Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,981 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 249 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 17:30, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από giosx
Οπως επιτρέπονται τα κάθε απόχρωσης Κομμουνιστικά κόμματα που επίσης έχουν ολοκληρωτική ιδεολογία (δικτατορία προλεταριάτου), έτσι επιτρέπεται και στη ΧΑ να κατέβει, κι ας αποφασίσει ο λαός τι γουστάρει, δεν θα του ορίσεις εσύ ή εγώ.
Αυτό σημαίνει Δημοκρατία!!
Πες ότι αύριο ο λαός αποφασίσει ότι δεν θα πληρώνει κανείς φόρους και το κράτος δεν θα έχει έσοδα που σημαίνει ότι γυρνάμε σε μη-κράτος. Επίσης, πες ότι ο λαός αποφασίσει ότι οι μετανάστες πρέπει να συγκεντρωθούν σε στρατόπεδα για να δουλεύουν σε καταναγκαστικά έργα. Αυτά αν αποφασιστούν κατόπιν πλειοψηφίας είναι δημοκρατικά;

Μάι πόιντ ιζ, ότι οι μη σεβόμενοι την Δημοκρατία, νεοφασίστες προσπαθούν να εκμεταλλευτούν με κάθε τρόπο απογοητευμένους ψηφοφόρους με σκοπό να προβάλλουν τις ιδέες τους...

Ένα γιουτουμπ σερτς στο λήμμα "χρυσή αυγή" βγάζει αρκετά βίντεο με το έργο των ακτιβιστών του "κόμματος"

http://www.youtube.com/watch?v=kgLOTQjE3ho

Προφανώς η λέξη δημοκρατία για σένα είναι κενή λέξη και αφορμή για να υποστηρίξεις μια μισαλλόδοξη ιδεολογία. Όμως δημοκρατία σημαίνει αποφάσεις με υπόβαθρο την ισονομία, την ελευθερία του ατόμου και άλλες ευγενείς αξίες που μάλλον θεωρείς περιττές και κουραστικές μερικές φορές

Είναι απορίας άξιο πως η λέξη δημοκρατία ακούγεται συχνότερα από ανθρώπους που αγνοούν και υπονομεύουν τη σημασία της...

@ ρεμπεσκές

Game of Thrones is not gay. Only gays could say that
Anti Troll
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 17:41, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Πες ότι αύριο ο λαός αποφασίσει ότι δεν θα πληρώνει κανείς φόρους και το κράτος δεν θα έχει έσοδα που σημαίνει ότι γυρνάμε σε μη-κράτος. Επίσης, πες ότι ο λαός αποφασίσει ότι οι μετανάστες πρέπει να συγκεντρωθούν σε στρατόπεδα για να δουλεύουν σε καταναγκαστικά έργα. Αυτά αν αποφασιστούν κατόπιν πλειοψηφίας είναι δημοκρατικά;

(...)
Δεν είναι λανθασμένος ο προβληματισμός σου, αλλά από την άλλη πλευρά, εάν κάποιες, έστω ακραίες αποφάσεις, ληφθούν με σοβαρή πλειοψηφία, τότε η όποια μειοψηφία, με ποια νομιμοποίηση θα τις ανατρέψει, και τότε, γιατί η τωρινές μειοψηφίες δεν έχουν ανάλογη νομιμοποίηση να ανατρέψουν τωρινές αποφάσεις?
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 18:16, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Δεν είναι λανθασμένος ο προβληματισμός σου, αλλά από την άλλη πλευρά, εάν κάποιες, έστω ακραίες αποφάσεις, ληφθούν με σοβαρή πλειοψηφία, τότε η όποια μειοψηφία, με ποια νομιμοποίηση θα τις ανατρέψει, και τότε, γιατί η τωρινές μειοψηφίες δεν έχουν ανάλογη νομιμοποίηση να ανατρέψουν τωρινές αποφάσεις?
Ο προβληματισμός μου έχει κανονιστικό περιεχόμενο και αποτελεί απλώς τρόπος σκέψης για την αποφυγή λήψης αποφάσεων οι οποίες λειτουργούν καταλυτικά για την υπονόμευση της δημοκρατίας. Δεν αναφέρεται σε πραγματικές καταστάσεις για να αντιμετωπίσει το ενδεχόμενο εφαρμογής τους. Αν αυτές υπάρξουν χάθηκε το παιχνίδι...
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 19:38, 17-04-12:

1
Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε: στις 01:57, 18-04-12:

παντως εγω που μενω κεντρο μπορω να πω οτι ενα μεγαλο ποσοστο του πληθυσμου θα ψηφισει χρυση αυγη.δεν ξερω αν θα αλλαξουν επιλογη στην καλπη,αλλα προς το παρον ετσι λενε!ισχυουν οντως φημες που θελουν χρυσαυγιτες να πηγαινουν γριες σε τραπεζες,η να γυριζουν πιτσιρικες απο κλαμπς.η αδειαζουν σπιτια απο μεταναστες που δν πληρωνουν ενοικια.δηλαδη...τα βλεπω!
1
Παράθεση

apla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O apla έγραψε: στις 02:42, 18-04-12:

Πες ότι αύριο ο λαός αποφασίσει ότι δεν θα πληρώνει κανείς φόρους και το κράτος δεν θα έχει έσοδα που σημαίνει ότι γυρνάμε σε μη-κράτος.
Βεβαίως, αν το αποφασίσει ο λαός καλώς θα το αποφασίσει και ο ίδιος θα δεχτεί τις συνέπειες.

Επίσης, πες ότι ο λαός αποφασίσει ότι οι μετανάστες πρέπει να συγκεντρωθούν σε στρατόπεδα για να δουλεύουν σε καταναγκαστικά έργα. Αυτά αν αποφασιστούν κατόπιν πλειοψηφίας είναι δημοκρατικά;
Αυτό δε μπορεί να συμβεί καθώς είναι ενάντια στο Σύνταγμα (άρα πρέπει να αλλάξει) και στο Διεθνές Δίκαιο.
1
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 02:56, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από aggi92
ισχυουν οντως φημες που θελουν χρυσαυγιτες να πηγαινουν γριες σε τραπεζες,η να γυριζουν πιτσιρικες απο κλαμπς.η αδειαζουν σπιτια απο μεταναστες που δν πληρωνουν ενοικια.δηλαδη...τα βλεπω!
Τέτοιοι χασομέρηδες που είναι...ας κάνουν και κάτι.
1
1
Παράθεση

δημητρα δρομπου

Νεοφερμένος

H δημητρα δρομπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H δημητρα δρομπου έγραψε: στις 21:34, 18-04-12:

Εν μέρει συμφωνώ με τις απόψεις της Χρυσής Αυγής, αλλά ο ρατσισμός που υπάρχει όσον αφορά αναπήρους και αρρώστους, είναι υπερβολικός και ακραίος!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 18-04-12 στις 22:58. Αιτία: Απαγορεύεται η γραφή του μεγαλύτερου τμήματος των μηνυμάτων με ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Παρακαλούμε δείτε τους όρους χρήσης.
1
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 21:42, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από δημητρα δρομπου
Eν μερει συμφωνω με τις αποψεις της χρυσης αυγης, αλλα ο ρατσισμος που υπαρχει οσον αφορα αναπηρους και αρρωστους, ειναι υπερβολικος και ακραιος!
Και ποιες ειναι οι αποψεις με τις οποιες συμφωνεις;

A sorry τωρα ειδα ποσο εισαι.Ακυρη η ερωτηση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-04-12 στις 23:39. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης :)
2
1
Παράθεση

δημητρα δρομπου

Νεοφερμένος

H δημητρα δρομπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H δημητρα δρομπου έγραψε: στις 21:51, 18-04-12:

Δεν νομίζω πως η ηλικία παίζει ρόλο, μη βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα παρόλα αυτά εγώ είμαι υπέρ της απέλασης των μεταναστών. (και σε αυτή την άποψη συμφωνώ με την χρυσή αυγή)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 18-04-12 στις 23:00. Αιτία: Απαγορεύεται η χρήση των greeklish. Παρακαλούμε δείτε τους όρους χρήσης.
1
1
Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 21:54, 18-04-12:

Xρυσή Αυγή για μια ελλάδα καραφλή
7
1
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 22:04, 18-04-12:

Αυτό πρέπει να'ναι το καλύτερο επιχείρημα που 'χω ακούσει..
1
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 22:10, 18-04-12:

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 22:20, 18-04-12:

παρόλα αυτά εγώ είμαι υπέρ της απέλασης των μεταναστών. ( και σε αυτήν την άποψη συμφωνώ με την χρυσή αυγή)
Εισαι υπερ της απελασης και των Ελληνων μεταναστων που αναγκαστηκαν να φυγουν σε αλλες χωρες;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-04-12 στις 23:40. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
1
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 22:21, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Εισαι υπερ της απελασης και των Ελληνων μεταναστατων που αναγκαστηκαν να φυγουν σε αλλες χωρες;
Ρε hotgates τι πας να ψαξεις τωρα...
1
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 22:25, 18-04-12:

Καλοοοο!!!

Αρχική Δημοσίευση από diotima
τι πας να ψαξεις τωρα...
Just wondering!
1
Παράθεση

δημητρα δρομπου

Νεοφερμένος

H δημητρα δρομπου έγραψε: στις 22:26, 18-04-12:

ναι να σου πω την αληθεια σε τετοια θεματα θα με χαρακτηριζα ρατσιστρια.....δεν μου αρεσει που η ελλαδα εχει χασει την αξια και το νοημα της . δεν νομιζω πως ειναι ελλαδα αυτο που ζουμε τωρα!!
1
1
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε: στις 22:28, 18-04-12:

ναι να σου πω την αληθεια σε τετοια θεματα θα με χαρακτηριζα ρατσιστρια.....δεν μου αρεσει που η ελλαδα εχει χασει την αξια και το νοημα της . δεν νομιζω πως ειναι ελλαδα αυτο που ζουμε τωρα!!
Να βρε χοτγκειτς...αυτα συμβαινουν οταν εχεις τετοιες αποριες.Αντε τωρα να εξηγησεις το πως και το γιατι.
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 22:33, 18-04-12:

Δεν χρειαζεται να εξηγησεις με λογια . Θα γινει αντιληπτος στην πραξη. Τον ρατσισμο θα τον ζησουμε ολοι αργα η γρηγορα οταν ενας ενας θα φευγουμε για τα ξενα.
2
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 23:37, 18-04-12:

Χωρίς να θέλω να κάνω το συνήγορο του διαβόλου έχουν διαφορά οι παράνομοι μετανάστες με τους νόμιμους έτσι;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος