Διατροφικές συνήθειες και ευεξία

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Νομιζω εδω ειναι τελειο μερος να γραψουμε περι της μαγειρικης μας και της γυμναστικης μας ειτε σε καθημερινη ειτε σε εβδομαδιαια βαση, οπως επισης και γενικα περι ευεξιας.
@yorkie @Ariana2018 καλωσηρθατε!

Και οποιος/α θελει παιδια γραφουμε τα φαγητα μας/το προγραμμα μας και γενικα οτι μας φτιαχνει τη διαθεση χωρις λογοκρισια επειδη τα γευματα δεν ειναι αυστηρα πρωτεινικα.
Ελευθερα λοιπον εκφραστειτε μοιραστειτε αποψεις ιδεες κλπ

Να ειστε καλα και ευχαριστω! 👍😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεκινω εγω σημερα ειχα φασολαδα το μεσημερι και για βραδυ εφαγα μακαρονια σκετα με τυρι τριμμενο.
20210409_141658.jpg


Η γυμναστικη μου ηταν περπατημα μονο σημερα. 😊
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ωω τι ωραία!! Μπράβο Εvanescence!
Na πω κι εγώ? Εγώ έφαγα φασολάδα κι εγώ το μεσημέρι κ το βράδυ μια ξεγυρισμένη ομελέτα. Τώρα κρασάκι να χαλαρώσουν τα πνευματα.. Η βδομάδα ήταν δυσκολη. Αυριο το μενου έχει γιουβαρλάκια!
Από γυμναστική.... Εφερε η νονά μια μπάλα boing boing στα μικρά, την έβγαλα εκεί κανα τέταρτο!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Παιδια δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλα αμα συνεχισετε να τρωτε τοση φασολάδα... δεν θα ειναι το τέλειο μέρος χαχα πλακιτσα :D
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωω τι ωραία!! Μπράβο Εvanescence!
Na πω κι εγώ? Εγώ έφαγα φασολάδα κι εγώ το μεσημέρι κ το βράδυ μια ξεγυρισμένη ομελέτα. Τώρα κρασάκι να χαλαρώσουν τα πνευματα.. Η βδομάδα ήταν δυσκολη. Αυριο το μενου έχει γιουβαρλάκια!
Από γυμναστική.... Εφερε η νονά μια μπάλα boing boing στα μικρά, την έβγαλα εκεί κανα τέταρτο!
Χαχαχαχα👍😂Τελεια καλε! Οτι σε κανει κεφι που λεμε!
Να σου πω εχουμε που εχουμε την καραντινα και τα παραλειπομενα της ε δεν θα βαρεσουμε κανονι κιολας!
Εδω θα τα γραφουμε ελευθερα οπως μας αρεσουν οποιος θελει ποσταρει φωτο φαγητα οτι θελετε, ποσταρετε αρθρα που ειδατε και σας αρεσαν οτιδηποτε!
Μια χαρα σε βρισκω Αριανα! 👍😊
Μπραβο! Απο μενα οκ γιατι εχεις καταλαβει το νοημα της ζωης, οτι ειναι μικρη για να ναι μιζερη!
Να περνας καλα!
Χαιρετισμους στον αντρα σου και φιλιά στα μικρά!
Τα φαγητα σου καταπληκτικα θα ειναι! Χαιρομαι μπραβο σου!
Που βρισκεις το χρονο και τη διαθεση, αλλοι δεν ασχολουνται καν.
Να εισαι καλα! Και να γραφεις! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλα αμα συνεχισετε να τρωτε τοση φασολάδα... δεν θα ειναι το τέλειο μέρος χαχα πλακιτσα :D
Ευπροσδεκτος κι εσυ! 👍😊
Ελα να γραφεις!
Απλα θα ανεβαζουμε μεσογειακη διατροφη και πιο free θεματα διατροφης και ασκησης!
Ειστε ολοι ευπροσδεκτοι παιδια!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Χαχαχαχα👍😂Τελεια καλε! Οτι σε κανει κεφι που λεμε!
Να σου πω εχουμε που εχουμε την καραντινα και τα παραλειπομενα της ε δεν θα βαρεσουμε κανονι κιολας!
Εδω θα τα γραφουμε ελευθερα οπως μας αρεσουν οποιος θελει ποσταρει φωτο φαγητα οτι θελετε, ποσταρετε αρθρα που ειδατε και σας αρεσαν οτιδηποτε!
Μια χαρα σε βρισκω Αριανα! 👍😊
Μπραβο! Απο μενα οκ γιατι εχεις καταλαβει το νοημα της ζωης, οτι ειναι μικρη για να ναι μιζερη!
Να περνας καλα!
Χαιρετισμους στο αντρα σου και φιλιά στα μικρά!
Τα φαγητα σου καταπληκτικα θα ειναι! Χαιρομαι μπραβο σου!
Που βρισκεις το χρονο και τη διαθεση, αλλοι δεν ασχολουνται καν.
Να εισαι καλα! Και να γραφεις! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ευπροσδεκτος κι εσυ! 👍😊
Ελα να γραφεις!
Απλα θα ανεβαζουμε μεσογειακη διατροφη και πιο free θεματα διατροφης και ασκησης!
Ειστε ολοι ευπροσδεκτοι παιδια!
Η αλήθεια είναι θα προτιμουσα να κοιμουνταν τα παιδια μου κι εγώ να ήμουν έξω σε κανα μπαρακι με τον συζυγο αλλά... Ουτε προ Καραντινας μπορουσαμε... Όποτε τη βγάζουμε λίγο έτσι. Πάντως την Κυριακή έχει εκδρομή το μενου. Θα φαω σουβλάκια σκέτα. Τέρμα τα πιτογυρα. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, δεν είναι όλα τέλεια υπάρχουν πάντα σε όλα δυσκολίες. Αλλά εντάξει όσο μπορουμε να βρίσκουμε τα θετικά της ζωής! Κι εσυ να είσαι καλά, είσαι ευχαριστη κοπέλα χαίρομαι πολυ για τη γνωριμία :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι θα προτιμουσα να κοιμουνταν τα παιδια μου κι εγώ να ήμουν έξω σε κανα μπαρακι με τον συζυγο αλλά... Ουτε προ Καραντινας μπορουσαμε... Όποτε τη βγάζουμε λίγο έτσι. Πάντως την Κυριακή έχει εκδρομή το μενου. Θα φαω σουβλάκια σκέτα. Τέρμα τα πιτογυρα. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, δεν είναι όλα τέλεια υπάρχουν πάντα σε όλα δυσκολίες. Αλλά εντάξει όσο μπορουμε να βρίσκουμε τα θετικά της ζωής! Κι εσυ να είσαι καλά, είσαι ευχαριστη κοπέλα χαίρομαι πολυ για τη γνωριμία :)
Να σαι καλα Αριανα!
Δυσκολιες υπαρχουν σε ολα, αλιμονο να ηταν ολα απλα θα ειχαμε λυσει πολλα προβληματα γενικα και στον κοσμο.
Να περνας ομορφα! Να γεμιζεις στιγμες με τα μικρα σου και τον αντρα σου.
Ξερεις τα παιδια μεγαλωνουν, αυτες οι ηλικιες μετα θα ειναι αλλες.
Οποτε οσο μπορεις χορτασε τα!
Και γεμισε και τα μικρα με υπεροχες στιγμες -οσο γινεται φυσικα και αυτο ειναι απολυτα κατανοητο στην εποχη που ζουμε-γιατι τα παιδικα μας χρονια γενικα ειναι η βαση και η βαρκα που μας "κραταει" σταθερα μετά μεγαλωνοντας!
Να περνατε ομορφα και αγαπημενα!
Χαιρομαι! 👍😊
Ευχαριστουμε που ηρθες να μοιραστεις πραγματα και εμπειριες!
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μπράβο @EvanescenceQ :thumbup: άσε τους άλλους τους σφιχτοκωλάριους!
Αυτό το Thread μου θύμισε πόσο μου έχει λείψει ένα σωστό πανηγύρι, με παραδοσιακό χορό, ρετσίνα και άφθονη προβατίνα
απο το 02:00 και μετά.. Ανατριχίλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μπράβο @EvanescenceQ :thumbup: άσε τους άλλους του σφιχτοκωλάριους!
Αυτό το Thread μου θύμισε πόσο μου έχει λείψει ένα σωστό πανηγύρι, με παραδοσιακό χορό, ρετσίνα και άφθονη προβατίνα
απο το 02:00 και μετά.. Ανατριχίλα
αχ να σαι καλα @Gaspar!:clapping:ε ναι ! ειπαμε η ζωη θελει καλοπεραση !:D
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Μπράβο @EvanescenceQ :thumbup: άσε τους άλλους του σφιχτοκωλάριους!
Αυτό το Thread μου θύμισε πόσο μου έχει λείψει ένα σωστό πανηγύρι, με παραδοσιακό χορό, ρετσίνα και άφθονη προβατίνα
απο το 02:00 και μετά.. Ανατριχίλα
Αχαχαχαχαχα πέθανα !
Ωραία τα παϊδάκια, αλλά δύσκολα τα πετυχαίνουν-ή τεσπα για μένα που μαι περίεργη. Πριν δυο χρόνια στη Σαμοθράκη είχα φάει κάτι απίστευτα κατσικίσια στα κάρβουνα και από τότε δεν έτυχε να φάω ξανά.
Δεν τα πλησίαζα γιατί πίστευα πως δεν ήταν του γούστου μου τόσο βαριές γεύσεις, ήμουν ανίδεη τότε.
Μιας που είσαι του σπορ, αν έχεις πάει Σαμοθράκη, επιβεβαιώνεις το μύθο ότι και καλά το ντόπιο τους κατσίκι έχει άλλη γεύση, ανώτερη κτλ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχα πέθανα !
Ωραία τα παϊδάκια, αλλά δύσκολα τα πετυχαίνουν-ή τεσπα για μένα που μαι περίεργη. Πριν δυο χρόνια στη Σαμοθράκη είχα φάει κάτι απίστευτα κατσικίσια στα κάρβουνα και από τότε δεν έτυχε να φάω ξανά.
Δεν τα πλησίαζα γιατί πίστευα πως δεν ήταν του γούστου μου τόσο βαριές γεύσεις, ήμουν ανίδεη τότε.
Μιας που είσαι του σπορ, αν έχεις πάει Σαμοθράκη, επιβεβαιώνεις το μύθο ότι και καλά το ντόπιο τους κατσίκι έχει άλλη γεύση, ανώτερη κτλ;
εγω ειχα φαει στην Κεφαλλονια καλοκαιρι,κατσικισιο κοτσι κοκκινιστο με πατατες τηγανητες και ηταν απιστευτο μιλαμε!Απο τοτε που ειχα παει δεν εχω ξαναπετυχει πουθενα αλλου τη γευση,ηταν στη γαστρα μαγειρεμενο.Υπεροχο ! Το εκανα και εγω αλλα στην συμβατικη κουζινα δεν πετυχα τη νοστιμαδα,
00081924.jpg
η συνταγη εδω https://m.sintagoulis.gr/kreata/katsikisio-kotsi-sti-gastra-me-patates-kai-dentrolibano/c
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μιας που είσαι του σπορ, αν έχεις πάει Σαμοθράκη, επιβεβαιώνεις το μύθο ότι και καλά το ντόπιο τους κατσίκι έχει άλλη γεύση, ανώτερη κτλ;
Σαμοθράκη όχι, δοκίμασα όμως πολύ δυνατό παϊδάκι στον θεολόγο θάσου και μπορώ να πω ότι στα νησιά είναι μεγάλοι μάστορες στο κατσίκι.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Νομιζω εδω ειναι τελειο μερος να γραψουμε περι της μαγειρικης μας και της γυμναστικης μας ειτε σε καθημερινη ειτε σε εβδομαδιαια βαση, οπως επισης και γενικα περι ευεξιας.
Υπαρχει ηδη εδω το θρεντ οποτε δε χρειαζεται να δημιουργησουμε νεο.
@yorkie @Ariana2018 καλωσηρθατε!

Και οποιος/α θελει παιδια γραφουμε τα φαγητα μας/το προγραμμα μας και γενικα οτι μας φτιαχνει τη διαθεση χωρις λογοκρισια επειδη τα γευματα δεν ειναι αυστηρα πρωτεινικα.
Ελευθερα λοιπον εκφραστειτε μοιραστειτε αποψεις ιδεες κλπ

Να ειστε καλα και ευχαριστω! 👍😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεκινω εγω σημερα ειχα φασολαδα το μεσημερι και για βραδυ εφαγα μακαρονια σκετα με τυρι τριμμενο.
View attachment 79094

Η γυμναστικη μου ηταν περπατημα μονο σημερα. 😊
Μπράβο σου που τρως φασολάδα,εμένα ακόμα οι δικοί μου με κυνηγάνε με το κουτάλι να φάω και εγώ από την αηδία αναγουλιάζω και δεν δοκιμάζω καν χαχα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μπράβο σου που τρως φασολάδα,εμένα ακόμα οι δικοί μου με κυνηγάνε με το κουτάλι να φάω και εγώ από την αηδία αναγουλιάζω και δεν δοκιμάζω καν χαχα
την τρωω με κρεατακι ή κατι συνοδευτικο μαζι,και κατεβαινει ευχαριστα,κι εγω ως παιδι δεν την ετρωγα,απλα τωρα τη χυλωνω περισσοτερο και ειναι ωραια συν ολες τις βιταμινες,μπορεις να τα κανεις και στο φουρνο,οπως αρεσουν στον καθεναν δηλαδη,αλλα αφου σου εχουν αρνητικα συναισθηματα,οχι δε θα σου βαλουμε φασολαδα :D
πες ενα αγαπημενο φαγητο που θα ετρωγες και δευτερη μεριδα ανετα,ποιο ειναι?
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
την τρωω με κρεατακι ή κατι συνοδευτικο μαζι,και κατεβαινει ευχαριστα,κι εγω ως παιδι δεν την ετρωγα,απλα τωρα τη χυλωνω περισσοτερο και ειναι ωραια συν ολες τις βιταμινες,μπορεις να τα κανεις και στο φουρνο,οπως αρεσουν στον καθεναν δηλαδη,αλλα αφου σου εχουν αρνητικα συναισθηματα,οχι δε θα σου βαλουμε φασολαδα :D
πες ενα αγαπημενο φαγητο που θα ετρωγες και δευτερη μεριδα ανετα,ποιο ειναι?
Μου βάζεις εύκολα,λαχανοντολμάδες :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
την τρωω με κρεατακι ή κατι συνοδευτικο μαζι,και κατεβαινει ευχαριστα,κι εγω ως παιδι δεν την ετρωγα,απλα τωρα τη χυλωνω περισσοτερο και ειναι ωραια συν ολες τις βιταμινες,μπορεις να τα κανεις και στο φουρνο,οπως αρεσουν στον καθεναν δηλαδη,αλλα αφου σου εχουν αρνητικα συναισθηματα,οχι δε θα σου βαλουμε φασολαδα :D
πες ενα αγαπημενο φαγητο που θα ετρωγες και δευτερη μεριδα ανετα,ποιο ειναι?
Της πάνε πολύ και οι πιπεριές, βάζω κόκκινη και πράσινη συνήθως.
Όπως και τα ανάλογα μυρωδικά, μπαχαρικά.
Έχεις δίκιο Εβαν, από ένα σημείο και μετά είναι θέμα δοκιμών στα της γεύσης, στο μαγείρεμα, στα συνοδευτικά και εννοείται και θέμα συνήθειας. Τις μπάμιες δεν μπορώ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
εγώ τα τρώω με φέτα ή ανθότυρο :happy:
κι εγω κι εγω, η φετα/το ανθοτυρο μαζι ειναι υπεροχο φαγητο οντως! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Της πάνε πολύ και οι πιπεριές, βάζω κόκκινη και πράσινη συνήθως.
Όπως και τα ανάλογα μυρωδικά, μπαχαρικά.
Έχεις δίκιο Εβαν, από ένα σημείο και μετά είναι θέμα δοκιμών στα της γεύσης, στο μαγείρεμα, στα συνοδευτικά και εννοείται και θέμα συνήθειας. Τις μπάμιες δεν μπορώ
εγω μπαμιες γιοκ:Dκαι αγκιναρες επισης,δεν ξερω τις συνδιασα με ασχημες εμπειριες :D και ναι τις αποφευγω,ολα τα υπολοιπα,ειλικρινα ολα τα υπολοιπα τα τρωω αδιαμαρτυρητα:D:clapping:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα και απο εμενα !

Νομιζω αυτο ειναι το θέμα μου ,με διατροφη και εγω ,οχι για να χάνω κιλα ,ετσι γιατι μου αρεσει ,συχνα χτυπαω και κανα σουβλακι και φυσικα δεν αντιστεκομαι στην μεγαλη μου αδυναμια ,την σοκολατα!!!
Δεν μπορω τα ακρα πανω σε αυτο το θεμα .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλημερα και απο εμενα !

Νομιζω αυτο ειναι το θέμα μου ,με διατροφη και εγω ,οχι για να χάνω κιλα ,ετσι γιατι μου αρεσει ,συχνα χτυπαω και κανα σουβλακι και φυσικα δεν αντιστεκομαι στην μεγαλη μου αδυναμια ,την σοκολατα!!!
Δεν μπορω τα ακρα πανω σε αυτο το θεμα .
Καλημερα ! :thumbup: :thanku: Πολυ καλα κανεις!
Η διατροφη γενικα ειναι και η σχεση που εχουμε με το σωμα μας,εαν ειμαστε ανετα και νιωθουμε καλα,τοτε γιατι να φτανουμε στα ακρα?
Καλα ειναι ας πουμε αν ο αλλος ειναι επαγγελματιας αθλητης,εκει εχει αλλες αναγκες και ειναι λογικο.
Πολυ ωραια και τα σουβλακια και η σοκολατα,γνωμη μου ειναι το φαγητο να μας δινει απολαυση γενικα και οχι να πιεζομαστε.
Δεν μιλαμε για οταν καποιος εχει καποιο θεμα εκει κατοπιν συμβουλης γιατρου,οπως κανουμε σε ολα.
Μπραβο @Margarita 00 ! Καλωσηρθες!:thanku:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top