[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να θυμίσω εδώ ότι επί Τραμπ μισούσαν την Αμερική και τώρα έκαναν κωλοτούμπα με θείο Τζο
Αφού οι αριστεροί δεν βλέπετε ποτέ την ουσία. Στηριζατε Τζο στις εκλογές γιατί είναι πιο αριστερός από τον Τραμπ, ενώ παίζει η περίοδος Τραμπ να ήταν η πιο φιλήσυχη περίοδο όλου του πλανήτη εδώ και πολλές δεκαετίες. Πήρε τον στρατό του από τη Συρία και το Αφγανιστάν και τώρα η αριστερά της Γερμανίας φτιάχνει εξοπλιστικά και η αριστερά του Τζο προσπαθεί να περικυκλώσει τη Ρωσία. Η υποκρισία των αριστερών φτάνει στο όριο...
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλη εικόνα εδώ στα δυτικά. Οι περισσότεροι αναφέρουν σαν πρόβλημα την αύξηση τιμών στα πάντα, ειδικά ρεύμα και φυσικό άεριο. Μάλιστα είναι ενάντια και στα εξοπλιστικά προγράμματα. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνουν είναι ότι ο πόλεμος και η αντιρωσική εκστρατεία βλάπτει και θα βλάπτει μόνο αυτούς.

Να θυμίσω εδώ ότι επί Τραμπ μισούσαν την Αμερική και τώρα έκαναν κωλοτούμπα με θείο Τζο


Ακριβώς αυτο ειναι. Γκρινιάζουν ότι τα παντα ακριβαίνουν και ότι ο υπαίτιος ειναι ο Πούτιν, ενώ στην τελική αυτοι την πληρώνουν. Τέτοια πλύση εγκεφάλου έχουν υποστεί.


Αλλά η χώρα και οι κάτοικοι της έχουν αποθέματα και πλούτο, αυτή η αύξηση δεν τους επηρεάζει (ακομα) ιδιατερα.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Αν θες να σε πιστεύει το κοινό πάντα βάζεις και τα link είτε αυτό είναι είδηση, είτε εργασία , είτε ένα fact που θέλεις να παρουσιάσεις. Είναι βασική αρχή που μαθαίνουμε στο project της Α λυκείου.

Είναι σαν να έρθω εγώ εδώ και να πω ότι η Apple εξαγόρασε την Samsung χωρίς να βαζω την αντίστοιχη πηγή.
Αγορι μου τι δεν καταλαβαινεις οταν σου λεω οτι φαινονται φατσες ατομων, που μπορει να στοχοποιηθουν, ειδικα απο τη στιγμη πουβστο απθ σουλατσαρουν ολη μερα ασφαλιτες και σταματανε κοσμο;

Ολοκληρες φωτογραφιες ειδες που φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι απο το απθ, αν ενδιαφερεσαι κουνα και λιγο το δαχτυλο σου που εχετε αποβλακωθει απο τα σμαρτφον.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αφού οι αριστεροί δεν βλέπετε ποτέ την ουσία. Στηριζατε Τζο στις εκλογές γιατί είναι πιο αριστερός από τον Τραμπ, ενώ παίζει η περίοδος Τραμπ να ήταν η πιο φιλήσυχη περίοδο όλου του πλανήτη εδώ και πολλές δεκαετίες. Πήρε τον στρατό του από τη Συρία και το Αφγανιστάν και τώρα η αριστερά της Γερμανίας φτιάχνει εξοπλιστικά και η αριστερά του Τζο προσπαθεί να περικυκλώσει τη Ρωσία. Η υποκρισία των αριστερών φτάνει στο όριο...
Καλά εδώ έκραζαν τον τραμπ χωρίς να ξέρουν, είχαν βγει κάτι star του Hollywood και έριχναν λάσπη στο όνομα του χωρίς καν να έχουμε στοιχεία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αγορι μου τι δεν καταλαβαινεις οταν σου λεω οτι φαινονται φατσες ατομων, που μπορει να στοχοποιηθουν, ειδικα απο τη στιγμη πουβστο απθ σουλατσαρουν ολη μερα ασφαλιτες και σταματανε κοσμο;

Ολοκληρες φωτογραφιες ειδες που φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι απο το απθ, αν ενδιαφερεσαι κουνα και λιγο το δαχτυλο σου που εχετε αποβλακωθει απο τα σμαρτφον.
Αρχικά χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα, έχει και ζεστη και επιβαρύνει την υγεία.

ο @Lancelot έβαλε μια χαρά πηγή πραγμα που εσυ δεν έκανες;;🙃🙃
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Καλά εδώ έκραζαν τον τραμπ χωρίς να ξέρουν, είχαν βγει κάτι star του Hollywood και έριχναν λάσπη στο όνομα του χωρίς καν να έχουμε στοιχεία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αρχικά χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα, έχει και ζεστη και επιβαρύνει την υγεία.

ο @Lancelot έβαλε μια χαρά πηγή πραγμα που εσυ δεν έκανες;;🙃🙃

Γιατι ηξερα οτι ανεβηκε πουθενα που να καλυπτονται προσωπα; Δεν εχω ανοιξει ακομη το αρθρο του πρωτου θεματος.

Την υγεια μου ασε με να την γνωριζω καλυτερα εγω φωτη.
Ουτε μπορω να παραμεινω ηρεμος μπροστα στο σφαγιασμα συμφοιτητων μου χωρις προκληση.
Οταν σπουδασεις κι εσυ γιατρος και εχεις να διαχειριστεις τετοιες καταστασεις τα ξαναλεμε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Γιατι ηξερα οτι ανεβηκε πουθενα που να καλυπτονται προσωπα; Δεν εχω ανοιξει ακομη το αρθρο του πρωτου θεματος.

Την υγεια μου ασε με να την γνωριζω καλυτερα εγω φωτη.
Ουτε μπορω να παραμεινω ηρεμος μπροστα στο σφαγιασμα συμφοιτητων μου χωρις προκληση.
Οταν σπουδασεις κι εσυ γιατρος και εχεις να διαχειριστεις τετοιες καταστασεις τα ξαναλεμε.
Μπορώ να μάθω τον λόγο που άρχισαν σήμερα οι φασαρίες;; Δεν το λέω ειρωνικά, είμαι στο πανεπιστήμιο από το πρωί και δεν έχω δει ειδήσεις. Γενικά αν μπορεί κάποιος να μου πει.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορώ να μάθω τον λόγο που άρχισαν σήμερα οι φασαρίες;; Δεν το λέω ειρωνικά, είμαι στο πανεπιστήμιο από το πρωί και δεν έχω δει ειδήσεις. Γενικά αν μπορεί κάποιος να μου πει.
Επειδή εσύ ως φοιτητής πας για να σπουδασεις οπότε πας σε μαθήματα, ενώ άλλοι δεν θέλουν να σπουδάσουν αλλά να το παίξουν επαναστάτες οπότε πάνε για να μαλώνουν με την πανεπιστημιακή αστυνομία.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Μπορώ να μάθω τον λόγο που άρχισαν σήμερα οι φασαρίες;; Δεν το λέω ειρωνικά, είμαι στο πανεπιστήμιο από το πρωί και δεν έχω δει ειδήσεις. Γενικά αν μπορεί κάποιος να μου πει.
Φοιτητες στο βιολογικο σημερα πηγαιναν για μαθημα με συνοδεια ΜΑΤ μεχρι το αμφιθεατρο, ενω ταυτοχρονα, ασφαλιτες σουλατσαραν μεσα στο campus μερα μεσημερι. Στη συνεχεια στρατοπεδευσαν εξω απο τη γεωπονικη. Πληθος φοιτητων και καθηγητων συγκεντρωθηκε ειρηνικα διαμαρτυρωμενοι. Εντελως αναιτια σε καποια στιγμη τα ματ επιτιθενται και κροτου λαμψης βρισκει φοιτητη στο κεφαλι, ο οποιος αιμοφυρτος λιποθυμα.

Νομιζω τωρα ηρεμησαν τα πραγματα. Ελπιζω το παιδι να ειναι καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Νέα επεισόδια τώρα.

Εμ έτσι θα συνεχιστεί όσο επιτρέπουν την αστυνομία να κάνει βόλτα επιβολής μέσα στο πανεπιστήμιο.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι δύσκολο κάποιοι να καταπιουν το χάπι ότι δεν θα έχουν πλήρη εξουσία να κάνουν ότι θέλουν στο πανεπιστήμιο.

Κρίμα για το παιδί, αλλά να σας πω και το περιστατικό όπου αναρχικοί είχαν πατήσει κάτω έναν άκυρο και του άνοιξαν το κεφάλι με κλωτσιές και με τα ίδια αίματα που βλέπουμε στις πάνω φωτό, επειδή νόμιζαν ότι το παιδί ήταν φασίστας επειδή ήταν πρόσκοπος? Εκεί δεν υπήρχε η αριστερά να βγάλει φωτογραφίες και να το παίζει σε όλα τα μίντια. Βία πάντα υπήρχε στα πανεπιστήμια και τώρα πάει να αλλάξει αυτή η κατάσταση, αλλά όσοι την προκαλούσαν τόσο καιρό, αντιδρούν. Με τον εύκολο ή τον δύσκολο τρόπο θα μάθουν όμως.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το χω ξαναπει... η πανεπιστημιακη αστυνομια πιο πολλα προβληματα δημιουργει παρα λυνει. Κριμα τα λεφτα που θα σπαταληθουν και τα κεφαλια που θα ανοιξουν χωρις λογο.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το χω ξαναπει... η πανεπιστημιακη αστυνομια πιο πολλα προβληματα δημιουργει παρα λυνει. Κριμα τα λεφτα που θα σπαταληθουν και τα κεφαλια που θα ανοιξουν χωρις λογο.
Οπότε θα λέμε ναι στο να ανοίγουν κεφάλια φοιτητών αρκεί να μην είναι αυτών που διαμαρτύρονται ενάντια στην πανεπιστημιακή αστυνομία;
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Οπότε θα λέμε ναι στο να ανοίγουν κεφάλια φοιτητών αρκεί να μην είναι αυτών που διαμαρτύρονται ενάντια στην πανεπιστημιακή αστυνομία;
ειχα καιρο να δω τοσο μεγαλο λογικο αλμα. προφανως και οχι ξερω γω;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τέλος οι εκδρομες στο Μπανσκο πηγή
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
"Aπώλεια της ακοής από το ένα αυτί διέγνωσαν οι γιατροί του Ιπποκρατείου στον φοιτητή που μεταφέρθηκε τραυματισμένος στο κεφάλι μετά την άγρια επίθεση των ΜΑΤ. Όπως εξήγησαν στο avgi.gr δεν γνωρίζουν ακόμα εάν η απώλεια της ακοής είναι πρόσκαιρη ή μόνιμη. Παράλληλα επεσήμαναν ότι στον φοιτητή έγιναν ράμματα στο κεφάλι ενώ έχει και σπασμένα δόντια."

Ταυτόχρονα...
" βίντεο που έχουν αναρτηθεί στα social media καταγράφουν ούτε έναν, ούτε δύο, αλλά δεκάδες μασκοφόρους με σακίδια, ηλικίας που θα έφτανε για 2-3 πτυχία, να κινούνται μαζί με τις δυνάμεις των ΜΑΤ, στους χώρους του πανεπιστημίου."
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Εγώ τώρα για μάθημα πάω ή στο μέτωπο;
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.
Στο μεταξύ αυτοί δεν είναι καν πανεπιστημιακή αστυνομία...

Η πανεπιστημιακή αστυνομία αν τελικά εφαρμοστεί ή θα κυκλοφορεί συνοδεία ΜΑΤ με τους φοιτητές στα μεγάλα πανεπιστήμια να φοβούνται όταν πάνε για μάθημα μη φάνε καμιά ξέμπαρκη μολότοφ/πέτρα/κρότου λάμψης(φοβερό αίσθημα ασφάλειας) ή θα κάθονται σε ένα γραφείο να μην φαίνονται αρα θα πληρώνονται τσάμπα.

Σκέφτομαι 2-3-5 άοπλους αστυνομικούς να κάνουν μόνοι τους περιπολία στο ΑΠΘ ή την ΑΣΟΕΕ ή το ΕΜΠ.
Απόδοση 1.01 να καταλήξει κάποιος στο νοσοκομείο αν γίνει αυτό, εκτός αν αυτός είναι ο στόχος...
Τέλος οι εκδρομες στο Μπανσκο πηγή
Μακάρι να καταργηθούν όντως οι φοιτητικές παρατάξεις γιατί και παλαιότερα η Κεραμέως το είχε πει αλλά το νομοσχέδιο δεν έφτασε ποτέ στην βουλή.

Πάντως δεν θεωρώ τυχαία περίοδο ότι αυτή η φασαρία γίνεται τώρα με την πανεπιστημιακή αστυνομία να ε΄ρχεται τώρα στο προσκήνιο.
Είναι τρόπος να φύγει η συζήτηση από την ακρίβεια όπως την πρώτη φορά που ήρθε στην επικαιρότητα η πανεπιστημιακή αστυνομία ήταν τρόπος για να αλλάξει λίγο η συζήτηση από το λοκντάουν που πλέον είχε τραβήξει σε μάκρος και προκαλούσε αντιδράσεις.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top