• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γιατροί συμβεβλημένοι με ΕΟΠΥΥ

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλησπερα
ηθελα να ρωτησω για τις ιατρικες επισκεψεις σε γιατρους συμβεβλημενους με εοπυ
απο οσο γνωριζω η επισκεψη αν δεν εχει ξεπεραστει ενας αριθμος ασθενων κατα την διαρκεια του μηνα ειναι δωρεαν
εγω ομως που εκλεισα κι εγω κι η οικογενεια μου σε εναν τετοιο οφθαλμιατρο στην αρχη του μηνα για να ελεγξει τη μυωπια πηρε 25 σε εμενα και τον αδελφο μου και σε εναν δερματολογο που πηγα για την ακμη μας πηρε 10
κι ο πατερας μου που πηγε σε καρδιολογο απλα για να δει κατι εξετασεις πηρε 10 ωντας αρχη του μηνα
ισχυει κατι αλλο απο αυτο που γνωριζω;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα ούτε από το τι ισχύει για γιατρούς ούτε από τις διατάξεις του ΕΟΠΥΥ.

Αυτό που μπορώ να σου εγγυηθώ όμως είναι ότι στο εξωτερικό για όλα αυτά θα πλήρωνες όχι 50+10+10 = 70€ αλλά 7000€.
 

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ναι αλλα στο εξωτερικο δεν πληρωνουμε τοσους πολλους φορους για υγεια
επισης το λεω οχι απο κακια αλλα επειδη δεν μας περισσευουν χρηματα
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
νομίζω ότι αν πας πρώτη επίσκεψη σε γιατρό, κι ας είναι του εοπυυ, κάτι θα πληρώσεις.

αν μετά ο γιατρός αυτός σου γράψει φάρμακα ή παραπεμπτικό για εξετάσεις ή επίσκεψη σε άλλο γιατρό, θα πληρώσεις τη συμμετοχή μόνο.

δεν είμαι και σίγουρος για όλα αυτά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Όταν κλείνεις ραντεβού σού λέει αν έχει πλαφόν (200 ραντεβού το μήνα που συνήθως λένε ψέματα οτι το έχουν συμπληρώσει). Οπότε αφού δεν ενημερώθηκες και πήγες, σού έκανε την τιμή που παίρνουν οι ιδιώτες γιατροί μέσω ΕΟΠΥΥ (ό,τι γουστάρουν αυτοί δηλαδή). Αποτέλεσμα: την ώρα που κλείνεις ραντεβού ρωτάς αν έχει πλαφόν κι αν όχι, πόσο θα σου κοστίσει. Ποτέ δεν πάμε σε γιατρούς χωρίς να ξέρουμε μια τιμή.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Όταν κλείνεις ραντεβού σού λέει αν έχει πλαφόν (200 ραντεβού το μήνα που συνήθως λένε ψέματα οτι το έχουν συμπληρώσει). Οπότε αφού δεν ενημερώθηκες και πήγες, σού έκανε την τιμή που παίρνουν οι ιδιώτες γιατροί μέσω ΕΟΠΥΥ (ό,τι γουστάρουν αυτοί δηλαδή). Αποτέλεσμα: την ώρα που κλείνεις ραντεβού ρωτάς αν έχει πλαφόν κι αν όχι, πόσο θα σου κοστίσει. Ποτέ δεν πάμε σε γιατρούς χωρίς να ξέρουμε μια τιμή.
Συνήθως οι γιατροί, αν έχετε πολύ καλές σχέσεις-οικογενειακές, έχουν μια λίστα με τα δικά τους άτομα και με το που μπει ο μήνας, τους γράφουν τα φάρμακα με άυλη, ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσουν την επίσκεψη (ώστε να είναι στο όριο των 200)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Συνήθως οι γιατροί, αν έχετε πολύ καλές σχέσεις-οικογενειακές, έχουν μια λίστα με τα δικά τους άτομα και με το που μπει ο μήνας, τους γράφουν τα φάρμακα με άυλη, ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσουν την επίσκεψη (ώστε να είναι στο όριο των 200)
Ακριβώς. Τέτοιες κομπίνες κάνουν. Οπότε το ότι πήγες με ραντεβού στις αρχές του μήνα δεν σημαίνει καθόλου ότι είσαι μέσα στους 200 του πλαφόν. Θα ρωτάτε πάντα τις τιμές.
 

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
το
Ακριβώς. Τέτοιες κομπίνες κάνουν. Οπότε το ότι πήγες με ραντεβού στις αρχές του μήνα δεν σημαίνει καθόλου ότι είσαι μέσα στους 200 του πλαφόν. Θα ρωτάτε πάντα τις τιμές.
το σκεφτηκαν οι γονεις μου αλλα φοβουνται οτι μετα θα τσαντιστει και δεν θα τους δει καλα αν ρωτανε.....
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
το

το σκεφτηκαν οι γονεις μου αλλα φοβουνται οτι μετα θα τσαντιστει και δεν θα τους δει καλα αν ρωτανε.....
Δεν έχω απάντηση σε αυτό. Αν έχουν αυτές τις φοβίες θα πληρώνουν ό,τι τους ζητάει ο γιατρός.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top