[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Οι κλασικες ταξικες διακρισεις δεν υφιστανται. Οι διακρισεις σημερα εχουν τη μορφη στους εχοντες προσβαση στη γνωση και στους μη εχοντες. Στο μελλον οσο θα γινεται υψηλοτερο το γνωστικο επιπεδο που θα απαιτειται για εισοδο στην αγορα εργασιας λογω αυτοματοποιησης αυτη η διακριση θα εντεινεται.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
@Volkswagen Fan, επαναλαμβάνω, τα λένε ακαδημαϊκοί, οι οποίοι μιλάνε για μακροπρόθεσμα. Τώρα, όσον αφορά στα υπόλοιπες ανοησίες που λες, ουδέν σχόλιο.
@giannhs2001, σαφώς και δεν είπα ότι θα εκλείψουν οι συγκρούσεις και οι διαχωρισμοί. Απλά θα σταματήσουν να είναι για εθνικούς λόγους. Ενδεχομένως να είναι για ταξικούς, ή ό,τι άλλο. Δεν είναι άκυρα αυτά που λέω, γιατί μιλάω για το μέλλον των εθνών κρατών με εθνικιστές. Αυτά.
Καλα καλα εντάξει μαλλον καταλαβες οτι λες μαλ@@ τόση ώρα και χωρίς Βιζα δεν περνάς ούτε για καφέ από αυτά τα κράτη και το γύρισες στο φιλοσοφικό τώρα. Δυστυχώς για εσενα στα κρατη εκτος Ευρωπης αν δεν προσφερεις καποια υπηρεσία δεν σε δεχονται και καλα κανουν και μαλιστα κρατη οπως η Αυστραλια ενισχυουν τους ορους αυτούς.Ρωτα και παιδια που ζουν εκτος Ευρωπης να σου πουν ποσο δυσκολα σε δεχονται .

Its time for you to start some protest in order to support the end of national borders 😁😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι κλασικες ταξικες διακρισεις δεν υφιστανται. Οι διακρισεις σημερα εχουν τη μορφη στους εχοντες προσβαση στη γνωση και στους μη εχοντες. Στο μελλον οσο θα γινεται υψηλοτερο το γνωστικο επιπεδο που θα απαιτειται για εισοδο στην αγορα εργασιας λογω αυτοματοποιησης αυτη η διακριση θα εντεινεται.
Δινεις σημασια σε τρολ??
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
@giannhs2001, σαφώς και δεν είπα ότι θα εκλείψουν οι συγκρούσεις και οι διαχωρισμοί. Απλά θα σταματήσουν να είναι για εθνικούς λόγους. Ενδεχομένως να είναι για ταξικούς, ή ό,τι άλλο. Δεν είναι άκυρα αυτά που λέω, γιατί μιλάω για το μέλλον των εθνών κρατών με εθνικιστές. Αυτά.
Εγώ δεν σου δίνω άκυρο σε αυτά που λες. Πράγματι, μπορεί σε μερικούς αιώνες από τώρα να διαμορφωθούν τέτοιες συνθήκες που τα εθνικά κράτη για τον χ ψ λόγο να καταρρεύσουν. Θα υπάρχει κάτι άλλο όμως μετά. Δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ μια ενιαία παγκόσμια μάζα. Ακόμα και αν αυτό γίνει θα γίνει όταν η τεχνολογία θα επιτρέψει στους ανθρώπους να αποικίσουν άλλους πλανήτες και έτσι θα έχουμε κόντρες των Γήινων με άλλους κλπ. Που πάλι και τότε θα υπάρχει τρόπος διαχωρισμού. Από μικρά παιδιά βλέπεις χωριζομαστε σε παρέες που πολλές φορές έχουν κόντρα με άλλες παρέες ή διεκδικούν μια περιοχή και τέτοια. Ακόμα και από αυτά τα παιδικά παιχνίδια και την παιδική συμπεριφορά μπορείς να καταλάβεις την ανάγκη του ανθρώπου να νοιώθει μέρος ενός υποσυνολου.

Το κοντινότερο ζώο στον άνθρωπο είναι ο πίθηκος. Ο πίθηκος έχει την τάση να χωρίζεται εξίσου σε φυλές/ομάδες, να βρίσκει μια περιοχή και να την υπερασπίζεται μέχρι τελικής πτώσης ως δική του. Μέσα στην φυλή υπάρχουν ακόμα μερικές υποομάδες και φυσικά οι ανώτεροι και οι κατώτεροι. Νομίζω ότι ποτέ δεν θα εκλείψουν τέτοιες συμπεριφορές, είναι εκ φύσεως. Τώρα γιατί εσύ επιλέγεις ντε και καλά να τα βάλεις με τα εθνικά κράτη δεν ξέρω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα καλα εντάξει μαλλον καταλαβες οτι λες μαλ@@ τόση ώρα και χωρίς Βιζα δεν περνάς ούτε για καφέ από αυτά τα κράτη και το γύρισες στο φιλοσοφικό τώρα. Δυστυχώς για εσενα στα κρατη εκτος Ευρωπης αν δεν προσφερεις καποια υπηρεσία δεν σε δεχονται και καλα κανουν και μαλιστα κρατη οπως η Αυστραλια ενισχυουν τους ορους αυτούς.Ρωτα και παιδια που ζουν εκτος Ευρωπης να σου πουν ποσο δυσκολα σε δεχονται .

Its time for you to start some protest in order to support the end of national borders 😁😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δινεις σημασια σε τρολ??
Μάλλον έχεις πρόβλημα αντίληψης αυτών που γράφει ο άλλος, οπότε δεν το συνεχίζω.

Εγώ δεν σου δίνω άκυρο σε αυτά που λες. Πράγματι, μπορεί σε μερικούς αιώνες από τώρα να διαμορφωθούν τέτοιες συνθήκες που τα εθνικά κράτη για τον χ ψ λόγο να καταρρεύσουν. Θα υπάρχει κάτι άλλο όμως μετά. Δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ μια ενιαία παγκόσμια μάζα. Ακόμα και αν αυτό γίνει θα γίνει όταν η τεχνολογία θα επιτρέψει στους ανθρώπους να αποικίσουν άλλους πλανήτες και έτσι θα έχουμε κόντρες των Γήινων με άλλους κλπ. Που πάλι και τότε θα υπάρχει τρόπος διαχωρισμού. Από μικρά παιδιά βλέπεις χωριζομαστε σε παρέες που πολλές φορές έχουν κόντρα με άλλες παρέες ή διεκδικούν μια περιοχή και τέτοια. Ακόμα και από αυτά τα παιδικά παιχνίδια και την παιδική συμπεριφορά μπορείς να καταλάβεις την ανάγκη του ανθρώπου να νοιώθει μέρος ενός υποσυνολου.
Το κοντινότερο ζώο στον άνθρωπο είναι ο πίθηκος. Ο πίθηκος έχει την τάση να χωρίζεται εξίσου σε φυλές/ομάδες, να βρίσκει μια περιοχή και να την υπερασπίζεται μέχρι τελικής πτώσης ως δική του. Μέσα στην φυλή υπάρχουν ακόμα μερικές υποομάδες και φυσικά οι ανώτεροι και οι κατώτεροι. Νομίζω ότι ποτέ δεν θα εκλείψει αυτό που λες. Τώρα γιατί εσύ επιλέγεις ντε και καλά να τα βάλεις με τα εθνικά κράτη δεν ξέρω
Συμφωνώ σε όλα όσα λες σε αυτά τα δύο μηνύματα, εκτός από ένα: Δεν τα έβαλα με τα εθνικά κράτη, δεν είπα καν δικιά μου άποψη, είπα αυτό που λένε κοινωνικοι επιστήμονες σε αμφιθέατρα. Τώρα δεν θα συνεχίσω άλλο τη συζήτηση, γιατί άκουσα πολλά (μέχρι και τρολ με είπαν) γι'αυτό που είπα. Τέλος πάντων, δεν ισχύει για εσένα, εσύ μια χαρά συζητάς και με επιχειρήματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Μάλλον έχεις πρόβλημα αντίληψης αυτών που γράφει ο άλλος, οπότε δεν το συνεχίζω.



Συμφωνώ σε όλα όσα λες σε αυτά τα δύο μηνύματα, εκτός από ένα: Δεν τα έβαλα με τα εθνικά κράτη, δεν είπα καν δικιά μου άποψη, είπα αυτό που λένε κοινωνικοι επιστήμονες σε αμφιθέατρα. Τώρα δεν θα συνεχίσω άλλο τη συζήτηση, γιατί άκουσα πολλά (μέχρι και τρολ με είπαν) γι'αυτό που είπα. Τέλος πάντων, δεν ισχύει για εσένα, εσύ μια χαρά συζητάς και με επιχειρήματα.
Ναι ναι τωρα επειδη ειδες οτι δεν ισχύουν αυτα που λες δεν σε συμφέρει και τα αλλάζεις. Πάντως οντως σε 400-500 χρονια ισως και γινει αυτο που λες, μεχρι τοτε θα ζεις σε αυτο το οικοδόμημα που λέγεται κράτος/έθνος.
 

Luke.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luke. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Τα F-35 θα τα πάρουμε σύντομα λογικά ε; Διάβασα θα έχουν και καλύτερο ραντάρ. Αντί να βλέπουν 270 χιλιόμετρα μπροστά θα βλέπουν 271.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θα ενοχλήσω, ήρθα απλά για τη καθιερωμένη διάλυση των fakes που εξαπλώνονται από τους "i-don't-know-how-to-call-this-shit warriors". Προς @Volkswagen Fan και @giannhs2001 αυτή τη φορά, σχετικά με κάτι που ειπώθηκε για τη Σουηδία:

Migrants and rape: unveiling myths and facts about the dark side of the refugee crisis - InfoMigrants
New crime study: Rise in Sweden's rape stats can't be tied to refugee influx - The Local

Α και επίσης δε χρειάζεται καν να πω πως αυτές οι εξυπνακίστικες απαντήσεις στυλ "θες ισλαμικά δικαστήρια" στο εξής θα αγνοούνται ως γελοίες. Καλημέρες
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Ο Γεωργιάδης όταν τον ρώτησαν για τα γυμναστήρια είπε δεν ξέρουμε ακόμη γιατί κάποιοι μας λένε ότι θα μας ανοίξετε τώρα που δεν έχουμε πελατες καλοκαιριάτικα..... Ο τυπος ειναι παπαροπουλος παλια τον είχαν γιαουρτωσει στον Τιλλα πανω στα Φιλαδέλφεια στην Αθήνα είχε κάτσει γωνία και πηγαινε το μιλφεηγ βροχή πανω του απευθείας.
Το πιο πιθανο ειναι τελη μαιου να ανοιξουν και τα γυμναστηρια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Δε θα ενοχλήσω, ήρθα απλά για τη καθιερωμένη διάλυση των fakes που εξαπλώνονται από τους "i-don't-know-how-to-call-this-shit warriors". Προς @Volkswagen Fan και @giannhs2001 αυτή τη φορά, σχετικά με κάτι που ειπώθηκε για τη Σουηδία:

Migrants and rape: unveiling myths and facts about the dark side of the refugee crisis - InfoMigrants
New crime study: Rise in Sweden's rape stats can't be tied to refugee influx - The Local

Α και επίσης δε χρειάζεται καν να πω πως αυτές οι εξυπνακίστικες απαντήσεις στυλ "θες ισλαμικά δικαστήρια" στο εξής θα αγνοούνται ως γελοίες. Καλημέρες
Yessssss





Φυσικα εσυ θα συνεχίσεις την τακτικη του Συριζα με τα Fake news, αλλο που εσυ δεν εχεις βαλει ουτε μια πηγη ποτε. 🤣🤣
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντί να γκουγκλάρεις στα τυφλά, κάτσε διάβασε λίγο 2 συγκεκριμένες έρευνες που έχουν εξετάσει το θέμα.

Επίσης το 93% που ποστάρεις στο πρώτο άρθρο είναι fake όπως το λες @Volkswagen Fan. Διότι εσύ είπες πως το 93% των βιασμών γίνονται από μετανάστες. Η ΑΛΗΘΕΙΑ: Το 93% των σεξουαλικών εγκλημάτων που διαπράττονται από μετανάστες είναι από ισλαμιστές. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά. Δεν είναι 93 από τους 100 βιασμούς γενικά, είναι 93 από τους 100 που διαπράττονται ΜΟΝΟ από ξένους! Και αυτό εξηγείται και σε παρακάτω λινκ που δίνεις με άλλο ποσοστό.

Επίσης από το τέταρτο λινκ που δίνεις:
"We are very clear in the programme that it is a small percentage of the people coming from abroad who are convicted of rape," chief editor Ulf Johansson told the BBC.
He pointed out that the number of reported rapes in Sweden was far higher, so no conclusions could be drawn on the role of immigrants in sexual attacks.
Με τις υγείες σου. Διαβάστε ρε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Υπήρξα κ εγώ μέλος φοιτητικής παραταξης κατά το παρελθον κ βλέπω πλεον ότι όσοι ήταν μέσα στα πραγματα έγλειφαν κ έκαναν εξυπηρετήσεις ο ένας είναι τώρα κάπου γραμματέας κ τσιμπάει μισθό τριπλάσιο από το δικό μου... Γράφει στο ενδιάμεσο τις φιλοσοφίες του στο φβ. Και τι έγινε... Ο καθένας ότι θέλει γράφει... Ο άλλος πηγε με βυσμα στην αεροπορία.... Θα μου πεις τόσο τρέξιμο ως υπευθυνος έξω από το τραπεζάκι να παει χαμένο ;;;;

Επομένως σας λέω προκαταβολικα πως θεωρώ βλακα τον οποιονδήποτε πιστευει οτι ο κάθε πολιτικος θα σώσει τη χώρα... Μπορεί να κάνει ένα δυο πραγματα πες καλά επειδή έτυχε η επειδή τον άφησαν να τα κάνει και ως εκεί...

Ο μόνος λόγος που αναγνωρίζω σε κάποιον εξυπνάδα αν φωνάζει κ είναι οπαδός είναι να τα αρπαει είτε σε εξυπηρετήσεις όπως οι προαναφερθεντες είτε με διορισμους κ μισθαρες.... Έχει κάτι θεσαρες με 3-4 χιλιάρικα το μήνα για τον μπουλη με τη κοιλιτσα που φώναζε όσο ήταν στο πανεπιστημιο κ έκανε το μάνατζερ στα κομματικά με ένα κινητό στο χέρι κ το μοκασίνι λες κ ήταν διευθυντής εταιρείας από τα 20 του.... Και ελάτε πεστε μου μετά για ανεργία κ μισθους των 800 ευρώ ότι είναι οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καθίστε φαγωθειτε εσείς μετά για το τίποτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αντί να γκουγκλάρεις στα τυφλά, κάτσε διάβασε λίγο 2 συγκεκριμένες έρευνες που έχουν εξετάσει το θέμα.
Επειδη το εχω ψαξει και επειδη στην Σουηδια η εγκληματικοτητα απο το 2015 αυξήθηκε 3 φορες εκεινη την χρονια δεχθηκε 160.000 προσφυγες, επισης στα στοιχεία του 2006 (ναι 15 ετη πισω) το 60% των βιασμών ηταν απο Μουσουλμάνος, δυστυχως η Σουηδια δεν εδωσε απο τοτε αναλυτικα στοιχεια για τους Βιασμους ανα εθνικότητα. Τα βιντεο που σου βαζω με τις No go Zones Areas ειναι απο καναλια της Σουηδιας αρα δεν εχουν λογο να πουν ψεματα. Για δειξε μας εσυ στοιχεια που δειχνουν οτι οι Μουσουλμάνοι δεν βιαζουν κτλ και τα λεμε. Γιατι μεχρι τωρα ακουμε ενα Left Broke voter να λεει ποσο καλη ειναι η μεταναστευση χωρις να μας εχει βαλει ΟΥΤΕ ενα στοιχειο. Εγω οτι εχω βρει το ανεβαζω εδω ωστε να τα βλεπετε, να τα αξιολογείτε και να μου λετε που ειμαι λαθος και που οχι ωστε να ψαξω More information κανε λοιπον και εσυ το ιδιο και μετα βλεπουμε.



 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Για να δούμε και ποια είναι η γνώμη μίας Ελληνίδας μετανάστριας στην Σουηδία.

https://skra-punk.com/2017/12/18/met...ke-dyskolies-stin-efarmogi-politikon-anochis/

Κανένας δεν φοβάται χωρίς λόγο κύριοι. Σώστε την Ευρώπη! Μόνο χάος έφεραν οι λαθρο.
Κατσε τωρα θα μας πει ο Κλεάνθης την γνωμη του, το κλασσικο δηλαδη οτι ολα ειναι Fake news επειδη απλα ειναι αντιθετα με τις αριστερες αποψεις του.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εσυ δεν εχεις βαλει ουτε μια πηγη ποτε. 🤣🤣
Εμ δε ξέρω αν το αντιλαμβάνεσαι αλλά παραθέτεις μήνυμά μου με πηγές στο ίδιο ακριβώς post.
και επειδη στην Σουηδια η εγκληματικοτητα απο το 2015 αυξήθηκε 3 φορες εκεινη την χρονια δεχθηκε 160.000 προσφυγες, επισης στα στοιχεία του 2006 (ναι 15 ετη πισω) το 60% των βιασμών ηταν απο Μουσουλμάνος, δυστυχως η Σουηδια δεν εδωσε απο τοτε αναλυτικα στοιχεια για τους Βιασμους ανα εθνικότητα.
Η μία από τις 2 πηγές που έβαλα πριν (ναι αυτές που δε βάζω) απαντάει σε αυτό ακριβώς.
Για δειξε μας εσυ στοιχεια που δειχνουν οτι οι Μουσουλμάνοι δεν βιαζουν κτλ και τα λεμε.
Ο κόσμος δεν είναι είτε "βιάζουν μόνο αυτοί" είτε "δε βιάζουν καθόλου".
Γιατι μεχρι τωρα ακουμε ενα Left Broke voter να λεει ποσο καλη ειναι η μεταναστευση χωρις να μας εχει βαλει ΟΥΤΕ ενα στοιχειο. Εγω οτι εχω βρει το ανεβαζω εδω ωστε να τα βλεπετε, να τα αξιολογείτε και να μου λετε που ειμαι λαθος και που οχι ωστε να ψαξω More information κανε λοιπον και εσυ το ιδιο και μετα βλεπουμε. Γιατι τωρα βλεπουμε απλα ενα υστερικο ατομο και nothing else.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εμ δε ξέρω αν το αντιλαμβάνεσαι αλλά παραθέτεις μήνυμά μου με πηγές στο ίδιο ακριβώς post.

Η μία από τις 2 πηγές που έβαλα πριν (ναι αυτές που δε βάζω) απαντάει σε αυτό ακριβώς.

Ο κόσμος δεν είναι είτε "βιάζουν μόνο αυτοί" είτε "δε βιάζουν καθόλου".
Αρχικα κανεις δεν σου ειπε εδω μεσα οτι βιαζουν ΜΟΝΟ οι μουσουλμάνοι, αλλα οτι η πλειοψηφία γινεται απο αυτους. Νομιζω μπορείς να ξεχωρισεις τις 2 λεξεις. Δεύτερον οι τρομοκρατικες επιθεσεις που εχουν γινει ολα αυτα τα χρονια στην Ευρωπη απο ποιους ειναι?Μα φυσικα απο Μουσουλμανους ισλαμιστες αρα πως περιμενεις να τους δεχτουμε εδω περα οταν η θρησκεια τους μας εχει κανει τοσα πολλα τα τελευταια 20 χρονια? Επισης, εχεις πατησει το ποδι σου εστω και μια φορα στα ακριτικα νησια τα τελευταία 4 χρονια?? Οχι φυσικα εγω ομως επειδη ειμαι απο την Χιο περσι ειδα την πολη της Χιου γεματη απο muslim refugees να κοιμουνται κατω και να τσακώνονται μεταξυ τους, μαλιστα η αστυνομια εχει επεμβει πολλες φορες καθως τα καταστηματα της περιοχης δεν μπορουσαν να δουλεψουν. Αρα για ποια ακριβως παιδεία μας μιλας οταν πλακώνονται στην μεση του δρομου? Οταν ερχονται στην Ευρωπη και κανουν Ghetto και δεν κανουν προσπάθειες να ενταχθούν στην Ευρωπη? Μας λες για την Σουηδία οτι δεν εχουν σχεση η Βιασμοι και η εγκληματικοτητα με το Islam και σου λεω τα καναλια που λενε συνέχεια για αυξηση στις No go zones λενε ψεματα? Το βιντεο με την δημοσιογραφο που πηγε σε No go zone στο Malmo και δεχτηκε επιθεση ψεμα και αυτο? Η κατακόρυφη αύξηση των βιασμων και της βιας απο το 2015 οπου η Σουδια πηρε 160.000 πρόσφυγες ψεμα και αυτο? ΚΑΙ το βασικοτερο τα επισημα στοιχεια του 2006 οπου ελεγαν οτι το 60% των βιασμων στην Σουηδια εγιναν απο Μουσουλμανους ψεματα και αυτα? Δυστυχως δεν δόθηκαν απο τοτε αναλυτικα στοιχεία για βιασμους και εθνικοτητα των θυτων ομως το 2016 η Σουηδια υπολογιζεται οτι ειχε περιπου 230.000-250.000 λιγοτερους Μουσουλμάνος απο οτι σημερα.

Αν νομιζεις οτι λες κατι και θα μας περάσεις την ιδεα σου για τους Μουσουλμανους παρα τα αρνητικα που εχουν κανει τα τελευταια 20 χρονια τοτε σου λεω οτι και κατω να χτυπιέσαι δεν θα πετυχεις τιποτα, ισως καταφερεις να κανεις Manipulate τα παιδια του δημοτικου αλλα μεχρι εκει.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top