Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Καλησπέρα patapios3 και καλώς όρισες στο e-steki! :)

Για να ανοίξεις ένα νέο θέμα ακολουθείς την εξής διαδικασία:
Καταχώρηση μηνυμάτων και νέων θεμάτων


Στην κεντρική σελίδα του φόρουμ, κάτω από τα νέα μηνύματα, μπορείτε να δείτε όλες τις κατηγορίες και τις υποκατηγορίες του φόρουμ μας. Η θεματολογία περιλαμβάνει ζητήματα ερωτικών και κοινωνικών σχέσεων, φιλοσοφία, τέχνες, τεχνολογία, επιστήμες κ.α.
Για να ανοίξετε ένα νέο θέμα, θα πρέπει να επιλέξετε την κατάλληλη κατηγορία.
Εκεί θα βρείτε το ακόλουθο μενού με τις επιλογές που θα σας χρειαστούν:
Από την επιλογή "Νέο Θέμα", μπορείτε να καταχωρήσετε ένα νέο θέμα στην κατηγορία που βρίσκεστε.
Μέσα στα θέματα υπάρχει αντίστοιχο μενού με τις ακόλουθες επιλογές:
Πατώντας την επιλογή "Να γράψετε τη δική σας γνώμη", θα σας ανοίξει ο έξυπνος επεξεργαστής κειμένου όπου μπορείτε να πληκτρολογήσετε το μήνυμά σας και να το καταχωρήσετε. Μπορείτε επίσης να καταχωρήσετε το μήνυμά σας από τη "Γρήγορη Απάντηση" που βρίσκεται στο τέλος της σελίδας.
Εάν μετά την καταχώρηση, θέλετε να προσθέσετε κάτι ακόμα ή να τροποποιήσετε το μήνυμά σας, μπορείτε να το κάνετε εντός του 24ώρου, πατώντας το κουμπί "Επεξεργασία", που βρίσκεται στο τέλος του μηνύματός σας.
Πεισσότερες πληροφορίες για τη λειτουργία του site μπορείς να βρεις εδώ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
κολλαει το τσατ ή ειναι ιδεα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το chat πρέπει να έχει πέσει ή εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να μπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,401 μηνύματα.
Πραγματι υπαρχει ενα τεχνικο προβλημα με το τσατ και το κοιταμε.Ελπιζουμε να λυθει συντομα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosXGr

Νεοφερμένος

Ο Νίκος οικονόμου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για σας ειμαι ενας καινουργιος εδο περα μιπος μποριτε να μου πιτε πος δουλεβι αφτο το forum και τους κανες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Για αρχή πάρε αυτό ή κάτι παρόμοιο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Για σας ειμαι ενας καινουργιος εδο περα μιπος μποριτε να μου πιτε πος δουλεβι αφτο το forum και τους κανες του
Καλώς ήρθες!!:D
Λοιπόν οι κανόνες ειναι εδώ
https://www.e-steki.gr/page.php?p=tos
Ότι άλλο θέλεις πες μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
χαιρετε :D
καθε φορα που προσπαθω να ανεβασω ενα αβαταρ απο τον υπολογιστη μου, δε μου το αποθηκευει ποτε. κανω κατι λαθος ή μηπως πρεπει να εγκριθει απο καποιον η εικονα ή τι αλλο μπορει να συμβαινει;

το βρηκα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις ως προς το περιεχόμενο αυτού του μηνύματος, σχετικά με τις νέες αλλαγές:
Αγαπητά μέλη,

Το e-steki, το iSchool και το Chat ‘n’ Fun έχουν επανέλθει με αρκετές αλλαγές, όπως ήδη θα προσέξατε. Το MyCat αναμένεται να επανέλθει κι αυτό μέσα στις επόμενες ώρες. Κάποιες αλλαγές μπορείτε να δείτε παρακάτω:
  • Το ischool είναι πλέον προσβάσιμο και από το url ischool.gr
  • Το mycat είναι πλέον προσβάσιμο και από το url forum.mycat.gr
  • Οι λογαριασμοί είναι διαφορετικοί για κάθε section. Αν αλλάξετε κάποιο στοιχείο (username, password, email, ημ/νια γέννησης, υπογραφή, avatar) σε ένα από τα forum, θα πρέπει να το αλλάξετε και στα υπόλοιπα. Αυτό σημαίνει πως κάθε χρήστης έχει την επιλογή να διατηρεί account μόνο σε ένα section χωρίς να εμφανίζεται στο MyCat
  • Το chat καταργείται από το section MyCat
  • Τα θέματα δεν μπορούν πλέον να μεταφέρονται σε άλλα section
  • Οι μετρητές μηνυμάτων θα είναι ξεχωριστοί για το MyCat και για τα υπόλοιπα section.
Για να είστε σίγουροι πως βλέπετε όλες τις αλλαγές μας, δοκιμάστε να καθαρίσετε την cache memory του browser που χρησιμοποιείτε.

Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα που δεν λύνεται με τον καθαρισμό της cache, επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

Σας ευχαριστούμε για την υπομονή και την κατανόησή σας.

Με εκτίμηση,
Η ομάδα του e-steki
  1. Εφόσον τα 3 fora πλέον είναι σαφώς διαχωρισμένα, με την έννοια ότι είναι διαφορετικοί οι "λογαριασμοί" σε κάθε section, αυτό σημαίνει ότι οι moderators μόνο του εκάστοτε section θα έχουν δικαιοδοσία επί των μελών του συγκεκριμένου section; Αν ναι, τότε τι ισχύει με τους supervisors; Εξακολουθούν να θεωρούνται "global" moderators ή ασχολούνται αποκλειστικά με το forum από το οποίο προέρχονται;
  2. Οι moderators και (αν ισχύει η παραπάνω ερώτηση) κατ' επέκταση οι supervisors που προέρχονται από το MyCat έχουν δικαιοδοσία επί του chat, στο οποίο πλέον δεν έχουν πρόσβαση;
  3. Εφόσον τα 3 sections δεν αλληλοκαλύπτονται είναι δυνατό το άνοιγμα θεμάτων γενικού ενδιαφέροντος, για παράδειγμα πολιτικών θεμάτων στο section του ischool, όπως γινόταν και παλαιότερα;
  4. Το forum έχει διασπαστεί, οπότε και να περιμένουμε περαιτέρω αλλαγές, ή απλώς οι ενότητές του καθίστανται περισσότερο διακριτές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Γεια χαρά jj! :)

Τα forums είναι διαχωρισμένα ως εξής:
- iSchool και e-steki συνυπάρχουν στην ίδια βάση δεδομένων και απλά έγινε μια διάκριση στο θέμα του domain.
- Το MyCat λειτουργεί σε εντελώς ξεχωριστή βάση δεδομένων.

Αλλάζοντας κωδικό / avatar/ υπογραφή ή κάτι άλλο, η αλλαγή εφαρμόζεται και στο e-steki και στο iSchool, όχι όμως στο MyCat.

Προς το παρόν δεν αλλάζει κάτι στο συντονισμό θεμάτων μεταξύ e-steki/ iSchool.
Οι συντονιστές μπορούν να μετακινούν θέματα από το e-steki προς το iSchool και το ανάποδο. Δεν είναι εφικτό όμως πλέον να γίνει αυτό σε σχέση με το MyCat (σπάνιο φαινόμενο βέβαια).

Όσο για τις δικαιοδοσίες των συντονιστών, είναι αυτές που βλέπετε σε όποιο από τα 3 sites κι αν μπείτε.
Αν δείτε κάποιον με τίτλο Supervisor εκεί που βρίσκεστε, σημαίνει ότι όντως είναι Supervisor και έχει δικαιοδοσία. Το ίδιο και για τους Moderators.
Τώρα αν στην πορεία υπάρξουν αλλαγές στη δομή της ΟΔ, μεταξύ των δύο υποδομών, ισχύει αυτό που ανέφερα: ό,τι τίτλο έχει ο καθένας εκεί που βρίσκεστε, αυτές είναι και οι δικαιοδοσίες του.

Τέλος, σχετικά με τις περαιτέρω αλλαγές, δεδομένου ότι η βάση δεδομένων έχει διασπαστεί όπως περιέγραψα σε δύο υποδομές, τεχνικά τα site θα πορεύονται ξεχωριστά, πράγμα που σημαίνει ότι αν προστεθεί μια λειτουργία στη μία υποδομή, δεν θα ισχύει απαραίτητα και στην άλλη.

Αυτά,
Καλή συνέχεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρούλης και Μπία

Νεοφερμένος

Η Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 60 χρονών και έχω την τύφλα μου με όλα αυτά.Τι πρέπει να κάνω για να μου απαντήσει κάποιος από το my cat???Έστειλα πμ ,έκανα νέο λογαριασμό,έχασα τους κωδικός,ένα μπάχαλο.Εδώ και 2 μέρες δεν πήρα κανένα μέιλ.Ποιός μπορεί να με βοηθήσει?Στην τελική αν είναι να χάσω και το λίγο μυαλό που μου έμεινε εδώ μέσα ,άσε θα κάνω περικοπές και στην διασκέδαση την φορουμική:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να ανοίξω ορισμένα τόπικ όπως το ''Σκέψεις'';
Μου λέει: Η Σελίδα δεν λειτουργεί. Σε άλλα μπαίνω κανονικά, είναι γενικό θέμα ή δικό μου;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να ανοίξω ορισμένα τόπικ όπως το ''Σκέψεις'';
Μου λέει: Η Σελίδα δεν λειτουργεί. Σε άλλα μπαίνω κανονικά, είναι γενικό θέμα ή δικό μου;
Ευχαριστώ!

Μπαίνω κανονικά στις σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρούλης και Μπία

Νεοφερμένος

Η Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έκανα ότι μου είπατε ,περιμένω νέο κωδικό.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
ΩΩΩΩΩ Mην γκρινιάζετε για λεπτομέρειες. Πείτε μπράβο στους τεχνικούς που για πρώτη φορά μετά από καιρό έχουμε ένα γρήγορο steki και ischool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον akikos η τεχνική ομάδα έδωσε ρέστα και σελίδα πάει πιο γρήγορα από ποτέ. Εγω δε μπορώ να μπω στο ischool αλλά όπως είπε ο scandal θα φτιάξει αφού είναι θέμα των servers Είμαι στενοχωρημένος που δε μπορώ να έχω πρόσβαση στο mycat αλλά έτσι είναι το σωστο αφού δεν έχω γάτα και η αλήθεια είναι πως πολλοί κακόβολοι (μεταξύ και αυτών και εγώ το πρώτο καιρό) δεν είχαμε την καλύτερη συμπεριφορά σε αυτό το fora.

Καλή συνέχεια από μένα σε μια περιοχή που ειχα αρχίζει να πιστεύω οτι η σελίδα μπήκε στον αυτόματο πιλότο. Περιμένω περισσότερα πράγματα και μεγαλύτερες αναβαθμίσεςι στην συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το @ με το οποίο καλείς κάποιον, στο μήνυμά σου, που το γράφεις; Πώς δουλεύει αυτή η λειτουργία; Deutsch-lover, αργούν και σ'εμένα ν'ανοίξουν κάποια θέματα και καμια φορά με πετάει έξω. Ίσως επειδή είναι υπέρογκα, σου συμβαίνει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,041 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν καταλαβαίνω το πώς, το πού. Δεν το διασαφηνίζει. Κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,041 μηνύματα.
Στο σημείο που γράφεις το ποστ σου γράφεις @το-όνομα-που-θες και ερωτηματικό ελληνικό χωρίς κενά.
Όταν το ποστάρεις θα φαίνεται σαν λινκ και θα έρθει ειδοποίηση στο άτομο αυτό οτι τον ανέφερες σε κάποιο ποστ και μπορεί να μπει να το δει. @Αρκτούρος
ως παράδειγμα

Δες πάνω πάνω τις ειδοποιήσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top