[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εχεις δικιο ναι συμφωνω.Το θεμα ειναι αν ο αλλος δικαστικως καταφερει να επιτυχει μεγαλυτερο ποσο που κι αυτο ειναι αμφιβολο.
Πιθανόν. Eγώ δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία γιατί τα 2000 μου φαίνεται καλό Deal.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πιθανόν. Eγώ δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία γιατί τα 2000 μου φαίνεται καλό Deal.
κι εμενα γιατι απο οσα δωσει στους δικηγορους και μεχρι να βγει η αποφαση αναρωτιεσαι αν αξιζει κιολας.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.
Πιθανόν. Eγώ δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία γιατί τα 2000 μου φαίνεται καλό Deal.
Προφανώς και με τα δικαστήρια θα κέρδιζαν περισσότερα. Το πιο σωστό θα ήταν το κράτος να αποζημιώσει τους εγκλωβισμένους, να ζητήσει αποζημίωση από τον εργολάβο και να τερματίσει την σύμβαση. Τώρα, με κάποια εκατομμύρια που θα δώσει στους πληγέντες βγαίνουν όλοι λάδι.

Μην ξεχνάμε ότι η αττικής οδός αε ο,τι και να γίνει παίρνει αποζημίωση λόγω μειωμένων εσόδων (όπως με τον κοβιντ), το οποίο είναι παράλογο (αν ανοίξω επιχείρηση η οποία δεν πάει καλά το κράτος δεν θα μου δώσει τα χρήματα που νόμιζα ότι θα βγάλω).
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Προφανώς και με τα δικαστήρια θα κέρδιζαν περισσότερα. Το πιο σωστό θα ήταν το κράτος να αποζημιώσει τους εγκλωβισμένους, να ζητήσει αποζημίωση από τον εργολάβο και να τερματίσει την σύμβαση. Έτσι, με κάποια εκατομμύρια που θα δώσει στους πληγέντες βγαίνουν όλοι λάδι.

Μην ξεχνάμε ότι η αττικής οδός αε ο,τι και να γίνει παίρνει αποζημίωση λόγω μειωμένων εσόδων (όπως με τον κοβιντ), το οποίο είναι παράλογο (αν ανοίξω επιχείρηση η οποία δεν πάει καλά το κράτος δεν θα μου δώσει τα χρήματα που νόμιζα ότι θα βγάλω).
τα ποσα δινουν στους δικηγορους,αν εχει αναβολες και αν ειναι μετα απο 5 χρονια να παρεις τα λεφτα σου θα χεις δωσει αλλα τοσα,γνωμη μου παντα δεν ειναι τοσο αμεσες οι αποζημιωσεις απο τα δικαστηρια μεχρι να γινει η δικη να βγει και η αποφαση που θα βγει και εσυ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προφανώς και με τα δικαστήρια θα κέρδιζαν περισσότερα. Το πιο σωστό θα ήταν το κράτος να αποζημιώσει τους εγκλωβισμένους, να ζητήσει αποζημίωση από τον εργολάβο και να τερματίσει την σύμβαση. Έτσι, με κάποια εκατομμύρια που θα δώσει στους πληγέντες βγαίνουν όλοι λάδι.

Μην ξεχνάμε ότι η αττικής οδός αε ο,τι και να γίνει παίρνει αποζημίωση λόγω μειωμένων εσόδων (όπως με τον κοβιντ), το οποίο είναι παράλογο (αν ανοίξω επιχείρηση η οποία δεν πάει καλά το κράτος δεν θα μου δώσει τα χρήματα που νόμιζα ότι θα βγάλω).
Εδωσε καποια πακετα στηριξης στην πρωτη καραντινα τα οποια ναι θα τα επαιρνε πισω .
Κανονικα και τωρα στο δευτερο ετος της κοβιντ επελασης περιμενα μια στηριξη στις επιχειρησεις αυτες τις μικρομεσαιες που σηκωνουν ολο το βαρος αλλα δεν εγινε τι να πεις?
Υπαρχουν λεφτα?
Μην κοιτας οι αλλες χωρες που τα δινουν αυτα εχουν και αλλες οικονομιες και φορολογιες.
Εδω αν δεν αλλαξουν καποια πραγματα θα ειμαστε ετσι βαλε ετικετα γεναρης 2022 και ελα παλι το γεναρη του 2023 να δεις εχει αλλαξει κατι?
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι κανένας που θα κινηθεί εναντίων των κρατικών θεσμών δεν θα αποζημιωθεί και κανένας υπουργός η κυβέρνηση δεν θα παραιτηθεί όπως έκανε ο CEO της Αττική οδού. Καθημερινά γίνονται ζημιές από λακούβες κακές διαγραμμίσεις, σπίτια μένουν χωρίς ρεύμα για μέρες ειδικά στη επαρχία, σε αρκετά χωριά δεν έχουν αξιοπρεπές Ίντερνετ και κανένας εισαγγελέας δεν επεμβαίνει.

Πρέπει να καταλάβουμε η Αττική οδός και κάθε ιδιωτική εταιρεία έχει περιορισμένες δυνάμεις από τη στιγμή που εγκλωβίστηκαν ήταν του αδουλειά του κράτους να τους απεγκλωβίσει και καθυστέρησε. Εκεί υπήρχε αρκετή αδράνεια.

Στο ΣΚΑΙ ο υπουργός είπε ότι η Αθηνών Λαμίας που ήταν πιο δύσκολη η κατάσταση από την Αττική οδό το σχέδιο λειτούργησε. Προφανώς αυτό δεν ισχύει η κίνηση καθώς στην Αττική οδό στην Covid εποχή έχει αυξηθεί απίστευτα και εκείνη την ώρα δεν συγκρiνόταν με την αντίστοιχη κίνηση στην Αθηνών - Λαμίας.

Πάντως όλη αυτή η ιστορία επιβεβαιώνει ότι η διαχείρηση δρόμων και κάθε οργανισμού ή υπηρεσίας από ιδιώτες είναι η καλύτερη λύση. Καλύτερη ποιότητα δρόμου, σωστές διαδραμίσεις, το κράτος παίρνει το 40% από τα έσοδα χωρίς να κάνει τίποτα και αν συμβεί κάτι τις αποζημιώσεις τις δίνει το κράτος.
Καλά εννοείται πως δρόμοι που κατασκευάζουν ιδιώτες είναι κλάσεις ανώτεροι/ασφαλείς από τους καρόδρομους-καρμανιόλες τους κρατικούς...δες πχ ποιότητα οδοστρώματος, σήμανση, οδοφωτισμός, διαγραμμίσεις, ύπαρξη ΛΕΑ, διάζωμα. Η μέρα με τη νύχτα! Όμως, αυτό δε σημαίνει πως ο ιδιώτης δε πρέπει να προλαμβάνει τέτοια προβλήματα που προκύπτουν άμεσα, αναλογιζόμενοι μάλιστα τα τεράστια οικονομικά οφέλη που αποσπά από τη χρήση και εκμετάλλευση του δρόμου...σκεφτείτε πόσο χρυσοπληρώνουμε τους δρόμους αυτούς, με τα διόδιά τους. Οφείλει, λοιπόν να σέβεται τον πελάτη πρώτα και τον εαυτό του μετέπειτα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Screenshot_20220125-213643_Instagram.jpg
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.
Ένα συμπέρασμα βγαίνει πάντως από όλη αυτή την ιστορία...το επιτελικό κράτος αποδείχθηκε κατώτερο των περιστάσεων
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Γενικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι η πολιτική στις μερες μας δεν είναι πολυ αποτελεσματική
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Εχεις δικιο ναι συμφωνω.Το θεμα ειναι αν ο αλλος δικαστικως καταφερει να επιτυχει μεγαλυτερο ποσο που κι αυτο ειναι αμφιβολο.

Δεν είναι μόνο αυτό. Στο δικαστηριο θα προσφύγουν και άλλοι που ειχαν πιο μεγάλα προβληματα πχ απο εμένα.

Δεν μπορει να συγκριθει στην αποζημίωση ενας άνθρωπος μεγαλης ηλικιας που δεν εχει τα φαρμαα του μαζι και κινδυνευει πχ να πάθει έμφραγμα και αρα η αισθηση του πανικου ειναι πιο μεγάλη σε αυτον απο οτι πχ σε μένα που ειμαι και γυμνασμενος δεν αντιμετωπιζω προβληματα υγειας και μπορω να περπατήσω και 10-20 χιλιομετρα σε 2 ώρες και να φτάσω σε ενα ζεστό σημείο εκτος αττικής Οδού.

Αυτο θα επικαλουνταν η αλλη πλευρα θα έλεγε οτι ενταξει ειναι δεδομενο οτι κάνανε λάθη αλλα γιατι ζητατε τοσο μεγάλη αποζημιωση απο τι κινδυνέψατε ειστε και νέος άνθρωπος και γυμνασμενος καλής φυσικης καταστασης. Ζητατε το ιδιο ποσο με έναν πχ που ειναι μεγαλυτερης ηλικιας και αρα το αισθημα του φοβου ηταν πιο έντονο σε αυτον ;

Επισης ειναι και η αμοιβη του δικηγορου γιατι οταν κάνεις αγωγες και ζητας αποζζημιωση εκτος τα εξοδα του παραβολου που ειναι γυρω στα 300 ευρω έχεις και μια εργολαβια 15-20% στον δικηγορο επι του τελικου ποσου που θα κερδίσεις. Αυτο σημαινει πως αν κερδισεις 5.000 ευρω το 1 θα το δωσεις στον δικηγορο.

Γενικα τα δικαστηρια δεν μοιράζουν λεφτά στο έτσι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο αυτό. Στο δικαστηριο θα προσφύγουν και άλλοι που ειχαν πιο μεγάλα προβληματα πχ απο εμένα.

Δεν μπορει να συγκριθει στην αποζημίωση ενας άνθρωπος μεγαλης ηλικιας που δεν εχει τα φαρμαα του μαζι και κινδυνευει πχ να πάθει έμφραγμα και αρα η αισθηση του πανικου ειναι πιο μεγάλη σε αυτον απο οτι πχ σε μένα που ειμαι και γυμνασμενος δεν αντιμετωπιζω προβληματα υγειας και μπορω να περπατήσω και 10-20 χιλιομετρα σε 2 ώρες και να φτάσω σε ενα ζεστό σημείο εκτος αττικής Οδού.

Αυτο θα επικαλουνταν η αλλη πλευρα θα έλεγε οτι ενταξει ειναι δεδομενο οτι κάνανε λάθη αλλα γιατι ζητατε τοσο μεγάλη αμοιβη απο τι κινδυνέψατε ειστε και νέος άνθρωπος και γυμνασμενος καλής φυσικης καταστασης. Ζητατε το ιδιο ποσο με έναν πχ που ειναι μεγαλυτερης ηλικιας και αρα το αισθημα του φοβου ηταν πιο έντονο σε αυτον ;

Επισης ειναι και η αμοιβη του δικηγορου γιατι οταν κάνεις αγωγες και ζητας αποζζημιωση εκτος τα εξοδα του παραβολου που ειναι γυρω στα 300 ευρω έχεις και μια εργολαβια 15-20% στον δικηγορο επι του τελικου ποσου που θα κερδίσεις. Αυτο σημαινει πως αν κερδισεις 5.000 ευρω το 1 θα το δωσεις στον δικηγορο.
Σιγουρα ειναι καθε περιπτωση τα δικα της ναι και ο καρδιοπαθης εννοειται θα προσφυγει ναι.
Δεν λεμε αυτο.
Ειναι μια χρονοβορα και πολυδαπανη διαδικασια οπως και να το κανεις.
Δινονται αποζημιωσεις ναι εχουμε δει,αλλα στο συνολο τους ως διαδικασιες ειναι λιηο κι αυτες με αυτα τα αρνητικα τους που ειπαμε.Οχι οτι δεν αξιζει να προσφυγει κανεις αλιμονο.
Αυτο ειναι ο καθενας πως το σταθμιζει αλλοι κανουν συλλογικες αγωγες πολλοι μαζι εγω κατι τετοιο περιμενα βασικα να την ξεσκισουν στις αποζημιωσεις την ΑΟ αλλα ας περιμενουμε ακομα ειναι νωρις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Για μένα με 2.000 ευρω και μια 6μηνη κάρτα δωρεαν διελεύσεων το θέμα εχει κλεισει θα τους έλεγα. :P

Αμα πάμε δικαστικα θα δωσετε παραπάνω. Δινουμε τα χέρια και κλεινει το θέμα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
ναι και για μενα ηταν μαξ

Γιατι να μη τσιμπησεις και μια καρτούλα δώρο ; σιγα τοσα λεφτά έχουνε φαει τι θα πάθουν μια καρτα θα βγάλουν για ενα 6μηνο.

Και τοση ωρα που μιλάμε δεν εχουμε πιει κ τιποτα... αν εχετε κανα πουρο να με κανα χυμο θα ηταν όκ.

χαχαχα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γιατι να μη τσιμπησεις και μια καρτούλα δώρο ; σιγα τοσα λεφτά έχουνε φαει τι θα πάθουν μια καρτα θα βγάλουν για ενα 6μηνο.
ναι θα μπορουσες αλλα βεβαια αν αυτοι ελεγαν δινουμε μονο το ποσο δεν νομιζω εσυ κατ εξαιρεση να επαιρνες την καρτα,η σε ολους η σε κανεναν,ετσι γινεται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
ναι θα μπορουσες αλλα βεβαια αν αυτοι ελεγαν δινουμε μονο το ποσο δεν νομιζω εσυ κατ εξαιρεση να επαιρνες την καρτα,η σε ολους η σε κανεναν,ετσι γινεται.

Και τι δηλαδη θα παρουμε οτι μας καθορισει ο Μητσοτακης ; τα 2.000 ευρω τα εβγαλε ο Μητσοτακης θα τους ελεγα αμα θέλουμε τα δεχομαστε. Αμα πάμε δικαστικα ενα πεντοχιλιαρο θα το σκάσουν. Τωρα οι αλλοι ο καθενας ας κανει τη διαπραγματευση του. Αν δεν ζητησεις δεν θα το πάρεις.

Εμενα δεν θυμαμαι να με φωναξε ποτε ο Κουλης να με ρωτησει ποσα θα πρέπει να πάρει σαν πολιτικος !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αποζημιωση που θα δωσουν σε 3.000 ατομα ειναι 6.000.000 ευρω. Ουτε το 5% αυτων που πηραν ετησιως.

Μην κάνουν τσιγκουνιες τωρα στις κάρτες. Για μενα η διαπραγματευση αλλαζει... έκαναν μια προταση αυτοι για 2.000 ευρω αποζημιωση εγω προτεινω, θα προτεινα και μια κάρτα 6 μηνων για απεριοριστες διαδρομες εντός της ΑΤΤΙΚΗΣ οδου για αυτα τα αυτοκινητα (αν το καναμε ομαδικά) ή για οποιον το ζητήσει.

Για να αποσυρουμε και τη μήνυση γιατι δεν ειναι μονο το αστικο κομμάτι ειναι και το ποινικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και τι δηλαδη θα παρουμε οτι μας καθορισει ο Μητσοτακης ; τα 2.000 ευρω τα εβγαλε ο Μητσοτακης θα τους ελεγα αμα θέλουμε τα δεχομαστε. Αμα πάμε δικαστικα ενα πεντοχιλιαρο θα το σκάσουν. Τωρα οι αλλοι ο καθενας ας κανει τη διαπραγματευση του. Αν δεν ζητησεις δεν θα το πάρεις.

Εμενα δεν θυμαμαι να με φωναξε ποτε ο Κουλης να με ρωτησει ποσα θα πρέπει να πάρει σαν πολιτικος !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αποζημιωση που θα δωσουν σε 3.000 ατομα ειναι 6.000.000 ευρω. Ουτε το 5% αυτων που πηραν ετησιως.

Μην κάνουν τσιγκουνιες τωρα στις κάρτες. Για μενα η διαπραγματευση αλλαζει... έκαναν μια προταση αυτοι για 2.000 ευρω αποζημιωση εγω προτεινω, θα προτεινα και μια κάρτα 6 μηνων για απεριοριστες διαδρομες εντός της ΑΤΤΙΚΗΣ οδου για αυτα τα αυτοκινητα (αν το καναμε ομαδικά) ή για οποιον το ζητήσει.
Δικιο εχεις,οποτε εκει πας δικαστικως μετα.
Οι αποζημιωσεις σαν αυτες της ΑΟ ειναι αυτο που λενε και τελειωσε ή τα δεχεσαι ή οχι δεν κανεις παζαρια.
Δικαστικως πας ναι και ζητας οτι θελεις δεν υπαρχει θεμα.

Ο καθε Μητσοτακης οχι μονο δεν μας ρωτησε ποσα θα παρει,μας εβαλε να πληρωνουμε και απο πανω μην πω!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Δικιο εχεις,οποτε εκει πας δικαστικως μετα.
Οι αποζημιωσεις σαν αυτες της ΑΟ ειναι αυτο που λενε και τελειωσε ή τα δεχεσαι ή οχι δεν κανεις παζαρια.
Δικαστικως πας ναι και ζητας οτι θελεις δεν υπαρχει θεμα.

Ο καθε Μητσοτακης οχι μονο δεν μας ρωτησε ποσα θα παρει,μας εβαλε να πληρωνουμε και απο πανω μην πω!

Δεν ειναι παζάρι. Ειναι η δικιά μου προταση. Δεν θα μου καθορισουν αυτοι με τι θα ειμαι ικανοποιημένος εγώ. Αυτοι οταν έπρεπε να κάνουν αυτα που έπρεπε δεν τα έκαναν κ μας άφησαν μέσα στο χιόνι να ψοφάμε. Θα έλεγα εγω αν ήμουν στη θέση κάποιου εξ αυτών. Και δεν ξέρω και τι επιπτωσεις για την υγεια μου μπορει να είχε αυτη η έκθεση στο πάγο τοσες ώρες.

Αν έκαναν τους ζορικους και τους αδιαφορους και δεν δεχοντουσαν ραντεβού απο κοντά για να τα συζητησουμε εγω αυτοι και ο δικηγορος μου θα με εκνευριζαν αληθεια στο λέω. Και θα έλεγα εντάξει ας προχωρήσει τοτε η διαδικασια της μήνυσης και της αγωγης δεν καιγομαι να πάρω λεφτά τώρα. Και στην αγωγη θα ζητουσα ενα 10άρικο. Θα εκδικαζε ενα 5 χιλιαρο το δικαστήριο και θα έχαναν κ τα δικαστικά έξοδα.

Εγω δεν ειμαι υπάλληλος εκει να μ λένε τοσα σου δινουμε κ αν σ αρεσει. Ειμαι πελάτης και μάλιστα θιγομενος απο τις παραλειψεις τους. Θα ξηγιούνται λοιπον σαν ΙΣΟΣ προς ΊΣΟ ... και οχι εμεις σου δινουμε τοσα αμα θες πάρτα εεε δεν τα θέλω αμα το πάμε ετσι.

Στις διαπραγματευσεις γενικα ειμαι πολύ άμεσος κ παρορμητικός αλλα οχι με τη κακή έννοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Σκεφτείτε λογικά. Αν έχει φρακάρει Κατεχάκη, Κηφισίας, Πεντέλης, Μεσογείων... φυσικό επακόλουθο είναι να φρακάρει και knock out η Αττική οδός. Πρώτα τράκαραν οι πρώτες και μετά η Αττική οδός.

Τα αυτοκίνητα που θέλουν να πάνε στις εξόδους δεν μπορούν και δημιουργούνται ουρές. Τα μηχανήματα δεν μπορούν να περάσουν και έτσι γεμίζει και η Αττική οδός. Η εταιρεία αναγκαστικά δέχθηκε την ευθύνη για να προστατεύσει την κυβέρνηση. Από αυτούς εξαρτάται το εισόδημά τους.

Την μεγαλύτερη ευθύνη την έχει το κράτος. Η προεκλογική καμπάνια της ΝΔ βασίστηκε στο Μάτι και σε σχέδια έκτακτης ανάγκης και δεν είχαν σχέδιο όταν ήρθε η σειρά τους. Δεν χρειάζεται. Ελέγχουν τόσο καλά τα ΜΜΕ και καθοδηγούν τόσο εύκολα την κοινή γνώμη που αυτή την στιγμή δεν έχουν πολιτικό αντίπαλο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αποζημιωση που θα δωσουν σε 3.000 ατομα ειναι 6.000.000 ευρω. Ουτε το 5% αυτων που πηραν ετησιως.
Δεν πάνε στα άτομα αλλά στα αυτοκίνητα. Αυτό θα δημιουργήσει προβλήματα γιατί ο κάτοχος του αυτοκίνητου δεν είναι και αυτός που εγκλωβίστηκε ταυτόχρονα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Σκεφτείτε λογικά. Αν έχει φρακάρει Κατεχάκη, Κηφισίας, Πεντέλης, Μεσογείων... φυσικό επακόλουθο είναι να φρακάρει και knock out η Αττική οδός. Πρώτα τράκαραν οι πρώτες και μετά η Αττική οδός.

Τα αυτοκίνητα που θέλουν να πάνε στις εξόδους δεν μπορούν και δημιουργούνται ουρές. Τα μηχανήματα δεν μπορούν να περάσουν και έτσι γεμίζει και η Αττική οδός. Η εταιρεία αναγκαστικά δέχθηκε την ευθύνη για να προστατεύσει την κυβέρνηση. Από αυτούς εξαρτάται το εισόδημά τους.

Την μεγαλύτερη ευθύνη την έχει το κράτος. Η προεκλογική καμπάνια της ΝΔ βασίστηκε στο Μάτι και σε σχέδια έκτακτης ανάγκης και δεν είχαν σχέδιο όταν ήρθε η σειρά τους. Δεν χρειάζεται. Ελέγχουν τόσο καλά τα ΜΜΕ και καθοδηγούν τόσο εύκολα την κοινή γνώμη που αυτή την στιγμή δεν έχουν πολιτικό αντίπαλο.

Σε αυτο μπορει να μην έχεις άδικο αλλα πλέον μιλάμε για άλλα μεγέθη. Δεν ειναι που θα τσακωθει ο Μητσουλας με τον Κωσταρίκο επειδη του έφαγε ενα 20αρικο. Οι τύποι αυτοι θα συνεχισουν να έχουν διελευσεις. Ανελαβαν την ευθυνη αλλα δεν θα χάσουν τη δουλειά τους (εξαιρεται ο διευθυνων που παραιτηθηκε αποψε) με τον εισαγγελέα κάπως θα τα βολεψουν ισως μιλησει οφφ δι ρεκορντ και ο Μητσοτακης να μην τους ριξει στα αυτιά και να πέσουν στα πουπουλα αφου θα χει αποζημιωθει και ο κοσμος.

μιλάμε παιζουν με λεφτα οι άνθρωποι 150.000.000 ευρώ πηραν μονο μεσα στη καραντίνα λέει. Μια φορά που ειχα πάει σε μια αποστολη για 3 μήνες κ ειχε ανέβει ο μισθος μου πολυ πάνω, ένιωθα κροίσος και ειχα το ελευθερο να κάνω αρκετες κινησεις.

Πλέον μιλαμε για αλλα κλιμάκια και αλλες γνωριμιες. Ο διευθυντης σηκωνει το τηλεφωνο κ μιλαει απευθειας με τον Μητσοτακη.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top