Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,812 μέλη και 2,441,735 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 313 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
Νέα Δημοκρατία
10
7,94%
ΣΥ.ΡΙΖ.Α
57
45,24%
ΠΑ.ΣΟ.Κ
4
3,17%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
7
5,56%
Κ.Κ.Ε.
8
6,35%
Χρυσή Αυγή
11
8,73%
Δημοκρατική Αριστερά
3
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
0
0%
ΛΑ.Ο.Σ.
0
0%
Δημοκρατική Συμμαχία
0
0%
Δημιουργία Ξανά!
7
5,56%
Δράση - ΦΙΣ
0
0%
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
5
3,97%
Κοινωνική Συμφωνία
0
0%
ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)
0
0%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
0
0%
Ένωση Κεντρώων
3
2,38%
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
0
0%
Κόμμα Πειρατών
3
2,38%
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
0
0%
ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1
0,79%
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1
0,79%
Άλλο κόμμα
2
1,59%
Λευκό/Άκυρο/Αποχή
4
3,17%

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 01:10, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Θα είναι μεγάλος μάγκας ο Τσίπρας αν κάνει όλα αυτά που λέει και δεν είναι πυροτέχνημα. Ελπίζω σ'αυτόν, και επιτέλους να μπει λίγο φρέσκο αίμα στη Βουλή.
Συμφωνω απολυτα με εσενα.Το ιδιο πιστευω εγω.

Πραγματικα πικραινομαι ομως με το 6% της Χρυσης Αυγης..Απ την αλλη αν μπουν στην βουλη και κανουν τις δικες τους μαλ@κιες (ναζιστικοι χαιρετισμοι,εκφραση υπερακραιων αποψεων,ξυλο σε μειονοτητες κλπ) πιστυω πως οχι μονο τα κομματα θα καταλαβουν τι λαθος χειρισμο εκαναν (κυριως)προεκλογικα αλλα και οι ιδιοι οι πολιτες τι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ πηγαν και εκαναν.

Οταν θα βλεπουμε τα γκλοπς στις συγκεντρωσεις τους,το ξυλο που θα δινουν σε διαμαρτυριες και τα ΑΚΡΩΣ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ(?) ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ τοτε θα καταλαβουμε τι ειναι πραγματικα..

Ευχομαι μονο να μην ειναι αργα.

Θυμηθειτε,η ιστορια επαναλαμβανετε.Ο ιδιος ο Χιτλερ βγηκε με εκλογες σε μια εποχη που η Γερμανια περναμε οικονομικη κριση(αρχες και μεσα 1930).Οπου η τοτε Αμερικη εχοντας περασει την δικη της κριση (κραχ 1929) ζηταγε πισω (με τοκους φυσικα) τα μεγαλα δανεια που ειχε προσφερει στην Ευρωπη,και ειδικα στην Γερμανια...
Σας θυμιζει κατι?
Δεν ξερω πραγματικα.Ο καιρος μοναχα θα δειξει
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 01:12, 07-05-12:

Πού πέθανε ο δικομματισμός βρε παιδιά;
112 έδρες πήρε η Ν.Δ.
42 έδρες πήρε το Πασόκ.
Σύνολο 154.
Άρα κυβερνάνε άνετα!!!

Τί αλλαγές και πράσσειν άλογα;;
Η αντιπολίτευση μόνο να γκρινιάζει ξέρει...τίποτα άλλο...
Όλα άλλαξαν και όλα ίδια έμειναν
2
1

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,858 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 01:12, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ουσιαστικά δεν πιστεύω πως πρόκειται για ψηφους ιδεολογίας, αλλά αντίδρασης. Οι εκλογές αυτές δεν ήταν ψήφισης, αλλά καταψήφισης.
Αυτό δε δικαιολογεί τίποτα.

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 01:12, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γιαυτο παμε κατα διαολου

ολο ξερουμε τι δεν θα ψηφισουμε ,,αλλα δεν ξερουμε τι ψηφιζουμε

ανηλικη κοινωνια,,χωρις λογικη,,

καποτε πρεπει να ενηλικιωθει..

θελω να δω αυτους που ψηφισαν πχ ανεξερτητους ή συριζα με το μπαχαλο των επομενων ημερων τι θα σκεφτονται....
Κοίτα να δεις που αποθρασύνθηκε με το 20% ρε...

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
112 έδρες πήρε η Ν.Δ.
42 έδρες πήρε το Πασόκ.
Σύνολο 154.
Άρα κυβερνάνε άνετα!!!

Τί αλλαγές και πράσσειν άλογα;;
Η αντιπολίτευση μόνο να γκρινιάζει ξέρει...τίποτα άλλο...
Όλα άλλαξαν και όλα ίδια έμειναν
Ας μη χάριζε στον πρώτο 50 έδρες ο εκλογικός νόμος και θα ήταν πολύ πιο εμφανής η αλλαγή.

Όχι ότι την έχω και σίγουρη-μόνιμη βέβαια.

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε: στις 01:19, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
112 έδρες πήρε η Ν.Δ.
42 έδρες πήρε το Πασόκ.
Σύνολο 154.

Στο 50% επικρατείας χωρίς σοβαρή ενσωμάτωση στοιχείων Αττικής,τόσο Υπ.Εσωτερικών όσο και Νικολακόπουλος δίνουν 146 έδρες τελικό pending εισόδου ΛΑΟΣ και Οικολόγων.

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε: στις 01:25, 07-05-12:

Μου είναι αδύνατο να διανοηθώ οτι αν βγλω στο δρόμο σχεδόν 1/10 ανθρώπους τριγύρω μου θα έχουν ψηφίσει χρυσή αυγή.
2

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:28, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γιαυτο παμε κατα διαολου
ολο ξερουμε τι δεν θα ψηφισουμε ,,αλλα δεν ξερουμε τι ψηφιζουμε
ανηλικη κοινωνια,,χωρις λογικη,,
καποτε πρεπει να ενηλικιωθει..
Μη δικάζεις τον κόσμο Αγγελε, ειναι ταλαιπωρημένος. Ολοι τους ψάχνουν την ανακούφιση. Σωστό και λάθος δεν υπάρχει στις επιλογές, όπως σωστό και λάθος δεν είναι εμφανές. Ολα είναι καλά κουκουλωμένα, συνεπώς μπερδεμένα. Κι οταν υπάρχει σύγχυση, δεν είναι εφικτό η απόφαση να είναι γινομένη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 07-05-12 στις 01:44. Αιτία: quote
1

loco13 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O loco13 έγραψε: στις 01:29, 07-05-12:

αδιανόητο όντως το ποσοστό της ΧΑ. Και στις προηγούμενες άκουσα ότι είχε 0,6%!!!! τόσο πολύ αλλάξαμε μέσα σε 3 χρόνια?
4

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 01:33, 07-05-12:

Παιδιά τρόμαξα!
Είδα μόλις βιντεάκι πριν κάνει δηλώσεις ο αρχηγός τους (ο οποίος είναι και μανιάτης και ντρέπομαι για αυτό) άρχισαν να απαιτούν από τους δημοσιογράφους να σηκωθούν! Ένας τραμπούκος για την ακρίβεια φώναζε: "Εγέρθητη, εγέρθητη έρχεται ο αρχηγός", "Αν δε σας αρέσει να φύγετε"!
Αμόρφωτοι άνθρωποι, χωρίς επίπεδο!
2

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε: στις 01:37, 07-05-12:

Το άλλο το καλό...Αυτή τη στιγμή είναι στο 6,86%. Λίγο να πέσει στο 6,66% και ο Μιχαλολιάκος θα κάνει πάρτυ!
1

dante ravenclaw

Δραστήριο Μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O dante ravenclaw έγραψε: στις 01:39, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από loco13
αδιανόητο όντως το ποσοστό της ΧΑ. Και στις προηγούμενες άκουσα ότι είχε 0,6%!!!! τόσο πολύ αλλάξαμε μέσα σε 3 χρόνια?
Δεν άλλαξε τίποτα φίλε.Πάντα ο Έλληνας είχε τέτοιες τάσεις,απλά έπρεπε να υπάρξει κάποια αφορμή.Η δεξιά δεν είχε ποτέ-σε αντίθεση με την αριστερά-διεξόδους αντίδρασης.Έτσι όταν βγήκε στο προσκήνιο η χ.α. έτρεξαν οι ηλίθιοι να την ψηφίσουν.Αλλά το κακό είναι ότι όλοι αυτοί οι κομπλεξικοί που νομίζουν πως είναι ανώτεροι από κάποιους άλλους ανθρώπους,δεν ξέρουν τι πραγματικά ψήφισαν,τι πραγματικά αντιπροσωπεύει αυτό το έκτρωμα.Και όταν το <<τέρας>> αυτό θα βγει από τη σπηλιά και βρυχηθεί,τότε θα είναι δυστυχώς αργά.Και τότε θα είναι δύσκολο να αναθεωρήσουν.Ας ελπίσουμε πως γρήγορα αυτή η λαίλαπα θα πέσει,αλλιώς θα θρηνήσουμε θύματα.

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:48, 07-05-12:

Ξενύχτι προβλέπεται σήμερα κι αύριο ...

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 01:52, 07-05-12:

καλά τι μαλάκας είναι αυτός από την δημιουργία, ξανά...ε όχι ρε φίλε δεν είναι το ίδιο οι κκεδες με τους ναζί. Μπορεί να είναι λίγο μαλάκες οι κκεδες αλλά δεν είναι φασίστες και έχουν πολλούς αγωνιστές που είναι πραγματικοί κομμουνιστές και το λέει η ψυχή τους.
Ποιοι μαλάκες τους ψήφισαν;

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 01:52, 07-05-12:

Panos_ τι χαρτια χρειαζεται να εχει καποιος για να φυγει στο εξωτερικο;

Μιλαμε για μονιμη εγκατασταση, οχι για διακοπες.
4

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,652 μηνύματα.

H Angelique. Kalinka ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 02:02, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Trolletarian
Ποιοι μαλάκες τους ψήφισαν;
Ξέρω 4-5 άτομα που τους ψήφισαν.
Οι οποίοι ήταν και ακόμα πίστευω ότι είναι πολύ συνειδητοποιημένοι. (....)

Οι περισσότεροι ίσως δεν ξέρουν το τι αποτελέσμα μπορεί να έχει αυτό το πράγμα.

Θεωρώ ότι έχει να κάνει με την εθνική ταπείνωση,ευρωπαική πολιτική που ήταν καταστροφική,μνημόνια,
διαστρέβλωση ιστορικών γεγονών και θίχτηκε η ελληνική συνείδηση πολλών ατόμων.
Επίσης η προπαγάνδα από πολλούς ΚΚΕδες που ηχεί στα αυτιά μερικών σαν χειρότερη και από χουντικό καθεστώς.

Γνωστή η ροπή πολλών Ελλήνων στην δεξιά και πόσο ακόμα στην "ανωτερότητα" του είδους μας,που δεν απέχει και πολύ από το να ψησίσουν ακροδεξιά. Ιδιαίτερα σε τέτοιες εποχές.

Αν και ήταν πλήρως αναμενόμενο.
Ιστορικά έχει αποδειχθεί ότι η οικονομική/κοινωνική κρίση συνοδεύεται πάντοτε από ανάδειξη ολοκληρωτικών καθεστώτων/κινημάτων.

P.S.: Tα άτομα που ξέρω είναι μεταξύ 20-25.
4

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 02:05, 07-05-12:

Παιδες σας καληνυχτω.

Παω να κλαψω.
1

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 02:08, 07-05-12:

Από τη μιά χαίρεσαι για τα μηνύματα που πέρασαν σήμερα σε όλους εκτός τους ψηφοφόρους νδ και πασοκ και από την άλλη βλέπεις το ποσοστό της χρυσής αυγής..παντού θέμα γίναμε με τους νεοναζί
1

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 02:08, 07-05-12:

Ζάππειον Μέγαρον: άδειο

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 02:09, 07-05-12:

Μεσσηνία και Λακωνία έδωσαν τα μεγαλύτερα ποσοστά στη ΝΔ! Πρώτη φορά ντρέπομαι για την πατρίδα μου.
2

SparklingGrey

Περιβόητο Μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε: στις 02:11, 07-05-12:

Κι εγώ γνωρίζω διάφορα άτομα που τάχθηκαν με το μέρος της Χ.Α. και τους ψήφισαν. Συνειδητοποιημένα ( ; ) άτομα.
Καθώς νέοι, θεώρησαν ότι αυτός είναι ένας τρόπος να διαμαρτυρηθούν προς το παρόν σύστημα - λάθος, κατ'εμέ. Δυστυχώς ή ευτυχώς, έχω περευρεθεί σε ξυλοδαρμό μετανάστη από μέλη της Χρυσής Αυγής κι επομένως ξέρω καλά τί πρεσβέυουν (νομίζω πως ξέρω τουλάχιστον).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 07-05-12 στις 17:33. Αιτία: Αφαίρεση off-topic χωρίου.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια