[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Το σχολείο ως τι θα αξιολογηθεί; Σαν ντουβάρια; Σαν τι;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,353 μηνύματα.
Το σχολείο ως τι θα αξιολογηθεί; Σαν ντουβάρια; Σαν τι;
Δεικτες.
Διαβασε το νομοσχεδιο.Δεν θα σου ανοιξω τα ματια εγω.
Οταν εχεις αποψη ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ και οχι να πετας οτι σου ερθει.
Ωριμασε αν θες.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
@nPb αναρωτιέμαι πώς, με τις απόψεις που έχεις, λες τα ίδια με τους βολεμενους καθηγητές/δασκάλους που πολεμάνε κάθε είδος εισαγωγής αξιολόγησης του έργου τους.

Ένα νομοσχέδιο που χρειάζεται η χώρα τα τελευταία 30 χρόνια πάει να εισαχθεί και πάλι καθόμαστε και αμπελοφιλοσοφουμε και αφήνουμε την σαπιλα της μονιμότητας και του "ας μπω στο δημόσιο να μην με κουνάει κάνεις" να επικρατήσει σε αυτή τη χώρα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Δεν αναδείχθηκε το συγκεκριμένο θέμα από τα συστημικά μέσα. Γιατί άραγε ; Κουφάλες

Μόνο 40-45 φοιτητές, καθήμενοι σε κάθε μάθημα, όταν το έτος έχει 300 !
Πόσο γελοίοι μπορεί να είναι το υπουργείο και οι πρυτάνεις ;
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο που δεν έχει κάνει καλά;

Η ΝΔ έχει κάνει πολλά καλά προς το παρόν, τα οποία δεν θα τα βλέπαμε ποτέ με Συριζα, και για αυτό τα επισημάνω.


Πρώτα απ' όλα η Ελλάδα δανείζεται μόνη της απο της αγορές και όλοι οι οικονομικοί δείκτες πηγαίνουν πολύ καλά συγκριτικά με το προηγούμενο διάστημα. Θυμίσου το 2016 όταν όλη η Ευρώπη είχε πρόσβαση σε χαλαρή ρευστότητα εμείς ήμασταν αποκλεισμένοι επειδή είχαμε τον κλόουν τον Τσίπρα και την διαπραγμάτευση Βαρουφάκη. Αυτά τα αρνητικά δεν τα έχουμε πλέον.

Κατά δεύτερον είναι το μόνο κόμμα που επισημαίνει συνεχώς ότι το ασφαλιστικό μας δεν είναι βιώσιμο και το μόνο κόμμα που μέχρι το τέλος της θητείας θα καταθέσει πρόταση για αλλαγή σε πιο ευρωπαικό όπως των τριών πυλώνων που υπάρχει και στην Ελβετία που κατοικώ αυτήν την περίοδο. Η θέση του Συριζα ήταν "θα πεθάνουν αργά ή γρήγορα όσοι παίρνουν μεγάλες συντάξεις και έτσι θα λυθεί". Καμιά σοβαρότητα.

Πρώτη φορά φέρνει κάποιος στο δημόσιο διάλογο και με ΦΕΚ αξιολόγηση σε δημοσίους υπαλλήλους. Ακόμη και αν είναι πιλοτικό.

Προσπαθουν να εκσυγχρονίσουν την εκπαίδευση που είναι δομημένη να βγάζει δημοσίους υπαλλήλους. Οι ανάγκες της εποχής και του μέλλοντος απαιτούν εξειδικευμένους πολίτες και όχι πτυχιούχους αμπελοφιλοσόφους. Πανεπιστήμια με καλούς φοιτητές και στοχοποιημένα δημόσια ΙΕΚ. Έχω πάρα πολλούς φίλους στην Ελλάδα που έχουν τελείωσει πανεπιστήμια (ΑΕΙ) και τώρα ψάχνονται με ΙΕΚ μπας και βρουν δουλειά. Αυτό πρέπει να λυθεί κάποτε.

Εξωτερική πολιτική πολύ καλή μιας ακόμα και από Συριζαίους έχω ακούσει να παραδέχονται τον Δενδια.

Εκσυγχρονισμός στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση καθώς ο Πιερρακάκης παίζει να έχει κάνει σε μια θητεία τόσα όσα άλλοι 10 μαζί πριν από αυτόν.

Και πολλά άλλα που αν πάρεις και τα συγκρίνεις με τον Τσίπρα, τον Σαμαρά, τον ΓΑΠ ή τον Καραμανλή που θυμάμαι δεν τα βλέπαμε ποτέ.

Προφανώς η ΝΔ είναι ένα πολύ συστημικό κόμμα με πολλους πολιτικούς που τα τρώνε. Και εχεις σκάνδαλα όπως σκοιλ ελικικου ή μεγάλο περίπατο. Ε και; Η εναλλακτική ποια είναι; We have already eaten the camel and now there is the queue? Αν βρεθεί κάποια σοβαρή πρόταση στην πολιτική σκηνή της χώρας ασφαλώς θα συζητήσω πάνω σε αυτή. Μέχρι τότε όμως δεν γίνεται να αφήσουμε τη χώρα να πέσει στον πάτο του 2015 ξανά.
Τι να σου πω, μακαρι να ισχυουν γιατι δεν τα πολυβλεπω εγω. Κατι ψιλα με ψηφιοποιηση (λογω covid), στρατιωτικο εξοπλισμο (λογω αυστραλιας) και που μαζευτηκε λιγο η κατασταση με τους λοθρο εχω ακουσει εγω.
Αν μου εγραφες την τελευταια παραγραφο θα συμφωνουσα μαζι σου (καπως), αλλα το χαλας με τις λογικες οπως αυτη στο bold, δεν μπορεις να ξεχωρισεις το "προσφερει κατι" απο το "δεν ειναι τοσο καρκινος οσο η εναλλακτικη", ξεκινας απο το πρωτο και παντα αναφερεις μετα και το δευτερο. Αν στηριζεις το λιγοτερο καταστροφικο, δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να βγαζεις τεχνητα οτι προσφερει κατι, απλα δεν κανει τοσο ζημια. Δεν αμφισβητω οτι η αλλη πλευρα εχει πραγματικα αδιστακτα καθαρματα, αλλα ας υπαρχει μια αντικειμενικοτητα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πω και εγω που ειμαι καθηγητρια;
Πες μου οτι τουλαχιστον κανεις καλλιτεχνικα ή κατι παρομοιο
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι να σου πω, μακαρι να ισχυουν γιατι δεν τα πολυβλεπω εγω. Κατι ψιλα με ψηφιοποιηση (λογω covid), στρατιωτικο εξοπλισμο (λογω αυστραλιας) και που μαζευτηκε λιγο η κατασταση με τους λοθρο εχω ακουσει εγω.
Αν μου εγραφες την τελευταια παραγραφο θα συμφωνουσα μαζι σου (καπως), αλλα το χαλας με τις λογικες οπως αυτη στο bold, δεν μπορεις να ξεχωρισεις το "προσφερει κατι" απο το "δεν ειναι τοσο καρκινος οσο η εναλλακτικη", ξεκινας απο το πρωτο και παντα αναφερεις μετα και το δευτερο. Αν στηριζεις το λιγοτερο καταστροφικο, δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να βγαζεις τεχνητα οτι προσφερει κατι, απλα δεν κανει τοσο ζημια. Δεν αμφισβητω οτι η αλλη πλευρα εχει πραγματικα αδιστακτα καθαρματα, αλλα ας υπαρχει μια αντικειμενικοτητα.
Όπως και να το δεις, το λιγότερο χειρότερο είναι και πάλι καλύτερο από το χειρότερο. Το 2014 ο κόσμος έλεγε "πόσο χειρότερα να γίνουν τα πράγματα;" και συζητούσαμε για εξόδους από το ευρώ, πιστολιασμα χρέους και άλλα ωραία που και τότε αλλά και τώρα θα τα πληρώναμε ακριβά. Οπότε ναι, ο πάτος είναι βαθύς ακόμα, και καλό θα ήταν να τον αποφύγουμε με κάθε τρόπο. Καλύτερα να μας κυβερνάει κάποιος γιος πολιτικού, παρά να ξαναζήσουμε τον παραλογισμό που ζήσαμε το 14-17. Μετά ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε κάπως πιο "συστημικός" αλλά και πάλι φαίνεται ότι δεν έχει να προσφέρει τίποτα θετικό, για αυτό άλλωστε και δεν έχει να φέρει κάποιος ουσιαστικό αντίλογο και αντιπρόταση σε τίποτα.

Αν δούμε κάτι καινούριο και άξιο στην πολιτική το ξανασυζηταμε.

Κατά τ'αλλα η ΝΔ είναι η μόνη που α) διαχρονικά μειώνει την δύναμη των παρατάξεων στα πανεπιστήμια β) τώρα προσπαθεί να φέρει αξιολόγηση, γ) φέρνει πρόταση για το ασφαλιστικό το οποίο έπρεπε να έχει αλλάξει απο τον Γιαννίτση, δ) φέρνει μείωση της δυσβασταχτης φορολογίας που έφεραν τα μνημόνια τα οποία απομακρύνουν επενδύσεις. Υπάρχει σοβαρή πρόταση από κάποιον άλλον στα παραπάνω για να παρακολουθήσω; Αν όχι τότε για τι με κατηγορείς ακριβώς;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,353 μηνύματα.
Τι να σου πω, μακαρι να ισχυουν γιατι δεν τα πολυβλεπω εγω. Κατι ψιλα με ψηφιοποιηση (λογω covid), στρατιωτικο εξοπλισμο (λογω αυστραλιας) και που μαζευτηκε λιγο η κατασταση με τους λοθρο εχω ακουσει εγω.
Αν μου εγραφες την τελευταια παραγραφο θα συμφωνουσα μαζι σου (καπως), αλλα το χαλας με τις λογικες οπως αυτη στο bold, δεν μπορεις να ξεχωρισεις το "προσφερει κατι" απο το "δεν ειναι τοσο καρκινος οσο η εναλλακτικη", ξεκινας απο το πρωτο και παντα αναφερεις μετα και το δευτερο. Αν στηριζεις το λιγοτερο καταστροφικο, δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να βγαζεις τεχνητα οτι προσφερει κατι, απλα δεν κανει τοσο ζημια. Δεν αμφισβητω οτι η αλλη πλευρα εχει πραγματικα αδιστακτα καθαρματα, αλλα ας υπαρχει μια αντικειμενικοτητα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πες μου οτι τουλαχιστον κανεις καλλιτεχνικα ή κατι παρομοιο
Ναι...εννοειται καλλιτεχνικα κανω.Εικαστικα.Δεν γραφω ψεμματα στο προφιλ.
Καλυτερα τωρα; :hehe:
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δεν το είδα να παίζει σε σκαι, μεγκα, πρώτο θεμα, καθημερινή, νέα, βήμα, real, ant1

Ε και ο Βαξεβάνης κάθε τρεις και λίγο χάνει τέτοιες αγωγές λόγω ψευδών αρθρων αλλά δεν τα γράφουν κάθε τρεις και λίγο αυτά τα μέσα. Έχουμε και πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε. Αναρωτιέμαι γιατί ο Τσίπρας δεν έκανε αγωγή κατά του Μακελειού που ήταν το ορίτζιναλ μεσο οπως λεει το αρθρο, και εκανε απεναντι σε μέσα που το αναδημοσίευσαν. Οτι να ναι.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Ε και ο Βαξεβάνης κάθε τρεις και λίγο χάνει τέτοιες αγωγές λόγω ψευδών αρθρων αλλά δεν τα γράφουν κάθε τρεις και λίγο αυτά τα μέσα. Έχουμε και πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε. Αναρωτιέμαι γιατί ο Τσίπρας δεν έκανε αγωγή κατά του Μακελειού που ήταν το ορίτζιναλ μεσο οπως λεει το αρθρο, και εκανε απεναντι σε μέσα που το αναδημοσίευσαν. Οτι να ναι.
Πόνεσε ο Γιώργος με τα ψέματα...σειρά ο Άρης

ΥΓ :Ακόμα απαντάς για την αξιολόγηση λίγε
ΥΓ1 : Ποια ακριβώς αγωγή έχει χάσει ο Βαξεβάνης ; Μήπως τις έχει κερδίσει όλες ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόνεσε ο Γιώρηος με τα ψέματα...σειρά ο Άρης

ΥΓ :Ακόμα απαντάς για την αξιολόγηση λίγε
Μαν έχουμε και δουλειές στο εξωτερικό, δεν ξέρω οι βολεμενοι στην κουμουνδουρου τι κανετε. Στην αξιολόγηση θα πρέπει να γράψω παράγραφο αλλά δεν ξέρω καν αν αξιζει ο κόπος, ενω αυτό άξιζε δυο προτάσεις μόνο.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Μαν έχουμε και δουλειές στο εξωτερικό, δεν ξέρω οι βολεμενοι στην κουμουνδουρου τι κανετε. Στην αξιολόγηση θα πρέπει να γράψω παράγραφο αλλά δεν ξέρω καν αν αξιζει ο κόπος, ενω αυτό άξιζε δυο προτάσεις μόνο.
Εννοείς τις δουλειές με τις πλάτες του κόμματος ; ή άλλου είδους δουλειές ;
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Όπως και να το δεις, το λιγότερο χειρότερο είναι και πάλι καλύτερο από το χειρότερο. Το 2014 ο κόσμος έλεγε "πόσο χειρότερα να γίνουν τα πράγματα;" και συζητούσαμε για εξόδους από το ευρώ, πιστολιασμα χρέους και άλλα ωραία που και τότε αλλά και τώρα θα τα πληρώναμε ακριβά. Οπότε ναι, ο πάτος είναι βαθύς ακόμα, και καλό θα ήταν να τον αποφύγουμε με κάθε τρόπο. Καλύτερα να μας κυβερνάει κάποιος γιος πολιτικού, παρά να ξαναζήσουμε τον παραλογισμό που ζήσαμε το 14-17. Μετά ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε κάπως πιο "συστημικός" αλλά και πάλι φαίνεται ότι δεν έχει να προσφέρει τίποτα θετικό, για αυτό άλλωστε και δεν έχει να φέρει κάποιος ουσιαστικό αντίλογο και αντιπρόταση σε τίποτα.

Αν δούμε κάτι καινούριο και άξιο στην πολιτική το ξανασυζηταμε.

Κατά τ'αλλα η ΝΔ είναι η μόνη που α) διαχρονικά μειώνει την δύναμη των παρατάξεων στα πανεπιστήμια β) τώρα προσπαθεί να φέρει αξιολόγηση, γ) φέρνει πρόταση για το ασφαλιστικό το οποίο έπρεπε να έχει αλλάξει απο τον Γιαννίτση, δ) φέρνει μείωση της δυσβασταχτης φορολογίας που έφεραν τα μνημόνια τα οποία απομακρύνουν επενδύσεις. Υπάρχει σοβαρή πρόταση από κάποιον άλλον στα παραπάνω για να παρακολουθήσω; Αν όχι τότε για τι με κατηγορείς ακριβώς;
Aπο το τελος προς την αρχη.
Ξανα, μακαρι να ισυχουν αυτα που λες (απολυτα, οχι συγκριτικα) αλλα εγω τουλαχιστον δεν το πολυβλεπω, τουλαχιστον ισως οχι στον ιδιο βαθμο οπως εσυ.
Για την πρωτο παραγραφω συμφωνω...καπως. Δεν γινεται ομως συνεχεια ο μοναδικος λογος που βρικεσαι στην εξουσια ναι ειναι ο αντιπαλος σου. Γιατι αυτη τη στιγμη ο μεγαλυτερος εχθρος της ΝΔ ειναι ο εαυτος της και ο καλυτερος συμμαχος οι συριζαιοι. Καταντας complacent και σιγα σιγα πεφτεις ποιοτικα, μεχρι να εισαι οριακα κατι καλυτερο απο την εναλλακτικη. Σας ψηφοφορος, εκει που ελεγες πως αντι να χανω 10 χανω 7, σιγα σιγα χανεις 8, μετα 9, μετα 9.5. Και αυτο δεν το λεω μονο για την ΝΔ, ειναι μια αποψη που εχω γενικοτερα για την mainstream δεξια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,590 μηνύματα.
Στο μεταξύ τι έγινε στο Αγγλία-Ουγγαρία; Έφευγαν οι μπάτσοι άρον άρον μπροστά στους Ούγγρους; Κλαίω. Α ρε πόσο τους αγαπώ τους Ούγγρους, περήφανος λαός αλλά και με επίσης αρκετούς προδότες.

Αγαπάμε Ουγγαρία και θέλουμε Viktor Orban πρωθυπουργό για άλλα 4 χρόνια οπωσδήποτε.

VIKTOR ORBAN -2022-.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,590 μηνύματα.
Δίωξη κατά του κομμουνιστή δημοσιογράφου Μπογιόπουλου έπειτα από δίωξη της ΕΑΑΣ ( Ένωσις Αποστράτων Αξιωματικών Στρατού ). Το καταγγέλει το ΚΚΕ.

ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΕ. Και εσύ και το ΚΚΕ σου.


 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Που είσαι ρε Κούλη ;;;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μετά την παραίτηση του Αυστριακού καγκελάριου Σεμπάστιαν Κουρτς στη σκιά σκανδάλου διαφθοράς με φερόμενες χειραγωγούμενες δημοσκοπήσεις,η αυστριακή εφημερίδα Der Standard εστιάζει στην Ελλάδα και την κριτική που ασκείται από την αντιπολίτευση στην κυβέρνηση Μητσοτάκη σχετικά με την «αμφιλεγόμενη πολιτική της για τα ΜΜΕ». Όπως αναφέρει στην Der Standard ο δημοσιογράφος Γιάννης Παλαιολόγος: «Η κυβέρνηση κατηγορείται ότι διέθεσε πάρα πολλά χρήματα σε φιλικά διακείμενα ΜΜΕ παρεμποδίζοντας επικριτικά μέσα από την πρόσβαση σε χρηματοδότηση».

Το δημοσίευμα αναφέρεται στη λεγόμενη «λίστα Πέτσα» που δημοσιεύθηκε το 2020 και αφορούσε εταιρείες ΜΜΕ, οι οποίες θα αναλάμβαναν καμπάνια ενημέρωσης για τον κορωνοϊό. «Η λίστα, που πήρε το όνομά της από τον κυβερνητικό εκπρόσωπο, περιείχε μια σειρά φίλα προσκείμενων στην κυβέρνηση εφημερίδων, ενώ αποκλείονταν άλλες σημαντικές αλλά επικριτικές εφημερίδες», παρατηρεί η Der Standard. Ο Δημήτρης Χριστόπουλος, καθηγητής στο Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Ιστορίας του Παντείου Πανεπιστήμιου παρατηρεί: «Πρόκειται για ένα τεράστιο σκάνδαλο στην Ελλάδα.Έχει κανείς την αίσθηση ότι αυτό που έκανε ο Κουρτς στην Αυστρία δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα».

Η αυστριακή εφημερίδα αναφέρεται επίσης στην κριτική που ασκεί το Διεθνές Ινστιτούτο Τύπου (IPI), σύμφωνα με το οποίο η 18σέλιδη λίστα με 1.232 ελληνικά ΜΜΕ περιελάμβανε ακόμη και «200 στοσελίδες που δεν ήταν καταχωρημένες στα μητρώα διαδικτυακών ΜΜΕ, ενώ κάποιες εξ αυτών ήταν ανύπαρκτες, ανενεργές ή επρόκειτο για σκοτεινά μπλογκ με καθόλου ή ελάχιστους αναγνώστες». Το Διεθνές Ινστιτούτου Τύπου (ΙPI) παρατηρεί: «Τα κριτήρια επιλογής των ΜΜΕ που θα λάμβαναν κρατική χρηματοδότηση κατά τη διάρκεια της πανδημίας απέχουν πολύ από την αντικειμενικότητα ή τη δικαιοσύνη. Στην καλύτερη περίπτωση ήταν αυθαίρετα και στη χειρότερη είχαν σχεδιαστεί για να τιμωρήσουν ΜΜΕ που αναφέρονται αρνητικά στην κυβέρνηση». Κλείνοντας η Der Standard σημειώνει: «Αυτή η μεροληψία υπέρ των φιλοκυβερνητικών μέσων εγείρει σοβαρά ερωτήματα για το κατά πόσο η ελληνική κυβέρνηση υποστηρίζει πραγματικά τον πλουραλισμό και την ελευθερία των ΜΜΕ».



ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μιλάμε για χειραγώμενες δημοσκοπήσεις στην Αυστρία.

Εντωμεταξύ 2019 ευρωεκλογές:

Δημοσκόπηση Ντοκουμέντο διαφορά 2%!

Πραγματική διαφορά: πάνω από 9%.

Μπεεεεε από ότι φαίνεται άλλοι ήταν αυτοί που προσπαθούσαν να στήσουν δημοσκοπήσεις. Αυτή είναι η αλήθεια.

Όταν η διαφορά του εκλογικού αποτελέσματος είναι μεγαλύτερη από την διαφορά που παρουσιάζουν οι δημοσκοπήσεις τότε αν δεν είσαι τουλάχιστον ΚΛΟΟΥΝ για να συγκρίνεις το τι γίνεται στην Αυστρία με τον Κούρτς τότε δεν ξέρω τι είσαι.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Θυελλώδης επιτυχία της υπουργού και του πρύτανη του ΑΠΘ.
Ούτε μια εβδομάδα δεν πέρασε...


 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,590 μηνύματα.
Θυελλώδης επιτυχία της υπουργού και του πρύτανη του ΑΠΘ.
Ούτε μια εβδομάδα δεν πέρασε...


Δεν ήταν τόσο τα κρούσματα. Έγινε και χαμός στις εισόδους. Φοιτητές απειλούσαν τους ελεγχτες, περνούσαν μαζικά άτομα χωρίς έλεγχο και κάτι τέτοια.

Ο έλεγχος είναι για τα μπάζα μέτρο. Δεν λειτουργεί, μας έχουν διαλύσει στις ουρές να 'ουμε. Που να αρχίσουν και τα κρύα. Επίσης τι να σε κάνει ο έλεγχος όταν σε όλα τα μαθήματα είναι ο ένας πάνω στον άλλον;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top