Εξομολόγηση στην εκκλησία - έχετε κάνει;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,823 μηνύματα.
Έχετε εμπειρία από εξομολόγηση στην εκκλησία; Θα πηγαίνατε για εξομολόγηση;

Εγώ σαν παιδί μπορεί να πήγαινα, γιατί πίστευα, αλλά για τώρα ούτε λόγος :lol:

Νομίζω η εξομολόγηση ήταν παλιά κάτι σαν το σημερινό ψυχολόγο και μια διέξοδος.
Αλλά έχω ακούσει τραγελαφικά δράματα που σε πετάει ο παππάς από την εκκλησία αν ακούει τραβηγμένα :lol:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,754 μηνύματα.
Όχι και ούτε πρόκειται. Τι αμαρτίες έχω άλλωστε στη ζωή μου; Που δεν βοήθησα το Top και έχασα το bot στο lol;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Δεν εχω κάνει εξομολόγηση, αλλά εχω πάει βόλτα εξαπτέρυγα. 😐
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ας κανει ενα μεγαλο ποσοστο του κληρου πρωτα σιγουρα θα εχουν λογο :)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Unpopular opinion : ο παπάς είναι πιο αποτελεσματικός από τον ψυχολόγο.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Χαχαχ μια φορά μόνο και ο παπάς δεν με άφηνε καν να ολοκληρώσω αυτά που ήθελα να πω, βιαζόταν να φύγει :lol:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ειναι θρησκευτικά προκατειλημμένος a priori, μολονότι μπορεί να σε διαβεβαιώνει πως δεν είναι.
edit για την εκδοχή του ψυχολόγου :
Θα είναι προκατειλημμένος a priori, μολονότι μπορεί να σε διαβεβαιώνει πως δεν είναι.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
edit για την εκδοχή του ψυχολόγου :
Θα είναι προκατειλημμένος a priori, μολονότι μπορεί να σε διαβεβαιώνει πως δεν είναι.
Προσωπικά, θα προτιμούσα να είναι προκατειλημμένος γενικότερα πάρα σε θρησκευτικό επίπεδο και στο τι προστάζει η χριστιανική πίστη.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Unpopular opinion : ο παπάς είναι πιο αποτελεσματικός από τον ψυχολόγο.
E άντε για εξορκισμό .

O χάκερ όταν διαβάζει κάτι popular :

MV5BMTU4MTc1NDQxOV5BMl5BanBnXkFtZTYwNjcxMDc2._V1_.jpg
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα ήθελα να το δοκιμάσω μια φορά για να δω πώς είναι, αλλά μόνο αν έφτανα στο σημείο της απόγνωσης και ήθελα επειγόντως να βγάλω κάτι από μέσα μου. Για όλα τ' άλλα θα πήγαινα σε ψυχολόγο.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μας εσυραν μια μερα μαζικα στο κατηχητικο

τιμιο cringe
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα βαστούσα ευλαβικά, όπως αρμόζει σε ένα two handed papadopaidi's newbie staff. :popeanim:

αυτά μέχρι τα 10-11 που πίστευα στον θεό.
Μετά τα 11 τι έγινε ?
Τραυματική εμπειρία ή επαναστάτης λόγο της πρώτης εφηβείας ?

Συνήθως τα παιδιά σε εκείνη την ηλικία όλα κάπως αντιδρούν με όλο αυτό άσχετα αν αργότερα κάποια ξανα
επιστρεφουν ..
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά τα 11 τι έγινε ?
Τραυματική εμπειρία ή επαναστάτης λόγο της πρώτης εφηβείας ?

Συνήθως τα παιδιά σε εκείνη την ηλικία όλα κάπως αντιδρούν με όλο αυτό άσχετα αν αργότερα κάποια ξανα
επιστρεφουν ..
To να κατάλαβε πως η θρησκεία είναι scum?
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Μετά τα 11 τι έγινε ?
Τραυματική εμπειρία ή επαναστάτης λόγο της πρώτης εφηβείας ?

Συνήθως τα παιδιά σε εκείνη την ηλικία όλα κάπως αντιδρούν με όλο αυτό άσχετα αν αργότερα κάποια ξανα
επιστρεφουν ..

έλα ρε συ. αν το ζήσεις από μέσα το απομυθοποιείς πιο εύκολα. μια θεατρική παράσταση ήταν όλο αυτό στα μάτια μου. :rolleyes:

προσπάθησε μόνο να κάνεις εικόνα το ότι σαν παιδιά περιμέναμε πότε θα βγει έξω ο παπάς, να πει κάνα ευαγγέλιο και εμείς τρέχαμε στην Ιερά Προσκομιδή (αριστερά στο Ιερό, όπως μπαίνεις), να βάλουμε λίγο νάμα να πιούμε με ζυμωτή λειτουργιά και η εικόνα του Χριστού να μας κοιτάζει με μισό μάτι :shifty: το είχαμε καρατσεκάρει. δεν υπήρχε τίποτα :hehe:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
έλα ρε συ. αν το ζήσεις από μέσα το απομυθοποιείς πιο εύκολα. μια θεατρική παράσταση ήταν όλο αυτό στα μάτια μου. :rolleyes:

προσπάθησε μόνο να κάνεις εικόνα το ότι σαν παιδιά περιμέναμε πότε θα βγει έξω ο παπάς, να πει κάνα ευαγγέλιο και εμείς τρέχαμε στην Ιερά Προσκομιδή (αριστερά στο Ιερό, όπως μπαίνεις), να βάλουμε λίγο νάμα να πιούμε με ζυμωτή λειτουργιά και η εικόνα του Χριστού να μας κοιτάζει με μισό μάτι :shifty: το είχαμε καρατσεκάρει. δεν υπήρχε τίποτα :hehe:
Δεν ξέρω κατα πόσο σε αυτή την ηλικία μπορείς να απομυθοποιήσεις κάτι ,ο γιος μου πάντως τσατιστηκε και δεν ξαναπήγε γιατί στον επιτάφιο δεν πρόλαβε να ντυθεί παπαδακι και μια μέρα μου λέει ,

"εγώ στην εκκλησία δεν ξαναέρχομαι και εκεί μέσο θέλει να βάλεις για να κρατήσεις μια εικόνα" 🤔😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top