Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αποτελεί την τελευταία εφεύρεση των καπνιστών της Γαλλίας να αντεπεξέλθουν στα νέα αυστηρά αντικαπνιστικά μέτρα.

Πως ακριβώς δεν παραβιάζει τα αντικαπνιστικά μέτρα; Αφού βγάζει καπνό! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πως ακριβώς δεν παραβιάζει τα αντικαπνιστικά μέτρα; Αφού βγάζει καπνό! :hmm:

Οντως...απλως σκεφτομαι οτι μπας και ο καπνος που εκπνεεις δεν ειναι τοσο "ενοχλητικος" (σε μυρωδια π.χ.) οπως οταν κανεις απλο τσιγαρο.
Παντως ειναι σημαντικο το οτι δεν βγαινει καπνος απο το ιδιο το τσιγαρο (οπως στα κλασσικα που καιγεται ο "κορμος" του τσιγαρου) και ο οποιος ειναι πολυ πιο πηχτος και πιο "βαρυς" απο αυτον που εκπνεει ο καπνιστης,;)
Εν αναμονη μεχρι να το δοκιμασει καποιος παντως.
Πιστευω θα μας λυθουν πολλες αποριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πως ακριβώς δεν παραβιάζει τα αντικαπνιστικά μέτρα; Αφού βγάζει καπνό! :hmm:
Δεν είναι καπνός, είναι ένας ακίνδυνος ατμός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει μόνο το εξής: είναι το ίδιο απολαυστικό;;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έλα μου ντε...


Πάντως, το ίδιο με ένα φυσιολογικό τσιγάρο δε θα είναι. Και όταν λέω ίδιο εννοώ "ίδιο". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως είναι as close as you can get.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι δε λέω, αλλά σκέψου πως από την άλλη καπνίζεις κάτι που έχει μπαταρία... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ναι δε λέω, αλλά σκέψου πως από την άλλη καπνίζεις κάτι που έχει μπαταρία... :P

Τώρα αν σας πω τι συνειρμό έκανα....θα με πείτε πρόστυχη :P:P:P
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....ή τέλος πάντων να εφεύρει κάποιος το βιταμινούχο τσιγάρο, που αντί να βλάπτει την υγεία να δίνει στον οργανισμό βιταμινούλες!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τώρα αν σας πω τι συνειρμό έκανα....θα με πείτε πρόστυχη :P:P:P
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....ή τέλος πάντων να εφεύρει κάποιος το βιταμινούχο τσιγάρο, που αντί να βλάπτει την υγεία να δίνει στον οργανισμό βιταμινούλες!!!!:)


Ο borat κατάλαβε... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....
Βασικά, οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι δεν είναι καθόλου βλαβερό.
Η νικοτίνη υποτίθεται ότι δεν βλάπτει, αλλά απλώς προκαλεί εθισμό.
Έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό, αλλά δεν με απασχολεί, από τη στιγμή που είναι τουλάχιστον 100 φορές λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο either way :P
Άσε που θα μπορώ να "καπνίζω" μέσα στα Starbucks!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Βασικά, οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι δεν είναι καθόλου βλαβερό.
Η νικοτίνη υποτίθεται ότι δεν βλάπτει, αλλά απλώς προκαλεί εθισμό.
Έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό, αλλά δεν με απασχολεί, από τη στιγμή που είναι τουλάχιστον 100 φορές λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο either way :P
Άσε που θα μπορώ να "καπνίζω" μέσα στα Starbucks!! :clapup:

Κι εγώ για το καθόλου δεν πείθομαι τόσο εύκολα, αλλά τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα είναι πολύ σημαντικά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Έλα ντε. Ακόμα να μου απαντήσουν στο μειλ μου για το πόσο καιρό θα κάνει να ρθει και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής.
Αλλά μου χε κολλήσει τόσο που αποφάσια να το παραγγείλω όπως και να χει :P

Βρε Λία και πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να το κόψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε Λία και πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να το κόψεις?
Προφανώς, αλλιώς δεν θα έδινα 125 ευρώ για δαύτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Προφανώς, αλλιώς δεν θα έδινα 125 ευρώ για δαύτο :P

δεν ξέρω όταν έμεινα έγκυος και έπρεπε να κόψω το τσιγάρο δοκίμασα διάφορα τσιρότα, τσίχλες, τσιγάρα που έχουν μυρωδιά αλλά τελικά δεν μπόρεσα να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρεις αλλά δεν πολύ πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν ξέρω όταν έμεινα έγκυος και έπρεπε να κόψω το τσιγάρο δοκίμασα διάφορα τσιρότα, τσίχλες, τσιγάρα που έχουν μυρωδιά αλλά τελικά δεν μπόρεσα να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρεις αλλά δεν πολύ πιστεύω...
Μα αυτό δεν θεωρείται συσκευή για να κόψεις το κάπνισμα, απλά μια πιο υγειινή εναλλακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Μα αυτό δεν θεωρείται συσκευή για να κόψεις το κάπνισμα, απλά μια πιο υγειινή εναλλακτική.

δεν είπα ότι είναι συσκευή ότι απλά ότι δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά γενικά ότι είναι όλα σ**** . Όταν θα αρχίσει να σου λείπει η νικοτίνη θα δεις τι θα γίνει :P άσχετα ότι τάχα έχει νικοτίνη μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν είπα ότι είναι συσκευή ότι απλά ότι δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά γενικά ότι είναι όλα σ**** . Όταν θα αρχίσει να σου λείπει η νικοτίνη θα δεις τι θα γίνει :P άσχετα ότι τάχα έχει νικοτίνη μέσα.
Γιατί "τάχα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Οι κύριες ουσίες που περιέχονται στο υγρό είναι η νικοτίνη και η προπυλενογλυκόλη. Κατά την εισπνοή, μέσω ενός αισθητήρα-μικροεπεξεργαστή, ενεργοποιείται ένας ψεκαστήρας ο οποίος διοχετεύει μικροσκοπικά σταγονίδια νικοτίνης στον εισπνεόμενο αέρα και συνεπώς σε αυτό που περνά στον οργανισμό του καπνιστή.


δεν νομίζω να είναι στην ποσότητα της νικοτίνης που έχει ένα κανονικό τσιγάρο αυτό είναι δική μου γνώμη. Θα περιμένουμε όταν σου το στείλουν τα αποτελέσματα για να δούμε ποιος έχει δίκαιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα, ως μελλοντικός ε-καπνιστής και γω αποφάσισα να παραγγέλνω το ε-τσιγάρο μου από το εξωτερικό μιας και το θέμα με ενδιέφερε εδώ και αρκετούς μήνες και το παρακολουθώ αρκετό καιρό.
Έψαξα σε διάφορα φαρμακεία στην Αθήνα αλλά κανένα δεν είχε κάτι να μου προτείνει εκτός των κλασσικών λύσεων «τσίχλας».
Από ότι έχω διαβάσει σε πολλά forum, κάποια ε-τσιγάρα διαθέτουν 0mg cartridges ώστε να φτάσεις στο επιθυμητό επίπεδο αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Επίσης μπορείς να παραγγείλεις υγρό (e-liquid) και άδεια cartridges ώστε να μπορείς να τα ξαναγεμίσεις με ότι άρωμα θέλεις (από μήλο μέχρι σοκολάτα). Το όλο θέμα είναι της συμβατότητας του cartridge.
Σε λίγες μέρες που θα το παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σήμερα μετά από 5+ μέρες Gamucci δοκίμασα τσιγάρο και μάλιστα την αγαπημένη μου μάρκα και εκτός από ζαλάδα μου φάνηκε αηδία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top