Ζωή χωρίς sex!

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο/η μόνιμος σύντροφος σας για τον επόμενο χρόνο (λόγο ασθένειας) δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα στο σεξουαλικό τομέα. Όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα και απο πουθενά!)
Ποιά είναι η αντίδραση σας? 12 μήνες δεν είναι και λίγο αλλα την/τον αγαπάτε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα κάνω υπομονή. Υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή απο το σεξ [smilie=4,17,2]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εννοείται ρε παιδιά πως θα κάνω υπομονή..Δεν είναι το σεξ το παν..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι είναι διαφορετικά για τις γυναίκες και διαφορετικό για τους άντρες. Εσείς δεν παράγετε 1.000 σπερματοζωάρια/δευτερόλεπτο βάλε επί ένα χρόνο. Δυστηχώς προβλέπω τεράστια μπράτσα για κάποιον!:P michelle και nikita13 αν εσείς είχατε το πρόβλημα θα λέγατε στον σύντροφο σας να σας τα φορέσει για μια φορά για να ξεπήξει και το μάτι του λίγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά Γιάννη δεν θα είχα πρόβλημα να πάει σε ιερόδουλη αν είχε τόσο ανάγκη. Αλλά με τίποτα δεν θα δεχόμουν να μου τα φορέσει με μη-ιερόδουλη. Σε ιερόδουλη όμως αν είχε τα χρήματα ας πήγαινε και κάθε μέρα, σκασίλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Michelle και nikita13 αν εσείς είχατε το πρόβλημα θα λέγατε στον σύντροφο σας να σας τα φορέσει για μια φορά για να ξεπήξει και το μάτι του λίγο?
ακομη και αν μου το ελεγε δεν το το εκανα...:redface:
σιγουρα θα προτιμουσα τον αυνανισμός ή την αποτοξινωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ο/η μόνιμος σύντροφος σας για τον επόμενο χρόνο (λόγο ασθένειας) δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα στο σεξουαλικό τομέα. Όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα και απο πουθενά!)
Ποιά είναι η αντίδραση σας? 12 μήνες δεν είναι και λίγο αλλα την/τον αγαπάτε !

H παράλυση αφορά την περιοχή γύρω από την λεκάνη ή είναι ολική?:bleh:

γιατί υπάρχουν χεράκια, στοματάκι, γλωσσίτσα, ποδαράκια...μυτούλα (:clapup::confused::upside:) να κάνει κανείς τη δουλειά του άνετα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
H παράλυση αφορά την περιοχή γύρω από την λεκάνη ή είναι ολική?:bleh:

γιατί υπάρχουν χεράκια, στοματάκι, γλωσσίτσα, ποδαράκια...μυτούλα (:clapup::confused::upside:) να κάνει κανείς τη δουλειά του άνετα:P:P
Αφού είπε ο άνθρωπος, τίποτα και απο πουθενά! :bleh:
Πάντως μπράβο Γιάννη, πολύ ενδιαφέρον θέμα! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν την αγαπουσα πραγματικα πιστευω θα μπορουσα να την βγαλω με τον αυνανισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι ένας χρόνος! Ειδικά αν υπάρχει αγάπη!
Υπομονή και πάλι υπομονή!
(την έχω συνηθίσει άλλωστε σε αυτό το θέμα!)

Μισέλ, είναι διαφορετικό το να πάει με μια ιερόδουλη, από το να πάει με μια κοπέλα που γνώρισε σε ένα μπαρ το ίδιο βράδυ; (one night stand)
Εμένα γιατί μου φαίνεται το ίδιο; Και στις δύο περιπτώσεις είναι σεξ και μόνο!
(άσε που στη δεύτερη περίπτωση σου βγαίνει και πιο φθηνά!:P Δεν δίνουν και αποδείξεις οι ιερόδουλες, ώστε να το βάλεις στην φορολογική δήλωση ως "έξοδα υγείας":P :P :P :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά Γιάννη δεν θα είχα πρόβλημα να πάει σε ιερόδουλη αν είχε τόσο ανάγκη. Αλλά με τίποτα δεν θα δεχόμουν να μου τα φορέσει με μη-ιερόδουλη. Σε ιερόδουλη όμως αν είχε τα χρήματα ας πήγαινε και κάθε μέρα, σκασίλα μου.
Μου φαινεται υπερβολικα παραλογο οτι θα δεχοσουν να πηγαινει στην πορνη χωρις να σε πειραζει και οχι σε μια μη πορνη.Για μενα το ιδιο κανει.

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να πηγαινε με καμια φιλη μου (αν ημουν εσυ) για τον απλο λογο δεν ξερεις τι θα μπορει να γινει με μια τετοια γυναικα (ολοι ξεχνατε τις ασθενειες..).

Τωρα περα του παραλογου,θα προτιμουσα παλι μονο με την συντροφο μου να ειχα σεξουαλικη επαφη,υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι για να σου προσφερει απολαυση η συντροφος σου και χωρις να υπαρξει επαφη:whistle:

Αν τον αγαπας τον αλλο,ουτε κατα διαννοια δεν μπορεις να σκεφτεις τον ευατο σου με αλλη για να περασεις απλα καλα.
Εγω σαν αντρας το θεωρω απαραδεκτο σαν σκεψη ,οχι και να το κανω.

Τελοσπαντων,ο καθενας ζυγιζει με τα δικα του μετρα και σταθμα,δεν ειμαστε ολοι ιδιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αφού είπε ο άνθρωπος, τίποτα και απο πουθενά! :bleh:
Πάντως μπράβο Γιάννη, πολύ ενδιαφέρον θέμα! :thumbup:

Αμάν βρε doo :rtfm: πάλι αδιάβαστη ήρθες! :) Τίποτα πιδίμ δεν επιτρέπεται ούτε κάν να είσαι στα 30cm κοντά του (τι σκα** αρρώστεια είναι αυτή δεν ξέρω αλλα τέλος παντων!). Michelle είπαμε ανοχή αλλα όχι και τόσο βρε παιδί μου, αν πηγένει κάθε μέρα σε ιερόδουλη σιγά την θυσία που θα κάνει και αυτός! Άσε που στο τέλος θα σου ζητάει και δανεικά!

Όσο αφορά το θέμα είμουν ανάμεσα σε αυτό και στο "ποιά είναι η γνώμη σας για τα γαστροεντερικά προβλήματα της ποικιλίας μπακαλιάρου ορεινής αυστραλίας που προκαλούνται απο την παρουσιά υβριδίων μύκητα κουνουπιού στα φιλώματα πλατάνου που αποτελέι την βασική τροφή του?" καλά έκανα και έβαλα αυτό?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
E δείτε το βρε παιδιά σαν προσωπικό κόλλημα :redface:
Με την ιερόδουλη είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο να ερωτευτούν. Και εννοείται οτι θα παίρνει προφυλάξεις. Είπαμε! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για ενα ατομο που αγαπας 1 χρονος δεν ειναι τιποτα...;)
Εχω περασει 7 μηνες σερι εξωτερικο και δεν εκανα τιποτα...
Ουτε μονος ουτε με παρεα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
E δείτε το βρε παιδιά σαν προσωπικό κόλλημα :redface:
Με την ιερόδουλη είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο να ερωτευτούν. Και εννοείται οτι θα παίρνει προφυλάξεις. Είπαμε! :worry:

Για να δανειστω - παραφραζοντας ελαφρως- τα λογια καποιου αλλου (:whistle: :P ) :Ενταξει ειναι λιγο παραξενο, αλλα αν το σκεφτεις τελειως ορθολογιστικα δεν θα επρεπε να σε ενοχλει! ;) :P

Κατανοω παντως τη σκεψη σου, και μενα δεν θα μου καθοταν το ιδιο καλα.
Για τωρα παντως στη συζητηση λεω να μη συμμετασχω γιατι μου φαινεται τοσο απιθανο-μη ρεαλιστικο το σεναριο και τοσο δυσκολη η αποφαση που δεν...:redface: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Και για να απαντήσω στον Yannis όχι ούτε με ιερόδουλη θα δεχόμουν..Δεν ξέρω ρε παιδιά και ούτε νομίζω πως είμαι υπερβολική..Είναι παράλογο ότι δεν θέλω ο άντρας μου να έχει σεξουαλικές σχέσεις με οποιαδήποτε γυναίκα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Θα μου ήταν τρομερά δύσκολο να στερηθώ το σεξ για ένα χρόνο.
Με φόβο ότι για τα παρακάτω θα με κράξετε ή θα με θεωρήσετε ρηχή απαντώ με κάθε ειλικρίνεια:
Ναι είναι πολύ σημαντικό ότι αγαπώ κάποιον και θα τον στηρίξω στη δύσκολη φάση που περνάει,θα μείνω δίπλα του έστω κι αν η σχέση δεν περιλαμβάνει σεξ (με την προυπόθεση ότι η σχέση είναι ουσιαστική και με καλύπτει σε άλλους τομείς)θα αποδεχτώ το γεγονός ότι δεν μπορούμε να έχουμε επαφή για ένα χρόνο
όμως:
(υποθετικά πάντα)ακόμη και στις γυναίκες μετά απο περίοδο αποχής υπάρχει σύνδρομο στέρησης,δεδομένου ότι εγώ θα είμαι υγιής και θα κυκλοφορώ και θα συναναστρέφομαι με άντρες φυσικο θα είναι να υπάρξουν στιγμές που θα θέλω να "εκτονωθώ" και πολύ πιθανό κάποια φορά να το κάνω.Δεν εννοώ ότι θα ξεκινήσω μια παράλληλη σχέση ή ότι θα βγαίνω με πρόθεση να απατήσω τον άλλον.Πολύ απλά επειδή στη ζωή δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι αλλα να έχουμε το τεκμήριο της αμφιβολίας δεν μπορώ να απαντήσω με το χέρι στη φωτιά ότι "ναι δεν θα έκανα τίποτα" υπάρχει και πιθανότητα(ελάχιστη αλλά υπάρχει)να πήγαινα με κάποιον άλλον.
Συγγνώμη αν χαλάω το γενικότερο κλίμα αλλά έχω μάθει στη ζωή μου να είμαι ρεαλίστρια.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Και για να απαντήσω στον Yannis όχι ούτε με ιερόδουλη θα δεχόμουν..Δεν ξέρω ρε παιδιά και ούτε νομίζω πως είμαι υπερβολική..Είναι παράλογο ότι δεν θέλω ο άντρας μου να έχει σεξουαλικές σχέσεις με οποιαδήποτε γυναίκα?:confused:
Όχι βρε νικίτα, δεν είναι παράλογο. Μπορεί να μου φαίνεται τώρα αδιάφορο αν πήγαινε με ιερόδουλη αλλα στην πράξη μπορεί να με πείραζε. Πιθανόν εσύ να είσαι πιο ρεαλίστρια απο μένα και να το ξέρεις απο τώρα. Όλα παίζουν... ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Και για να απαντήσω στον Yannis όχι ούτε με ιερόδουλη θα δεχόμουν..Δεν ξέρω ρε παιδιά και ούτε νομίζω πως είμαι υπερβολική..Είναι παράλογο ότι δεν θέλω ο άντρας μου να έχει σεξουαλικές σχέσεις με οποιαδήποτε γυναίκα?:confused:
Για μενα ειναι η πιο λογικοτατη αποψη που διατυπωθηκε ως τωρα στο θεμα.

Με καμια και με κανεναν,αν θελεις να πηδηχτεις τα χαλας μαζι του και πας με αλλον ή αλλη.
Μου θυμιζει κατι αναλογο που μου ειχε συμβει και ηξερα καθαρα οτι αυτη η κοπελα ηθελα μονο να πηδιεται μαζι μου και οχι για το οτι ημουν μαζι της.

Στην αγαπη και στον ερωτα εισαι διατεθιμενος να κανεις τις μεγαλυτερες παραχωρησεις/στερησεις.Αλλιως δεν ειναι αγαπη,παρα μονο σιωπηλη κοινη συμφωνια για προκαληψη σεξουαλικων επαφων,δεν υφισταται σχεση με την πραγματικη της εννοια.

Δεν θα δεχομουν ποτε δικαιολογια απο την κοπελα μου οτι το εκανε επειδη δεν αντεξε,καθως θα καταλαβαινα αμεσα οτι μονο το σεξ μαζι του της αρεσε και για αυτο ηταν μαζι μου τοτε.
Εγω ξερω ατομα που καναν υπομονη διψηφιο αριθμο μηνων χωρις να παραπονεθουν ποτε για τιποτα,του εφτανε η στιγμη που θα ενωνοντουσαν με το ενα ξεχωριστο σωμα.

Απο την αλλη πλευρα,υπαρχουν και οι τεχνητες λυσεις (αυναμισμος,δονητες κτλ) που μπορουν να "ξεμπουκωσουν" εναν ή μια υπερφορτωμενο/η με ορμονες...για ολα υπαρχει λυση,ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων στην ζωη.

Ενας χρονος δεν ειναι τιποτα,εδω υπαρχουν ατομα που δεν ειχαν ποτε τους ερωτικη επαφη μεχρι να παντρευτουν (και αν!) και εσεις μου λετε για 12 μηνες αποχης;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ σίγουρα δεν θα μπορούσα να πάω με καμιά άλλη γυναίκα, είτε αυτή είναι ιερόδουλη, είτε μια άσχετη στο μπαρ, είτε μια φίλη της ή ότι άλλο φανταστείτε...

Νομίζω πως θα άντεχα πάντως... Θα μου αρκούσε που θα ήμασταν καλά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top