[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Κατάλαβες Γιάννη αγόρι μου γιατί το πρόβλημα της Ελλάδας είναι οι ίδιοι οι Έλληνες που ψηφίζουν τέτοια σκουπίδια για βουλευτές, ευρωβουλευτές, προέδρους οργανισμών κ.λπ.;
Προσωπικά έχω σταματήσει να πληρώνω τα πάντα (αν και τα έχω) και θεωρώ μεγάλο μαλάκα όποιον επιτηδευματία πληρώνει φόρους κι εισφορές τη στιγμή που πολιτικό προσωπικό, δημόσιοι υπάλληλοι, συνταξιούχοι κ.λπ. δεν έχουν χάσει ούτε 1€!
Στάση πληρωμών ΟΛΟΙ να δούμε που θα τα βρουν μετά...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κατάλαβες Γιάννη αγόρι μου γιατί το πρόβλημα της Ελλάδας είναι οι ίδιοι οι Έλληνες που ψηφίζουν τέτοια σκουπίδια για βουλευτές, ευρωβουλευτές, προέδρους οργανισμών κ.λπ.;

Προσωπικά έχω σταματήσει να πληρώνω τα πάντα (αν και τα έχω) και θεωρώ μεγάλο μαλάκα όποιον επιτηδευματία πληρώνει φόρους κι εισφορές τη στιγμή που πολιτικό προσωπικό, δημόσιοι υπάλληλοι, συνταξιούχοι κ.λπ. δεν έχουν χάσει ούτε 1€!
Στάση πληρωμών ΟΛΟΙ να δούμε που θα τα βρουν μετά...
γιατι η εφορια θα στα χαρισει καλο μου?
το ειπαν θα σε βαλουν με δοσεις μετα,εκτος αν στοχευεις στο να παραγραφουν καποια στιγμη και εαν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

φτιαξε την ανεργεια πρωτα και μετα πανε μιλα στην βουλη .....βρε τι τζημανια εχουμε εκει μεσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

φτιαξε την ανεργεια πρωτα και μετα πανε μηλα στην βουλη .....βρε τι τζημανια εχουμε εκει μεσα

Υπάρχουν και χειρότερα.

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κατάλαβες Γιάννη αγόρι μου γιατί το πρόβλημα της Ελλάδας είναι οι ίδιοι οι Έλληνες που ψηφίζουν τέτοια σκουπίδια για βουλευτές, ευρωβουλευτές, προέδρους οργανισμών κ.λπ.;

Προσωπικά έχω σταματήσει να πληρώνω τα πάντα (αν και τα έχω) και θεωρώ μεγάλο μαλάκα όποιον επιτηδευματία πληρώνει φόρους κι εισφορές τη στιγμή που πολιτικό προσωπικό, δημόσιοι υπάλληλοι, συνταξιούχοι κ.λπ. δεν έχουν χάσει ούτε 1€!
Στάση πληρωμών ΟΛΟΙ να δούμε που θα τα βρουν μετά...
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
γιατι η εφορια θα στα χαρισει καλο μου?
το ειπαν θα σε βαλουν με δοσεις μετα,εκτος αν στοχευεις στο να παραγραφουν καποια στιγμη και εαν
Αν γινόταν συντονισμένα απ' όλους το να περικοπούν ως ένα βαθμό θα ήταν ένα λογικό σενάριο (όπως θα γίνει με την επιστρεπτέα προκαταβολή), επειδή όμως αυτό δεν πρόκεται να συμβεί ποτέ θα συμβιβαστώ με τις άτοκες δόσεις (αν ζούμε κι είμαστε καλά ως τότε)...
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Ποιες επενδύσεις και επενδύσεις μωρε;

Δεν θα υπάρξουν ποτέ επενδύσεις της προκοπης αν δεν αλλάξουν οι γνωστές παθογένειες του όλου συστήματος.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

φτιαξε την ανεργεια πρωτα και μετα πανε μιλα στην βουλη .....βρε τι τζημανια εχουμε εκει μεσα

Είπε ο τεμπέλης-βυσματίας, απόφοιτος ΔΑΠ-ΝΔΦΚ, που ανάθεμα κι αν ξέρει τι χρώμα έχουν τα ένσημα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Ο Κυρανάκης μίλησε μετά στον Πορτοσάλτε και εξήγησε ότι οι δηλώσεις του παρεξηγήθηκαν, εννοούσε να λειτουργήσουν τα μαγαζιά για να μην χρειάζονται τα επιδόματα. Πολλοί τον κατηγόρησαν για εσωκομματική αντιπολίτευση.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι μωρέ παρεξηγήθηκε ο Κυρανάκης, που δε μπορεί να αρθρώσει 3 σοβαρές λέξεις στη σειρά. Που δεν έχει δει τον ήλιο από τον κομματικό σωλήνα που βρίσκεται, με μούφα πτυχίο νομικής και μούφα μεταπτυχιακά, χωρίς καν άσκηση και μας δίνει συμβουλές για εργασία και επιδόματα. Ακούμε προσεκτικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ο λαϊκισμός πληρώνεται...
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Ποιες επενδύσεις και επενδύσεις μωρε;

Δεν θα υπάρξουν ποτέ επενδύσεις της προκοπης αν δεν αλλάξουν οι γνωστές παθογένειες του όλου συστήματος.
Διαχρονικά στην Ελλάδα έχουμε ιδιωτικές επενδύσεις πολιτικών παρεμβάσεων, ξεπλύματος κ.λπ.
Στην αναβροχιά καλές είναι κι αυτές!
Ο λαϊκισμός πληρώνεται...
Μην πληρωθεί μ' Ελληνικό αίμα φοβάμαι...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θέλει να εξαφανιστεί κυριολεκτικά η τουρκική λίρα από τον χάρτη.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Ότι θα την πατήσει ακόμα περισσότερο. Όχι μόνο οικονομικά αλλά και διπλωματικά.
Έχει και πολλές εθνοτητες η Τουρκία που θα επωφεληθούν, όχι μόνο οι Κούρδοι.
Αν όλα αυτά γίνονται γιατί κάποιοι θέλουν να τον ξεφορτωθούν δεν πρόκειται να κάτσει με σταυρωμένα χέρια...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Και ποιος μας διαβεβαιώνει ότι ο επόμενος σουλτανος δεν θ ειναι χειρότερος;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top