Απαγορευμένος ύπνος!

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Σας εχει παρει ποτε ο υπνος καπου που δεν επρεπε;
Μιλαμε για υπνο κανονικο.Οχι να κλεισεις για λιγο τα ματια σου.
Με αλλα λογια κοιμαστε ορθιοι;:P


Τα σινεμα, θεατρα τα εχω κοψει. Δεν μπορω να στεριωσω ταινια για ταινια.
Οταν εδινα για διπλωμα, κοιμομουν στα θεωρητικα μαθηματα. Τα μαθηματα ηταν κατα τις 8 το πρωι, εγω δουλευα τοτε σε ενα μαγαζι και σχολουσα κατα τις 5 - 6 το πρωι. Το πηγαινα σερι.
Στις εξεταστικες δεν επαιζε να διαβασω σπιτι γιατι παλι κοιμομουν.
Οποτε πηγαινα στη βιβλιοθηκη και διαβαζα.
Καθομουν ολη μερα εκει με το ζορι.
Αλλα και εκει τα ιδια.
Θυμαμαι μια φορα ημασταν μαζι με την αδερφη μου στη βιβλιοθηκη, οταν σπουδαζαμε και διαβαζαμε.
Η αδερφη μου, θα πηγαινε να δωσει ενα μαθημα εκεινη την ημερα και μετα θα ξαναγυρνουσε να με βρει.
Οταν με αφησε ημουν ξυπνια.
Οταν γυρισε, ομως, ειχα πεσει κανονικα πανω στο βιβλιο και κοιμομουν βαρια.
Τα σαλια μου ετρεχαν απο το στομα και ειχα "τσακες" στο προσωπο. Ουτε σταση δεν αλλαξα.
Με σκουντηξε και ουτε καταλαβα πού βρισκομουν.
Πρεπει να ειχα κοιμηθει κανενα 3ωρο γεματο.
Επισης εχω κοψει την πολυ πρωινη οδηγηση.
Μια φορα που χρειαστηκε να σηκωθω πολυ πρωι και να οδηγησω δεν καταφερα να ολοκληρωσω τη διαδρομη.
Σταματησα στην ακρη και κοιμηθηκα.
Ας μην πω τι γινεται στην παραλια. Ο ηλιος με ζαβλακωνει.
Εχει τυχει να κοιμηθω και Πρωτοχρονια την ωρα που εμπαινε ο χρονος.
Δεν την παλευα αλλο.
Τους παρατησα ολους και πηγα και κοιμηθηκα. (Ενταξει ειχα και φρικτο πονοκεφαλο εκεινη την ημερα).
Και σε αεροπλανο εχω κοιμηθει. Προσγειωθηκαμε, κατεβηκαν ολοι, εγω φυσικα δεν καταλαβα τιποτα ωσπου ηρθε η αεροσυνοδος και με ξυπνησε.

Παιδια δεν υπερβαλλω.

Δε νυσταζω ευκολα, αλλα οταν νυσταζω ΠΡΕΠΕΙ να κοιμηθω.
Δεν κρατιεμαι.


Εσας σας εχουν τυχει παρομοια περιστατικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλα, απο υπνο αλλο τιποτα!
Στο σχολειο, στην σχολη, οπου υπαρχει παραδωση εχω και υπνακο! Μονο στα μαθηματα για το διπλωμα παρεμεινα ξυπνιος!
Σινεμα δεν το συζηταμε, αν δεν ειναι καλη η ταινια ο υπνος ειναι ο καλυτερος τροπος να περασει η ωρα.
Ακομα και στην δουλεια εχω κοιμηθει...! Χαχα... ντροπη βασικα, αλλα δεν πειραζει, το θετικο του να εχεις αφεντικο με κατανοηση.
Μπροστα στο pc απειρες φορες, παιζοντας MMO και εχοντας 5-11 ατομα να περιμενουν εμενα, που ροχαλιζω πανω στο πληκτρολογειο μου.
Σε μπαρακια... Χαλαρα και ωραια, και ας πεζει η μουσικη στις γνωστες εντασεις...
Για λεωφορεια-αεροπλανα και πλοια δεν θα μιλησω, εννοειτε οτι θα κοιμηθεις εκει και δεν ειναι μερος που δεν πρεπει!
Που αλλου;.. Ξερω γω, ειναι τοσο πολλα που δεν θυμαμε...! Παντου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Mέχρι πρόσφατα δεν μπορούσα να κοιμηθώ κάπου αλλού εκτός από το κρεβάτι μου...τώρα η στέρηση ύπνου τις καθημερινές έχει φτάσει στο επίπεδο που κοιμάμαι στο λεωφορείο. Δηλαδή βάζω ξυπνητήρι την ώρα που υπολογίζω ότι πρέπει να κατέβω γιατί βαρέθηκα να ξυπνάω στην επιστροφή του λεωφορείου πανικόβλητη και αργοπορημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι μια πριγκιπισσα , κοιμαμαι μονο στο κρεβατι μου, α! και διπλα στη θαλασσα , παντα στην αμμο, οταν ειναι για καμπινγκ , ποτε σε λεωφορεια , μια -δυο φορες σε αεροπλανο , ποτε στην ταξη , εννοειται ποτε στο αμφιθεατρο , μια φορα μονο στο καραβι με πηρε ο υπνος πανω σε ενα τραπεζι αλλα για κανα μισαωρο , τιποτα σπουδαιο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Φέτος ειδικά έχω τεράστιο πρόβλημα στην σχολή. Κυρίως επειδή έχω βάλει Δευτέρα και Τρίτη μαθήματα 16:00-20:00 και πάω φαγωμένος και κοιμάμαι κανονικά την ώρα των θεωριών, καμιά φορά και εργαστηρίων. Αφού έγινα ρεζίλι αρκετές φορές στους καθηγητές γιατί στα μαθήματα αυτά δεν είμαστε και πολλοί -.-

Επίσης στο σπίτι, άμα πάω να διαβάσω, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα με πάρει ο ύπνος, εκτός κι αν είμαι στο pc.
Βέβαια να σημειώσω ότι δεν κοιμάμαι και πολλές ώρες συνήθως. Βολεύομαι ακόμα και με 5-6 ώρες ύπνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Χμμ,εχουμε ενα αμφιθεατρο στη σχολη οπου o κοσμος κοιμαται ανετα,ειδικα αν το μαθημα ειναι πρωινο η μεσημεριανο(μετα το φαγητο δλδ)
Το χω κανει,αλλα το τραγικο περιστατικο συνεβη οταν ενας καθηγητης ανακαλυψε μια συμφοιτητρια μου που κοιμοταν.Ε,εκει,εγινε ολοκληρο θεμα μεσα στο μαθημα και οι συνεπειες ηταν αποκλεισμος της φοιτητριας απο το μαθημα στην τρεχουσα εξεταστικη.
Κατα τ αλλα ναι,αμα ειμαι πολυ πολυ κουρασμενη ισως κοιμηθω σε μερη που δεν πρεπει.
Και εννοειται στα ταξιδια,με το Μp3 αγκαλια,οταν ξερω οτι θα ειναι και μακρινο το ταξιδι και θα βρισκομαι πολλες ωρες μεσα σ ενα λεωφορειο,οσο να ναι ειναι απολαυση και κατα καποιο τροπο περναει και η ωρα να κοιμηθεις λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στο λεωφορείο όταν πήγαινα Λύκειο το πρωί.Ξυπνούσα όταν μου έφευγε το εισιτήριο από το χέρι ενστικτοδώς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
οι συνεπειες ηταν αποκλεισμος της φοιτητριας απο το μαθημα στην τρεχουσα εξεταστικη.
:eek: Από που κι ως που? Μήπως της έβαλε και τιμωρία να γράψει 100 φορές "δεν θα ξανακοιμηθώ στο μάθημα"? Εχω την εντύπωση ότι είναι παράνομο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ελα ντε, ειναι ακυρο. Ας την εβγαζε εξω. Ο αποκλεισμός που κολλάει? Η συμφοιτητρια σου ψαχτηκε καθολου? Τι εκανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Μια φορά σε ένα γάμο :P κοιμηθηκα μόλις ήρθε το ζευγάρι και ξύπνησα όταν θα φευγαμε
δεν φταίω εγω, ήμουν μικρό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Α λολ δεν το χα δει αυτο,εν ολιγοις το θεμα πηγε σε γστ(γενικη συνελευση τμηματος) και οι καθηγητες συμφωνησαν σ αυτο που της επεβαλλε ο καθηγητης με τη λογικη της ασεβειας προς το μαθημα και το προσωπο του.
Δε μπορουσε να κανει κατι αλλο,αλλα κ εγω θεωρω οτι εξαντλησαν την αυστηροτητα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Χμ..ναι, έχει τύχει να με πάρει ο ύπνος μέσα στην εκκλησία, στο σχολείο εν ώρα κενού, σε λεωφορεία/καράβια κλπ φυσικά και πάνω στο γραφείο μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Εχω κοιμηθει σε λεωφορεια, πλοια και πανω στο γραφειο μου καθως διαβαζα για τις πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Mα είναι τόσο ωραίος ο ύπνος στα αυτοκίνητα και τα λεωφορεία!

Δε ξέρω έχει άλλη γλύκα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
με ειχε παρει μια φορα ο υπνος στο φροντιστηριο των γερμανικων οχι πολυ κανα 20λεπτο.ειχα να κοιμηθω 2 βραδια και μετα απο τοση κουραση (εξετασεις σχολειου-αγγλικων) βρηκα ενα βαρετο μερος για να την πεσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κοιμήθηκα στο τραμ και μετά κοιμήθηκα στην παραλία, 3 το μεσημερι για κανα δύωρο. Τη συνέχεια τη φαντάζεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Σα τους ύπνους που έχω ρίξει στο σχολείο,πουθενά.Μάλιστα έβαζα και την τσάντα στο κεφάλι για να μη με τραβάνε φωτό.Ο διπλανός μου έφερνε και μαξιλαράκι.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
@rootbreaker
Τι ασέβεια και πράσινα άλογα? Δεν φτάνει που ήταν κουρασμένη και παρόλα αυτά έκανε τον κόπο να πάει...δηλαδή αν είχε μείνει σπίτι να ξεραθεί θα ήταν όλα καλά? :worry: Ε ρε να μου το είχαν κάνει εμένα να δεις τι θα άκουγαν.
Στο θέμα, τις περισσότερες μέρες της προηγούμενης εβδομάδας ήμουν τόσο κουρασμένη που είχα αυτά τα micro naps από το Nightmare on Elm Street ένα πράμα. Χωρίς να το καταλάβω, κοιμόμουν για μερικά λεπτά και ξύπναγα μες τον πανικό, χωρίς να ξέρω πόση ώρα έχει περάσει και τι συνέβη. Μέχρι που ο οδηγός του λεωφορείου είχε φτάσει στο τέρμα και γκάριζε "εεε, εσύ! Ξύπνα ντε! Αντε, σήκω επιτέλους". Στα γραπτά το ίδιο, πήγαινα, έγραφα λίγο και ξαφνικά blackout! Aσε που στα όνειρα έβλεπα ότι έχω γράψει και έχω φύγει και μετά ξύπναγα και έβλεπα μόνο 2-3 γραμμές στην κόλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Στο σχολείο!!!Στην 1η γυμνασίου στην τεχνολογία,δευτέρα το ίδιο!!Φέτος στην 1η Λυκείου στα Θρησκευτικά και στα Αγγλικά!!Ευτυχώς δεν μου έτυχε να μου κάνει κανείς επίπληξη γιατί είμαι διακριτικός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Σας εχει παρει ποτε ο υπνος καπου που δεν επρεπε;
Μιλαμε για υπνο κανονικο.Οχι να κλεισεις για λιγο τα ματια σου....
... ολοι, εγω φυσικα δεν καταλαβα τιποτα ωσπου ηρθε η αεροσυνοδος και με ξυπνησε.
Παιδια δεν υπερβαλλω.
Δε νυσταζω ευκολα, αλλα οταν νυσταζω ΠΡΕΠΕΙ να κοιμηθω.
Δεν κρατιεμαι.
Εσας σας εχουν τυχει παρομοια περιστατικα;

Πωωω πωωω... σχεδόν σε ζηλεύω...

Κάνε τίποτα εξετάσεις όμως( πες το και σε κανέναν παθολόγο) γιατί η πολύ υπνηλία κάποιες φορές είναι σύμπτομα... αν και κάτι μου λεεί οτι απλά ξέρεις να απολαμβάνεις την πολυτέλεια να μπορείς να κοιμηθείς όπου θέλεις... εγώ ξυπνάω με το παραμικρό και μπορώ να κοιμη8ω μόνο σε σκοτάδι χωρίς ίχνος φασαρίας...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top