[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Επειδη δεν εχει καλο αξαντ μας κανει ρεζιλι; ή με βαση τα αρθρα των αρδ σε σαιτ και εφημερίδες το συμπερανες αυτο;
η διαφορά ειναι μικρή , μην γραψω κιολας οτι προηγείται ο συριζα γιατι καποιοι θα με φανε .

Διεθνώς δε μας έχει κάνει απλώς ρεζίλι, αλλά έχει στρέψει εναντίον μας και πολλά κράτη της Ευρώπης (και όχι μόνο) τα οποία πριν κρατούσαν ουδέτερη στάση...
Κατά τ' άλλα η διαφορά θεωρώ ότι είναι κάτω από το 5% υπέρ του Μητσοτάκη (καμία σχέση με τα 10%+ που βγάζουν οι δημοσκοπήσεις) κι αν φερθεί έξυπνα και κάνει εκλογές το καλοκαίρι θα ξαναβγεί αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Τα μούτρα της φωτιου είναι όλα τα λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν εξηγείς σε εμάς που δεν ξέρουμε για ποιο λόγο το λες αυτό (πως ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελεί καλύτερη λύση) αν και είσαι φιλελεύθερος;

Δεν είναι μόνο ότι η Καραμανλική ΝΔ είναι πιο κρατιστική από το ΣΥΡΙΖΑ. Το σημαντικότερο είναι ότι δεν μπορεί να ελέγξει καθόλου τις αντιδράσεις (καταλήψεις, απεργίες, αγροτικές κινητοποιήσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδη δεν εχει καλο αξαντ μας κανει ρεζιλι; ή με βαση τα αρθρα των αρδ σε σαιτ και εφημερίδες το συμπερανες αυτο;

Το συμπέρανα ακούγοντας τον να μιλάει αγγλικά. Δεν είναι θέμα προφοράς. Ο τύπος είναι πρωθυπουργός 3 χρόνια και ήταν αντιπολίτευση άλλα 3 και στην βουλή πολύ περισσότερα και πήγε και είπε "we ate the camel and now there is the queue". Τι να πω ούτε επίπεδο προφίσιενσι είναι αυτά τα τραγικά λάθη και θα έλεγε κανείς ότι τόσα χρόνια πρωθυπουργός θα ήξερε κατι. Εγώ σε 7 χρόνια πήρα το προφίσιενσι και ήμουν 15 χρονών. Αναρωτιέμαι στις διαπραγματεύσεις τι έλεγε αφού δεν μπορεί να εκφραστεί καν σωστά ο άνθρωπος. Για αυτό κρατούσαν 24ωρα προσπαθούσαν να καταλάβουν οι άλλοι τι στον πούτσο τους λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ είναι ο ΣΥΡΙΖΑ. Το ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ δεν πεθαίνει. Κάποοι ακόμα δεν μπορούν να το αντιληφθούν αυτό. Για να το επαληθευσετε αυτό δείτε το ιστορικό των στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ στη περιοχή σας.

Αν ακόμα δεν μπορείτε να το καταλάβετε αυτό δείτε το παρακάτω βιντεάκι

Έχουμε:
Χάρις Αλεξίου: https://www.parapolitika.gr/article/afxanete-lista-ton-eponimon-pou-psifisan-siriza-ke-to-metaniosan
Γαλάνη: https://www.aixmi.gr/index.php/galani-interview/
Παπανκωνσταντίνου: https://www.alfavita.gr/arthron/βασί...πιτέλους-ζω-κι-εγώ-την-καινούργια-δικτατορία»

Ο Κυριάκος Μητσοτάκης είχε την ευκαιρία να τα βάλει με τη Καραμανλική ΝΔ αλλά προτίμισε να συμβιβαστεί μαζί της και να περιορίσει τους φιλελεύθερους που τον υποστήριξαν. Στις δυο επιλογές (που μας βάζουν) για να κυβερνήσουν η καλύτερη λύση είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.
Μισό εμείς όταν είχαμε αρχηγό τον βενιζέλο τα βάλαμε με το παπανδρεϊκο πασοκ οπότε τώρα ποια ξέρεις. Κατά βαθος οι περισσοτεροι αγαπαμε εποχη Σημιτη που ηταν μια εποχη με αναπτυξη και χωρις σκανδαλα


ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ σφάζονται για την απεργία. Τελικά έχει αρχίσει να μου αρέσει η κυβέρνηση ΣΑΝΕΛ. Όποιο μέτρο δεν θα τολμούσε να περάσει μια φιλελεύθερη-δεξιά κυβέρνηση, το περνάνε "αέρα" αυτοί που υπήρξαν οι μεγαλύτεροι συνδικαλιστές-εργατοπατέρες στην Ελλάδα.
Μα για αυτό πήγαν στην εξουσία για τις καρέκλες εδώ θεωρούν την βουλή τσιφλικι τους
--> από 9:00 και μετά
Μην πιστεύετε τις μαϊμού δημοσκοπήσεις που βγάζουν το Μητσοτάκη μπροστά με διψήφια διαφορά (οι ίδιες που έβγαζαν το Μεϊμαράκη νικητή το 2015)...
Ένας από τους κυριότερους λόγους που βγήκε ο Τσίπρας ήταν και το ότι ΔΕΝ υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής...δεν είναι μόνο ο Μητσοτάκης π.χ. που είναι αστείος, μιζαδόρος κ.λπ. αν δείτε τι "στελέχη" κουβαλάει από πίσω του θα γελάσετε με την ψυχή σας (ή θα κλάψετε, αναλόγως)...
Και ειδικά μετά τις τελευταίες εξελίξεις (τέλος μνημονίου στα τέλη του 2018 και πίεση Αμερικάνων για επίλυση του Σκοπιανού) ο Τσίπρας έχει χρυσή ευκαιρία να "καθαρίσει" τη Ν.Δ. μια και καλή!
Η χώρα δε θα μπορέσει να δανειστεί από τις αγορές με επιτόκιο της προκοπής, οπότε μοιραία θα καταφύγει και πάλι στους "κακούς δανειστές" Ευρωπαϊκούς εταίρους και σε νέο μνημόνιο...επίσης, η ονομασία των Σκοπίων όπως όλα δείχνουν θα περιέχει το όνομα "Μακεδονία" μέσα (και πιθανότατα χωρίς γεωγραφικούς προσδιορισμούς)...
Επομένως εγώ αν ήμουν στη θέση του:
α)Θα έκανα εκλογές καλοκαίρι του 2018 (λίγο πριν σκάσουν φόροι εισοδήματος, ΕΝ.Φ.Ι.Α. κ.λπ. και λίγο πριν τη λήξη του μνημονίου και τη συμφωνία με τα Σκόπια και φυσικά μεταθέτοντας οποιαδήποτε εφαρμογή μνημονιακού μέτρου για μετά τις εκλογές),
β)Ο Μητσοτάκης θα βγει με μικρή διαφορά (γύρω στο 5%), θα κάνει συγκυβέρνηση με άλλο κόμμα (πιθανότατα Δημοκρατική Συμπαράταξη ή όπως στο διάολο λένε τώρα τους ΠΑΣΟΚους),
γ)Θα πέσουν ΟΛΑ στο κεφάλι του (Σκοπιανό, μνημόνια κ.λπ.),
δ)Μέσα σε διάστημα 6-12 μηνών τα ποσοστά του θα κατρακυλίσουν στα τάρταρα, οι απεργίες κ.λπ. αντιδράσεις θα κορυφωθούν, η νέα κυβέρνηση θα είναι υπό κατάρρευση...και τότε,
ε)Θα επανεμφανιζόμουν ως "σωτήρας" δεσμευόμενος ότι θα επαναδιαπραγματευτώ τα πάντα (:lol:) και θα ξαναέπιανα τον κώλο των Ελλήνων πολιτών...
Για να δούμε!:cool:
το μονο αληθινο ειναι το κινημα αλλαγης ανεβαινει αναλυτικα σε 13 περιφερεις
Ανατολικη Μακεδονια 8,3% (4η δυναμη)
Κεντρικη Μακεδονια 7,2% (4η δυναμη)
Δυτικη Μακεδονια 8,1% (3η δυναμη)
Ηπειρος 8,7% (3η δυναμη)
Θεσσαλια 8,3% (3η δυναμη)
Ιονιο 10,1% (3η δυναμη)
Δυτικη Ελλαδα 10,8% (3η δυναμη)
Στερεα Ελλαδα 7,8% (3η δύναμη)
Πελλοπονησος 6,9% (4η δυναμη και πληροφοριακα Αρκαδία πάνω από 13%)
Αττικη 8,9% (3η δυναμη)
Βορειο Αιγαιο 8,1% (3η δύναμη)
Νοτιο Αιγαιο 8,8% (3η δύναμη)
Κρήτη 12,9% (3η δύναμη)


Πέρα από το κομμάτι της ιδεολογικής αντιπαλότητας, κάτι το οποίο προσωπικά θεωρώ εντελώς αντικανονικό στα πλαίσια του διαλόγου, ίσως ελαφρώς ανήθικο για να πω την αλήθεια, και προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει όλοι να το αποφεύγουμε είναι να φέρνουμε σε δημόσιο επίπεδο τις όποιες προσωπικές συζητήσεις έχουμε κάνει. Πραγματικά, το "Α, εσύ τότε ψήφισες εκείνο, τότε που σε ρωτήσω αυτό απάντησες τούτο, εκείνη την περίοδο πίστευες το άλλο" δεν είναι πολιτική συζήτηση, είναι ξεκατίνιασμα και το κάνουν στην τηλεόραση στα μεσημεριανά κάτι άνθρωποι που μαθαίνουν για πολιτική από το ακουστικό που φοράνε στο αυτί τους.

Το νόημα της συζήτησης είναι να γίνεται αντιπαράθεση στις ιδέες που γράφει ο άλλος, όχι το σε ποια πανεπιστημιακή παράταξη είναι γραμμένος και ψηφίζει. Προσωπικά, σε πολλά θέματα έχω αντιδιαμετρική άποψη με τον κλεάνθη, και νομίζω ότι αυτό είναι κάτι που φαίνεται κιόλας, αλλά κάτι το οποίο εκτιμώ πάνω του και οφείλω να το ομολογήσω είναι ότι οι απόψεις είναι μονίμως στο φάσμα "Εγώ ο κλεάνθης πιστεύω ότι" και όχι του στυλ "Παιδιά ακούστε τι έμαθα στα τραπεζάκια της ΠΚΣ σήμερα". Αν αυτός δεν είναι ο βασικός πυλώνας πάνω στον οποίο πρέπει να στηρίζεται η όποια πολιτική συζήτηση, δηλαδή να γίνεται κριτική στις ιδέες και όχι το αν κάποιος ανήκει οργανωμένα σε κάποιον φορέα, τότε πραγματικά δεν ξέρω τι ρόλο παίζουμε εδώ μέσα.

Και επειδή το βρίσκω λάθος να στριμώχνουμε ανθρώπους που έχουν αφιερώσει ώρες για να γράψουν σεντόνια προτείνοντας ιδέες και προσπαθώντας να κάνουν τον τόπο μας ένα βήμα καλύτερο (σύμφωνα πάντα με το δικό τους τρόπο σκέψης), Σωτήρη αν μου επιτρέπεις να σου κάνω μια ερώτηση:
Σε όλα αυτά τα κατεβατά που έχεις γράψει ανά τους καιρούς ρε φίλε, υπάρχει κάπου κείμενο που να καταδεικνύει την προσωπική σου άποψη? Όχι νούμερα και άρθρα και στατιστικά που αποδεικνύουν ότι ο Σημίτης ήταν γαμάτος το 2002 που έφερε το ευρώ ή ο ΓΑΠ δεν έφταιγε το 2009 που έφερε μνημόνιο. Πέρα από ανάλυση της ιστορίας 15 χρόνων πριν, υπάρχει κάποια δημοσίευσή σου που να σχολιάζει ένα θέμα της επικαιρότητας και να μας λέει τι άποψη έχεις εσύ επί αυτού? Άμα υπάρχει, πραγματικά σε παρακαλώ, μην αραδιάσεις πάλι κείμενο, αντ' αυτού βάλε μερικούς υπερσυνδέσμους....
Μα αυτο λεω και με τα νουμερα να δουλεψουμε για να παμε σε εκεινη την εποχη αυτο κανω και με τα βιντεο και γενικα ειμαι υπερ αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@Σωτήρη13 Μια παράταξη που βγάζει πρώτη τη Γεννηματά δεν έχει ελπίδες όσο ένδοξο και αν είναι το παρελθόν. Ο Βενιζέλος με την πρώτη ευκαιρία πάει ΝΔ και ο Παπανδρέουν Συριζα. Η σκακιέρα ξαναστήνεται αλλά τα πιόνια είναι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσον αφορά τη διάταξη για τις απεργίες, νομίζω πως γίνεται πολύ κακό για το τίποτα. Ελάχιστοι επηρεάζονται και κατά τη γνώμη μου η απεργία γίνεται πιο εύκολη, όχι πιο δύσκολη, αν διαβαστεί προσεχτικά ο νόμος. Όσοι αντιδρούν και κόπτονται (ορθώς) για την κατάντια του συνδικαλιστικού κινήματος, καλύτερα να ανοίξουν το θέμα της συμμετοχής πριν απαξιωθούν πλήρως, αντί να πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
@Σωτήρη13 Μια παράταξη που βγάζει πρώτη τη Γεννηματά δεν έχει ελπίδες όσο ένδοξο και αν είναι το παρελθόν. Ο Βενιζέλος με την πρώτη ευκαιρία πάει ΝΔ και ο Παπανδρέουν Συριζα. Η σκακιέρα ξαναστήνεται αλλά τα πιόνια είναι τα ίδια.

δε θα γίνει αυτό που λες και ολοι στο πασοκ δουλευουμε για να ξανανεβουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δε θα γίνει αυτό που λες και ολοι στο πασοκ δουλευουμε για να ξανανεβουμε
Σωτηράρα σκέφτεσαι πολιτική καριέρα;:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Εγώ Σωτήρη σε ψηφίζω άνετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μια φορά κι έναν καιρό....

ΠΑΣΠ Ιδέα` ΠΑΣΠ Ιδέα` Ενωμένη Αριστερά` Απ' τα χρόνια του Αντρέα πάντα αγωνιστικά!

Πάμε παρακαλώ πολύ να βάλουμε ένα τραγούδι, Πάμε να ακούσουμε, Πάμε!

Σοβαρά πάντως, αν κατέβεις υποψήφιος με το ΠΑΣΟΚ στις επόμενες εκλογές Σωτήριε, εγώ την ΠΑΣΟΚΑΡΑ την ρίχνω στην κάλπη. Και σταυρωμένο φακελάκι παίρνω να ρίξω άμα θέλετε, για να με πιστεύετε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μια φορά κι έναν καιρό....


ΠΑΣΠ Ιδέα` ΠΑΣΠ Ιδέα` Ενωμένη Αριστερά` Απ' τα χρόνια του Αντρέα πάντα αγωνιστικά!

Πάμε παρακαλώ πολύ να βάλουμε ένα τραγούδι, Πάμε να ακούσουμε, Πάμε!
Ναι η πασπ ειναι αυτονομη
αλλο η πασπ αλλο εγω εγω δεν εχω αλλαξει.
Το οτι μπηκα στην Πασπ δε σημαινει οτι θα με ελεγχουν τι κόμμα θα στηριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κάτσε ρε θηρίο, εκτός από την ΠΑΣΠ γράφτηκες και στο ΠΑΣΟΚ δηλαδή? Πότε πρόλαβες? Και σε μας λέξη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όσον αφορά τη διάταξη για τις απεργίες, νομίζω πως γίνεται πολύ κακό για το τίποτα. Ελάχιστοι επηρεάζονται και κατά τη γνώμη μου η απεργία γίνεται πιο εύκολη, όχι πιο δύσκολη, αν διαβαστεί προσεχτικά ο νόμος. Όσοι αντιδρούν και κόπτονται (ορθώς) για την κατάντια του συνδικαλιστικού κινήματος, καλύτερα να ανοίξουν το θέμα της συμμετοχής πριν απαξιωθούν πλήρως, αντί να πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.
Οι φοιτητικοί σύλλογοι για να ψηφίσουν κατάληψη πρέπει να ψηφίσει >50% των μελών του συλλόγου; Αν ισχύουν αυτά τα δεδομένα δεν θα υπάρχει ποτέ κατάληψη ή απόφαση γενικής συνέλευσης.


δε θα γίνει αυτό που λες και ολοι στο πασοκ δουλευουμε για να ξανανεβουμε
Όσο και να δουλεύετε χωρίς ηγέτη δεν πας πουθενά. Μήπως αντί να στήνετε τη μελλοντική συνεργασία με τη ΝΔ να ανοίξετε τα ματιά στο λαό για το πως φτάσαμε στη χρεοκοπία; Όταν η ΝΔ "ηρωοποιεί" τους ηγέτες της (Καραμανλής) το ΠΑΣΟΚ τους κλείνει φυλακή (Τζοχατζόπουλος).

Το παιχνίδι χάθηκε και πιστεύω ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν όπως είπα παραπάνω. Ο χρόνος θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κάτσε ρε θηρίο, εκτός από την ΠΑΣΠ γράφτηκες και στο ΠΑΣΟΚ δηλαδή? Πότε πρόλαβες? Και σε μας λέξη ε?

να στο κανω νιανια πρωτα μπηκα στην Πασπ. Η πασπ ειναι οντως ανεξαρτητη οταν μπαινεις εκει (ουτε υπογραφη σε εμας ουτε τιποτα δε μπαινεις στο πασοκ). Μπορεί να είσαι ότι θες έχουμε απο ΝΔ μέχρι ΚΚΕ εκεί. αλλοι μπηκαν για τα ατομα ο καθενας εκει μπηκε για προσωπικους λογους και ειναι ολοι διαφορετικοι.
οταν εγω λεω για το πασοκ δε μιλω για την πασπ μιλω για το πασοκ η πασπ δε με εβαλε στο πασοκ μονος μου μπηκα με προσωπική επιλογη.
οταν λεω πασοκ εννοω και αυτους που ξερω απο προσωπικη ζωη και αυτους που γνωρισα και τα παλια καλα στελεχη.
Τωρα για το ποτε προλαβα ειναι αλλο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτσε ρε θηρίο, εκτός από την ΠΑΣΠ γράφτηκες και στο ΠΑΣΟΚ δηλαδή? Πότε πρόλαβες? Και σε μας λέξη ε?

Κράτα τον από κοντά ρε,να πάρεις κανα έργο στο μέλλον με απευθείας ανάθεση :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
να στο κανω νιανια πρωτα μπηκα στην Πασπ. Η πασπ ειναι οντως ανεξαρτητη οταν μπαινεις εκει (ουτε υπογραφη σε εμας ουτε τιποτα δε μπαινεις στο πασοκ). Μπορεί να είσαι ότι θες έχουμε απο ΝΔ μέχρι ΚΚΕ εκεί. αλλοι μπηκαν για τα ατομα ο καθενας εκει μπηκε για προσωπικους λογους και ειναι ολοι διαφορετικοι.
οταν εγω λεω για το πασοκ δε μιλω για την πασπ μιλω για το πασοκ η πασπ δε με εβαλε στο πασοκ μονος μου μπηκα με προσωπική επιλογη.
οταν λεω πασοκ εννοω και αυτους που ξερω απο προσωπικη ζωη και αυτους που γνωρισα και τα παλια καλα στελεχη.
Τωρα για το ποτε προλαβα ειναι αλλο θεμα

Πραγματικά, έχω μείνει. Μην μου πεις ότι πήγες και στα γραφεία του κόμματος στην Χαριλάου Τρικούπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πραγματικά, έχω μείνει. Μην μου πεις ότι πήγες και στα γραφεία του κόμματος στην Χαριλάου Τρικούπη!

μπορει και να πηγα μπορει και οχι εγω ειμαι παντου και πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι φοιτητικοί σύλλογοι για να ψηφίσουν κατάληψη πρέπει να ψηφίσει >50% των μελών του συλλόγου; Αν ισχύουν αυτά τα δεδομένα δεν θα υπάρχει ποτέ κατάληψη ή απόφαση γενικής συνέλευσης.

Η διάταξη που ψηφίζεται αφορά τοπικά επιχειρησιακά σωματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top