Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Ναι, σίγουρα.

    Ψήφοι: 52 29.1%
  • Ναι, αν βρω τον κατάλληλο σύντροφο/έρθει η σωστή ώρα.

    Ψήφοι: 72 40.2%
  • Όχι, δεν θέλω καθόλου.

    Ψήφοι: 27 15.1%
  • Μάλλον όχι, το σκέφτομαι όμως.

    Ψήφοι: 16 8.9%
  • Δεν ξέρω/δεν με ενδιαφέρει/ό,τι προκύψει.

    Ψήφοι: 12 6.7%

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελετε παιδια; Αν ναι σε τι ηλικια; Ποσα; Καπια προτιμησει σε φυλο;

Εγω θα ηθελα να κανω ενα αγορι, μετα τα 30 αλλα και πριν τα 40. Τωρα αναλογα με σχεσης, εξελιξει κτλ πιστευω πως και ενα κοριτσακι 3-4 χρονια αργοτερα ειναι οτι πρεπει


[edit by emufear: Μπήκε τόνος στον τίτλο του θέματος]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ μια κόρη και ένα αγόρι με όποια σειρά και αν έρθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
όοοοοχι το κοριτσάκι πρεπει να ειναι μεγαλύτερο γιατι αλλιώς θα το δέρνει το αγοράκι όταν θα ειναι μικρα!

Το ιδανικό για μένα πάντως θα ήταν να κάνω δίδυμα ενα αγόρι κ ενα κορίτσι. Ξέω όμως οτι ειναι πολυ μικρές οι πιθανότητες για κατι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Τρία ή τέσσερα ανάλογα με αν θα έχω την οικονομική άνεση να τα μεγαλώσω με αξιοπρέπεια. Θα ήθελα το πρώτο πριν τα τριάντα, αλλά έτσι όπως πάω δεν προλαβαίνω! Και βασικά παιδιά θέλω, γάμο *δε θέλω... :wacko:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
όοοοοχι το κοριτσάκι πρεπει να ειναι μεγαλύτερο γιατι αλλιώς θα το δέρνει το αγοράκι όταν θα ειναι μικρα!
Εμ... εγώ είμαι μεγαλύτερη από τον αδερφό μου και τον πλάκωνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
όοοοοχι το κοριτσάκι πρεπει να ειναι μεγαλύτερο γιατι αλλιώς θα το δέρνει το αγοράκι όταν θα ειναι μικρα!

Το ιδανικό για μένα πάντως θα ήταν να κάνω δίδυμα ενα αγόρι κ ενα κορίτσι. Ξέω όμως οτι ειναι πολυ μικρές οι πιθανότητες για κατι τέτοιο.

Δεν έχεις και άδικο, κανένα χρόνο αν έχουν διαφορά δεν θα ήταν άσχημα έιναι καλο τα παιδιά να έχουν μικρή διαφορά στην ηλικία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ θέλω αγοράκι και να το κάνω λίγο πριν τα 30


Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Δεν έχεις και άδικο, κανένα χρόνο αν έχουν διαφορά δεν θα ήταν άσχημα έιναι καλο τα παιδιά να έχουν μικρή διαφορά στην ηλικία

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου για πρώτη φορά.
Παίζει σημαντικό ρόλο το πως θα μεγαλώσουν τα παιδιά οι γονείς,γιατί η ζήλεια ανάμεσα στα αδέρφια δημιουργείται απο τους ίδιους τους γονείς.
Εγώ με τηνα δερφή μου έχουμε 7 χρόνια διαφορα και έχουμε τελεια σχέση σαν να είαμστε στην ιδια ηλικία λέμε τα πάντα και κάνουμε πολλά πράγματα μαζί(μην πάει το μυαλό σας στο πονηρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν θα συμφωνήσουμε :'( :'( :'( :'( :'(. Πως έγινε αυτό :'( :'( ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα :'( :'( :'( :fool:. Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Θα ήθελα πολλά παιδάκια (εντάξει όχι και καμιά ντουζίνα, 3-4-5 :P)! Όταν βέβαια οι συνθήκες είναι οι ιδανικές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Δεν θα συμφωνήσουμε  :'( :'( :'( :'( :'(. Πως έγινε αυτό  :'( :'( ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα  :'( :'( :'( :fool:. Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?

Όχι βρε δεν είανι μόνο για αγόρια απλα΄εννοώ πωσ γι ατην σχέση που θα έχουν τα παιδιά μεταξύ τους έχει σημασία το πως θα τα μεγαλώσουν τα παιδιά. Είχα συμμαθήτριες που είχαν 10 μήνες διαφορά και όμως μάλωναν συνέχεια και δεν μπορούσαν να τα βρουν μεταξύ τους γιατί η μεγάλη ηταν άριστη μαθήτριακαι η μικρή χάλια και οι γονείς έιχαν σαν το τέλειο παιδί το πρώτο και είναι φυσικό να υπάρχουν συγκρούσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εσύ κουνελάκι πόσα παιδιά σκοπέυεις να κάνει 70 η 80 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω γιους! :baby: :baby: :baby: ε φτάνουν νομίζω :hmm:
Γύρω στα 30 νομίζω είναι καλά :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Δεν θα συμφωνήσουμε  :'( :'( :'( :'( :'(. Πως έγινε αυτό  :'( :'( ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα  :'( :'( :'( :fool:. Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?
και εγω με την αδελφη μου εχουμε 1 χρονο διαφορα και εχουμε καταπληκτικη σχεση

στην οικογενεια μου δεν υπαρχουν αγορια εχω μονο ξαδελφες οποτε θα μου ηταν ποιο ευκολο να μεγαλωσω ενα κοριτσακι αφου με τις ξαδελφες μου εχουμε 10 και 15 χρονια διαφορα και τις εχω ζησει πολυ, εχω σαν να λεμε προυπηρεσια, απο την αλλη πιστευω οτι θα ζησω πρωτογνωρα πραγματα μεγαλωνοντας ενα αγορακι και θα μ'αρεσε και αυτο πολυ

αν ερχοταν το Φθηνοπορο του 2008 θα ειμουν ευτυχης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Εσύ κουνελάκι πόσα παιδιά σκοπέυεις να κάνει 70 η 80 ?

Κάπου εκεί υπολογίζω αν βέβαια και ο κούνελος είνα ικαρπερός :rofl: :rofl: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
τρια παιδάκια... 1 αγόρι και 2 κορίτσια... γύρω στα 27 νομίζω είναι καλά σαν ηλικία... :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω πότε θέλω και αν θέλω, αλλά αν έρθει θέλω μόνο κοριτσάκια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
3 παιδάκια...2 κορίτσια...ένα αγόρι...σειρά δεν με ενδιαφέρει και ηλικία μετά τα 30 και πριν τα 40...απλά δεν με βλέπω πιο νωρίς 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
3 παιδιά κι εδω κυρ πελαργέ :).....μετά τα 30 για 2 λόγους: Θα μου άρεσε να ζήσω με τη σύζυγο ενα δυο χρόνια γάμου "άνετα" χωρίς τις υποχρεώσεις των παιδιών που θα σου στερούν διακοπές, εξόδους κλπ 8)και φυσικά για χρηματικούς λόγους! :( Αν θέλει ο άντρας και η γυναίκα κάνουν και 12 παιδιά αλλά με τέτοια έξοδα πως να συντηρήσεις μια οικογένεια με πάνω απο 3 παιδιά....και να δουλεύουν και οι δυο γονείς. Τρέλα! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενα αγορι κι ενα κοριτσι, το αγορι μεγαλυτερο για να γνωριζει η μικρη αγορακια, κι αν γινεται να ναι ησυχα αλλιως θα τα πνιξω. Φχαρστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Εγώ θέλω να κάνω γιους!    ε φτάνουν νομίζω
Γύρω στα 30 νομίζω είναι καλά

To 30 είναι ηλικία η πόσα παιδιά θές ?????? :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
η ηλικία βέβαια!
αν και με 30 γιους θα έκανα 6 ομάδες μπάσκετ-> πολλά money-> :hmm:
:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top