[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ίντα, θα μπορούσε να γίνει πολύ πιο σκατά! Για την ακρίβεια η Ελλάδα έχει να αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα στο μέλλον. Το μεγαλύτερο είναι ότι σε μια δεκαετία που θα έχει τελειώσει η επιμήκυνση του χρέους η Ελλάδα με βάση τα στατιστικά θα έχει ακόμη μεγαλύτερο ασφαλιστικό πρόβλημα. Αυτό σημαίνει ότι τον όρο "μέτρα" αναγκαστικά θα τον ακούμε και μετά τα μνημόνια.

Γενικά ο πάτος είναι βαθύς και όσοι θα μείνουν στην Ελλάδα θα τα αντιμετωπίσουν στο μέλλον. Ο μέσος μισθός μειώνεται συνεχώς:



Αυτή η τάση δε φαίνεται να σταματάει κάπου και δε θα σταματήσει μέχρι να ξεκινήσει να μειώνεται η ανεργία. Αν η ανεργία δεν φαίνεται να μειώνεται σταθερά με την έννοια ότι ο ιδιωτικός τομέας δεν έχει δεχτεί κάποια ελάφρυνση προς το παρόν και η μείωση της ανεργίας είναι πλασματική αφού φεύγουν οι νέοι στο εξωτερικό και επίσης κάποιοι δουλεύουν με σύμβαση.



Τζόνυ, το έχω ξαναδιαβάσει αυτό. Προσωπική μου άποψη ειναι ότι εφόσον δεν αλλάζει η νοοτροπία, ας έρθουν τα χειρότερα.
Λίγο δύσκολο να μειωθεί η ανεργεία, όταν όλοι οι νομοι ειναι φτιαγμένοι έτσι ώστε να παραμένουν οι 45+ και να διώχνονται οι νέοι της χώρας στο εξωτερικό.
Καμια φορά σκέφτομαι οτι αυτό γίνεται επίτηδες, μονο και μόνο για να έχουν ακόμη κόσμο να τους ψιφήξει έχοντας διώξει τον νέο πληθυσμό μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ναι δεν είμαστε εμείς για ευρωπη. Απλά οι έλληνες ειναι ένας λαός φουλ στον μιμιτισμό & στην αντιγραφή τρόπου ζωής και κουλτούρας πλέον. Έχεις γνώση πως ηταν η ελλάδα πριν μπει στην ΕΕ?
Τι θα κάνει η μέση ελληνίδα όταν βγει απο την ΕΕ? Ο μέσος έλληνας;


Εγω δεν ειμαι ουτε μιμιτιστης ουτε δεν βαριέσαι. Υποστηριζω την νοοτροπια του Ισραηλ και των ΗΠΑ. Ειμαι κατα της ΕΕ και πιστευω οτι η ΕΕ ειναι για την Γερμανια.


Το Ισραήλ έχει κάποια στοιχεια που εμεις αυτη τη περιοδο δεν τα έχουμε ειναι πειθαρχημένοι , επιτηρουν την τηρηση των νομων και πιστευουν στις προγονικές αξιες και στη πατριδα επισης δεν ειναι φυγοπονοι και ξέρουν οτι για να επιβιώσουν μπορει να χρειαστει να πολεμήσουν. Ολα μέσα στο προγραμμα ειναι.Βγαινει τωρα ο άλλος και χαριεντιζεται με τους Αρχαιους και λέει τον Μ.Αλέξανδρο χιπστεράκι αυτα δεν υπάρχουν εκει έχουν συμφωνησει σε κοινους κώδικες και τους ακολουθουν τελεια. Δεν κανει ο καθενας οτι του έρθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
[FONT=&quot]Πηγή
[FONT=&quot]πηγη[/FONT]
[FONT=&quot]Μα ποιος ειναι αυτος ο Μοσχοβισι,που τολμαει να χαλασει το αντιπολιτευτικο αφηγημα του μητσοτακλα;Τσ..τσ...τσ...

[/FONT]
[/FONT]

Για κάποιον που θέλει να λέει ότι δεν έχει καμία σχέση με κόμματα, διαβλέπω υπερβολική χολή απέναντι του προέδρου της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Πραγματικά μου φαίνεται αστείο, 5 χρόνια έρχονταν οι Ευρωπαίοι στην Ελλάδα και μόνο που δεν τους κρεμούσαμε. Αλλά τώρα, ξαφνικά, είπαν οι ευρωπαίοι ότι βγαίνουμε από τα μνημονία και όποιος λέει το αντίθετο είναι ο κακός μπαμπούλας.
Επί της ουσίας, το αν ήρθε ή όχι το 4ο μνημόνιο με υπογραφή ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ θα το δούμε όλοι, λίγο το Σεπτέμβρη και κυρίως το Γενάρη. Και οι κωλοτούμπες δεν θα αργήσουν να έρθουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για κάποιον που θέλει να λέει ότι δεν έχει καμία σχέση με κόμματα, διαβλέπω υπερβολική χολή απέναντι του προέδρου της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Πραγματικά μου φαίνεται αστείο, 5 χρόνια έρχονταν οι Ευρωπαίοι στην Ελλάδα και μόνο που δεν τους κρεμούσαμε. Αλλά τώρα, ξαφνικά, είπαν οι ευρωπαίοι ότι βγαίνουμε από τα μνημονία και όποιος λέει το αντίθετο είναι ο κακός μπαμπούλας.
Επί της ουσίας, το αν ήρθε ή όχι το 4ο μνημόνιο με υπογραφή ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ θα το δούμε όλοι, λίγο το Σεπτέμβρη και κυρίως το Γενάρη. Και οι κωλοτούμπες δεν θα αργήσουν να έρθουν. ;)

Και εντάξει οι μειώσεις συντάξεων και αφορολογήτου. Ο Συριζα έχει πάρει ήδη ένα σορό αντιλαικά μέτρα. Μνημόνιο 3, αυξήσεις φορολογιών, μείωση εκασ, ιδιωτικοποιήσεις, αυξήσεις διοδίων, αυξήσεις καυσίμων, μηδενικές επενδύσεις, capital controls κλπ.

Με λίγα λόγια, δε χρειάζεται να έρθει ο Γενάρης για να καταλάβουμε ότι η κυβέρνηση Συριζα απέτυχε. Το βλέπουμε εδώ και τρία χρόνια καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μολις σταθουμε λιγο οικονομικά στα ποδια μας προτεινω ΄έξοδο απο ευρωπη και εθνικο νομισμα.


Ανεξαρτητο μικρο κράτος οπως το Ισραήλ. Δεν ειμαστε εμεις για Ευρωπες και ιστοριες τέτοιες μας φορτωσανε και ενα καρο μεταναστες
και η Ανγκελα περνάει καλα.

Διπλό νόμισμα και όποιος θέλει μετατρέπει τα λεφτά του σε ευρώ και όποιος θέλει τα μετατρέπει σε "νέες δραχμές". Να δω πόσοι θα φύγουν από την ασφάλεια του ευρώ :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Διπλό νόμισμα και όποιος θέλει μετατρέπει τα λεφτά του σε ευρώ και όποιος θέλει τα μετατρέπει σε "νέες δραχμές". Να δω πόσοι θα φύγουν από την ασφάλεια του ευρώ :loltooth:

Εγώ βλέπω αυτοί που θα εχουν δραχμέςνα γυρνάνε γρήγορα να τα κάνουν €
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οι συντάξεις ήταν πολύ υψηλές προ μνημονίων και κατά τη γνώμη μου λογικό είναι να πρέπει να μειωθούν. Δε νοείται ένας 65χρονος ας πούμε να παίρνει μέχρι το θανατό του 1500+ ευρώ.
Δεν μπορεί να κόψουν τις συντάξεις γιατί αρκετές φορές με αυτές τις συντάξεις ζουνε τα παιδιά και τα εγγόνια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Μολις σταθουμε λιγο οικονομικά στα ποδια μας προτεινω ΄έξοδο απο ευρωπη και εθνικο νομισμα.


Ανεξαρτητο μικρο κράτος οπως το Ισραήλ. Δεν ειμαστε εμεις για Ευρωπες και ιστοριες τέτοιες μας φορτωσανε και ενα καρο μεταναστες
και η Ανγκελα περνάει καλα.

Δεν μπορούμε να γίνουμε Ισραήλ έτσι απλά. Πρέπει να βρούμε μια άλλη χώρα πρώτα, όπου είναι ήδη εγκατεστημένος ένας άλλος λαός, και να τους την πάρουμε αυθαίρετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν μπορεί να κόψουν τις συντάξεις γιατί αρκετές φορές με αυτές τις συντάξεις ζουνε τα παιδιά και τα εγγόνια τους.

Σχετικά με αυτό
Ας ξεκινήσουμε ότι η Φώφη έκανε αυτό
Πρόταση νόμου για κατάργηση της μείωσης των Συντάξεων

Για μένα από το Δημόσιο πρέπει να περικοπεί

  • το υψηλό μεταβλητό κόστος
  • να φύγουν οι συνδικαλιστές (απόλυση από τις ΔΕΚΟ)
  • Ιδιωτικοποίηση λιμανιών αεροδρομίων (και όλα αυτά) για πάντα
  • (Γενικά άνοιγμα της αγοράς)
  • Στα Πανεπιστήμια (Δημόσια να μπουν ιδιωτικές επιχειρήσεις)
  • Τέλος (το τελευταίο θέλει δουλειά)
  • Να έρθουν ιδιωτικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα ή να έχουμε (όπως θελετε πείτε το)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να γίνουμε Ισραήλ έτσι απλά. Πρέπει να βρούμε μια άλλη χώρα πρώτα, όπου είναι ήδη εγκατεστημένος ένας άλλος λαός, και να τους την πάρουμε αυθαίρετα.


Εισαι σιγουρος οτι ξέρεις την ιστορια του Ισραηλ τοσο καλα οσο νομιζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Σχετικά με αυτό
Ας ξεκινήσουμε ότι η Φώφη έκανε αυτό
Πρόταση νόμου για κατάργηση της μείωσης των Συντάξεων

Για μένα από το Δημόσιο πρέπει να περικοπεί

  • το υψηλό μεταβλητό κόστος
  • να φύγουν οι συνδικαλιστές (απόλυση από τις ΔΕΚΟ)
  • Ιδιωτικοποίηση λιμανιών αεροδρομίων (και όλα αυτά) για πάντα
  • (Γενικά άνοιγμα της αγοράς)
  • Στα Πανεπιστήμια (Δημόσια να μπουν ιδιωτικές επιχειρήσεις)
  • Τέλος (το τελευταίο θέλει δουλειά)
  • Να έρθουν ιδιωτικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα ή να έχουμε (όπως θελετε πείτε το)


Mακαρι να εφευγαν οι συνδικαλιστες απο το δημοσιο γιατι ειναι μεγάλη πληγη αλλα που. Ολη μερα κυκλοφορουν και πινουν καφε και κουτσομπολευουν δεν κάνουν τιποτα και ο καθενας απο αυτους εχει μπλεξει με το συνδικαλισμο ειδικα στα σωματα ασφαλειας και τις αστυνομιες για να τσιμπησει το αμετάθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Mακαρι να εφευγαν οι συνδικαλιστες απο το δημοσιο γιατι ειναι μεγάλη πληγη αλλα που. Ολη μερα κυκλοφορουν και πινουν καφε και κουτσομπολευουν δεν κάνουν τιποτα και ο καθενας απο αυτους εχει μπλεξει με το συνδικαλισμο ειδικα στα σωματα ασφαλειας και τις αστυνομιες για να τσιμπησει το αμετάθετο.

Να ταν μονο στην Αστυνομία
  • ΔΕΗ
  • ΕΥΔΑΠ
  • Σχολεια
  • Παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odytheology

Νεοφερμένος

Ο Menandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ωραία όσα είπαν όλοι οι προλαλήσαντες αλλά δεν είδα κανέναν να νοιάζεται για την πατρίδα. Μόνο φράγκα (και ναι οκ money makes the world go round) αλλά εδώ ξεχνάμε βασικές αρχές που παραβιάστηκαν από την παρούσα κυβέρνηση, και όχι μόνο. Και δηλαδή θα ψηφίσουμε ΝΔ και θα δούμε άσπρη μέρα; Αφού ότι κάνει ο Τσίπρας θα κάνουν και αυτοί, απλά ο τσίπρας τα κάνει με την ταμπέλα της αριστεράς. Ο μέσος έλληνας τους έχει σιχαθεί όλους. Αυτοί που έχουν συμφέροντα πίσω από τα κόμματα, αυτοί είναι που θα τους ξαναψηφίσουν. Εγώ ένα ξέρω (όσο τραγικό και αν ακουστεί). Στην πολιτική δεν κοιτάς το αύριο, αλλά το μεθαύριο, γιατί π.χ. οκ αύριο θα γίνουν προσλήψεις στο δημόσιο, αντε να σε δω που θα πάνε οι μισθοί και τι συμβάσεις θα κανεις. Λοιπον, δεν υπαρχει σωτηρία από κανέναν τσίπρα και από καμία ΝΔ. Το ερώτημα παραμένει: τι ψηφίζουμε τότε; Πάντως αν ρωτάτε εμένα όχι κάποιον που πουλάει τα ιδανικά της πατρίδας καιαδυνατεί να σταθεί με σθένος σαν πολιτικός. Αντε γιατι την Ελλάδα 3 πράγματα την έφαγαν: 1) τα φράγκα 2) η πολιτική διχόνοια για τα φράγκα (το προσωπικό συμφέρον του καθενός 3) Η έλλειψη αποφασιστικότητας (άποψή μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Ο Έλληνας τείνει να ψηφίζει αυτόν που του έχει κάνει πιο πρόσφατα κάποιο καλό και αυτό εκμεταλλεύονται εδώ και χρόνια οι πολιτικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ο Έλληνας τείνει να ψηφίζει αυτόν που του έχει κάνει πιο πρόσφατα κάποιο καλό και αυτό εκμεταλλεύονται εδώ και χρόνια οι πολιτικοί.

Ναι ο βενιζέλος με το PSI ευχαριστούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ο Έλληνας τείνει να ψηφίζει αυτόν που του έχει κάνει πιο πρόσφατα κάποιο καλό και αυτό εκμεταλλεύονται εδώ και χρόνια οι πολιτικοί.

Οι πολιτικοί εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι δεν έχουμε πολιτική παιδεία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Τα άλλα είναι απλά εκφάνσεις του προβλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
O κόσμος ψηφίζει αυτόν που τον προωθουν τα blogs και η τηλεόραση. Γι αυτό το λόγο δεν μπορεί να υπάρχξει πραγματική δημοκρατία στο σύγχρονο κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Για κάποιον που θέλει να λέει ότι δεν έχει καμία σχέση με κόμματα, διαβλέπω υπερβολική χολή απέναντι του προέδρου της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Πραγματικά μου φαίνεται αστείο, 5 χρόνια έρχονταν οι Ευρωπαίοι στην Ελλάδα και μόνο που δεν τους κρεμούσαμε. Αλλά τώρα, ξαφνικά, είπαν οι ευρωπαίοι ότι βγαίνουμε από τα μνημονία και όποιος λέει το αντίθετο είναι ο κακός μπαμπούλας.
Επί της ουσίας, το αν ήρθε ή όχι το 4ο μνημόνιο με υπογραφή ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ θα το δούμε όλοι, λίγο το Σεπτέμβρη και κυρίως το Γενάρη. Και οι κωλοτούμπες δεν θα αργήσουν να έρθουν. ;)
Το οτι καποιος δεν ειναι κομματοσκυλο,δεν τον κανει ηλιθιο.Ουτε τον κανει να συμπαθει το καθε σιχαμα.Αυτο που λεω ειναι οτι ΕΓΩ...δεν παιρνω γραμμη απο πουθενα,καθως δεν ειμαι γραμμενη σε κανενα κομμα.Ουτε σε καμια νεολαια ημουν ποτε.Δεν εχω μαθει να λειτουργω ως προβατο.Εχω δικια μου κριση,γραμμη δεν παιρνω απ κανεναν,οπου διαφωνω το λεω,οπου συμφωνω επισης.

Εκ των πραγματων οσοι ειναι γραμμενοι σε κομματα,ακολουθουν γραμμη...δεν ξερω αν με πιανεις.:thumbup:
Δικαιωμα τους βεβαια,αλλα δικαιωμα και σε εμας να το αντιλαμβανομαστε.:loltooth:

O κόσμος ψηφίζει αυτόν που τον προωθουν τα blogs και η τηλεόραση. Γι αυτό το λόγο δεν μπορεί να υπάρχξει πραγματική δημοκρατία στο σύγχρονο κόσμο.
Ε ναι...ο ΣΥΡΙΖΑ κατεχει βεβαια τον σκαι,τον αντεννα,τον αλφα,τον σταρ και ολα τα ιδιωτικα καναλια.:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτο που λεω ειναι οτι ΕΓΩ...δεν παιρνω γραμμη απο πουθενα,καθως δεν ειμαι γραμμενη σε κανενα κομμα.Ουτε σε καμια νεολαια ημουν ποτε.Δεν εχω μαθει να λειτουργω ως προβατο.

Προφανώς δεν μπορείς να αποδείξεις κάτι τέτοιο συνεπώς τέτοιες ανούσιες τοποθετήσεις δεν προσδίδουν βάρος στα (ανύπαρκτα) επιχειρήματα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Προφανώς δεν μπορείς να αποδείξεις κάτι τέτοιο συνεπώς τέτοιες ανούσιες τοποθετήσεις δεν προσδίδουν βάρος στα (ανύπαρκτα) επιχειρήματα σου.
Προφανως,ξερω τι λεω...και προφανως εχω δικαιωμα να πω την αποψη μου,οπως την λες και συ.Οσοι γνωριζουν..γνωριζουν.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top