Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξερει. Για να το ποσταρε θα το κανε σερτς πριν, χαλοουυυυ
(Τελικα τις σερτς δεν τις θυμαται κανεις; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Μα καλά, πώς και δεν ανέφερε κανείς ως τώρα τους A-HA????

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τους A-HA τους εχω για παλιοτερους. Εγω βαρια βαρια ενα "take on me" τους να ακουγα τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Omg, πάρτυ με techno και φάντα...

κιλλ μι πλιζ. :mad:

Ο "ύμνος" της εποχής:




Επίσης αξιοσημείωτοι καλλιτέχνες ήταν και οι ακόλουθοι:




μα κόλλημα μεγάλο είχα φάει με το...






...θε μου ίνα κατεδίωξες με? :/::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θυμηθηκα και τον καλοκαιρινο υμνο που λιωωωναμε για να πετυχουμε το βιδεοκλιπ

ASWAD - SHINE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Scatman? Τι έβαλες ρε, τι θα με κάνετε να κατεβάσω σήμερα δεν ξέρω.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Να ήμουν πέντε χρονώ τότε :eek:;



Θυμάμαι φυσικά τις Certz. Από τις αγαπημένες μου! Αυτή με τους ροζ κόκκους κυρίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Και ας συνεχίσουμε με ένα ακόμα άκρως ποιοτικόν άσμα...:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Μανιτσα μη με λες εμενανε για Τριστανους και Ιζολδες γιατι βαργεμε να ψαχνω τι ηταν αυτοι. (Αλλα μολις εμαθα οτι ο Τριστανος και η Ιζολδη αποτελεί έναν από τους ποιητικότερους θρύλους του Μεσαίωνα στην υπόθεση του οποίου ο Ρίχαρντ Βάγκνερ εμπνεύσθηκε το ομώνυμο λυρικό τρίπρακτο δράμα, έργο του, που κατέχει έξέχουσα θέση στην ιστορία της Όπερας, η πρώτη του οποίου και δόθηκε στο Βασιλικό Θέατρο Μονάχου στις 10 Ιουνίου 1865.)

Δεν το θυμαμαι αυτο το βιδεοκλιπ που λες, αλλα θα ζητησω απο τον ΤεοΡακ να το παιξει κανα βραδακι στο στυλ ελληνικο.
Θυμαμαι μονο αυτο με τη Μενεγακη τοτε που ηταν σμιχτοφρυδα, και το αλλο με τον λατρεμενο Πουφ.

(Μην ανησυχεις σε λεω, δεν εχω κινδυνο.. Θα σου χορευω μεχρι το τελος του κοζμου και δε θα συμβει τιποτα. Δε χανω με τιποτα επετειο του χαμου του Παυλου για ενα τσιφτετελι.)

Είδες τι μαθαίνεις κοντά μου;

Το βίδεο που λέω είναι σχετικά πρόσφατο, πριν 2-3 χρόνια πρέπει να βγήκε, αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα ίνφο αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αύριο αν το θυμηθώ. Α ρε Πουφ, Α ΡΕ ΠΟΥΦ. Σ' έχω πάντοτε μαζί μου.

(<3 Γι' αυτό σ' αγαπώ.)


Πάντα σε συμπαθούσα, αλλά μετά από αυτό, σε ανακηρύσσω επίτιμο Άγιο των απανταχού λυρικοκαμμένων. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: Έκανες δυο* ανθρώπους ευτυχισμένους, σου χρωστάμε αιώνια ευγνωμοσύνη, word.
*myself+shaman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειμαι σε κατασταση αμοκ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και ας συνεχίσουμε με ένα ακόμα άκρως ποιοτικόν άσμα...:P


Αυτο μεχρι και για μενα ειναι ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το βίδεο που λέω είναι σχετικά πρόσφατο, πριν 2-3 χρόνια πρέπει να βγήκε, αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα ίνφο αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αύριο αν το θυμηθώ. Α ρε Πουφ, Α ΡΕ ΠΟΥΦ. Σ' έχω πάντοτε μαζί μου.

Αρα ειναι ακομα μαζι με την Κωνσταντινα; Με κανεις τοσο ευτυχισμενη!

Και δυο τελευταια για καληνυχτες :p

Ace of base - All that she wants


Roxette - The look
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Αρα ειναι ακομα μαζι με την Κωνσταντινα; Με κανεις τοσο ευτυχισμενη!

I know λατρεμένη, I know. I made your day. \m/

Και από μια καμένη κασέτα το κάτωθι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
The Exploited, Sex Pistols, Ramones, The Varukers, Discharge...
Δεν μπορει να υπηρχαν μονο οι Cure...

ναι ναι...και Sex Pistols και Ramones... αλλά οκ μέχρι εκεί.... είπαμε... ακούγαμε ταυτόχρονα και duran duran καθώς και U2 και Mandonna :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βαριά λαικά, απο καζατζίδη μπέλου μέχρι ραφαέλα καρά, είμουν του βαριού, μετά όταν μπήκα στην εφηβία πρόσθεσα συνδιασμό πύξ λάξ, ντάρκ τράνς και πουλόπουλο :redface:

Είμουν στρημογμένη και η μόνη λύση ήταν ή του βάθους ή το υψους, άκουγα ότι άσχετο σε μία ώρα αχαλήνοτου μίξ, ξένου ελληνικού :redface:

Πάντως η μάνα μου φώναζε, σβήσε πιά το πράμα αυτό κατάθληψη μας έπιασε και μετά απο λίγο σβήσε αυτό το πράγμα δεν λέγετε μουσική αλλα θόρυβος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ωραιο θεμα..Λοιπον εγω χωριζω την μουσικη που ακουγα ανα ηλικια:
1.Πρωτη δημοτικου με Τεταρτη ακουγα πολυ Michael Jackson και κατι αλλες χαζομαρες στυλ Rick Asley.
2.Πεμπτη με Εκτη το γυρισα σε Iron Maiden,AC-DC και Bon Jovi.
3.Στο γυμνασιο Πυξ-Λαξ,Guns 'n' Roses,Offspring και Cranberries.
4.Στο Λυκειο θεωρουσα πια ξενερωτους τους πυξ-λαξ και κολλησα με Τρυπες,Ξυλινα σπαθια,διαφανα κρινα απο ελληνικα και Smashing Pumpkins, James, Placebo κ.α. απο ξενα..

Ενδιαμεσα φυσικα ειχα ακουσει κατα καιρους και Καλλιρη,Μπιγαλη(αχ μελισσουλα,μελισσακι..:clapup:) και πολλα αλλα cult κομματια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Aχ τι μου θυμίσατε.... :/:

Λοιπόν, τέλη δημοτικού (νομίζω :S) είχα φάει ένα τρελλό κόλλημα με Kylie Minogue & Jason Donovan [για ευνόητους λόγους ο δεύτερος, έλεος δλδ :crazy:κ αφού δεν μ' αρέσουν καν οι ξανθοί]
Συνήλθα γρήγορα ευτυχώς από αυτό το "παραλήρημα" κ συνέχισα με :
Aha,
Europe (ναι αυτό το ένα κ μοναδικό κομμάτι που έγινε επιτυχία),
Bon Jovi,
Scorpions,
Enigma,
REM,
New Order,
Guns n Roses
κ άλλους, ουφ δεν θυμάμαι τώρα.

Κ επειδή όταν αναφέρομαι σε εκείνη την εποχή θυμάμαι χαρακτηριστικά 2 κομμάτια, τα ποστάρω :
NEW ORDER "Τrue Faith"


REM "The one I love"



Φοιτήτρια είχα πιάσει το ελληνικό ρεπερτόριο καθώς πήγαινα σε κάτι ελληνάδικα στέκια που τραγουδούσαν κάτι συμφοιτητές μου κ άκουγα, για ένα φεγγάρι, Πυξ Λάξ (ενώ πιο μικρή τους σνόμπαρα επειδή τους άκουγε η αδελφή μου μανιωδώς), επίσης Ξύλινα Σπαθιά, Τρύπες (είχα πάει σε όλες τις συναυλίες τους στην Θεσ/νίκη), Παύλο Σιδηρόπουλο, Βασ. Παπακωνσταντίνου, Κατσιμιχαίους, Διονύση Σαββόπουλο, Σωκράτη Μάλαμα, Αλκίνοοο Ιωαννίδη....κ άλλους παρόμοιους (πιάσατε το νόημα;)) [επίσης, ήταν η μοναδική περίοδος που άκουγα ελληνικά :P μετά από αυτό, το έκοψα!]

Ποστάρω το κορυφαίο :

Δ. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ Η Δημοσθένους Λέξις

"Κι αν βγω απ' αυτή τη φυλακή κανείς δε θα με περιμένει
οι δρόμοι θα 'ναι αδειανοί κι η πολιτεία μου πιο ξένη
τα καφενεία όλα κλειστά κι οι φίλοι μου ξενιτεμένοι
αέρας θα με παρασέρνει κι αν βγω απ' αυτή τη φυλακή.

Κι ο ήλιος θ' αποκοιμηθεί μες στα ερείπια της Ολύνθου
θα μοιάζουν πράγματα του μύθου κι οι φίλοι μου και οι εχθροί
μαρμαρωμένοι θα σταθούν οι ρήτορες κι οι λωποδύτες
ζητιάνοι εταίρες και προφήτες μαρμαρωμένοι θα σταθούν

Μπροστά στην πύλη θα σταθώ με τις κουβέρτες στη μασχάλη
κι αργοκουνώντας το κεφάλι θα χαιρετήσω το φρουρό
χωρίς βουλή χωρίς Θεό σαν βασιλιάς σ' αρχαίο δράμα
θα πω τη λέξη και το γράμμα μπροστά στην πύλη θα σταθώ.
"







Αχ τι αναμνήσεις ρε......
Δεν συνεχίζω γτ μελαγχολώωωωωωω.... :/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για να βάλω και εγώ μερικά κλιπ...

Έχουμε και λέμε:

panx romana: διακοπές στο χακί


γενιά του χάους: μπασταρδοκρατία


stress: λέρος


γενιά του χάους: λύτρωση (άθλια ποιότητα)


γενιά του χάους: μαύρο (καθαρό ντοκουμέντο)




Kυριολεκτικά, έβραζε το αίμα μου.:redface:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Το καλο ή κακο ειναι πως αυτα που ακουγα στα νιατα μου, τα ακουνε και τωρα.
Δεν υπαρχουν πια καλα ελληνικα κομματια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στα νιάτα μου, άκουγα μόνο τσάμικα και καλαματιανά, αφού ήμουν, όπως γνωρίζετε, συμμαθητής με τον Κολοκοτρώνη.

Το περίεργο είναι ότι όλα όσα βάλατε στα ποστ σας, τα έχω ακούσει και τα γνωρίζω. Μάλλον είμαι φιλόμουσος τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top