Έχετε Ups;

Έχετε Ups;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • Ναι.

Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι.

Ψήφοι: 1 100.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

Ψήφοι: 0 0.0%

Jfire

New member

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εχετε ups ? Ποια μαρκα,ποιο μοντελο και ποσο κανει ?
***Για όσους δεν ξέρουν τι ειναι το ups:***

Σκοπός χρήσης του ups :

1) Αδιάλειπτη λειτουργία των συστημάτων που λειτουργούν κάτω από το UPS/ προστασία από διακοπή παροχής ρεύματος

2) Προστασία από βυθίσεις ή αιχμές στη τάση ρεύματος / σταθεροποιητής

3) Χρόνος στο χρηστή για αποθήκευση της εργασιαστουν και ομαλή έξοδο του από τα προγράμματα που χρησιμοποιεί.

Κίνδυνοι από παροχή ρεύματος

Κάθε υπολογιστής αλλά και τα περιφερειακά του έχουν κάποιες προδιαγραφές λειτουργίας που απαιτούν αδιάλειπτη παροχή ρεύματος και συγκεκριμένο εύρος τάσης. Επίσης συγκεκριμένη διαδικασία εκκίνησης και κλεισίματος(shut down) κάθε συσκευής. Το ίδιο συμβαίνει για το software.οι περιπτώσεις ξαφνικής πτώσης του ρεύματος ή ακραίες αλλαγές τάσης προκαλούν προβλήματα τόσο στο hardware όσο και στο software αλλά και στο δικό μας υλικό που συνθέτουμε τη στιγμή που θα αντιμετωπίσουμε μια πτώση τάσης. Πιο ευαίσθητες συσκευές είναι ο σκληρός δισκος, η τροφοδοσία του συστήματος, τα scanner και λιγότερο τα υπόλοιπα
κομμάτια.

Εγω εχω το
[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]UPS With Digital LCD UPS - 500D[/SIZE][/FONT]
Οριστε και μια φωτογραφια:

chris_90

New member

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.
Εχω τα τελευταια 5 χρονια στον μεγαλο υπολογιστη. Ο προηγουμενος αποτελειωθηκε απο κατι αυξομειωσεις της τασης που ειχαμε μια μερα, οποτε μας προτειναν να παρουμε ενα UPS μαζι με τον καινουργιο για να αποφυγουμε τετοια φαινομενα...

Jfire

New member

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 187 μηνύματα.
:no1::iagree:+φωνω Φαινομενα οπως: διακοπή ρεύματος...κ.α
-----------------------------------------
Εχω τα τελευταια 5 χρονια στον μεγαλο υπολογιστη. Ο προηγουμενος αποτελειωθηκε απο κατι αυξομειωσεις της τασης που ειχαμε μια μερα, οποτε μας προτειναν να παρουμε ενα UPS μαζι με τον καινουργιο για να αποφυγουμε τετοια φαινομενα...
Ποιο ups πηρατε ?:)

Anarki

New member

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,903 μηνύματα.
Έχω ένα σάπιο UPS πάνω απο 5 χρόνια, κρατάει περίπου 3 λεπτά η μπαταρία, αλλά είναι αρκετά για το σκοπό του :P
Χρήσιμο πράγμα γενικά.

KnightRider

New member

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δυστυχώς,δεν έχω.Πόσο κοστίζει ένα φθηνό;;;:hmm:

mi3s

New member

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Όχι αλλά το έχω στο πρόγραμμα και αυτό.

Λουκρητία

New member

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Nope.(:

Χριστιάννα ^^

New member

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.
Έχουμε. Τώρα για περισσότερες πληροφορίες δεν είμαι η αρμόδια.

Απλά τ'ακούω να κάνει *τουτ τουτ τουτ* κάθε φορά που πέφτει το ρεύμα.

RebeccaforJimani

New member

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Δεν έχω. Και το σπίτι μας γενικά δεν έχει καλή παροχή ρεύματος. Αφήστε που έχει κοπεί τρεις τέσσερις φορές ενώ τον είχα ανοιχτό. Αλλά δεν έπαθε τπτ.

nefi

New member

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.
ρε παιδια εχει πολυμπριζα για τν προστασια του υπολογιστη από διακοπή παροχής ρεύματος...για ποιο λογο να παρει κπς up?

Anarki

New member

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,903 μηνύματα.
Αυτά τα πολύμπριζα προσταεύουν απο υπέρταση και υπόταση, όχι απο διακοπή ρεύματος. Αν κοπεί το ρεύμα χρειάζεσαι μπαταρία, δηλαδή UPS.

Vampi

New member

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.
Έχουμε...Δεν ξέρω τι μάρκα αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά και το χρησιμοποιούμε και για άλλες συσκευές όχι μόνο για τον υπολογιστή.

Eukleidis

New member

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 993 μηνύματα.
Αγόρασα ενα turbox 1000V. Εξαιρετικό. 2 μπαταρίες και κοντα στα 120?

Jfire

New member

Πολυ καλη αγορα ...

chronis_25

New member

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Eukleidis

New member

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 993 μηνύματα.
Είναι το καλύτερο αθορυβο με προγραμμα για να βλέπεις τις λειτουργίες τους Ατό εχω

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...