Άρνηση αποδοχής χρημάτων από συγγενικό πρόσωπο

excaliber111

Νεοφερμένος

Ο excaliber111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!Χρειάζομαι βοήθεια...πως μπορώ να αρνηθώ ευγενικά και διακριτικά ένα κέρασμα σε χρήματα απο ένα συγγενικό πρόσωπο(θείο),ο οποίος μετά απο αυτό το κέρασμα θα αισθανθεί άνετα να αρχίσει να πετάει κακίες,ή αλλιώς,θα πάρει θάρρος βρε παιδί μου(το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν και ήρθε η ώρα να σταματήσει).Το βασικό(και αυτό στο οποίο χρειάζομαι βοήθεια)είναι να αρνηθώ τα χρήματα.Απο κει και πέρα το ελέγχω μετά...
Παρακαλώ βοήθεια!
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!Χρειάζομαι βοήθεια...πως μπορώ να αρνηθώ ευγενικά και διακριτικά ένα κέρασμα σε χρήματα απο ένα συγγενικό πρόσωπο(θείο),ο οποίος μετά απο αυτό το κέρασμα θα αισθανθεί άνετα να αρχίσει να πετάει κακίες,ή αλλιώς,θα πάρει θάρρος βρε παιδί μου(το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν και ήρθε η ώρα να σταματήσει).Το βασικό(και αυτό στο οποίο χρειάζομαι βοήθεια)είναι να αρνηθώ τα χρήματα.Απο κει και πέρα το ελέγχω μετά...
Παρακαλώ βοήθεια!
Πολύ δύσκολο να αρνηθείς χρήματα χωρίς να προκαλέσεις ερωτήσεις και να φανείς ακατάδεκτος.
Ο καλύτερος τρόπο είναι να αρνηθείς χρήματα λέγοντας ότι έχεις μεγαλώσει και πως δεν νιώθεις άνετα. Θα πρέπει να αρνηθείς τα χρήματα απ'όλους τους συγγενείς όμως. Η επιτυχία δεν είναι σίγουρη.
 

excaliber111

Νεοφερμένος

Ο excaliber111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πολύ δύσκολο να αρνηθείς χρήματα χωρίς να προκαλέσεις ερωτήσεις και να φανείς ακατάδεκτος.
Ο καλύτερος τρόπο είναι να αρνηθείς χρήματα λέγοντας ότι έχεις μεγαλώσει και πως δεν νιώθεις άνετα. Θα πρέπει να αρνηθείς τα χρήματα απ'όλους τους συγγενείς όμως. Η επιτυχία δεν είναι σίγουρη.
Ισχύει...ευχαριστώ!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
Εγώ θα έκοβα σχέσεις με αυτό το άτομο κι ας ήταν ο θεός ο ίδιος. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να ανεχόμαστε να συναναστρεφόμαστε παλιοχαρακτήρες. Αφού εκείνος δεν ντρέπεται να φέρεται έτσι, μην ντραπείς κι εσύ να τον αποκόψεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!Χρειάζομαι βοήθεια...πως μπορώ να αρνηθώ ευγενικά και διακριτικά ένα κέρασμα σε χρήματα απο ένα συγγενικό πρόσωπο(θείο),ο οποίος μετά απο αυτό το κέρασμα θα αισθανθεί άνετα να αρχίσει να πετάει κακίες,ή αλλιώς,θα πάρει θάρρος βρε παιδί μου(το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν και ήρθε η ώρα να σταματήσει).Το βασικό(και αυτό στο οποίο χρειάζομαι βοήθεια)είναι να αρνηθώ τα χρήματα.Απο κει και πέρα το ελέγχω μετά...
Παρακαλώ βοήθεια!
θα του πεις δεν ειναι αναγκη θειε μου σε ευχαριστω παρα πολυ,μου εχεις δωσει τοσα,δεν ειναι καιρος για σπαταλες!και δεν θα δεχτεις καθολου ουτε οταν σε πλησιασει να στα δωσει ουτε αν τα αφησει σε καποιον αλλον.
Θα εισαι τερμα αρνητικος,δεν τα θελω και τελειωσε.
Και θα μαζευτει και δε θα ξαναδωσει.
Να εισαι επιμονος και αποφασιστικος στην αρνηση σου.
Μην ξεχνας Τα "όχι" σου μπορεί να τους θυμώσουν, αλλά θα είσαι ελεύθερος. Και αν μέχρι τώρα δεν σου το είπε κανείς, η ελευθερία σου είναι πιο σημαντική από τον θυμό τους"
καλησπερα και χρονια πολλα και να εισαι καλα! :thumbup:
 

excaliber111

Νεοφερμένος

Ο excaliber111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ,πολύ χρήσιμη συμβουλή
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top