Κόμματα-πυροτεχνήματα στην ελληνική πολιτική σκηνή

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.
Όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο αυτό το thread, είναι αφιερωμένο σε κόμματα που <<πέρασαν και δεν ακούμπησαν>> από την ελληνική πολιτική ζωή, είτε πετυχαίνοντας κάποια πρόσκαιρη είσοδο στη Βουλή-Ευρωβουλή, είτε κάποια παροδική δημοσκοπική άνοδο και μετά πέρασαν στα αζήτητα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Κάθε Έλληνας σκεπτόμενος πολίτης μόλις βλέπει για βραχύβια περάσματα από τη Βουλή ΈΝΑΣ είναι αυτός που έρχεται στο μυαλό. Ένωση Κεντρώων, Βασίλης Λεβέντης ρε!! Ο ορισμός του πέρασε και δεν ακούμπησε. Κρίμα που χάθηκε αυτό το meme.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο αυτό το thread, είναι αφιερωμένο σε κόμματα που <<πέρασαν και δεν ακούμπησαν>> από την ελληνική πολιτική ζωή, .....
Υπάρχει τέτοιο θέμα:
Οι γραφικοί των ελληνικών εκλογών | e-steki
όπου έχουν αναλυθεί διεξοδικά πολλοί σαλτιμπάγκοι της πολιτικής.

1632402898096.png
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Να μην ξεχάσουμε και τον Λεβέντη τον αυθεντικό κεντρώο, που εκπροσωπεί την παλιά Ένωση Κέντρου.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.
Εμένα μου έρχεται στο μυαλό και ο ΛΑΟΣ... Εποχές που το κόμμα είχε συνεχώς ανοδική πορεία και η δημοφιλία του Καρατζαφέρη, βγάζοντας τον ίδιο ευρωβουλευτή και αναδεικνύοντας τους Άδωνι, Βορίδη, Βελόπουλο, Πλεύρη...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το κόμμα αυτό, ουσιαστικά άνοιξε το δρόμο στη ΧΑ...μπαίνοντας στη συγκυβέρνηση Παπαδήμου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Εμένα μου έρχεται στο μυαλό και ο ΛΑΟΣ... Εποχές που το κόμμα είχε συνεχώς ανοδική πορεία και η δημοφιλία του Καρατζαφέρη, βγάζοντας τον ίδιο ευρωβουλευτή και αναδεικνύοντας τους Άδωνι, Βορίδη, Βελόπουλο, Πλεύρη...
Εμ τι ήθελε και μπήκε στη κυβέρνηση Λουκά Παπαδήμου το 2011. Μόνο του κάηκε όπως και όταν ψήφισε υπέρ του πρώτου μνημονίου. Το ΛΑΟΣ δεν μπορεί να λέγεται εθνικιστικό κόμμα του ΛΑΟΥ ενώ τάχθηκε υπέρ της προδοσίας αυτής.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.
Για εμένα επρόκειτο για ένα λαϊκιστικό κόμμα, του οποίου συνεχιστής είναι η Ελληνική Λύση του Βελόπουλου, η οποία πολύ σύντομα κάτι μου λέει θα είναι σε αυτή την κατηγορία...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μόνη θετική μπορώ να πω συνεισφορά του ΛΑΟΣ, είναι στην Ευρωβουλή, με κάποιες ομιλίες του Καρατζαφέρη...κατά τα άλλα ένα γραφικό κόμμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης η ΔΗΜΑΡ του Κουβέλη, κάποια πρόσκαιρη άνοδο και είσοδο στη Βουλή και μετά την απορρόφησε ο ΣΥΡΙΖΑ το 2015...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάθε Έλληνας σκεπτόμενος πολίτης μόλις βλέπει για βραχύβια περάσματα από τη Βουλή ΈΝΑΣ είναι αυτός που έρχεται στο μυαλό. Ένωση Κεντρώων, Βασίλης Λεβέντης ρε!! Ο ορισμός του πέρασε και δεν ακούμπησε. Κρίμα που χάθηκε αυτό το meme.
Ο ορισμός της ψήφου του φραμπαλά, ώστε ο κόσμος να δείξει την απαξίωσή του στο σύστημα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1632406480802.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top