[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,620 μηνύματα.
Ο ορισμός του fake και της παραπληροφορηση αλλά ας όψονται κάποιοι άλλοι...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,732 μηνύματα.
Χρυσαυγίτες φαίνονται να είναι μπλεγμένοι και στο σκάνδαλο με το γηροκομείο στα Χανιά, τόσο στη διοίκηση, όσο και στην υπεράσπιση που έχει αναλάβει πρώην υποψήφιος της ΧΑ. @giannhs2001 δεν κατάλαβα από αυτό που είπες αν συμφωνείς με την άρση ασυλίας του Λαγού.
ο Λαγός έλαβε 5% σχεδόν στις ευρωεκλογές. Ψηφίστηκε από ένα μέρος του Ελληνικού λαού για να το εκπροσωπήσει στην Ευρώπη και αυτή τη στιγμή αυτό το 5% στερείται το δικαίωμα της εκπροσώπησης του. Για το γηροκομείο δεν ξέρω καν τι παίζει. Δεν συμφωνώ με την άρση της ασυλίας, συμφωνώ με το να εκτίσει την ποινή του μόλις λήξει η θητεία του στην Ευρωβουλή.

Και επί τη ευκαιρία να πω πως εγώ το αντίθετο πιστεύω, κανένας βουλευτής δεν πρέπει να έχει ασυλίες και προνόμια πάνω από τον απλό πολίτη, πόσο μάλλον φασίστες εγκληματίες.
Σε ιδανικά πλαίσια ναι και εγώ δεν θεωρώ την ασυλία ως κάτι σημαντικό να υπάρχει αλλά τώρα μιλάμε για τα τωρινά δεδομένα. Είδες που το πας κατευθείαν σε φασισμό; Τι σημασία έχει; Και εγώ σιχαίνομαι τα κομμούνια που για εμένα είναι ο εσωτερικός εχθρός και χειρότερος από τον Τούρκο αλλά δεν λέω " πόσο μάλλον σε κομμούνια ". Ή σε όλους ή σε κανέναν.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια είναι τα τωρινά δεδομένα που επιβάλουν την αναγκαιότητα της ασυλίας; Μήπως το ότι μας βολεύει επειδή ξεπλένουμε εγκληματίες;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ο Λαγός δεν πρόλαβε να γίνει λαγός κι ευτυχώς συνελήφθη:


Αυτός τι νόμιζε, ότι θα τσιμπάει ευρωπαϊκο μισθό και θα ζει αιωνίως κρυμμένος πισω από την ασυλία του;

Αληθεια, με τον αλλον με το κούρεμα σαν του Αδόλφου που έφυγε σε σερβικό μοναστήρι τι εγινε; Θα τον βλεπουμε σε μερικά χρονια σε αγιογραφίες να μας ευλογαει;
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,732 μηνύματα.
Όχι εντάξει ο Λαγός όντως ήταν μπλεγμένος στην φάση. Με την άρση του απορρήτου βγήκαν στην φόρα δικά του τηλεφωνήματα με τον Σωτήρη Δεβελέκο ( ο οποίος ήταν ξεκάθαρα μέσα σε όλα αυτά και μάντεψε, δεν δικάστηκε ποτέ ) όπως και η Ουρανία. Παρόλα αυτά μπήκαν φυλακή ο Γερμενής, ο Μίχος, ο Παναγιώταρος, ο Κασιδιάρης και άλλα στελέχη για τα οποία δεν υπήρχαν αποδείξεις ότι γνώριζαν ή συμμετείχαν έμμεσα ή άμεσα στις δολοφονίες. Ήταν ξεκάθαρα πόλεμος του συστήματος απέναντι σε μερικά πρόσωπα που τα πήρε η μπάλα.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης, κατά την απόφαση του δικαστηρίου.
Του χειραγωγημενου δικαστηριου υπο τη πιεση του οχλου που θα ορμουσε σε περιπτωση αθωωτικης αποφασης.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Ναι φασιστάκι μου, αυτού. Άντε στην τρύπα σου τώρα.
Σε 5 χρονια που θα ναι ολοι εξω και στις επομενες εκλογες που ο Κασιδιαρης θα ναι εντος Βουλης χαρη στο ΠΚ του Συριζα, προβλεπω και αλλες τετοιες πορειες που υπονομευουν τη δημοκρατια
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι πολύ λίγος για να πιάνεις στο στόμα σου τη Δημοκρατία, πόσο μάλλον έναν απλό τους πλέον σύγχρονους και ακαδημαϊκά ελεγμένους ποινικούς κώδικες, πόσο μάλλον την δικονομική ερμηνεία περί λαϊκής κυριαρχίας και ανεξαρτησίας της δικαιοσύνης. Πολύ πολύ λίγος.

Και επίσης να διαλύσουμε ένα ακόμα fake: Δεν είναι ο ΠΚ "του ΣΎΡΙΖΑ", είναι μια διακομματική εργασία διάρκειας περίπου μιας δεκαετίας.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Είσαι πολύ λίγος για να πιάνεις στο στόμα σου τη Δημοκρατία, πόσο μάλλον έναν απλό τους πλέον σύγχρονους και ακαδημαϊκά ελεγμένους ποινικούς κώδικες, πόσο μάλλον την δικονομική ερμηνεία περί λαϊκής κυριαρχίας και ανεξαρτησίας της δικαιοσύνης. Πολύ πολύ λίγος.

Και επίσης να διαλύσουμε ένα ακόμα fake: Δεν είναι ο ΠΚ "του ΣΎΡΙΖΑ", είναι μια διακομματική εργασία διάρκειας περίπου μιας δεκαετίας.
Ειμαι αλλα και αυτοι που ειχαν περικυκλωσει ενα δικαστηριο με καδρονια δεν διακατεχονταν απο δημοκρατικο φρονημα
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Του χειραγωγημενου δικαστηριου υπο τη πιεση του οχλου που θα ορμουσε σε περιπτωση αθωωτικης αποφασης.
Είναι ξεκάθαρα τα εγκλήματα τους και το γεγονός ότι λειτουργούσαν σαν συμμορία-μαφια. Υπήρχε και η χρυσαυγιτισσα εισαγγελέας ( η Οικονόμου) η οποία λειτούργησε σαν εισαγγελέας υπεράσπισης αλλά το δικαστήριο δεν έλαβε υπόψη τις εισηγήσεις της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
Πιστεύω στημένο αυτό με τον Δένδια σε συνεννόηση ίσως και με τον ίδιο τον Ερντογάν.
Ναι ναι τον είχε πάρει τηλέφωνο πριν και ειπαν τα νεα τους και του ζητησε χαρη ο Δενδιας και ο Ερντογαν ειπε ενταξει παιδι μου θα γινει αυτο που ζητας. Back to reality.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν διαβάζατε το Σύνταγμα θα ξέρατε πως όχι μόνο δε δημιουργεί κώλυμα η παρουσία του κόσμου, αλλά προβλέπεται συνταγματικά και ενθαρρύνεται. Τα έχω αναλύσει στο θρεντ περί Λιγνάδη.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Ναι ναι τον είχε πάρει τηλέφωνο πριν και ειπαν τα νεα τους και του ζητησε χαρη ο Δενδιας και ο Ερντογαν ειπε ενταξει παιδι μου θα γινει αυτο που ζητας. Back to reality.

Είχαν συνάντηση μεταξύ τους πριν που κράτησε πολύ ώρα, ένα τέτοιο περιστατικό άλλωστε το χρειαζόταν πολύ η κυβέρνηση Μητσοτάκη τώρα που έχει πάρει τα κάτω της.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Και στην μέση η Ελλάδα 🙄

Πως γίνεται ένας δικτατορικό καθεστώς να τα πάει καλά με έναν νέο δημοκράτη σοσιαλιστή ......ο αντιπερισπασμός στην πολιτική έχει πάει σε άλλο επίπεδο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,732 μηνύματα.

Και στην μέση η Ελλάδα 🙄

Πως γίνεται ένας δικτατορικό καθεστώς να τα πάει καλά με έναν νέο δημοκράτη σοσιαλιστή ......ο αντιπερισπασμός στην πολιτική έχει πάει σε άλλο επίπεδο
Ε καλά και τον Ράμα δημοκράτη δεν τον λες ακριβώς πάντως. Τα ποσοστά του είναι υψηλά για ένα τόσο διεφθαρμένο κόμμα με μία εξίσου τραγική διακυβέρνηση.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top