Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Δοκιμή, μην μου δίνετε σημασία
Εντάξει λειτουργεί το control και enter
Ναι, το βρήκα μόνος μου κανοντας ένα σωρό συνδυασμούς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω ετσι εγραψα πριν που σου απαντησα,εγραψα το κειμενο μετα tabs οταν επιλεγει η υποβολη και μετα enter
εμενα μου βγαζει να αποθηκευσω... (αυτό στο Word) Eδω νομιζω ότι πάει στην αρχική σελιδα του θρεντ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1609881212635.png

ενώ λέει πάνω 15 στο chat στην πραγματικότητα ειναι πολύ λιγότεροι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Clipboard01.jpg


Σε περίπτωση που αναρωτηθήκατε ποτέ τι απέγινε το pm σας στον @akikos.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Tα παραπάνω μου τα στέλνει ο stekis
1609881911888.png


οκ ούτε εγώ δεν φαινόμουν στο chat γιατι ειχα βάλει κρυφος στο forum. To απενεργοποίησα και τώρα φαίνομαι. Αν γίνεται να απενεργοποιηθεί. Όσοι ειναι στο chat και μιλάνε να φαίνονται.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Λογικά έφτιαξε! Πλέον όλοι πρέπει να φαίνονται online στο Chat :)
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εγω έχω θεμα με το τσατ. Χρησιμοποιώ κινητο για να μπαινω εδω, οπότε δεν ξερω αν το κανει και σε υπολογιστή. Γραφω ενα κείμενο, παταω το κουμπακι για να σταλεί, αλλα το μονο που γινεται ειναι η καθετη γραμμουλα να πηγαινει προς τα κατω για αλλαγη παραγράφου. Πρεπει να παταω πολλες φορές το enter για να τυχει να σταλει το μηνυμα μου. Κανω κάποιο λαθος εγω? :/:
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.
Εγω έχω θεμα με το τσατ. Χρησιμοποιώ κινητο για να μπαινω εδω, οπότε δεν ξερω αν το κανει και σε υπολογιστή. Γραφω ενα κείμενο, παταω το κουμπακι για να σταλεί, αλλα το μονο που γινεται ειναι η καθετη γραμμουλα να πηγαινει προς τα κατω για αλλαγη παραγράφου. Πρεπει να παταω πολλες φορές το enter για να τυχει να σταλει το μηνυμα μου. Κανω κάποιο λαθος εγω? :/:
Συμβαίνει και σε μένα όταν μπαίνω τσατ από κινητό δεν λειτουργει το enter, πλέον μπαίνω από το λάπτοπ που δεν έχω θέμα εκεί.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Θα ήθελα να προτείνω όταν ένα μέλος κάνει ιγκνορ ένα άλλο, να υπάρχει το ποστ στο θρεντ που βλέπει το άλλο μέλος αλλά να είναι minimized και αφανές, σε μια μικρή μπάρα που να γράφει "υπάρχει 1 νέο μήνυμα το οποίο έχετε επιλέξει να αγνοείτε" και ένα βέλος δίπλα ώστε να μπορεί να επιλέξει το μέλος για εκείνη και μόνο τη φορά εαν θα θέλει να το διαβάσει ή να συνεχίσει να το έχει minimized και να το αγνοήσει όπως τα υπόλοιπα.

Θεωρώ πως θα είναι πολύ χρήσιμο στα παιχνίδια καθώς με φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση το να θέλω να συμμετέχω σε αυτά και να παρεμβάλλεται ποστ μέλους που με έχει στην ιγκνορ λιστ και έτσι να μου καπακώνει τη σειρά μου (και που φυσικά δεν το κάνει επίτηδες γιατί απλά με το τωρινό σύστημα δεν ξέρει ότι έχω ποστάρει εγω από πάνω της).
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αυτό που λες υπάρχει στο τέλος της σελίδας που λέει Show ignored content. Αυτό υπάρχει μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ποστ μέλους που αγνοείς σε αυτή τη σελίδα. Οπότε αν θες να είσαι σίγουρος οτι δεν προσπερνάς ένα αγνοημένο ποστ το οποίο έχει σημασία να μην αγνοήσεις, πατάς για εκείνη μόνο τη φορά αυτή την επιλογή.

Χωρίς τίτλο.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αυτό που λες υπάρχει στο τέλος της σελίδας που λέει Show ignored content. Αυτό υπάρχει μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ποστ μέλους που αγνοείς σε αυτή τη σελίδα. Οπότε αν θες να είσαι σίγουρος οτι δεν προσπερνάς ένα αγνοημένο ποστ το οποίο έχει σημασία να μην αγνοήσεις, πατάς για εκείνη μόνο τη φορά αυτή την επιλογή.

View attachment 74173

Δεν έχω κάποιο μέλος στην ignore list και δεν το γνώριζα καν αυτό. Άρα ξέρουν ότι έχει μεσολαβήσει ποστ και στο παιχνίδι. Μάλιστα.

Ευχαριστώ πολύ για το heads up.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο μέλος στην ignore list και δεν το γνώριζα καν αυτό. Άρα ξέρουν ότι έχει μεσολαβήσει ποστ και στο παιχνίδι. Μάλιστα.

Ευχαριστώ πολύ για το heads up.
Μπορεί και αυτός που έχει το ignore να μην το είχε προσέξει ή να ξεχάστηκε, το έχω πάθει κι εγώ. Τώρα θα το δουν κι άλλοι και θα το μάθουν. :)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Εγω έχω θεμα με το τσατ. Χρησιμοποιώ κινητο για να μπαινω εδω, οπότε δεν ξερω αν το κανει και σε υπολογιστή. Γραφω ενα κείμενο, παταω το κουμπακι για να σταλεί, αλλα το μονο που γινεται ειναι η καθετη γραμμουλα να πηγαινει προς τα κατω για αλλαγη παραγράφου. Πρεπει να παταω πολλες φορές το enter για να τυχει να σταλει το μηνυμα μου. Κανω κάποιο λαθος εγω? :/:
Συμβαίνει και σε μένα όταν μπαίνω τσατ από κινητό δεν λειτουργει το enter, πλέον μπαίνω από το λάπτοπ που δεν έχω θέμα εκεί.
ok παιδιά θα φροντίσω μέσα στο Σ/Κ να βάλω κουμπί Αποστολή, στα κινητά. :)
Δεν έχω κάποιο μέλος στην ignore list και δεν το γνώριζα καν αυτό. Άρα ξέρουν ότι έχει μεσολαβήσει ποστ και στο παιχνίδι. Μάλιστα.

Ευχαριστώ πολύ για το heads up.
Ναι, τα μηνύματα δεν φαίνονται, αλλά μπορείς να το καταλάβεις είτε από αυτό που σου είπε η Σύλβια, είτε από τον αύξοντα αριθμό πάνω δεξιά σε κάθε μήνυμα. Αν δεν είναι συνεχόμενος - επόμενος ο αριθμός, σημαίνει ότι μεσολαβεί μήνυμα μέλους που έχεις στη λίστα αγνόησης. ;)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Σήμερα ο Chrome στο κινητό (καθαρό, φρέσκια εγκατάσταση μόλις σήμερα), μου πέταξε ενα παραθυράκι που έγραφε e-steki app με τη φάτσα του στεκουλη για να κανω ινσταλλ, την ωρα που έμπαινα στην αρχικη σελίδα εδω.

Δεν πάτησα install αλλα cancel.

Το έχει δει κανενας σας; Τι είναι αυτό;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Σήμερα ο Chrome στο κινητό (καθαρό, φρέσκια εγκατάσταση μόλις σήμερα), μου πέταξε ενα παραθυράκι που έγραφε e-steki app με τη φάτσα του στεκουλη για να κανω ινσταλλ, την ωρα που έμπαινα στην αρχικη σελίδα εδω.

Δεν πάτησα install αλλα cancel.

Το έχει δει κανενας σας; Τι είναι αυτό;
Μηπως επρεπε να κάνεις εγκατασταση για να μας πεις?
Μισο να το δω.
@Valder το εβαλα απο chrome και δεν μου εμφάνισε κανενα app.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Σήμερα ο Chrome στο κινητό (καθαρό, φρέσκια εγκατάσταση μόλις σήμερα), μου πέταξε ενα παραθυράκι που έγραφε e-steki app με τη φάτσα του στεκουλη για να κανω ινσταλλ, την ωρα που έμπαινα στην αρχικη σελίδα εδω.

Δεν πάτησα install αλλα cancel.

Το έχει δει κανενας σας; Τι είναι αυτό;
Ονομάζεται Progressive Web App (PWA). Κοντολογίς, αν το βάλεις δημιουργείται μια συντόμευση στο κινητό σου με εικονίδιο αυτό του forum κι έτσι θα έχεις το forum στο κινητό σου σαν εφαρμογή. Στη πραγματικότητα δεν είναι αυτόνομη εφαρμογή αλλά συντόμευση που βασίζεται στον Chrome :thumbup:

Είναι ενσωματωμένη λειτουργία του XenForo.

Αν θέλετε να το βάλετε και δεν σας έχει βγάλει την ειδοποίηση που λέει ο Valder, απλά προσθέτετε το e-steki / iSchool ως συντόμευση στο κινητό σας (είναι κάπου στο μενού [...] του Chrome) και ο Chrome θα αποδώσει σε αυτή τη συντόμευση το εικονίδιό μας.

Εγώ το έχω βάλει:
Screenshot_20210109-013414_One UI Home.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
@uni77 @Skiyo ενεργοποιήθηκε το κουμπί Αποστολής στο Chat ;)
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Πώς γίνονται embed βίντεο από άλλες πλατφόρμες εκτός από yt? Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Πώς γίνονται embed βίντεο από άλλες πλατφόρμες εκτός από yt? Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου;
Αν πατήσεις το κουμπί πολυμέσα φαίνονται τα σημεία από όπου μπορείς να εισάγεις βίντεο.

Επιτρεπόμενα sites Μπορείτε να εισάγετε πολυμέσα μόνο από αυτές τις πηγές

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top