Απογραφή πληθυσμού 2021

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς τι μπορεί να συζητηθεί σε αυτό το θέμα. Απλά το ανοίγω για απορίες, σχολιασμούς κτλ.

Εμένα μου ήρθε χθες το ενημερωτικό e-mail από την ΑΑΔΕ.

256402554_4498868330231999_6193807456572098877_n.jpg
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Η πιο αστεία ερώτηση είναι αν το καζανάκι είναι μέσα ή έξω από το σπίτι ή κάτι τέτοιο. Όχι ρε σεις, τρέχουμε και χεζουμε στα χωράφια. : P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Εμας δεν μας εχει ερθει ακομα ο φακελος. Σε περιπτωση που λείπει από το σπίτι καποιος αφήνουν το φάκελο στην είσοδο του σπιτιού ??
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Εγώ πάντως ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός ότι έχουμε αρνητές απογραφής. Δηλαδή τι; :lol:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω περιμενω να θαυμασω τους αρνητες ΚΑΙ απογραφης πλεον :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aspiring Lawyer ταυτόχρονη απορία ειχαμε :)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Αφήνουν τον φάκελο κάτω από την πόρτα και ο κωδικός είναι όλης της πολυκατοικίας, απλά εσύ γράφεις σε ποιον όροφο είσαι (αν μένεις σε πολυκατοικία).

Νομίζω ότι οι αρνητές της απογραφής θεωρούν ότι θέλουν να τους απογραψουν ώστε να δουν μετά ποιοι δεν έχουν κάνει το εμβόλιο. Εντάξει δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από ψεκασμένους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Ξερει καποιος αν αφηνουν το φακελο στην πορτα/ γραμματοκιβωτιο αν δε σε βρουν σπιτι??
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι αρνητές της απογραφής θεωρούν ότι θέλουν να τους απογραψουν ώστε να δουν μετά ποιοι δεν έχουν κάνει το εμβόλιο. Εντάξει δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από ψεκασμένους.
Γιατί τώρα δεν ξέρουν; Πρέπει να γίνει ολόκληρη διαδικασία; :lol: Τι να πεις!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Αφήνουν τον φάκελο κάτω από την πόρτα και ο κωδικός είναι όλης της πολυκατοικίας, απλά εσύ γράφεις σε ποιον όροφο είσαι (αν μένεις σε πολυκατοικία).

Νομίζω ότι οι αρνητές της απογραφής θεωρούν ότι θέλουν να τους απογραψουν ώστε να δουν μετά ποιοι δεν έχουν κάνει το εμβόλιο. Εντάξει δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από ψεκασμένους.
Δινουν εναν φακελο για ολα τα διαμερίσματα η οσους και τα διαμερισματα??
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Ξερει καποιος αν αφηνουν το φακελο στην πορτα/ γραμματοκιβωτιο αν δε σε βρουν σπιτι??
Ναι το αφήνουν κάτω από την πόρτα.

Γιατί τώρα δεν ξέρουν; Πρέπει να γίνει ολόκληρη διαδικασία; :lol: Τι να πεις!
Μπορεί να κρύβεις κανένα γέρο ανεμβολίαστο στο σπίτι! :stupid:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,435 μηνύματα.
ας κάνουμε ένα διαλειμματάκι από τον καυγά για το εμβόλιο και να μαλώσουμε λιγάκι και για την απογραφή...:morning1::laugh:
Απογραφή σε περίοδο πανδημίας
Είναι ανέκδοτο από μόνο του.
Επόμενη απογραφή σε περίοδο πολέμου
:rofl:
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αφήνουν τον φάκελο κάτω από την πόρτα και ο κωδικός είναι όλης της πολυκατοικίας, απλά εσύ γράφεις σε ποιον όροφο είσαι (αν μένεις σε πολυκατοικία).

Νομίζω ότι οι αρνητές της απογραφής θεωρούν ότι θέλουν να τους απογραψουν ώστε να δουν μετά ποιοι δεν έχουν κάνει το εμβόλιο. Εντάξει δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από ψεκασμένους.
Ένας φάκελος για κάθε οικοδομή είναι; Δηλαδή άμα πάρει τον φάκελο η από πάνω πρέπει να μας πει τι κωδικό έχει ξέρω γω για να μπούμε να κάνουμε την απογραφή?
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Απντειτ μόλις ήρθαν :hehe: Σε κάθε σπίτι άλλο φάκελο έχει.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Απντειτ μόλις ήρθαν :hehe: Σε κάθε σπίτι άλλο φάκελο έχει.
Πάλι καλά. Ούτε σε μένα έχει έρθει ακόμα. Έχει πάει στους γονείς μου, έχει πάει στην αδερφή μου, έχει πάει σε θειάδες και παππούδες, εμένα τίποτα. Εγώ πότε θα απογραφώ; :cray:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Πάλι καλά. Ούτε σε μένα έχει έρθει ακόμα. Έχει πάει στους γονείς μου, έχει πάει στην αδερφή μου, έχει πάει σε θειάδες και παππούδες, εμένα τίποτα. Εγώ πότε θα απογραφώ; :cray:
Καλωηρθες στο Club. Και εγω εχω βαλει καμερες στην εισοδο μπας και έρθουν ποτέ.😑😑
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάλι καλά. Ούτε σε μένα έχει έρθει ακόμα. Έχει πάει στους γονείς μου, έχει πάει στην αδερφή μου, έχει πάει σε θειάδες και παππούδες, εμένα τίποτα. Εγώ πότε θα απογραφώ; :cray:
Κοίτα η από πάνω που έλειπε του είπα να το βάλει στο γραμματοκυβοτιο της πάντως.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Εμας δεν μας εχει ερθει ακομα ο φακελος. Σε περιπτωση που λείπει από το σπίτι καποιος αφήνουν το φάκελο στην είσοδο του σπιτιού ??
Εμένα, ο φάκελος της απογραφής μου το έδωσε η διαχειρίστρια της πολυκατοικίας και στο φάκελο έγραφε τον όροφο μου. Μήπως να ρωτήσετε γείτονα σας ή το διαχειριστή;
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Είναι πολύ παράξενο, αλλά, ενώ όταν πρωτοάκουσα για αρνητές απογραφής το θεώρησα φτιαχτό αστείο, καρικατούρα των αρνητών του εμβολίου, συνειδητοποιώ πως πολλοί είναι πράγματι ενάντια, ακόμα και μορφωμένοι τους οποίους ξέρω, επειδή δήθεν αφορά αυστήρα προσωπικά δεδομένα. Φαίνεται η περιπέτεια με τον κόβιντ έχει πάει κάποιος σε άλλα λέβελ ιδιώτευσης, ατομοκεντρισμού και δυσπιστίας με τα πάντα, για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.
 
Top