Πόσο μετράει η εμφάνιση στην επιλογή ερωτικού συντρόφου;

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν μπορώ να είμαι στο μυαλό της κάθε γυναίκας ή να ξέρω πόσα έχει πιει για να βλέπει θεό τον άλλον 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Δεν μπορώ να είμαι στο μυαλό της κάθε γυναίκας ή να ξέρω πόσα έχει πιει για να βλέπει θεό τον άλλον 8)
Ναι αλλά η κανέλα στο ριζόγαλο θα πέσει με βάση την εξωτερική εμφάνιση και η όλη φάση θα είναι για αυτό και μόνο και τίποτα παραπάνω (έρωτες, αισθήματα κτλ). Σε αυτό πλέον δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ άντρα και γυναίκας.
Επιβεβαίωσέ το σε παρακαλώ στον Exposed μπας και βγάλουμε άκρη γιατί έχω την εντύπωση ότι έχουμε ξεφύγει τελείως... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Ναι αλλά η κανέλα στο ριζόγαλο θα πέσει με βάση την εξωτερική εμφάνιση και η όλη φάση θα είναι για αυτό και μόνο και τίποτα παραπάνω (έρωτες, αισθήματα κτλ). Σε αυτό πλέον δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ άντρα και γυναίκας.
Επιβεβαίωσέ το σε παρακαλώ στον Exposed μπας και βγάλουμε άκρη γιατί έχω την εντύπωση ότι έχουμε ξεφύγει τελείως... :)

Εγώ το επιβεβαιώνω...Είναι μικρός ακόμα...όταν θα κάνει one-night stand ή απλά για να το κάνει θα καταλάβει...

Ναι...σε αυτό μετράει το κλικ στην εξωτερική εμφάνιση....Και μερικές φορές είναι τόσο δυνατό που λες...Εγώ θέλω με αυτό να πάω τώρα και δεν με νοιάζει τίποτα...Το έχουν πάθει πολλές 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Λοιπόν, θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα. Είμαι ενα άτομο που είμαι πολύ πιο σίγουρο για οσα θα πω και όσα θα δείξω σε κάποια με τον χαρακτήρα μου και τις κουβέντες μου παρά με την εμφάνισή μου. Μη βιαστείτε να κρίνετε. Ναι, βλέπομαι! Συγνώμμη που σας το χαλάω. :P

Έχω κάποια πράγματα επάνω μου τα οποία εγω σαν Βάλντερ τα βρίσκω καλά και που θέλω να τα τονίζω και άλλα πράγματα τα οποία με καθιστούν αρκετά παράξενο (θα ήταν πιο σωστό να χρησιμοποιήσω τον όρο διαφορετικό). Παλιότερα δε θα έκανα αυτή τη συζήτηση γιατί ήταν δύσκολο για μένα. Είναι η πρώτη φορά που το δηλώνω σε φόρουμ άσχετα αν ψιλοφοβάμαι.

Ενω αν με δείτε να κάθομαι να συζητάω μπορεί να πείτε πχ "είναι οκ άτομο κλπ κλπ" , όταν θα σηκωθώ να περπατήσω ως τη γωνία εκεί θα καταλάβετε τη διαφορά που έχω απο εσας. Ναι εχω διαφορετικό βάδισμα, Παρακαλώ να μην κάνετε κάποια ερώτηση επ αυτού. Απλα σας το αναφέρω.

Πάμε τώρα στο θέμα μας. Ξέρετε πως είναι να μιλάς σε κάποια, αν καταφέρεις, την εντυπωσιάζεις, έχεις και μια Χ Υ τυπική εμφάνιση και οταν σηκώνεσαι να βηματίσεις να ξυνίσει το μούτρο; Οι άνθρωποι είναι όντα που οτιδήποτε διαφορετικό το αντιμετωπίζουν ως πρόβλημα που άλλοτε το βλέπουν μίζερα και άλλοτε λυπηρά.

Οι γυναίκες τώρα πιο συγκεκριμένα πιστεύω οτι ναι μεν βλέπουν τα θετικά ενος άντρα αλλά είναι ικανές να κολλήσουν σε ενα αρνητικό σημείο και να μπλοκάρει η όλη προσπάθεια εκεί. Δεν πιστεύω τις ατάκες του τύπου "θέλω αγόρι έξυπνο και με χιούμορ". Η γυναίκα θέλει να έχει όσο πιο τέλειο άντρα εμφανισιακά μπορεί να βρεί. Αυτή είναι η φύση όλων, και των αντρών. Γι αυτό λεω οτι οι γυναίκες αντροποιήθηκαν.

Παλιά λοιπόν εγω φοβόμουν πολύ αυτή την κριτική. Τώρα το έριξα στην αφασία. Ναι μεν εχω παρτίδες με ωραίες κοπέλες και μπορώ να πω οτι στη ζωή μου τα κατάφερα καλά ως τώρα και πήρα κάποιες φορές αυτό που στόχευα αλλά ακόμα έχω μια ανησυχία μήπως μπλοκάρει η όλη κατάσταση στο διαφορετικό χαρακτηριστικό μου. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η εμφάνιση κατα τη γνώμη μου και ποτέ δε θα αλλάξει αυτό για κανέναν άνθρωπο. Όλοι θέλουν το καλύτερο δίπλα τους, ακόμα κι εγω. Ξεκολλάτε, όλοι κάνουμε "συνέντευξη" ο ενας στον άλλον, μόνο που δεν βαθμολογούμε με βάση πόσα θετικά έχει ο άλλος αλλά πόσα αρνητικά μας μύρισαν επάνω του. Πολλοί δεν ξέρουμε τι θέλουμε...αυτό είναι το πρόβλημα και γι αυτό μας ξυνίζουν όλο και κάμποσα στους άλλους.

Αυτά απο κάποιον που έχει φάει γερό ταρακούνημα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να απολογείσαι. Και αν σε κρίνουν από αυτό, σόρι αλλά φταίς εσύ, που περίμενες κάτι διαφορετικό από τέτοια άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Δεν το βλέπω σαν απολογία. Απλά είναι ενας τρόπος για να δείτε μια άποψη επι του θέματος. Και δεν θεωρώ οτι φταίω εγω εαν πέσω σε τέτοιο άτομο. Αν ερωτευθείς, αν αγαπήσεις, δεν μπορείς να δεις τη μικροψυχία στον/ην αγαπημένο/η σου. Η εικόνα που θα έχεις στο μυαλό σου για εκείνον/η θα είναι "τι ωραία τι καλά τραλαλό και τραλαλά, μες στο μέλι στη χαρά". Οι περισσότερες περιπτώσεις μικροψυχίας έρχονται κατόπιν εορτής, συνήθως αφού κολλήσεις και πονάνε άγρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ο φίλος μου ο Σωτήρης, γεννήθηκε με εκφυλιστική ασθένεια, έπαψε να περπατά (ποτέ δεν έτρεξε στη ζωή του) στα 20, και πέθανε πέρσι, στα 27. Ορίστε η άλλη άποψη φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Λυπάμαι για τον φίλο σου. Καταλαβαίνω οτι θες να πεις πως υπάρχουν και χειρότερα μα το ζήτημα δεν είναι ούτε ο φίλος σου, ούτε εσυ, ούτε εγω. Το θέμα είναι η αντιμετώπιση της εμφάνισης μας απο τους άλλους. Είτε μιλάμε για τον Σωτήρη, είτε μιλάμε για εμένα, είτε για σένα, το σημείο αναφοράς μένει το ίδιο. Διαφορετικό εναντίον συνήθισμένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Διαφορετικό εναντίον συνήθισμένου.

Εδώ κάνεις λάθος. Διαφορετικοί είναι αυτοί που σε κρίνουν. Γιατί, δε καταλαβαίνουν, πως θα μπορούσαν κάλλιστα να βρίσκονται στη θέση σου.

Και διαφορετικοί, γιατί δε γνωρίζουν, πως στο παρανοϊκό ρωμαϊκό όργιο που ζούμε, συνηθισμένο είναι το να υποφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Εδώ κάνεις λάθος. Διαφορετικοί είναι αυτοί που σε κρίνουν. Γιατί, δε καταλαβαίνουν, πως θα μπορούσαν κάλλιστα να βρίσκονται στη θέση σου.

Και διαφορετικοί, γιατί δε γνωρίζουν, πως στο παρανοϊκό ρωμαϊκό όργιο που ζούμε, συνηθισμένο είναι το να υποφέρεις.

Εδω μου άρεσες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Εγώ το επιβεβαιώνω...Είναι μικρός ακόμα...όταν θα κάνει one-night stand ή απλά για να το κάνει θα καταλάβει...

Μου αρέσει που είσαι και τόσο σίγουρη ότι θα κάνει κάποτε.

Valder όπως βλέπεις δεν ξίνιζουν απλά τα μούτρα τους στο διαφρετικό, πολλές φορές αρνούνται και την ίδια του την ύπαρξη. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Εγώ το επιβεβαιώνω...Είναι μικρός ακόμα...όταν θα κάνει one-night stand ή απλά για να το κάνει θα καταλάβει...
Λυπάμε, τότε μάλλον δεν θα καταλάβω πότε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τότε μάλλον δεν θα καταλάβω πότε

Ποτέ μη λες ποτέ...

(Αυτό είναι καλό θέμα, τι λέγαμε πως ποτέ δε θα κάνουμε, αλλά τελικά έγινε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Valder όπως βλέπεις δεν ξίνιζουν απλά τα μούτρα τους στο διαφρετικό, πολλές φορές αρνούνται και την ίδια του την ύπαρξη. :rolleyes:

Έχουν γέλιο πάντως να τους βλέπεις να λένε "Αυτά δεν έχουν σημασία για μένα" και μετά το ξύνισμα στα μούτρα τους. Εκεί ξεμπροστιάζονται. Θα σας πω κάτι. Καλύτερα "πρόβλημα" στο σώμα παρά στο μυαλό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Έχουν γέλιο πάντως να τους βλέπεις να λένε "Αυτά δεν έχουν σημασία για μένα" και μετά το ξύνισμα στα μούτρα τους. Εκεί ξεμπροστιάζονται. Θα σας πω κάτι. Καλύτερα "πρόβλημα" στο σώμα παρά στο μυαλό! :)
Συμφωνώ απόλυτα. :)
Επίσης όμως, μήπως είσαι λίγο προκατειλημμένος και νομίζεις μερικές φορές οτι ξινίζουν τα μούτρα τους χωρίς ωστόσο να ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Συμφωνώ απόλυτα. :)
Επίσης όμως, μήπως είσαι λίγο προκατειλημμένος και νομίζεις μερικές φορές οτι ξινίζουν τα μούτρα τους χωρίς ωστόσο να ισχύει?

Κοίτα, φαίνεται μια ξυνίλα κάποιες φορές στη φάτσα του άλλου. Προτιμώ να με ρωτήσεις στα ίσα, πως το έπαθες κλπ κλπ παρά να το κοιτάς και να κάνεις σα να βλέπεις πελεκανάκι με γυαλιά να τρώει κεμπάμπ στον Μπαϊρακτάρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Κοίτα, φαίνεται μια ξυνίλα κάποιες φορές στη φάτσα του άλλου. Προτιμώ να με ρωτήσεις στα ίσα, πως το έπαθες κλπ κλπ παρά να το κοιτάς και να κάνεις σα να βλέπεις πελεκανάκι με γυαλιά να τρώει κεμπάμπ στον Μπαϊρακτάρη. :P
Λοιπόν να σε ρωτήσω τότε στα ίσα, όταν σε είδα είχες παρατηρήσει να έχω καμιά τέτοια ξινίλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Λοιπόν να σε ρωτήσω τότε στα ίσα, όταν σε είδα είχες παρατηρήσει να έχω καμιά τέτοια ξινίλα?

Οχι. :) Ισα ίσα το συζητήσαμε αν θυμάσαι για το πως εγινε κλπ κλπ.

Η μόνη ξυνίλα που είχες ήταν με το μαλλί μου!!! :P

ΥΓ: Πιο πάνω με το "να με ρωτήσεις στα ισα" εννοώ αυτό που έγινε τότε. Τη συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοοοοολ!
Είπα κ εγώ γιατί και εγώ δεν θυμάμαι να είχα ξινίλα και λέω έχει γούστο να είναι καμιά μπηχτή για μένα το πρώτο σου ποστ σε αυτό το θρέντ! Γι'αυτό και είπα τα περι "μήπως είσαι προκατειλημμένος και είναι ιδέα σου"? κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μου αρέσει που είσαι και τόσο σίγουρη ότι θα κάνει κάποτε.

ο.κ έπρεπε να συμπληρώσω και το άμα...για να τονιστεί ότι μιλούσα υποθετικά! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top