70s-80s,Ambient/Dark Ambient,Ebm,Synth/Synth Pop,Industrial,Rock,Electroclash,Trash Pop,Ethnic,Ρεμπέτικα,Ελληνικό Punk και "Ελληνική rock",όπως και ό,τι μουσικές συνθέτουν φίλοι μου,no matter το είδος.Η μουσική είναι τέχνη σε κάθε είδος της.

City Of Delusion -
Muse: Εμένα οι Muse δεν με αρέσουν πλέον καθόλου..Η φωνή του τύπου μου κάνει πολύ ποζεριά και γενικά τους βρίσκω υπερβολικούς και βαρετούς.Δεν με εκπλήσουν καθόλου,μου είναι λίγο αναμενόμενοι.Δεν βαθμολογώ γιατί το βρίσκω άδικο.Απλά,μίλησα για να μιλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τα ακουσματα μου: Ας πουμε minimal techno, techno, alternative..
Η αποψη μου για το City Of Delusion - Muse: Κουραστικο το κομματι και γενικοτερα οι muse για μενα.. Επισης μου τη σπαει λιγο μια μελωδια που μοιαζει με ανατολιτικη και η κιθαρα του Bellamy ειναι ενοχλητικη. Αρκετη φασαρια για το τιποτα μου κανει..
Τελικά: Θα του βάλω ενα 6/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου: Πολλά... Κυρίως rock, pop, dance, έντεχνο ελληνικό και ξένο, ελληνικά rock, rock alternative
City of Delusion-Muse: Καλό τραγούδι χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Σε πολλά σημεία κουραστικό αλλά πιστεύω ότι αν το άκουγα ενώ είχα άλλη ψυχολογία θα μου άρεσε περισσότερο. Ένα 7/10 από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το City Of Delusion - Muse: Η μουσική του δε μου αρέσει πολύ. Τη βρίσκω πολύ downιαρικη. Ενώ ας πούμε στο Map of the Problematique με ανεβάζει. Οι στίχοι είναι πάλι για πολιτική, για εξουσία, συνομοσιολογία κτλ και δεν με συγκινούν ιδιαίτερα. Ενώ είναι από τα καλά συγκρότηματα εδώ δεν τα καταφέρνουν, κατά τη γνώμη μου πάντα.
Βαθμολογία: 5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ιιιιιιι τι αντι-Muse-ικό κλίμα είναι εδώ :eek::P!
Ακούσματα:rock alternative,indie,ατμοσφαιρικά metal, λίγο κλασική, "έντεχνα" ελληνικά
Άποψη: Όμορφο και δυνατό κομμάτι των Muse των οποίων τη μουσική τη θεωρώ ιδιοφυή! Πανέξυπνοι και όμορφοι στίχοι. Βέβαια δεν είναι το καλύτερο κομμάτι των Muse αλλά και πάλι πολύ καλό. Φυσικά και η φωνή του Μπελάμυ μου αρέσει πολύ :D.
Βαθμολογία: 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.

H άποψή μου για το City Of Delusion - Muse: Τους Muse ουδέποτε τους θεωρούσα τρομερή μπάντα. Έχουν μερικά ευχάριστα κομματάκια, αλλά από εκεί και πέρα τους θεωρώ σε μεγάλο βαθμό την εμπορίλα του alternative. Για παράδειγμα αυτό το κομμάτι θεωρώ ότι ναι μεν χρησιμοποιεί αρκετά ψαγμένες μουσικές ιδέες (αραβικές κλίμακες, ασυνήθιστους ρυθμους σε συνδυασμό με μία electro pop αύρα) αλλά πέραν αυτού το βρίσκω αρκετά ρηχό. Δηλαδή πιστεύω ότι όλα αυτά χρησιμοποιούνται κυρίως σαν ένας τρόπος εντυπωσιασμού παρά σαν μια μουσική έκφραση.

Τελική Βαθμολογία:6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Επειεδή είναι η σειρά μου σε λίγο, αν δε βρω ένα τραγούδι στο youtube τι μου προτείνετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βαλε αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Επειεδή είναι η σειρά μου σε λίγο, αν δε βρω ένα τραγούδι στο youtube τι μου προτείνετε ;

Εγώ επειδή το κομμάτι που θα βάλω δεν υπήρχε, με το windows movie maker έφτιαξα video που από πίσω παίζει το κομμάτι και από μπροστά κάνουν slide εικόνες του συγκροτήματος. Στη συνέχεια απλά το σηκώνεις youtube.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Σειρά μου λοιπόοοοον!

Tindersticks - Are you trying to fall in love again?


From the start, I hang off every word you say
Oh, tonight, are you trying to fall in love again?
Does it make it all right?
Are you trying to fall in love again?
Now, I'm a hard man gone soft
The lines were so clear then
How did I ever get by?
There was a time I hang off every word you say

Every breath you blew, I was running to inhale
Oh, tonight, are you trying to fall in love again?
Does it make it all right?
Are you trying to fall in love again?


My my, there will be other days

It comes and goes, you know it never stays
Oh, tonight, are you trying to fall in love again?
Oh, tonight, are you trying to fall in love again?
Does it make it all right?
Are you trying to fall in love again?

Does it make it all right?

You're trying to fall in love again




:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)
Η άποψή μου για το Tindersticks - Are you trying to fall in love again?: Μου άρεσε... απλά :)
Ούτε που κατάλαβα για πότε τελείωσε όμως:worry:

Τελικά : 8/10 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.

Η άποψή μου για το Tindersticks - Are you trying to fall in love again?: Το άκουσα πάρα πολυ ευχάριστα! Ο τύπος βάζει πολύ συναίσθημα στη φωνή του, η μουσική τους μου αρέσει πάρα πολύ και με ταξιδεύει... Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι άλλο! Το κομμάτι μιλάει από μόνο του!

Τελική Βαθμολογία:8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Καλά, δεν έχει κανείς άλλος να πει κάτι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακούσματα μου: Rock, Metal, Soundtracks, κλασική, ethnic, ambient κ.α.

Η άποψή μου για το Tindersticks - Are you trying to fall in love again?
: Μου αρέσουν οι Tindersticks γενικά, ιδιαίτερα η φωνή του τυπά και η όλη ατμόσφαιρα που βγαζουν τα τραγούδια τους και το συγκεριμένο φυσικά δεν αποτελεί εξάιρεση. Είναι όμορφα downιάρικο, γλυκόπικρο και κάπως νοσταλγικό.

Τελικά:
8/10 κι από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι City of Delusion από Muse : Ενδιαφερον. Εχω ακουσει απο Muse, αλλά οχι το συγκεκριμενο. Μαρεσε και το μπασο. Στιχοι οχι κακοι, εκτος απο το " And justify my reasons With your blood". Ικανη η φωνη του τραγουδιστη, και χαρακτηριστική εκτελεση. Δεν ειναι ομως πολυ ανετο στο αυτι, και για πολυ συγκεκριμενες στιγμες, ενω παραλληλα κουραζει σαν ηχος μετα απο λιγο.
Tελικά : 5/10.

-----

Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι Are you trying to fall in love again? απο Tindersticks - : Ενδιαφερον. Εχω ακουσει και απο Tindersticks, αλλά πολυ λιγα πραγματα. Bγαζει συναισθημα και η μουσική και επιλογη οργανων βοηθανε πολυ. Καποια πραγματα στη φωνη/εκτελεση δε μου αρεσαν, αλλα τπτ φοβερο.
Tελικά : Ενα φορτισμενο κομματι. Οχι υμνος, αλλά φαινεται οτι εχει τεχνη μεσα. 7/10.

Chimera, το βιντεο δεν υπαρχει πλεον οπότε αν μπορεις, βρες μια άλλη πηγη (εγω το ειχα ακουσει αλλα δε το ειχα σχολιασει).

Καλά, δεν έχει κανείς άλλος να πει κάτι;
Cool. Οταν ειναι θα γραψουν, δε περασε και τοσος χρονος ακομα :) Και οπως εκανε κι εγω τωρα, μπορει καποιος να σχολιασει και προηγουμενα :)



ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Neraida -------------------(1η)
23rd diotima--------------------(1η)
24th io-io ----------------------(1η)
25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros--------------------(1η)
30th superstarr----------------(1η)
31th roumana------------------(1η)
32nd fandago-------------------(2η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia)
19 )MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20)TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?============>(Chimera)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το βιντεο δεν ειναι διαθεσημο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top