Επιλογή ορεινού προορισμού

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όμορφες καλησπέρες!

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...
Μιας που έχω κλείσει ήδη για νησάκι και που έχω παρέα που ενδιαφέρεται για πεζοπορίες(ή και ορειβασία καλύτερα) και γενικότερα για μια εξόρμηση σε ορεινό μέρος, θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Λάβετε υπόψιν πως: - δεν μας απασχολεί η απόσταση από την Αθήνα
- δεν θα έχουμε δικό μας ΙΧ (άρα η μετακίνηση προς τον τελικό προορισμό θα γίνει με ΜΜΜ. Επιπλέον, όπως καταλαβαίνετε, πρέπει οι αρχές των μονοπατιών να ναι σε απόσταση που δεν χρειάζεται μετακίνηση με ΙΧ από το σημείο/ξενοδοχείο που θα είμαστε)



Σας ακούω :give_rose:
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όμορφες καλησπέρες!

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...
Μιας που έχω κλείσει ήδη για νησάκι και που έχω παρέα που ενδιαφέρεται για πεζοπορίες(ή και ορειβασία καλύτερα) και γενικότερα για μια εξόρμηση σε ορεινό μέρος, θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Λάβετε υπόψιν πως: - δεν μας απασχολεί η απόσταση από την Αθήνα
- δεν θα έχουμε δικό μας ΙΧ (άρα η μετακίνηση προς τον τελικό προορισμό θα γίνει με ΜΜΜ. Επιπλέον, όπως καταλαβαίνετε, πρέπει οι αρχές των μονοπατιών να ναι σε απόσταση που δεν χρειάζεται μετακίνηση με ΙΧ από το σημείο/ξενοδοχείο που θα είμαστε)



Σας ακούω :give_rose:
Αν και μένω Θεσσαλονίκη, μπορώ να προτείνω να δείτε ημερήσιες από κάποια τουριστικά γραφεία. Πολύ ωραία μέρη έχει το Καρπενήσι
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αν και μένω Θεσσαλονίκη, μπορώ να προτείνω να δείτε ημερήσιες από κάποια τουριστικά γραφεία. Πολύ ωραία μέρη έχει το Καρπενήσι
Η αλήθεια είναι πως Καρπενήσι έχω πάει αρκετές φορές. Όντως είναι πολύ όμορφα και προσφέρεται, αλλά το έχω σαν τελευταία εναλλακτική σε περίπτωση που δεν καταλήξουμε αλλού.

Ναι, να μου πεις όμως
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι πως Καρπενήσι έχω πάει αρκετές φορές. Όντως είναι πολύ όμορφα και προσφέρεται, αλλά το έχω σαν τελευταία εναλλακτική σε περίπτωση που δεν καταλήξουμε αλλού.

Ναι, να μου πεις όμως
Κοίτα μετά προς Πελοπόννησο. Στο FB έχει ομάδα που λέγεται Ορεινές Περιπλανήσεις. Για τσεκαρε το μήπως δεις καμιά ιδέα
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
νομιζω καρπενησι ,πηλιο αραχωβα θα ηταν ιδανικα!
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Κοίτα μετά προς Πελοπόννησο. Στο FB έχει ομάδα που λέγεται Ορεινές Περιπλανήσεις. Για τσεκαρε το μήπως δεις καμιά ιδέα
νομιζω καρπενησι ,πηλιο αραχωβα θα ηταν ιδανικα!
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο !

Όντως Πηλιο και Πελοπόννησο (κυρίως πριν Μαίναλο) είναι στο μυαλό μου. Θα ρίξω μια μάτια και στις ορεινές περιπλανήσεις, δεν είχα ιδέα για τη σελίδα
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο !

Όντως Πηλιο και Πελοπόννησο (κυρίως πριν Μαίναλο) είναι στο μυαλό μου. Θα ρίξω μια μάτια και στις ορεινές περιπλανήσεις, δεν είχα ιδέα για τη σελίδα
Και η Ισλανδία πάντως είναι ωραίος μέρος που συνδυάζει νησί + βούνο + άλλα :welcome:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top