Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,980 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 287 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
Νέα Δημοκρατία
10
7,94%
ΣΥ.ΡΙΖ.Α
57
45,24%
ΠΑ.ΣΟ.Κ
4
3,17%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
7
5,56%
Κ.Κ.Ε.
8
6,35%
Χρυσή Αυγή
11
8,73%
Δημοκρατική Αριστερά
3
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
0
0%
ΛΑ.Ο.Σ.
0
0%
Δημοκρατική Συμμαχία
0
0%
Δημιουργία Ξανά!
7
5,56%
Δράση - ΦΙΣ
0
0%
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
5
3,97%
Κοινωνική Συμφωνία
0
0%
ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)
0
0%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
0
0%
Ένωση Κεντρώων
3
2,38%
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
0
0%
Κόμμα Πειρατών
3
2,38%
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
0
0%
ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1
0,79%
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1
0,79%
Άλλο κόμμα
2
1,59%
Λευκό/Άκυρο/Αποχή
4
3,17%

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 19:46, 07-05-12:

Συνεργασία με χ.α. πιστεύω ότι δεν θα κάνει κανείς.
8
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 19:49, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Συνεργασία με χ.α. πιστεύω ότι δεν θα κάνει κανείς.
Το ελπίζω Zed μου.
Αν όμως το δίδυμο ΝΔ-Πασόκ είναι τόσο απελπισμένο;
Και η Χ.Α. τόσο ψεύτες που συνεργαστούν;
Τότε...Τί γίνεται τότε;

Γιατί τα νούμερα δεν βγαίνουν...Και άν όλοι μείνουν σε όσα δήλωναν πρό εκλογών...πάμε για νέο γύρο εκλογών...

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 19:55, 07-05-12:

Γι'αυτό πάμε. Για β' γύρο. Αν συνεργαστούν με χ.α., τότε θα πέσει η κυβέρνηση πριν καλά καλά ανέβει, αφού όλοι κατακρίνουν την είσοδό της στην βουλή. Θα έχουμε αποχωρήσεις βουλευτών κλπ... Δεν βγάζουν κυβέρνηση παρά μόνο με την ΔΗΜΑΡ, αν υποχωρήσει.
4

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 20:08, 07-05-12:

Ίσως γίνουν ζυμώσεις μεμονωμένων βουλευτών και έχουμε έτσι εκπλήξεις, δεν ξέρω όμως από ποια πλευρά, θα δείξει.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 20:12, 07-05-12:

δεν παιζει κανεις να τολμησει να κανει κυβερνηση με τους χρυσαυγιτες
θα καταρρευσει κι αλλο το συμπαν
φανταστειτε μονο το μιχαλολιακο σε υπουργειο
...

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 20:19, 07-05-12:

Απο ότι ακούω,όλοι όχι λένε στον Σαμαρά.
Και δεν νομίζω ο Τσίπρας να καταφέρει να συνεργαστεί με Πασόκ για να κυβερνήσει...

Οπότε πάμε για εκλογές!!!!
Βρε λέτε;;
2

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:32, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Απο ότι ακούω,όλοι όχι λένε στον Σαμαρά.
Και δεν νομίζω ο Τσίπρας να καταφέρει να συνεργαστεί με Πασόκ για να κυβερνήσει...
Το καλό που του θέλω, να ΜΗ ΘΕΛΕΙ να συνεργαστεί με ΠΑΣΟΚ...

Πάμε, πάμε!!
8

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:45, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σαρα3701
δεν παιζει κανεις να τολμησει να κανει κυβερνηση με τους χρυσαυγιτες
θα καταρρευσει κι αλλο το συμπαν
φανταστειτε μονο το μιχαλολιακο σε υπουργειο
...
Μην χρησιμοποιήσετε και πολλή φαντασία, απλώς θυμηθείτε τον Βορίδη (ναι, τον τσεκουράτο, λες και δεν είχαμε χρυσαυγίτες υπουργούς ως τώρα). Σε λίγες ημέρες τα έκανε πλακάκια με όλους τους εργολάβους και πρόλαβε να χορτάσει για πολλά χρόνια.
1

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 20:53, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Μην χρησιμοποιήσετε και πολλή φαντασία, απλώς θυμηθείτε τον Βορίδη (ναι, τον τσεκουράτο, λες και δεν είχαμε χρυσαυγίτες υπουργούς ως τώρα). Σε λίγες ημέρες τα έκανε πλακάκια με όλους τους εργολάβους και πρόλαβε να χορτάσει για πολλά χρόνια.
ναι ισχυει , ομως αυτοι τωρα ειναι ακομα πιο μαχημοι και δεν κρυβονται το δηλωνουν και το υπερασπιζονται ...
εχει διαφορα
1

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 21:17, 07-05-12:

Προτιμώ να είναι τα πράματα ξεκάθαρα. Έτσι ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις και μπορείς πιο εύκολα να νικήσεις τον εχθρό. Όταν παίζει ύπουλα με την μάσκα του δημοκράτη, εκεί το παιχνίδι είναι πιο δύσκολο.

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 21:43, 07-05-12:

Επέστρεψε την διερευνητική εντολή ο Α. Σαμαράς στον πρόεδρο της Δημοκρατίας Κ. Παπούλια. Ο ίδιος δήλωσε ότι οι πολιτικοί αρχηγοί με τους οποίος συναντήθηκε είτε απέρριψαν άμεσα την πρόταση για σχηματισμό κυβέρνησης εθνικής ενότητας είτε έμμεσα θέτοντας όρους για συμμετοχή και άλλων κομμάτων.
Από το Fb.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:49, 07-05-12:

Κι από το in.gr:

Κατέθεσε την εντολή σχηματισμού κυβέρνησης ο Αντώνης Σαμαράς

«Κάναμε ό,τι ήταν δυνατό με τη σύνθεση της νέας Βουλής» για να σχηματιστεί κυβέρνηση, αλλά δεν κατέστη δυνατόν, δήλωσε ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς μετά την ολοκλήρωση των διερευνητικών επαφών με τον Αλέξη Τσίπρα, τον Ευάγγελο Βενιζέλο και τον Φώτη Κουβέλη.

«Ως εκ τούτου κατέθεσα την εντολή σχηματισμού κυβέρνησης» πρόσθεσε.

Την εντολή θα πάρει την Τρίτη το μεσημέρι στις 14:00 ο Αλέξης Τσίπρας, πρόεδρος της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ.

Ο κ. Σαμαράς, όπως εξήγησε, δέχθηκε την εντολή σχηματισμού κυβέρνησης γιατί «δεν μπορούμε να αφήσουμε την Ελλάδα ακυβέρνητη».

Περιγράφοντας την έκβαση των επαφών του με τους άλλους πολιτικούς αρχηγούς είπε ότι ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Αλ.Τσίπρας απέρριψε την πρόταση της ΝΔ για κυβέρνηση συνεργασίας, γιατί έχει δεσμευθεί για κυβέρνηση Αριστεράς.

Η πρόταση του προέδρου του ΠΑΣΟΚ, Ευ.Βενιζέλου ήταν δημιουργία κυβέρνησης από ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ- ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ, η οποία όμως δεν είναι εφικτή, αφού, όπως τόνισε ο κ. Σαμαράς, ο Αλέξης Τσίπρας είχε ήδη απορρίψει την πρόταση συγκυβέρνησης.
1

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 22:12, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vassia!
...
θα γίνει κάτι και θα φανεί πως φταίει η Ελλάδα, τότε η Τουρκία θα το εκμεταλλευτεί..."
Και μετά; Για μετά τι άλλο έχει πει;

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

H carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε: στις 22:17, 07-05-12:

Και μετά θα εμφανιστεί το τέρας του Λοχ Νες και θα μας φάει όλους.

ε δεν κρατήθηκα.

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,785 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 22:47, 07-05-12:

http://tvxs.gr/news/ellada/boytia-pa...opaikes-agores

Ήρθε η αστάθεια και έγιναν ξαφνικά τα πάνω κάτω στις αγορές. Πού να σχηματιστεί και αριστερή κυβέρνηση... και μετά μας λένε δεν υπάρχει περίπτωση διαπραγμάτευσης.

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 22:56, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
http://tvxs.gr/news/ellada/boytia-pa...opaikes-agores

Ήρθε η αστάθεια και έγιναν ξαφνικά τα πάνω κάτω στις αγορές. Πού να σχηματιστεί και αριστερή κυβέρνηση... και μετά μας λένε δεν υπάρχει περίπτωση διαπραγμάτευσης.
Ωραια σχολια εχει απο κατω.

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vassia! έγραψε: στις 23:17, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Δεν προσέβαλλα τίποτα.
Όσο λογικό είναι να πιστεύεις έναν ξεμωραμένο κωλόγερο που νόμιζε ότι γνωρίζει το μέλλον (τώρα τον προσβάλλω), τόσο λογικό είναι να πιστεύεις όσα λέω εγώ όταν είμαι μαστουρωμένος.
Έχει την ίδια ποσότητα λογικής το να το κάνεις, και ίσως μέσα στη μαστούρα μου να πω και facts, όχι μόνο όσα κατεβάσει η κούτρα μου, οπότε πάλι εγώ είμαι πιο γαμάτος.

Υ.Γ. Δεν σεβάστηκα ποτέ κανένα πιστεύω και δεν θα το κάνω τώρα.
Το "θα μεγαλώσεις", δεν το σχολιάζω καν, το 'χω κάνει επανειλημμένα, φτάνει.

Οφτόπικ και το δικό μου και το δικό σου ποστ, δεν έχει νόημα, άμα θες πήγαινε γράψ' το αλλού να έχω να ποστάρω facepalms.

Εντάξει απλώς δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς μαζί σου. Επειδή το παίζεις μαγκάκι και έτσι πήγαινε σε παρακαλώ να μάθεις 2 πράγματα και άσε τις μαγκιές και τις μαστούρες η Ελλάδα πια έχει πήξει με ψευτοαντράκια σαν και εσένα.

Συγγνώμη παιδιά για το οφ-τόπικ ..
3

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 23:57, 07-05-12:

άντε να δούμε τι θα γίνει!...

Αρχική Δημοσίευση από Nightcrawler
Ρε γαμωτο εμεινε η Αννουλα εκτος βουλης
ε ναι γαμώτο! ανεχτήκαμε ΧΑ στη βουλή, την ΝΔ πρώτη για μια ακόμη φορά, αλλά να μείνει και α Αννούλα απέξω!; αυτό πια υπερβαίνει κάθε όριο! Τέτοιο (καταστροφικό) έργο ποιος άλλος είναι ικανός να κάνει;

loco13 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O loco13 έγραψε: στις 23:59, 07-05-12:

χαχαχαχα! στο καλό αννούλα! χωρίς καρατζαφέρη και ανατολάκη πλέον τα έδρανα θα είναι άδεια

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 00:09, 08-05-12:

θελω να δω τσιπρα να περιφερεται επι 3 μερες ζητωντας συγκυβερνηση
απο την παπαρηγα που τα του κλεινει την πορτα στα μουτρα

ρεντικολο θα γινει

αντε παμε σε εκλογες

ο τσιπρας τελικα αποδειχτηκε παιδακι,,

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια