Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,542 μέλη και 2,460,723 μηνύματα σε 78,080 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 467 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,695 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 21:06, 07-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Τρελή, να την πεθάνεις ήθελες την γυναίκα
ναι ενω εσυ πας πισω
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,175 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:11, 07-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
ναι ενω εσυ πας πισω
Μπα

Να πω και άλλη βλακεία που έκανα με μια φίλη μου..
Είχαμε βρει ένα ψόφιο σπουργίτι νομίζω και το θάψαμε και μετά από 3 μέρες ξανασκάψαμε και είδαμε ότι το τρώγαν τα σκουλήκια.. Και μετά όταν βρήκαμε μετά από κάτι μέρες και άλλο ψόφιο σπουργίτι κάναμε ένα κουτί για φέρετρο και το θάψαμε εκεί μέσα
4
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 16:18, 09-05-13:

Τώρα που είπατε για καφέδες θυμήθηκα αυτό.
Όταν ήμουν μικρή μ'άφηναν οι γονείς μου μ τη γιαγιά μου. Αυτή λόγω μεγάλης ηλικίας δεν μπορούσε να με απασχολήσει και ούτε να τρέχει από πίσω μου.
Μια φορά λοιπόν είχε πεταχτεί στο μανάβη να πάρει κάτι εγώ βρήκα ευκαιρία τρύπωσα στην κουζίνα και συγκεκριμένα στο ντουλάπι που είχε αλεύρια,ζάχαρες κλπ κλπ.Σαν καλό σπαστικό κοριτσάκι που ήμουν πήρα μία σακούλα με αλεύρι και την αδειάζω μέσα σε'να πελώριο μπολ που είχα βρει μπροστά μου.
"Ωραία είχα σκεφτεί,θα <<ζυμώσω>>."Το αλεύρι μου φάνηκε πολύ απλό για παιχνίδι. Τι να κάνω,τι να κάνω,βάζω το μπολ κάτω από τη βρύση και προσθέτω νερό.Πολύ νερό.
Μα πάλι μου φαίνονταν απλό το "μείγμα".
Μέσα στην αηδία που΄χα φτιάξει πρόσθεσα και λάδι..
Τώρα ήμουν άκρως ικανοποιημένη αφού είχα μπόλικο ζουμί.Το μπολ ήταν γεμάτο μέχρι πάνω.
Χαρούμενο,χαρούμενο πάω να βάλω το μπολ πάνω στο τραπέζι..
Έλα όμως που η γιαγιά είχε σφουγγαρίσει και δεν είχε στεγνώσει.Αποτέλεσμα χύθηκε όλο το "μείγμα" επάνω μου και στο πάτωμα..Εκείνη την ώρα μπήκε μέσα η γιαγιά και άρχισε να φωνάζει για αυτό που έκανα.
Αφού έφαγα βρωμόξυλο (όσο μου έριξε αφού έτρεχα σαν Ροντ Ράννερ)μου είπε να μην ξαναπατήσω το ποδάρι μου στην κουζίνα.Ε,κάθε φορά που πήγαινα κάτω το ίδιο έκανα.
9
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 22:07, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Όταν ήμουν μικρή μ'άφηναν οι γονείς μου μ τη γιαγιά μου. Αυτή λόγω μεγάλης ηλικίας δεν μπορούσε να με απασχολήσει και ούτε να τρέχει από πίσω μου.
Μια φορά λοιπόν είχε πεταχτεί στο μανάβη να πάρει κάτι εγώ βρήκα ευκαιρία τρύπωσα στην κουζίνα και συγκεκριμένα στο ντουλάπι που είχε αλεύρια,ζάχαρες κλπ κλπ.Σαν καλό σπαστικό κοριτσάκι που ήμουν πήρα μία σακούλα με αλεύρι και την αδειάζω μέσα σε'να πελώριο μπολ που είχα βρει μπροστά μου.
"Ωραία είχα σκεφτεί,θα <<ζυμώσω>>."Το αλεύρι μου φάνηκε πολύ απλό για παιχνίδι. Τι να κάνω,τι να κάνω,βάζω το μπολ κάτω από τη βρύση και προσθέτω νερό.Πολύ νερό.
Τώρα ήμουν άκρως ικανοποιημένη αφού είχα μπόλικο ζουμί.Το μπολ ήταν γεμάτο μέχρι πάνω.
Έλα όμως που η γιαγιά είχε σφουγγαρίσει και δεν είχε στεγνώσει.Αποτέλεσμα χύθηκε όλο το "μείγμα" επάνω μου και στο πάτωμα..Εκείνη την ώρα μπήκε μέσα η γιαγιά και άρχισε να φωνάζει για αυτό που έκανα.
Αφού έφαγα βρωμόξυλο (όσο μου έριξε αφού έτρεχα σαν Ροντ Ράννερ)μου είπε να μην ξαναπατήσω το ποδάρι μου στην κουζίνα.Ε,κάθε φορά που πήγαινα κάτω το ίδιο έκανα.
Είσαι διαολάκι ρε
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 22:09, 09-05-13:

Δεν είμαι διαολάκι.
Απλό πειραχτήρι ήμουν και είμαι.
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 16:18, 12-05-13:

μου θυμησες αυτο που εκανα εγω στις ταβερνες αφου τελειωνε η σαλατα επερνα την σαλατιερα μαζι με το λαδι και εβαζα αλλαααατι, πιπεεεερι, λεμονι απο τις μεριδες κλπ και τα ανακατεβα ή με το πιρουνι μου ή με τις οδοντογλυφίδες.
3
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 16:23, 12-05-13:

Κι εγώ και έκοβα και λίγο από εκείνο το τραπεζομάντηλο που ήταν όλο χαρτί και το ανακάτευα μέσα στο υπόλοιπο μείγμα!
3
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,175 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:23, 12-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Κι εγώ και έκοβα και λίγο από εκείνο το τραπεζομάντηλο που ήταν όλο χαρτί και το ανακάτευα μέσα στο υπόλοιπο μείγμα!
Αυτό νομίζω όλοι το κάναμε.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,198 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 17:27, 12-05-13:

Καλά, αυτά τα χάρτινα τραπεζομάντηλα ντιπ άχρηστα

Εγώ μικρός συνεχώς τα έσκιζα γιατί βαριόμουν τη ζωή μου, ενώ η μαμά έλεγε "Μη, Τζέι, μη". Λες και τα χρειάζονταν μετά οι μαγαζάτορες και δεν έπρεπε να τα χαλάσω Α ρε μάνα
7
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:38, 12-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Καλά, αυτά τα χάρτινα τραπεζομάντηλα ντιπ άχρηστα

Εγώ μικρός συνεχώς τα έσκιζα γιατί βαριόμουν τη ζωή μου, ενώ η μαμά έλεγε "Μη, Τζέι, μη". Λες και τα χρειάζονταν μετά οι μαγαζάτορες και δεν έπρεπε να τα χαλάσω Α ρε μάνα
Χαχαχα και εμάς μας τα έλεγαν αλλά χαμπάρι εμείς

Δηλαδή καταστροφές εγώ και η φίλη μου όταν φεύγαμε το τραπεζομάντιλο εκεί που καθόμασταν ήταν σκισμένο και φυσικά οδοντογλυφίδες αλάτι πιπέρι εξαφανισμένα
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 16:17, 13-05-13:

Χάρτινα τραπεζομάντηλα

Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να αντισταθώ σε ένα τρύπημα με την οδοντογλυφίδα
9
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 16:24, 13-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Χάρτινα τραπεζομάντηλα

Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να αντισταθώ σε ένα τρύπημα με την οδοντογλυφίδα
μονο με τις οδοντογλυφιδες; και με το χερι ρε
1
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:08, 14-05-13:

Και εγώ τα έκανα αυτά
Καταπληκτικές νύκτες
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:12, 14-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Και εγώ τα έκανα αυτά
Καταπληκτικές νύκτες
ηταν ηταν
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 20:53, 14-05-13:

Μας επηρέαζε η πανσέληνος και το φεγγάρι γενικότερα μάλλον
Πάντως το κοκτέιλ πιπεροαλατιού με λεμόνι και πολλά άλλα μέσα ήταν το αποκορύφωμα....
2
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 23:16, 14-05-13:

και γω εσκιζα τα χαρτινα τραπεζομαντηλα
4
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:34, 15-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Μας επηρέαζε η πανσέληνος και το φεγγάρι γενικότερα μάλλον
Πάντως το κοκτέιλ πιπεροαλατιού με λεμόνι και πολλά άλλα μέσα ήταν το αποκορύφωμα....
αχ κι εγω το εκανα αυτο
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:02, 15-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
αχ κι εγω το εκανα αυτο
Υπάρχει κάποιος που να μην το έχει κάνει;
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:04, 15-05-13:

Εγώ μικρή ήμουν τρομερά απρόσεχτη.Αποτέλεσμα; Που και που να σπάω κανένα βάζο της μαμάς.
Όταν λοιπόν η μαμά του έπαιρνε χαμπάρι μου έλεγε να πάω στο δωμάτιό μου. Εγώ με κλαμμένο βλέμμα της έλεγα "Μαααα,μαμάααααα. Δεν έκανα τίποτα."
Η μαμά μου από μικρή πάντοτε με πείραζε επειδή γούρλωνα τα μάτια μου.
Και με το ίδιο βλέμμα μου απαντούσε η μαμά: "Ναι μικρή σουσουρούδα. Πήγαινε τώρα να πας να πειράξεις και τις κατσαρόλες (με αυτές έπαιζα) και θα φας ξύλο.
Έπαιρνα ένα σνομπίστικο βλέμμα και πήγαινα στο δωμάτιό μου.
3
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:09, 15-05-13:

Εγώ μικρή ήμουν τρομερά απρόσεχτη.Αποτέλεσμα; Που και που να σπάω κανένα βάζο της μαμάς.
Όταν λοιπόν η μαμά του έπαιρνε χαμπάρι μου έλεγε να πάω στο δωμάτιό μου. Εγώ με κλαμμένο βλέμμα της έλεγα "Μαααα,μαμάααααα. Δεν έκανα τίποτα."
Η μαμά μου από μικρή πάντοτε με πείραζε επειδή γούρλωνα τα μάτια μου.
Και με το ίδιο βλέμμα μου απαντούσε η μαμά: "Ναι μικρή σουσουρούδα. Πήγαινε τώρα να πας να πειράξεις και τις κατσαρόλες (με αυτές έπαιζα) και θα φας ξύλο.
Έπαιρνα ένα σνομπίστικο βλέμμα και πήγαινα στο δωμάτιό μου.
Μόνο βάζα καλέ;;;εγώ έχω σπάσει ντουζίνες και ντουζίνες ποτήρια
Αλλά έτσι όπως μας περιέγραψες την έκφραση σου τότε απλά
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm