Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου για τους ελεύθερους/εργένηδες

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Πώς γίνεται να περάσει κάποιος ελεύθερος την Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου καλά ενώ αυτός δεν γιορτάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μιας και εισαι αρσενικο.Δες Champions League με τα κολληταρια.
Αν παλι δεν σου αρεσει το ποδοσφαιρο. Μπορεις να βγεις εξω,αρκετα μαγαζια κανουν ειδικα παρτυς για singles(Καθοτι πουλανε πιο πολυ απο τα ζευγαρακια..που κλεινονται μεσα:P).
Εγω καθε φορα δουλευα σερβιτορος,και μπορω να σου πω οτι ειχα πελατεια σχεδον singles(αντρες και γυναικες) εκεινη τη μερα. Μπορεις να περασεις πολυ καλα αν θες.Μπορει να μην βρεις ταιρι,αλλα ειναι οι τελεια ευκαιρια να βγεις με φιλους εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Μια απλή ημέρα είναι για εμένα δεν περιμένω για να "γιορτάσω" της 14 του μήνα :P , ασε που πιστεύω η διασταση που έχει πάρει αυτή η μερα πλεον, την υποβιβάζει αρκετα... οπότε βγες εξω και κάνε ότι θα έκανες κάθε φορά, μπορεις να περασεις πολύ καλά αν θες να βγεις και δε σε πειράζει το κόκκινο χρωμα και τα άπαντα στολίδια σε σχήμα καρδιάς που λενε I LOVE Y

ΥΓ επίσης υπαρχουν και event για μονους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γιατί να μη περάσει κανείς ελεύθερος καλά;:worry:
Μια ημερομηνία είναι ΜΟΝΟ ξεκολλάτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Βρες καποια ελευθερη και καντε μονοημερη συμβαση μεταξυ σας,ωστε να γιορταζετε και οι 2:P.
Εναλλακτικα,κανε αντισταση στο πνευμα της ημερας και δες μπαλα ή βγες εξω,οπως βγαινεις συνηθως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές, παιδιά.

Ποτέ δεν είχα κορίτσι να γιορτάσω την συγκεκριμένη μέρα όπως θα έπρεπε...

...ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
14 είσαι. Έχεις ακόμα πολλούυυυς Αγ. Βαλεντίνους μπροστά σου.
Αν κι όπως είπαν οι από πάνω, σιγά τα ωά, μια μέρα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα τώρα, μια μέρα σαν όλες τις άλλες είναι.Δε χρειάζεται να έχεις κανένα ψυχαναγκασμό του στυλ "πρέπει να βρω κοπέλα για του Αγ. Βαλεντίνου".Βγες έξω με τους φίλους σου και πέρνα καλά ή τέλος πάντων κάνε κάτι που σε ευχαριστεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • forever-alone.jpg
    forever-alone.jpg
    34 KB · Εμφανίσεις: 340

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Άμα σου πω ότι κι εγώ ήθελα να βάλω ενα forever alone comic, δεν θα με πιστέψεις... Χαχ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν την θεωρώ ξεχωριστή μέρα..οπότε κάνε οτι σε ευχαριστεί περισσότερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οριστε πως πρεπει να περασεις την ημερα(αφου θελετε 9gag:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
14 είσαι. Έχεις ακόμα πολλούυυυς Αγ. Βαλεντίνους μπροστά σου.
Αν κι όπως είπαν οι από πάνω, σιγά τα ωά, μια μέρα είναι.

Μία μέρα στην οποία περιμένουν τα ανθοπωλεία ζαχαροπλαστεία και λοιπές επιχειρήσεις να βγάλουν κατιτίς.Νομίζω είναι προφανής ο λόγος ύπαρξης της.:) Στην τελική τελική αν είσαι ερωτευμένος δε περιμένεις να το γιορτάσεις τη συγκεκριμένη μέρα.Νομίζω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bouhaki

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μία μέρα στην οποία περιμένουν τα ανθοπωλεία ζαχαροπλαστεία και λοιπές επιχειρήσεις να βγάλουν κατιτίς.Νομίζω είναι προφανής ο λόγος ύπαρξης της.:) Στην τελική τελική αν είσαι ερωτευμένος δε περιμένεις να το γιορτάσεις τη συγκεκριμένη μέρα.Νομίζω:hmm:

Όλες οι γιορτές έχουν προφανέις λογους, αλλά αυτή παραέχει!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Μία μέρα σαν όλες τις άλλες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

"I hate Valentine's Day. It's not even a holiday. It's just and excuse for guys to treat their girlfriends like princesses, which is crap because that's the way they should be treated everyday of the year."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.

"I hate Valentine's Day. It's not even a holiday. It's just and excuse for guys to treat their girlfriends like princesses, which is crap because that's the way they should be treated everyday of the year."

Η άποψή μου γι' αυτό που έγραψε ο άγνωστος απ' τον οποίο πήρες το ανωτέρω quote:

Μια αμερικανοειδής 90210 διαστάσεων ΜΠΟΥΡΔΑ, που συντηρεί γενεές επί γενεών την ιδέα της ιδανικής γυναίκας ως πριγκήπισσας Λαίδης Ξάνθας Μπουκλαφιόρε και του άντρα ως του Λόρδου Δον Μπασταρδάντε Ομορφάντρε, να έρχεται καβάλα στο λευκό άλογο, σέρνοντας από πίσω τους μουσικάντηδες με τα βιολιά, τις κιθάρες, το λάουτο... μες τη βαλίτσα του να χει εκατό πτυχία, σαρανταπέντε βίλες και μια βιλάρα ΝΑ, που λένε και στην Κύπρο το πέος, χωρίς να ξεχνάμε φυσικά ότι πρέπει να είναι και πρωταθλητής στο άλμα επί πέους, το οποίο όπως θα το ξετυλίγει γύρω από το σμιλεμένο του κορμί προκειμένου να γονιμοποιήσει την πριγκήπισσα, καλόν θα είναι να φτιάχνει και κανα υδραυλικό, σα γαλλικό κλειδί να ξεσφίγγει τα παξιμάδια...α και το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο...

Και η πριγκηπέσσα Μπουκλαφιόρε εκεί, στο ροζουλί κρεβάτι της, με εκατό κοτσιδάκια Hello Kitty στο εφηβαίο να φωνάζουν "μιάου, μιάου, μιάου για βιλάρα πεινάου" και μόλις ο δύσμοιρος ο Μπασταρδάντε Ομορφάντρε πάει να κατεβάσει τις 100 σιδερένιες στρινγκάρες της μοσχαναθρεμένης με τις 728 παρθενοκλειδαριές, να ακούει "ΜΗΗΗΗ θα καούμε στην Κόλαση", ή "Θα μας πιάσει ο Βασιλιάς μπαμπάς μου και θα σου δείξει κι εσένα τη βιλάρα του που δεν έχει καμία σχέση μ αυτή του αδερφού μου στην αίσθηση!!!" Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο...

Και έστω ότι ο τρισχαριτωμένος καθυστερημένος Λόρδος κατορθώνει και βρίσκει τη σπηλιά και μπάζει το δράκο του εκεί μέσα έτοιμον να πετάξει τις φλόγες του και να κατακάψει τα ήδη καρβουνιασμένα έλη της Μπουκλαφιόρε, έχει και τη δικιά σου από κάτω να φωνάζει "Πχιό δεξάααα, πχιό αρ'στεράααα" και να του λέει και στο τέλος "όχι αγορίνα μου, εκεί είναι το ρουθούνι μου, κάτσε να σου δείξω πως το μεταχειρίζονται το ρημάδι το εργαλείο σου, ευτυχώς δεν ξέχασα την τέχνη μετά την αλλαγή φύλου", κλατς το κομπολόι και πουφ η ροζουλιά τσίχλα μπαμπαλού με τη σταγόνα κεράσι να αναθυμιάζει μες τα μούτρα του επιβήτορα όσο αυτή επιστρέφει στην κύρια λειτουργία να βάφει τα νύχια με το σπάνιο χρώμα ...ροζ. Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο!

Και δώστου, μπήξε βήξε ο καθυστερημένος την καθυστερημένη, να προσεύχονται και οι δυο να καθυστερήσει το τελείωμα, και να ρωτάει ο ανασφαλής κι αχρείος "Σα το δικό μου έχεις ξαναδεί;" και να του λέει η Μπουκλαφιόρε "Του Μήτσου, του Μπάμπη, του Γιάννη, του Κώστα *μπάντζο να παίζει γρήγορα* ....100 ονόματα μετά... του Σήφη, του Μάρκου, του Παύλου, του Ζήση, του μπαμπά μου, α και του Ντίνου, και όλα την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου!!!".


Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ρε μανια μ'αυτη τη μερα...:confused: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι πολλοί άνθρωποι κολλάνε σε τέτοιες χαζες ημερομηνιες. Εγώ με την κοπέλα μου δεν πρόκειται να το γιορτάσω, για ποιον λόγο? τις υπόλοιπες μέρες τι θα κάνουμε? Δεν είναι τίποτα άλλο απο μια μικροαστική αντίληψη και γιορτή που γίνεται μόνο για εμπορικους σκοπούς. Δεν είναι η ημερομηνια που με εκνευριζει εμενα, αλλά κατι ηλιθια αγορια και κατι χαζές κοπελες που ρωτάνε: Τι θα κανετε του αγιου βαλεντινου?? Τι σου πήρε του πήρε του αγίου βαλεντίνου? Που θα πάτε? Εμένα μου αγόρασε ένα ρολόι. Εμένα μια μπλούζα..
Αχ τι γλυκοό!! Μου πήρε ένα αρκουδάκι... Αχχ τι ωραία που μυρίζει αυτό το κόκκινο τριανταφυλλο που μου πήρες! Κι άλλες τέτοιες βλακιούλες:whistle: Γιορτές που είναι για να διαρκούν μόνο μια Μέρα, για να έχουν Τζίρο πολλοί καταστημαρχες άντε και να χαίρεται και λίγο ο Καημένος ο λαος και να Ξεφύγει λίγο απο τα βασανα της καθημερινότητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω κατι θα γιορτασω νοερα...
στους δυσκολους καιρους, εγω θα στηνω μνημονια αγαπης...!

ΟΛΕ!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μόνο όταν ήμουν στην ηλικία του φίλου μας που ρωτάει σκεφτόμουν τη μέρα του Αγίου Βαλεντίνου. Κι αυτό γιατί κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, ήμουν χωρίς ένα αμόρε (λες και ξέραμε τότε τι είναι το αμόρε :P ). Μετά μεγάλωσα, είχα μεν αμόρε αλλά ποτέ δεν περίμενα εκείνη τη μέρα για να δείξω τα συναισθήματά μου στον άλλον. Και γενικά δεν με ενδιαφέρουν οι ημερομηνίες πλέον. Τις προάλλες αποφάσισα να κάνω έκπληξη στο αγόρι μου και με ρώτησε μια φίλη αν έχουμε επέτειο ή κάτι τέτοιο. Της απάντησα οχι, αν είχαμε επέτειο θα ήταν πολύ αναμενόμενο και καθόλου έκπληξη. ;)
Αγαπήστε και ερωτευτείτε λοιπόν χωρίς ημερομηνία, χωρίς κλισέ, χωρίς αναμενόμενα πράγματα και κυρίως, χωρίς να περιμένετε αντάλλαγμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πώς γίνεται να περάσει κάποιος ελεύθερος την Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου καλά ενώ αυτός δεν γιορτάζει;

Δε συμφων'ω. Μη λεμε τα δεδομενα- δεν πιστευω σε τετοιες γιορτες, ενα ζευγαρι μπορει να γιορταζει κι αλλες ημερες περαν Βαλεντινου ή επετειου, μπλα μπλα. Αλλά είναι μια μερα γλυκια, αφού παντού μοιράζουν καρδούλες, στο ράδιο δίνουν προσκλήσεις για ρομαντικά δείπνα κοκ.
Γιατι το παιρνεις έτσι; Δεν ειναι ώριμο.
Θυμάμαι μια χρονιά που ήμουν ελεύθερη και πήγαινα σχολείο, παρεα με μια φιλη-επισης ελευθερη- και τσουπ ήρθε ο κολλητος , με δυο σοκολατες. Πες μου, δεν ειναι υπεροχο αυτό;
Αλλη μια χρονιά, με φιλες ελευθερες, λεγαμε τι να κανουμε, τι να κανουμε, και βγηκαμε για κλαμπινγκ. Ευκολα, θα μπορουσε να γιορταστει η μερα οπως καταλαβαινεις, αφου ειχαμε περικυκλωθει απο ανδρες. Σαφως και δεν ξεφυγαμε απο τον στοχο μας- χαμογελαστες, φύγαμε και συνεχισαμε τα σφηνακια μας καπου αλλου!

Ακόμα κι αν περνας πενθος κι εξω γλεντανε, ακομα κι αν εισαι μόνος κι εξω βλεπεις ερωτευμενα ζευγαρια- το σουρεαλ στη ζωη, δινει απο τα καλυτερα στιγμιοτυπα!

Θελω να σου πω, πως καθε εποχη εχει τα υπεροχα της! Πολύ υπέροχα όμως! Κι είναι κρίμα που λίγοι άνθρωποι τα βλέπουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top