Ας κρίνουμε το κομμάτι

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ τελικά πότε μπορώ να ξαναμπώ στη λίστα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στελνετέ μου pm παιδια και θα σας βολεψω ολους (με το συμπαθειο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
H επόμενηηηη (io-io ?) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μμμμ.... ίσως πρέπει να περιμένουμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ερμ....τί θα γίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αντε ρε παιδια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μήπως να προχωρήσουμε στον επόμενο κ να πάει η io-io δεύτερη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Sorry παιδακια που σας ξεχασα!!!! Βαζω στα γρηγορα το sexiest song ever απο εκτελεση radiohead και οχι carly simon (αν και ειναι απιστευτη) γιατι με τρελαινει....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Για το Radiohead - Nobody Does It Better έχω να δηλώσω ότι δεν με ενθουσίασε και δεν το βρήκα και τόσο sexy :redface:

Παρόλα αυτά οι Radiohead είναι Radiohead, οπότε του βάζω ένα 6 (είμαι αυστηρός :worry::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το πιο απλο παιδια. Στελνουμε ενα pm στην io-io.

ΕDIT : ακυρο, ποσταρε :)

Για να μην συμβαινει αυτο θα θεσουμε χρονικο οριο στο οποιο πρεπει να βαλει καποιος το κομματι του και αν ξεπεραστεί θα πηγαινει μια θεση πιο κατω κ.ο.κ. Ας βαλουμε προς το παρόν 2 ημερες διορια να δωσει το κομματι του ο επομενος, ωστε να παρακολουθεί το τοπικ και να μην μποτιλιαρονται οι υπολοιποι που συχναζουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για το Radiohead - Nobody Does It Better έχω να δηλώσω ότι δεν με ενθουσίασε και δεν το βρήκα και τόσο sexy :redface:

Ακριβος αυτο.... 5 απο εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες fandago και Κρόνο. 5 κι από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ελληνικό έντεχνο και ροκ, alternative και ροκ ξένο (αγγλικά κυρίως), ορχηστρική μουσική, ατμοσφαιρική μουσική

Η άποψή μου για το τραγούδι "Nobody does it better" των Radiohead: καταρχήν να πω πως πρώτη φορά ακούω αυτό το τραγούδι (ή τουλάχιστον αυτή την εκτέλεση). Δεν νομίζω πως στο τέλος μου άφησε κάτι ή με ώθησε να το ξανακούσω. Η μουσική είναι καλή, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, ενώ ούτε εγώ βρήκα το "sexy" κομμάτι στο τραγούδι :redface:.

Δεν είναι για τα μπάζα όμως, μιας και ακούγεται. Οπότε είμαι ανάμεσα σε 5 (=αδιάφορο) και 6(=ΟΚ, ακούγεται). Τελικά θα του βάλω 5,5.

Sorry :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Να πω μονο οτι το κομματι λεγεται "Nobody does it better" και ειναι της Carly Simon απο την ταινια James Bond: The Spy Who Loved Me.

Το sexiest song ever ειναι γνωμη δικη μου και του Thom Yorke, σορρυ αν το διατυπωσα λαθος και σας μπερδεψα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.

Θα συμφωνησω πανω-κατω με τους περισσοτερους..Σεξυ δεν μου εκανε καθολου..Σεξυ ηταν το αυθεντικο..Κατα τα αλλα ουτε χαλια,ουτε σουπερ..

Ενα 6αρακι λοιπον απο μενα μονο και μονο για την φωνη του Thom Yorke και για το γεγονος οτι εχεις avatar απο ταινιαρα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι 23)Radiohead - Nobody Does It Better: Δεν ειναι κ πολυ χάλια, αλλά ουτε κατι που θα μεινει στο μυαλο.Επισης αν και μου αρεσουν οι Radiohead, ο τραγουδιστης κανει κατι περιεργα που ακουγονται σαν φαλτσα :P
Tελικά : 3/10.



ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

24th io-io ----------------------(1η)

25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros---------------------(1η)
30th superstarr------------------(1η)
31th roumana-------------------(1η)
32nd fandago--------------------(2η)
33rd Jesus ate your cake------(1η)
34th dj.dennis------------------(1η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 )MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20)TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21)ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
22)COCOROSIE - Beautiful Boys==================================>(diotima)
23)RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================>(io-io)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Radiohead - Nobody Does It Better Παρ' 'οτι θεωρώ τους radiohead από τα καλύτερα γκρουπ τα τελευταία χρόνια, η διασκευή αυτή δε μου άρεσε και πάρα πολύ, γιατί το τραγούδι δεν ταιριάζει με ροκ υπόκρουση. Ένα εξαράκι μόνο και μόνο επειδή είναι οι radiohead.
Βαθμολογία: 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Νομιζα οτι ειχα μπει κιεγω στη λιστα καποια στιγμη :(

Ακουω: Κυριως μεταλ, πανκ, γκοθικ και κλασσικη. Υπαρχουν ροκ κομματια που μου αρεσουν. Επισης φολκ και ποστ ροκ. Ινταστριαλιες δεν με χαλανε.
Radiohead - Nobody Does It Better:Δε τρελαινομαι για Radiohead, το κομματακι μου φανηκε αρκετα κλασσικο, δεν μου αρεσε η φωνη και το οτι δεν ειχε κατι πρωτοτυπο, δεν ηταν ομως κακο στο ακουσμα
5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομιζα οτι ειχα μπει κιεγω στη λιστα καποια στιγμη :(
Συγνωμη Νατασα, σου ειχα απαντησει εδω οτι θα σε βαλω και τελικα παρελειψα :hypno::oops:. Εισαι αμεσως μετα απο τον fandago (εκτος αν θελει να σου παραχωρησει, μεταξυ σας αυτα και πειτε μου με pm) :)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

24th io-io ----------------------(1η)

25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros---------------------(1η)
30th superstarr------------------(1η)
31th roumana-------------------(1η)
32nd fandago--------------------(2η)
33rd Lorelai---------------------(1η)
34th Jesus ate your cake------(1η)
35th dj.dennis------------------(1η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 )MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20)TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21)ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
22)COCOROSIE - Beautiful Boys==================================>(diotima)
23)RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================>(io-io)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εμ....να βάλω τώρα; Σειρά μου δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top