Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Παντως ρε παιδια ενταξει, να πουμε και ενα θετικο απο αυτες τις εκλογες.
Για πρωτη φορα ο προεδρος της Δημοκρατιας χρειαστηκε και καπου περα απο το διακοσμητικο του ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Όταν το ΚΚΕ έλεγε προεκλογικά ότι ο διαχωρισμός σε «μνημονιακούς» και «αντιμνημονιακούς» είναι επίπλαστος και ότι ο «ευρωμονόδρομος» δεν αφήνει περιθώρια διαπραγμάτευσης και για αυτό υποστηρίζουμε «μονομερή διαγραφή χρέους - έξοδο από ΕΕ - Λαϊκή εξουσία», μας λέγατε προδότες και ότι είμαστε στον κόσμο μας και 100 χρόνια πίσω!

Θα σας έλεγα «φάτε την!», τώρα, αλλά δυστυχώς την πληρώνουμε και εμείς μαζί σας...

Όλο αυτό το παιγνίδι τελευταία με τις φήμες και τις διαψεύσεις περισσότερο σε βολιδοσκόπηση του κόσμου μου κάνει...

Καλά κατούρα και λίγο γιατί σαν πολύ να γαμάτε.
Πραγματικά αυτό το "τρίπτυχο" δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Τι σχέση έχει η λαϊκή εξουσία με την διαγραφή του χρέους ούτε ο θεός δεν ξέρει (άρα ούτε και ο κνίτης:P ) . Για εξήγησε το λίγο.
Συγνώμη δηλαδή μιας που λέτε ότι δεν είστε ρεφορμιστές (αν και εγώ διαφωνώ), το αίτημα διαγραφή του χρέους δεν είναι πέρα για πέρα αποπροσανατολιστικό για τη πάλη του λαού; Είναι σαν να μας λες ότι το πρόβλημα είναι το χρέος και δεν είναι η εξάρτηση της χώρας από του ξένους δυνάστες. Και δεύτερον ποιος θα διαγράψει το χρέος; Μα φυσικά ο λαός. Έλα όμως που ο λαός δεν είναι σε τέτοια φάση και έχει ακόμα δρόμο μπροστά του (να οργανωθεί στις γειτονιές, στους χώρους που δουλεύει και εργάζεται, στα πανεπιστήμια κτλ). Άρα μάλλον είναι διαχειριστική πρόταση η διαγραφή του χρέους. Άρα είστε ρεφορμιστές και εσείς. Τόσο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καλά κατούρα και λίγο γιατί σαν πολύ να γαμάτε.
Πραγματικά αυτό το "τρίπτυχο" δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Τι σχέση έχει η λαϊκή εξουσία με την διαγραφή του χρέους ούτε ο θεός δεν ξέρει (άρα ούτε και ο κνίτης:P ) . Για εξήγησε το λίγο.
Συγνώμη δηλαδή μιας που λέτε ότι δεν είστε ρεφορμιστές (αν και εγώ διαφωνώ), το αίτημα διαγραφή του χρέους δεν είναι πέρα για πέρα αποπροσανατολιστικό για τη πάλη του λαού; Είναι σαν να μας λες ότι το πρόβλημα είναι το χρέος και δεν είναι η εξάρτηση της χώρας από του ξένους δυνάστες. Και δεύτερον ποιος θα διαγράψει το χρέος; Μα φυσικά ο λαός. Έλα όμως που ο λαός δεν είναι σε τέτοια φάση και έχει ακόμα δρόμο μπροστά του (να οργανωθεί στις γειτονιές, στους χώρους που δουλεύει και εργάζεται, στα πανεπιστήμια κτλ). Άρα μάλλον είναι διαχειριστική πρόταση η διαγραφή του χρέους. Άρα είστε ρεφορμιστές και εσείς. Τόσο απλά.

Την μονομερή διαγραφή του χρέους δεν την προτείνουμε μόνη της, έρχεται μαζί με το «τρίπτυχο», όπως λες.
Το χρέος είναι δημιούργημα του καπιταλισμού στον οποίο πλέον τα προβλήματα είναι όλο και περισσότερα λόγω των μονοπωλίων που προωθούνται και προστατεύονται από την ΕΕ. (Είναι ένα από τα στάδιά του...)
Για να ξεφύγουμε από όλο αυτό το καπιταλιστικό χάος, πρέπει να μεταβούμε σε Σοσιαλισμό-Κομμουνισμό (ήτοι «λαϊκή εξουσία»), να απαγκιστρωθούμε από τα μονοπώλια και τις διεθνείς συμβάσεις που έχουν συμφωνηθεί για την κερδοφορία του κεφαλαίου (ήτοι «έξοδος από ΕΕ») και φυσικά μετά από όλα αυτά θα τους πούμε «τώρα θα πάρετε και τα @@ μας», γιατί το χρέος δεν το δημιούργησε ο λαός και συνεπώς δεν οφείλει να το πληρώσει (ήτοι «μονομερής διαγραφή του χρέους»).

Ο λαός πράγματι ακόμη δεν είναι οργανωμένος, αλλά ποτέ κιόλας δε θα φτάσει στο επίπεδο οργάνωσης που επιθυμούμε εντός του υπάρχοντος συστήματος. Ξέρουν καλά να προστατεύουν τον εαυτό τους με πολλά μέσα.

Συνεπώς τόσο απλά, σου εξήγησα το γιατί δεν είμαστε ρεφορμιστές.

Εσύ να υποθέσω είσαι μ-λ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παιδια
μολις κλειστηκε ο μιχαλολιακος της χρυσης αυγης με τα παλικαρια του με τον παπουλια στο δωματιο!

λετε να βγει ζωντανος?:P

πλακα πλακα,,κανεις δεν τους χαιρετισε,,φανερα αμηχανοι και ντροπαλοι

ε,,πρωτοι φορα στα μεγαλα σαλονια

,αντε καλοριζικοι;):worry:

υποθετω οτι θα πει στον παπουλια"εμενα τι να με κανεις?τα αλλα παιδακια δεν με παιζουν..:hehe::hehe::ropalo:8)

/Εσύ να υποθέσω είσαι μ-λ;
ναι,,πολλά κιλά..:worry::shifty::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αστραφτει και βρωταει, δεν εχει καταφερει κανεις να σχηματισει κυβερνηση, ο Μιχαλολιακος ειναι στο γραφειο του προεδρου της δημοκρατιας...! Λετε να ερχετε η αποκαληψη;!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μερικά slides από τη σημερινή δημοσκόπηση της Public Issue
8.jpg10.jpg
18.jpg17.jpg
19.jpg11.jpg
21.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
offtopic: Αγγελος για ΝΔ, Panos___ για ΣΥΡΙΖΑ και fockos για ΠΑΣΟΚ (με σειρά αποτελέσματος), μα τον Άγιο (που λέμε και στο νησί μου)
δεν ξέρω πώς και γιατί αποφασίσατε να ψηφίσετε αυτό που ψηφίσατε αλλά για τον προβληματισμένο ψηφοφόρο (καλή ώρα η αφεντιά μου) είστε παράδειγμα προς αποφυγή για προεκλογικό αγώνα(!).
οι καιροί της ...σημαίας περάσανε ;)


Ontopic: Με δεδομένο ότι φως στο τούνελ δεν προβλέπεται να υπάρχει... αναρωτιέμαι πιο είναι το αύριο...
Με την έννοια... Θα καταφέρει ο Τσίπρας να κάνει αυτά που λέει? Ελπίζω να μην απογοητεύσει εκ νέου τους ψηφοφόρους γιατί δεν ξέρω αν ως λαός αντέχουμε κι άλλη απογοήτευση...

Προσωπικά σταμάτησα να πιστεύω σε σωτήρες (κι αυτός ήταν ο βασικός λόγος που 3 μέρες πριν τις εκλογές αποφάσισα να μην ψηφίσω συριζα τελικά) πριν κάποιο καιρό και το μόνο που έχω να ελπίζω είναι να μην πέσουμε πάνω σε έναν δοσίλογο (λέγε με γαπ), όπως πέσαμε πριν 3 χρόνια που κάποιοι (ξανά)πίστεψαν σε έναν (ψεύτικο) σωτήρα, που κατέληξε να διαλύσει τη χώρα...

Και φυσικά δεν ξέρω και πάλι τι να ψηφίσω στις επαναληπτικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
offtopic: Αγγελος για ΝΔ, Panos___ για ΣΥΡΙΖΑ και fockos για ΠΑΣΟΚ (με σειρά αποτελέσματος), μα τον Άγιο (που λέμε και στο νησί μου)
δεν ξέρω πώς και γιατί αποφασίσατε να ψηφίσετε αυτό που ψηφίσατε αλλά για τον προβληματισμένο ψηφοφόρο (καλή ώρα η αφεντιά μου) είστε παράδειγμα προς αποφυγή για προεκλογικό αγώνα(!).
οι καιροί της ...σημαίας περάσανε ;)

Αχ,σε παρακαλώ την Πέμπτη πριν τις εκλογές διάλεξα ΣΥΡΙΖΑ αντί ΔΗΜΑΡ στο παρατσάκ.Αλλά ως άνθρωπος με πάθος (φαίνετε ε ; :D ) δε μου αρέσε ο πόλεμος των media και το γεγονός ότι καταλογίζουν the world over στην Πρωθυπουργάρα :P

Οκ,αν γίνομαι κουραστικός πείτε το (όχι ότι θα σας ακούσω αλλά λέμε τώρα :P )


On topic τώρα.Πατατράκ για την Frau Merkel .Kάτι που αυτόματα έχει προεκτάσεις στο πως θα διαμορφωθεί το τοπίο στην Ελλάδα.Άντε να δούμε.Ένα δημοψηφισματάκι στην Ιρλανδία τέλη Μάη μας μένει....Χώσε Ιρλανδία!



Γερμανία: Συντριπτική ήττα για τη Μέρκελ



Ιστορικής σημασίας ήττα υπέστη το Χριστιανοδημοκρατικό Κόμματα στη Βόρεια Ρηνανία Βεστφαλία, ενώ εκλογικός θρίαμβος των Σοσιαλδημοκρατών και των Πρασίνων προαναγγέλει την αλλαγή στο ομοσπονδιακό επίπεδο. Το κόμμα των Πειρατών μπαίνει και σε τρίτο τοπικό κοινοβούλιο. Και οι Φιλελεύθεροι, που πολλοί είχαν προαναγγείλει τον πολιτικό αφανισμό τους, επανακάμπτουν λίγο ενισχυμένοι.

Προανάκρουσμα για το Βερολίνο;

Σοσιαλδημοκράτες και Πράσινοι διαθέτουν πλέον άνετη πλειοψηφία για να συγκυβερνήσουν την επόμενη τετραετία, ενώ αντίθετα η συντριπτική ήττα των Χριστιανοδημοκρατών ερμηνεύεται ως δραματική προειδοποίηση για την καγκελάριο Μέρκελ και το κόμμα της. Κι αυτό διότι ιδιαίτερα φέτος η προσφυγή στις κάλπες δίνει γεύση για το τι πρόκειται να ακολουθήσει σε ομοσπονδιακό επίπεδο, όταν το φθινόπωρο του 2013 θα κληθούν οι Γερμανοί στις επόμενες βουλευτικές εκλογές. Ο ούριος άνεμος των Σοσιαλδημοκρατών και των Πρασίνων σε αυτήν τη τοπική αναμέτρηση, που χαρακτηρίζεται και ως «μικρές ομοσπονδιακές εκλογές» θα μπορούσε να συμπαρασύρει και την κυβέρνηση συνασπισμού Χριστιανοδημοκρατών και Φιλελευθέρων στο Βερολίνο. Ο χριστιανοδημοκράτης Νόρμπερτ Ρέτγκεν, που διεκδικούσε το αξίωμα του πρωθυπουργού, παραδέχθηκε την «πικρή ήττα», ανέλαβε απολύτως την ευθύνη για το αποτέλεσμα και δήλωσε ότι παραιτείται από τοπικός πρόεδρος.

Θρίαμβος για τους Πειρατές

Η Χανελόρε Κραφτ από το Σοσιαλδημοκρατικό κόμμα, παλιά και νέα πρωθυπουργός της Ρηνανίας Βεστφαλίας, αφού ευχαρίστησε τους ψηφοφόρους, τόνισε ότι το αποτέλεσμα των εκλογών στέλνει μήνυμα προς το Βερολίνο. Η Κλούντια Ρότ, επικεφαλής των Πρασίνων, δήλωσε ότι συνασπισμός «κοκκινοπράσινων» είναι ένα εφικτό ενδεχόμενο και σε ομοσπονδιακό επίπεδο, αλλά κι ότι αποδοκιμάστηκε η πολιτική Μέρκελ. Το Φιλελεύθερο Κόμμα που από πλευράς δημοσκοπήσεων κινούνταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, κατάφερε να επιτύχει τη δεύτερη εκλογική νίκη σε διάστημα πάνω από ένα χρόνο ενισχύοντας ελαφρά τη δύναμή του. Το κόμμα Η Αριστερά αντίθετα συνέχισε την πτωτική πορεία του και μένει εκτός νυμφώνος, όπως ακριβώς και πριν μια εβδομάδα στις τοπικές εκλογές του Σλέσβιχ – Χολστάιν. Μεγάλη έκπληξη οι Πειρατές που εισέρχονται θριαμβευτικά σε τρίτη κατά σειρά τοπική βουλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Οκ,αν γίνομαι κουραστικός πείτε το (όχι ότι θα σας ακούσω αλλά λέμε τώρα :P )

Εγω απλα απορω γιατι ενδιαφερεσαι τοσο πολυ για το τι θα απογινουμε :'(.
Γιατι τοσος πονος ξεφνικα για το ελλαντα;
Ψαροκωσταινα μας ανεβαζες, ψαροκωσταινα μας κατεβαζες :cry_x:.

Οχι οτι με αφορα, αλλα λεμε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγω απλα απορω γιατι ενδιαφερεσαι τοσο πολυ για το τι θα απογινουμε :'(.
Γιατι τοσος πονος ξεφνικα για το ελλαντα;
Ψαροκωσταινα μας ανεβαζες, ψαροκωσταινα μας κατεβαζες :cry_x:.

Ε,για να μην παραμείνετε τέτοια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προσωπικά σταμάτησα να πιστεύω σε σωτήρες ...
Σε καταλαβαίνω.
Ήμουν κάποτε στο τσακ να πάψω να πιστεύω πως υπάρχει ο άνδρας των ονείρων μου (και κατά κάποιο τρόπο ο σωτήρας που θα με γλύτωνε από την ως τότε μίζερη ζωή μου :hehe:) Ο μόνος λόγος που τελικά τον βρήκα, ήταν επειδή αποφάσισα να πιστέψω πως μπορεί και να υπάρχει. Αν δεν το έκανα αυτό, θα τον καταστούσα απλά... αόρατο. Δεν σε βλέπω, δεν υπάρχεις.
Με το να πιστέψω στην πιθανότητα, του έδωσα την ευκαιρία ν' αποδείξει αν τα λόγια τα μεγάλα είναι φούμαρα, ή όχι. :D

Τώρα ως πολίτες και ως χώρα, δεν ξέρω αν χρειαζόμαστε ακριβώς έναν σωτήρα ή κάποιον αρκετά ειλικρινή ώστε να μπορούμε να τον εμπιστευτούμε, πάντως αν αποφασίσουμε εκ προοιμίου ότι δεν υπάρχει τέτοιος, ακόμη κι αν εμφανιστεί μπροστά μας, δεν θα τον δούμε και δεν θα τον πιστέψουμε.

Έχω περάσει στο άλλο άκρο, του βρεγμένου που δεν φοβάται τη βροχή. Τολμώ να τον δοκιμάσω τον κ. Τσίπρα κι ας μην τον πολυεμπιστεύομαι. Θα του δώσω μια ευκαιρία.
Αν μας πουλήσει κι αυτός, θα φάει μια κλωτσά κι έξω απ' την πόρτα και πάμε στον επόμενο.

Αρνούμαι κοινώς να βάλω τον εαυτό μου σε αδιέξοδο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε,για να μην παραμείνετε τέτοια

και θα φυγουμε απο αυτο με τον αλεξη?

αν τον ειχα στο ινγκλαντ θα ειχανε χρεωκοπησει προ πολλου
με τρελαινουν αυτοι που ταξιδευουν στα ευρωπας σε πλουσιες καταδεξιες καπιταλιστικες οικονομιες

αλλα για την ψωροκωσταινα πισω θελουμε αριστεροιυς τριτους δρομους και κομμουνισμο..


οποια υποκρισια

αν φιλε μου πανο χρεωκπησουμε ,,θα κοπουν καιοι υπαρχουσε ςσχεσεις με το εξωτερικο
ουτε να αμς φτυσουν που λεμε..
εσυ στην αγγλια τι σου αρεσει που δεν εχει αριστερη κυβερνηση?



εκτος και γιαυτο θελεις κυβερνηση τσιπροσυριζα

γιατι εσυ θα εχει ηδη φυγει εξω ,,και θα τον φαμε εμεις στην μαπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
αν φιλε μου πανο χρεωκπησουμε ,,θα κοπουν καιοι υπαρχουσε ςσχεσεις με το εξωτερικο
ουτε να αμς φτυσουν που λεμε..
Καλέ τι έπαθες και χάνεις τα λόγια σου; :worry:
Αν όχι ο Αλέξης, τότε ποιος;

btw, επειδή τώρα είδα πως είναι και το ΌΧΙ στη δημοσκόπηση, δεν νομίζω πως θα κατέβει σε αυτές τις εκλογές το ΕΠΑΜ και ιδίως μαζί με τον Παπαθεμελή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλέ τι έπαθες και χάνεις τα λόγια σου;
Αν όχι ο Αλέξης, τότε ποιος;

ας ρωτησει στην αγγλια ο φιλος πανος

εκει δεν εχουν αλεξη
αλλα μια πολυ δξιοτερη απο νδ κυβερνηση

αλλα εκει θεωρει πολιτισμενα,,

ασε,,,,,τρελαινομαι με την υποκρισια
(και νυσταζω κιολας..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
.
εσυ στην αγγλια τι σου αρεσει που δεν εχει αριστερη κυβερνηση?

Φάση σα να με ήξερες απο χθές ε ; Κλαίν Άγγελε Labour ψήφισα στα Council elections 4 μέρες πριν πάω Ελλάδα για να χώσω ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πασοκ δηλαδη

ωραιος ο δικομματισμος εκει ε?



εχεις μιλησει στους αγγλους για τον τριτο δρομο του αλεξη?

ή αυτες οι αριστερες μ@λ@κίες ειναι μονο για να παραμυθιαζεται η ψωροκωσταινα ,για να μην βγει ποτέ απο το βουρκο, και να τη σνομπαρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο Άγγελος ψηφίζει ΝΔ επειδή δεν θέλει να ψηφίσει Τσίπρα. Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΓΑΜΩ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ. Το πάει εις άτοπον επαγωγήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
πασοκ δηλαδη

Καλά στο μυαλό μου είσαι.

Τι με νοιάζε ρε Άγγελε τι πιστεύεις εσύ για το δικό μου πολιτικό στίγμα,και τις αποφάσεις μου για το τι θεωρώ σωστή ψήφος για την χώρα που ζω,για τη χώρα που γεννήθηκα ή για το πως μεταφράζεις τον άλφα πολιτικό χώρο ; Mείνε να πούμε στην νούλα της συντήρησης και της διαπλοκής του Αντωνάκη άμα γουστάρεις ,κολλημένοι πάντα θα υπάρχουν υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top