Εθνικό κόμμα ΕΛΛΗΝΕΣ (πρώην "Έλληνες για την πατρίδα")

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Τωρα οι Ελληνες γτπ είναι Έλληνες για την φυλακή.
Για φυλακή είναι τα στελέχη της Νέας Δημοκρατίας, του ΣΥΡΙΖΑ και του ΠΑΣΟΚΟΚΙΝΑΛ.

Μας πείραξαν οι Έλληνες για τη Πατρίδα και ο Κασιδιάρης και όχι αυτοί που αποπληρώνουν τα κομματικά τους χρέη και όλα τα σκάνδαλα με μίζες κλπ με τους φόρους του Έλληνα πολίτη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένα δεύτερο Πικέρμι ρε φίλε... Αλλά αυτή τη φορά χωρίς καμία χάρη. Να μη βγει κανένας.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Χίτλερ έχει αποδειχτεί από την επιστημονική κοινότητα ότι δεν ήτο τρελός, δεν είχε κανένα ψυχολογικό πρόβλημα. Έχουν εξεταστεί δείγματα του DNA του αν δεν κάνω λάθος. Και κανένας τρελός δεν θα κατάφερνε να ελιχθεί τόσο διεξοδικά στο λαβύρινθο της πολιτικής, να αντιμετωπίζει και εσωκομματικούς και εξωκομματικούς αντιπάλους, να έχει ταλέντο στη δημαγωγία κλπ. Επίσης οι θάλαμοι αερίων ήτο απόρροια της Τελικής Λύσης την οποία σκέφτηκαν σε συνέδριο για το εβραϊκό ζήτημα οι Χέρμαν Γκέρινγκ και Χάινριχ Χίμλερ. Στο συνέδριο αυτό που αποφασίστηκε η Τελική Λύση του εβραϊκού ζητήματος ο Χίτλερ δεν ήτο παρών. Τα στρατόπεδα συγκέντρωσης βρίσκονταν υπό την δικαιοδοσία των Ες Ες των οποίων αρχηγός ήτο ο Χάινριχ Χίμλερ.
Ο Χίτλερ προφανώς δεν ήταν τρελός, ναζί ήταν. Κι εσύ δεν είσαι τρελός, αλλά μια χαρά απολογητής τους μας βγήκες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Ο Χίτλερ προφανώς δεν ήταν τρελός, ναζί ήταν. Κι εσύ δεν είσαι τρελός, αλλά μια χαρά απολογητής τους μας βγήκες.
Εγώ μόνον ιστορικά γεγονότα λέω και δεν θα επιτρέψω να παρεισφρήσει η πολιτική ορθότητα στην επιστημονική μου μελέτη. Και για Μάο, Στάλιν έγραψα ολόκληρες εκθέσεις υπέρ τους αλλά δεν είδα κατηγορίες ότι είμαι απολογητής τους. Γενικά υπάρχει μία υποκριτική στάση σε αυτό το θέμα. Ο Χίτλερ όπως και κάθε ηγέτης έκανε και θετικά και αρνητικά. Εγώ υποστηρίζω άλλους ηγέτες της εποχής του που θεωρώ μακράν καλύτερους. Απλά στη Γερμανία εκείνα τα χρόνια η δημοκρατική Βαϊμάρη είχε αποτύχει και η άνοδος εθνικοσοσιαλιστών και κομμουνιστών ήτο ραγδαία. Αν δεν ήτο ο Χίτλερ τότε θα ήτο οι κομμουνιστές. Οπότε προφανώς ήτο πιο σώφρον να ψήφιζες τους Εθνικοσοσιαλιστές εκείνες τις εποχές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έχω να απολογηθώ για τίποτα και για κανέναν. Μόνον να δικαιολογήσω τον Γερμανικό λαό για τις επιλογές του τότε γιατί η κατάστασις ήτο τέτοια που με τόση πείνα και εξαθλίωση ο ορθολογισμός είχε χαθεί. Για την άνοδο των εθνικοσοσιαλιστών επίσης μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρουν και οι Αγγλογάλλοι με τη ταπείνωση της Γερμανίας, τις οικονομικές επιβαρύνσεις με τις υπέρογκες αποζημιώσεις κλπ.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι, έτσι τα πρώτα βήματα ενος κομματος, σου πλασάρουν τα ψεύδη στοιχεία πρωτα για να σου πάρουν ψήφους και μετά φαίνονται οι πραγματικές προθέσεις.

Nαι αφού στοχεύουν στο μοναδικό ελάττωμα της ανθρώπινης κατασκευής: την ασθενική μνήμη.

Ο Χίτλερ προφανώς δεν ήταν τρελός, ναζί ήταν. Κι εσύ δεν είσαι τρελός, αλλά μια χαρά απολογητής τους μας βγήκες.

Αφού είναι διαπιστωμένο ότι έπασχε από ψυχιατρική διαταραχή. Γενικά ηγέτες τέτοιας εμβέλειας που προκαλούν πόνο με αποστροφή και μετά θάνατο δεκαετίες ή και εκατοντάδες χρόνια μετά, έχουν συνήθως κάποια μορφή σχιζοφρένειας. Δεν γίνεται σε μια τέτοια ανθρώπινη δυστυχία, να θεωρούμε τόσα χρόνια μετά ότι ο Χίτλερ σαν άνθρωπος δεν ήταν τρελός. Αν ήταν λογικός, θα άντεχε την συνείδησή του; :)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Αφού είναι διαπιστωμένο ότι έπασχε από ψυχιατρική διαταραχή.
Δεν είναι πουθενά διαπιστωμένο τίποτα τέτοιο. Η επιστημονική κοινότητα θεωρεί τον Χίτλερ ψυχολογικά υγιή. Επίσης η σχιζοφρένεια δεν είναι τέτοια "απλή" διαταραχή που κάνει κάποιον πιο άγριο. Είναι λανθασμένη η αντίληψη της κοινής γνώμης για το τι εστί σχιζοφρένεια με αποτέλεσμα να στοχοποιούνται άνθρωποι.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Έλληνες για την Θερμοκοιτίδα θα έπρεπε να λέγεται το κόμμα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Μη μπερδεύεστε δεν είμαστε σε θρεντ για τη Νέα Δημοκρατία ή για το ΣΥΡΙΖΑ.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,735 μηνύματα.
Δεν είναι πουθενά διαπιστωμένο τίποτα τέτοιο. Η επιστημονική κοινότητα θεωρεί τον Χίτλερ ψυχολογικά υγιή. Επίσης η σχιζοφρένεια δεν είναι τέτοια "απλή" διαταραχή που κάνει κάποιον πιο άγριο. Είναι λανθασμένη η αντίληψη της κοινής γνώμης για το τι εστί σχιζοφρένεια με αποτέλεσμα να στοχοποιούνται άνθρωποι.
Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως το γράφεις. Κατά την διάρκεια της ζωής του δεν διαγνώστηκε ποτέ ότι πάσχει από κάποια ψυχική ασθένεια, παρόλα αυτά αρκετοί ψυχίατροι θεωρούν πως έπασχε, ενώ άλλοι όχι. Γενικά ο Χίτλερ συνδέθηκε με την ψυχοπάθεια και την αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας εξαιτίας των εγκλημάτων που έκανε. Η συμπεριφορά του έχει χαρακτηριστεί σχιζοφρενική επειδή πίστευε πως θα σώσει τον Γερμανικό λαό από την υποτιθέμενη απειλή των Εβραίων.

Υπάρχουν ψυχίατροι ( Alice Miller, Erich Fromm, Helm Stierlin) οι οποίοι με βάση την παιδική ηλικία και την βιογραφία του έχουν καταλήξει πως δεν ήταν ψυχικά υγιής.

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως το γράφεις. Κατά την διάρκεια της ζωής του δεν διαγνώστηκε ποτέ ότι πάσχει από κάποια ψυχική ασθένεια, παρόλα αυτά αρκετοί ψυχίατροι θεωρούν πως έπασχε, ενώ άλλοι όχι. Γενικά ο Χίτλερ συνδέθηκε με την ψυχοπάθεια και την αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας εξαιτίας των εγκλημάτων που έκανε. Η συμπεριφορά του έχει χαρακτηριστεί σχιζοφρενική επειδή πίστευε πως θα σώσει τον Γερμανικό λαό από την υποτιθέμενη απειλή των Εβραίων.

Υπάρχουν ψυχίατροι ( Alice Miller, Erich Fromm, Helm Stierlin) οι οποίοι με βάση την παιδική ηλικία και την βιογραφία του έχουν καταλήξει πως δεν ήταν ψυχικά υγιής.
Η ιστοριογραφική έρευνα δεν εξαρτάται από τις εκτιμήσεις του καθενός. Κανένας ψυχικά άρρωστος δεν θα μπορούσε να έχει τα ταλέντα αυτού του ανθρώπου. Η σχιζοφρένεια ειδικά είναι τέρμα ανασταλτική αν δεν ακολουθείται από κάποια φαρμακευτική αγωγή. Οι Εβραίοι ήτο απειλή για όλους τους ανθρώπους τότε, όλοι αυτό πίστευαν. Δεν ήτο κάτι που επινόησε ο Χίτλερ, ενδεικτικά μπορούμε να δούμε και την υπόθεση Ντρέιφους στη Γαλλία. Απλά στη Γερμανία είχε κυριαρχήσει η θεωρία του πισώπλατου μαχαιρώματος στο μεσοπόλεμο ( ότι ο Α'ΠΠ έληξε λόγω μιας συμμορίας εβραιοκομμουνιστων και όχι στα στρατόπεδα ) και πάνω σε αυτήν πάτησε ο Χίτλερ. Εγώ τον θεωρώ ως έναν τέρμα ευφυή πολιτικά άνθρωπο που αν δεν ήταν ψυχικά υγιής δεν θα κατάφερνε τόσα πράγματα. Υπήρχαν απλά άτομα στον οικογενειακό του περίγυρο με ψυχολογικά προβλήματα για αυτό τον έχουν θεωρήσει έτσι.

Εδώ υπάρχουν ένα σωρό τρελές αναφορές για το όνομα του όπως ότι ήτο κοπρολαγνος, είχε μικρό πέος, ήτο γκέι και ένα σωρό αρλουμπες που βγαίνουν κατά καιρούς.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Η πολιτικη δεν γινεται με ορους ψυχολογιας ποτε.Ο μεγαλυτερος πολιτικος της Ελλαδος ηταν ο Ελευθεριος Βενιζελος ο οποιος ηταν τρελος καταθλιπτικος.Ο παπαντρεου επισης ηταν μανιοκαταθλιπτικος.Και ποσοι αλλοι.
Δεν μας λεει κατι η ψυχολογικη του κατασταση για τις πολιτικες του επιλογες.
Ποτε δεν θα κρινεις οποιονδηποτε πολιτικο η πολιτικη με ορους ψυχολογιας.
Ειναι κανονας.
Δεν μπορεις να κρινεις ετσι τον Χιτλερ,να κανεις πολιτικη με τον Βαρουφακη τον Ναρκισσιστη η τον Ναπολεοντα τον μεγαλομανη.

Ο πολεμος ειναι η μαμη της ιστοριας.Αν δειτε μες την ιστορια ανα τους αιωνες εκατομμυρια σκοτωθηκαν και η βια ειναι η αρχη της ιστοριας.Δηλαδη οσοι σκοτωνονται για τα ιδεωδη τα πολιτικα και τα ανθρωπινα δεν εχουν σαν μελημα ουτε την υγεια τους ουτε την καλη τους ψυχολογια.Η υγεια δεν ειναι τιποτα μπροστα την τρελα του ελευθερια η θανατος του 1821.

Τρελους τους ελεγαν τοτε ολους τους επαναστατες.
Και τωρα εαν περιμενουμε να πανε μπροστα τα πραγματα στην Ελλαδα,καποιους που θα τους λενε τρελους και αλητες και και και θα τα πανε μπροστα.Ετσι προχωραει η ιστορια.Καποιοι τρελοι εμφανιζονται και ερχονται οι μεγαλες αλλαγες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Ο μεγαλυτερος πολιτικος της Ελλαδος ηταν ο Ελευθεριος Βενιζελος ο οποιος ηταν τρελος καταθλιπτικος.
Θεωρώ και τον Ιωάννη Μεταξά μεγάλο πολιτικό που δυστυχώς δεν είχε την ευκαιρία να κυβερνήσει πολλά χρόνια όπως ο Ελευθέριος Βενιζέλος λόγω του πολέμου.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Θελω να μου πεις γιατι ηταν μεγαλος πολιτικος οπως τον εχετε μυθοποιησει εσεις τα φασιστοειδη.πες μου γιατι μη μου πεις για το Οχι γιατι τι πα να πει οχι ειπε τι θα ελεγε ναι?ολοι οχι λεγανε.πες μου για το μεγαλος πολιτικος.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Θελω να μου πεις γιατι ηταν μεγαλος πολιτικος οπως τον εχετε μυθοποιησει εσεις τα φασιστοειδη.πες μου γιατι μη μου πεις για το Οχι γιατι τι πα να πει οχι ειπε τι θα ελεγε ναι?ολοι οχι λεγανε.πες μου για το μεγαλος πολιτικος.

Στην Ελλάδα ποιον θεωρούμε μεγάλο πολιτικό και γιατί; Θα ήθελα να ακούσω απαριθμημένα μέτρα που όντως έγιναν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Θελω να μου πεις γιατι ηταν μεγαλος πολιτικος οπως τον εχετε μυθοποιησει εσεις τα φασιστοειδη.πες μου γιατι μη μου πεις για το Οχι γιατι τι πα να πει οχι ειπε τι θα ελεγε ναι?ολοι οχι λεγανε.πες μου για το μεγαλος πολιτικος.
Καταρχάς μάζεψε τη γλώσσα σου. Τα φασιστοειδή κομμένα από τη ρίζα. Επίσης περίεργο να μιλάει για φασισμό κάποιος που θαυμάζει Βενιζέλο γιατί και οι αριστεροί φασίστα τον θεωρούν τον Βενιζέλο. Να σε θυμίσω ποιος εξασφάλισε στο μεγαλύτερο βαθμό την ελληνική εθνική ομοιογένεια; Ποιος ήτο ο πρώτος που ξεκίνησε την αποστολή Κομμουνιστών στα ξερονήσια με το ιδιώνυμο του 1929; Ποιος πήγε να μας απελευθερώσει τα εδάφη μας ολοκληρώνοντας την Μεγάλη Ιδέα; Σίγουρα από την αριστερή σκοπιά ο Βενιζέλος ήτο πιο φασίστας από τον Μεταξά. Εγώ απλά τους εκτιμώ και τους δύο.

Δεύτερον, το έργον του είναι εκεί. Προτείνω και βιβλιογραφία " Ο Μεταξάς και η εποχή του " με όλα τα θετικά και τα αρνητικά της διακυβέρνησης του να αναλύονται εκεί. Ο Μεταξάς δεν είπε απλά ένα όχι, ούτε το τιτανομέγιστον έργον του μπορεί να περιγραφεί σε ένα ποστ. Όπως κάθε ηγέτης είχε και αυτός τα τρωτά του σημεία.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Θελω να μου πεις γιατι ηταν μεγαλος πολιτικος οπως τον εχετε μυθοποιησει εσεις τα φασιστοειδη.πες μου γιατι μη μου πεις για το Οχι γιατι τι πα να πει οχι ειπε τι θα ελεγε ναι?ολοι οχι λεγανε.πες μου για το μεγαλος πολιτικος.
Θα σου πω εγώ γιατί ήταν μεγάλος πολιτικός.
1) Το κόμμα "Ελευθεροφρόνων" που ίδρυσε δεν μπόρεσε ποτέ να πιάσει σοβαρά ποσοστά. Εκτός από την πρώτη φορά (1926 που πήρε 16%) στις επόμενες εκλογές έπαιρνε από 1% ως 5%. Με τα τότε εκλογικά συστήματα έβγαινε βουλευτής.
2) Στις εκλογές του 1936 πήρε το 3,9%. Όμως ο βασιλιάς Γεώργιος τον διόρισε πρωθυπουργό. Όπως πάντα οι ξενόφερτοι βασιλιάδες έπρατταν αντίθετα από τη θέληση του λαού. Γρήγορα επέβαλε (με τη συγκατάθεση και βοήθεια του βασιλιά) τη φασιστική δικτατορία της 4ης Αυγούστου.
3) Η δικτατορία του Μεταξά ήταν από τις χειρότερες του είδους. Φυλακίστηκαν και βασανίστηκαν άγρια χιλιάδες Έλληνες πραγματικοί πατριώτες. Ο υπουργός ασφαλείας Μανιαδάκης έμεινε στην Ιστορία για τους άγριους βασανισμούς του (πάγος και ρετσινόλαδο). Πέρα από αυτά, ο Μεταξάς έφτιαξε σκληρούς και αντιλαϊκούς νόμους που για πολλά χρόνια βασάνιζαν την Ελλάδα σε ότι αφορά τη διοίκηση και την οικονομία.
4) Ήταν μέγας θαυμαστής του Χίτλερ και του Μουσολίνι και τους μιμήθηκε σε πολλά. Φαλαγγίτες, οργάνωση νέων ΕΟΝ (στα πρότυπα της χιτλερικής νεολαίας), μεγάλες κιτς γιορτές, φασιστικά τραγούδια. Καθιέρωσε το αίσχος των μαθητικών παρελάσεων που ισχύει ακόμα. Ας μην ξεχνάμε την επίσκεψη του Γκαίμπελς στην Αθήνα και τις μεγαλοπρεπείς τιμές που του απέδωσε.
5) Βέβαια, έκανε (όπως και κάθε δικτατορία) και κάποια έργα βιτρίνας για να αυτοθαυμάζεται. Αυτά τα επικαλούνται και σήμερα οι θαυμαστές του. Όμως από την τσέπη του δεν τα έκανε. Λένε για το ΙΚΑ. Εδώ κυκλοφορεί και παραμύθι. Η ίδρυση του ΙΚΑ δεν έγινε από το Μεταξά αλλά άρχισε πιο πριν και απλά η πλήρης λειτουργία έγινε το 1937.
6) Τελικά είπε το ΟΧΙ, παρόλο που (σαν φασίστας και φιλοναζί) ήταν ίσως ο μοναδικός Έλληνας που θα μπορούσε να πει το "ναι περάστε". Μια θεωρία λέει ότι δεν συμφώνησε με την τριχοτόμηση της Ελλάδας που σχεδίαζε ο Χίτλερ, αλλά μια άλλη λέει ότι ο άνθρωπος των Γερμανών Μεταξάς εξαγοράστηκε τελικά από τους Εγγλέζους.
7) Αυτός ήταν ο Μεταξάς. Ας αφήσουμε τα φασιστοειδή να τον προσκυνάνε.

1632508097760.png
1632508143806.png
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Δια σε ευχαριστω ,εισαι ουρανοξυστης σε συγχαιρω και ευχαριστω
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ μόνον ιστορικά γεγονότα λέω και δεν θα επιτρέψω να παρεισφρήσει η πολιτική ορθότητα στην επιστημονική μου μελέτη.
Μπρο μας τα χεις πρήξει με την πολιτική ορθότητα, αν δεν θέλεις να σου λένε ότι είσαι φασίστας,απλά μην είσαι φασίστας.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Καταρχάς μάζεψε τη γλώσσα σου. Τα φασιστοειδή κομμένα από τη ρίζα.
Φιλε εαν εισαι φασιστας μην ντρεπεσαι για αυτο που εισαι.Εκτος εαν δεν εισαι.Φασισμος ειναι ιδεολογια με ριζες οποτε κοφτον απο τις ριζες εαν δεν εισαι.Αριστεροι και δεξιοι ιδιοι μου φαινονται και μενα.Εαν ψαχνεις τι ειμαι εγω,αυτονομος και αυτοφωτος Ελληνας.Ουχι εθνικιστης Ουχι Φασιστης Ουχι αριστερος Ουχι κομμουνιστης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top