Αγαπημένα έργα τέχνης

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
August Macke, Τοπίο στο Tegernsee.

1606337363822.png
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν θα πω ψέμματα, μικρός μου άρεσε πολύ μια ζωγραφιά που είχε κάνει ο αδελφός μου (καλλιτεχνική φύση από μικρός). Αν πάω χωριό θα ψάξω για αυτήν και ίσως βρω και καμιά δικιά μου.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
August Macke, Κόκκινο σπίτι στο πάρκο.

1606655155379.png
 

Χαρουβιάν

Νεοφερμένος

Η Χαρουβιάν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Είναι πάρα πολλά τα εργα (ζωγραφικής, γλυπτικής κ.α.) που θαυμάζω και με εμπνέουν. Εργα που εικονίζουν παραστάσεις και συναισθήματα, εργα που με ταξιδεύουν στη φύση, που φλερτάρουν με τη φαντασία μου. Κάθε θέμα και τεχνική έχει την ομορφιά του. Πάντως θα 'θελα να μπορούσα να δω πως ήταν στην πραγματικότητα το Χρυσελεφάντινο άγαλμα της θεάς Αθηνάς. Είναι ένα από τα έργα που με στεναχωρεί που δεν υπάρχει (αν και δεν είμαι υπέρ της χρήσης υλικών οπως το ελεφαντόδοντο)
 

Συνημμένα

  • 14137496997_0afa1f0c1f_b.jpg
    14137496997_0afa1f0c1f_b.jpg
    36 KB · Εμφανίσεις: 66

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τετοια βάζε Αγάπη και σε λίγο θα ανεβάσω και γω τα αγαπημένα μου ΧΕΝΤΑΙ! <3
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
b4bc98df56739759daf351a962fa0add.jpg


Th. Benjamin Kennington, Άστεγοι. 1890. Bendigo Πινακοθήκη Τέχνης. Βικτώρια. Αυστραλία.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

όπου η εικόνα ζωντανεύει...
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Jean-Léon Gérôme, 1896
La Vérité sortant du puits armée de son martinet pour châtier l'humanité (Η Αλήθεια που βγαίνει από το πηγάδι με το μαστίγιό της για να χτυπήσει την ανθρωπότητα)

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
The "Night Watch" painting by Rembrandt is in the Rijksmuseum in Amsterdam. As the photo shows, it's a huge painting: 363x437cm (143x172"). Rembrandt finished it in 1642.

nightwatch-rembrandt-reproduction.jpg


rembrandt-m.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
AncientEgyptBronzeNursingCat.jpg

Γλυπτό από μπρούντζο (αρχαία Αίγυπτος: γάτα που θηλάζει τα γατάκια της).
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Tumblr_l_161642354567521.jpg

Christina Quarles


IMG_20211022_151823.jpg

Η γκροτέσκα του Αρφαρά, καθόμουν και τη χάζευα στην πινακοθήκη γύρω στο ένα τέταρτο, έχει πάνω από κρεμάστρες μέχρι πεντάλ ποδηλάτου...


IMG_20211022_140237.jpg

Προσχέδιο του Γύζη, θα ήθελα να το αντιγράψω κάποια στιγμή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top