Μαστορέματα κι επισκευές: Είναι θέμα φύλου;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Evil, δεν σε αγνόησα, εσύ χρειάζεσαι "αναλυτική" απάντηση ;)

(mode Penny from "big bang theory" ON) no worries sweetie, i know (mode Penny from big bang theory OFF)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Να κάνω μια αναφορά που ίσως βοηθήσει τα αγόρια μας να καταλάβουν την προτίμηση όσων γυναικών πιάνουν τα χέρια τους στα μαστορέματα........
Αν παρατηρήσετε όλα τα μαστορέματα έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής σε αντίθεση με το νοικοκυριό που σήμερα το έφτιαξες το σπίτι, σήμερα +2 ώρες ήδη έχει αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα, τώρα μαγείρεψες, τώρα +6 ώρες ή άντε αύριο πρέπει να το ξανακάνεις γιατί άδειασε η κατσαρόλα, σήμερα άδεισε το καλάθι των απλύτων, αύριο άρχισε να ξαναγεμίζει (σε εμάς που είμαστε 5, σήμερα ξαναγέμισε!). Οι δουλειές του σπιτιού έχουν ένα συνεχή και αέναο κύκλο που θέλει υπομονή να μην τις δεις σαν ματαιότητα. Οπότε φέρτε μας μπρίζες, βιβλιοθήκες για συναρμολόγηση, και ότι άλλο της καθεμιάς τα χέρια πιάνει.:)
Τα μαστορέματα έχουν την θέση των κεντημάτων που κάνουν όσες πιάνουν τα χέρια τους σε αυτό, δηλαδή του χόμπυ που φτιάχνεις κάτι που και το μυαλό σου λειτουργείς αλλά και μένει για να το χαίρεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί όμως
Aς μιλήσουμε για....πίνακες, δίνοντας απαντήσεις που μπορεί να μην καίνε αλλά λένε (αυταπόδεικτες) αλήθειες!
Ποτέ και πουθενά δεν ισχυρίστηκα, ούτε φυσικά τώρα θα υποστήριζα ότι το αν μπορεί ένας άνθρωπος να τον αλλάξει, εξαρτάται από το τι έχει ανάμεσα στα πόδια του! Μην τρελαθούμε δηλαδή.... :confused:
Είπα και ξανατονίζω, ότι είναι βασικά θέμα εκπαίδευσης! Το ίδιο άσχετος θα είναι ένας αρσενικός με μια θηλυκιά, αν δεν έχουν πιάσει στα χέρια τους ποτέ....DMM!
Όμως, στην πορεία της εξέλιξης του είδους μας, για κάποιους ακαθόριστους λόγους που ποτέ δεν μπόρεσε κανείς να εξηγήσει, εσείς (οι γυναίκες) το πιάνατε από πολύ λιγότερο έως καθόλου! :P
Αποτέλεσμα, ο Άγγελος να αλλάζει πρίζες με κλειστα μάτια και η Mind να τηγανίζει με ξεσκέπαστο τηγάνι και να φουσκαλιάζουν τα όμορφα χεράκια της (υπάρχουν και οι φριτέζες)

Πάμε τώρα στις εξειδικευμένες καταστάσεις, όπου θηλυκά βάλθηκαν να αποδείξουν ότι δεν υπάρχει τίποτα που δεν μπορεί να κάνει μια γυναίκα! (Άγγελε, συγκρατήσου) :worry:
Φυσικά και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....ακόμη και δυνατότερες μπορούν να γίνουν (κατά πολύ) μην ανεβάζω φωτό, όλοι γνωρίζουμε τα τέρατα του body building και των πολεμικών τεχνών! :vava:

Τα πάντα λοιπόν είναι θέμα εκπαίδευσης, η οποία ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ λείπει από τις γυναίκες στο συγκεκριμένο θέμα, "κατσαβίδι στην κολότσεπη" και γι αυτό ευθύνονται αυτές και μόνο (πλέον) ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Πάμε τώρα στις εξειδικευμένες καταστάσεις, όπου θηλυκά βάλθηκαν να αποδείξουν ότι δεν υπάρχει τίποτα που δεν μπορεί να κάνει μια γυναίκα! (Άγγελε, συγκρατήσου) :worry:
Πάντως για του λόγου το αληθές δεν βαλθήκαμε να αποδείξουμε αυτό, μια οποιαδήποτε γυναίκα μπορεί να μην θέλει να μπλέξει με τίποτε απ'όλα αυτά. Απλά θέλαμε να αποδείξουμε ότι δεν είναι θέμα φύλου αλλά θέμα γούστου.

Επειδή ξέρω γυναίκες της εποχής της μάνας μου που ούτε λάμπα αλλάζουνε, ούτε "βάζουνε" τα κανάλια στην τηλεόραση ενώ δεν μπορώ να πω ότι ξέρω σημερινή γυναίκα που δεν κάνει κάτι από τα δύο, θεωρώ ότι δεν μπορεί να είναι θέμα φύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Φυσικά και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....ακόμη και δυνατότερες μπορούν να γίνουν (κατά πολύ) μην ανεβάζω φωτό, όλοι γνωρίζουμε τα τέρατα του body building και των πολεμικών τεχνών!
αλλα οι γυναικες αυτων των αθκληματων οσο τερατα και να γινουν παντα ειναι κατωτερες των αναλογων ανδρων:D

επισης οι γυναικες δεν μπορουν να παραγουν σπερματοζωαρια..:P



Τα πάντα λοιπόν είναι θέμα εκπαίδευσης,
πανω σε υπαρχον μυαλο..το να πουμε οτι τα παντα ειναι και γινονται με την εκπαιδευση οποιουδηποτε ειναι καταστροφικο..γιατι ετσι ξεχναμε και παραμεριζουμε το φυσικο ταλεντο και κλιση και κανουμε τους ανθρωπους ρομποτ που μπορουν να τα κανουν ολα μετρια αλλα τιποτα πραγματικα καλα..


οποτε καταληγουμε..οτι το φυλο ως ενα κυριο χαρακτηριστικο του ανθρωπου μετα το ειδος του ως homo sapiens( πρωτα ειμαστε ανθρωποι,μετα αρσενικα ή θηλυκα και μετα ολλα τα αλλα) επηρεαζει και τις περισσοτερες λειτουργιες ,δομες εγκεφαλου και σωματος και τις επιδοσεις μας (τη βαση απο την οποια ξεκιναμε βασικα) σε διαφορες δουλειες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
επισης οι γυναικες δεν μπορουν να παραγουν σπερματοζωαρια..:P

ουτε εσεις ωαρια :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ουτε εσεις ωαρια
ακριβως...ουτε να γεννησουμε μπορουμε..
ετσι ειναι ..τι να κανουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
πανω σε υπαρχον μυαλο..το να πουμε οτι τα παντα ειναι και γινονται με την εκπαιδευση οποιουδηποτε ειναι καταστροφικο..γιατι ετσι ξεχναμε και παραμεριζουμε το φυσικο ταλεντο και κλιση και κανουμε τους ανθρωπους ρομποτ που μπορουν να τα κανουν ολα μετρια αλλα τιποτα πραγματικα καλα..
Έχεις κολλήσει άσχημα αγγελάκο........
ΔΕΝ μιλάμε για Πυρηνική Φυσική, πόσο δύσκολο είναι να ακολουθήσεις απλές οδηγίες για να αλλάξεις μια μπρίζα, για να "συντονίσεις" τα κανάλια, για να αλλάξεις την μνήμη του υπολογιστή, για να αντικαταστήσεις το χαλασμένο λαστιχάκι στην βρύση? Όσο δύσκολο είναι να απλώσεις τα ρούχα, να φτιάξεις μακαρόνια με κιμά, να σφουγγαρίσεις.
Δεν μιλάμε για αναβάθμιση ηλεκτρικού πίνακα ούτε για το μουσακά με την κρυφή συνταγή της γιαγιάς σου. Μιλάμε για απλά καθημερινά πράγματα που οποιοσδήποτε δεν φοβηθεί να τα πιάσει θα τα κάνει.
Όταν ΚΑΙ το μυαλό σου κόβει για τέτοια ΚΑΙ πιάνουν τα χέρια σου μπορεί να ψαχτείς και να κάνεις και το παραπάνω, ο καθένας όπου τον νοιάζει να ψαχτεί. Ή μπορεί να το κάνεις πιό μερακλίδικα, ή πιο γρήγορα, ή και αντί για απλή αντικατάσταση να ψαχτείς να βελτιώσεις και κάτι. ΑΛΛΑ απλά για να το κάνεις απλώς ακολούθησε τις οδηγίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
αν ειναι ο κανονας για τις γυναικες αυτα που ακουω εδω μεσα θα παω σε αλλο πλανητη...
μην τρελαθουμε...(ψαχτε στο δρομο να βρειτε γυναικες με πολυεργαλειο ή κατσαβιδι στην τσαντα!ελεος..;))

η εξαιρεση δεν κανει τον κανονα..εσεις ανοικεται στην ειδικη κατηγορια που ο ανδρας τεχνικος πατερας σας σας επηρεασε πολυ και μαθατε τη δουλεια...απο ανδρα ξεκινησε παλι..μου θυμίζει τις γυναικες αθλητριες πολεμικων τεχνων που οι περισσοτερες εχουν εκπαιδευτες και συζυγους συχνα ανδρες.:P.

μυριζω υπερβολες ,τσαμπα ειναι μεσω νετ βεβαιως.. θελω να δω πραγματικα τι σφιξιμο κανεις στις βιδες:whistle::hmm:)μυριζω επισης αλαζονια..και υπερβολες που λενε κατι ανδρες "μαγκες" στους αλλους..

οποτε παντα να θυμομαστε ποιο φυλο ειναι το καλυτερο σε αυτον τον τομεα..μαστορεματα και μηχανικες δουλειες εν προκειμενω..
για να μην ξεχνιομαστε..

ας μιλησει εδω και καμια γυναικα (απο τις ελαχιστες βεβαιως:worry:)που δεν πιανουν τοσο τα χερια της στα τεχνικα θεματα..:whistle:
Δεν έχει σχέση με το τους πατεράδες μας. Εμένα ο πατέρας μου είχε άσχετο επάγγελμα και πέθανε πριν τον γνωρίσω καλά καλά.Απλα είναι τι αρέσει στον κάθε άνθρωπο.
Οταν ήμουν μικρή κάποια στιγμή ήμουν μέσα στο νοσοκομειο για 10 μέρες. Οι συγγενείς μου σε επίσκεψη μου έφεραν μια καταπληκτική κουκλα που κουνιόταν και περπατούσε( για εκεινη την εποχή καταπληκτική και πρωτοπόρα) και όμως εγω καθόμουν και κοιταζα :Pτα κατσαβίδια με τις ξύλινες βίδες που ειχαν φέρει στο αγοράκι στο διπλανό κρεβάτι. Όπως και να το κάνεις παιδί μου η κλίση του κάθε ανθρωπου δεν κρύβετε με τίποτα. Οπως δεν κρύβετε οταν έχει κλίση στα γράμματα και στην ζωγραφική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
νταξει.καντε οτι θελετε γυναικες..και οσο και να ξερετε να μαστορευετε και οσο καλες ή κακες να ειστε ενα ειναι σιγουρο..

οτι εμεις θα σας βοηθαμε ,όπως μπορουμε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
νταξει.καντε οτι θελετε γυναικες..και οσο και να ξερετε να μαστορευετε και οσο καλες ή κακες να ειστε ενα ειναι σιγουρο..

οτι εμεις θα σας βοηθαμε ,όπως μπορουμε..:)
:huglove: :redface:

ρε

ρεζιλεύεις το είδος μας

:mad:

(όχι επειδή δεν τα ξέρεις - αλλά γιατί φτιάχνεις μια θεωρία σύμφωνα με την οποία θα έπρεπε να τα ξέρεις)

με σύγχισες τώρα

πάω να βάλω μπουγάδα
:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

σ" επιασα!:D
κλασσικο γυναικειο χαρακτηριστικο -ακομα και στις κομπιουτερουδες--(και η Μισελ πχ το ιδιο ακριβως λεει..)


(καλα αλλα τι καρτα γραφικων εχεις?για win 7 aero κλπ χρειαζεται μια συγχρονη dx9-11 καρτα τουλαχιστον..(εγω εχω μια Ατι 4850 512bm μνημη πχ.).
τι?εχεις αλλαξει ολα τα αλλα,μητρικες,μνημες καρτες ηχου,δικτυου,τροφοδοτικο,επεξεργαστη,dvd drives ,δισκους, κουτι ισως,αλλα δεν εχεις πειραξει αναβαθμισει την καρτα γραφικων?)


ειναι κατι που γινεται σπανια σχετικα..και δεν ρισκαρεις να το κανεις μονο σου..δεν βαζουμε τον μαστορικο εγωσιμο μας πανω απο τις συσκευες μας..;)
αυτο δεν σημαινει οι με δοκιμες και προσπαθειες μπορει να το καταφερεις..αλλα με ρισκο..
Ελα ρε σύ ! τώρα ολα αυτά που αναφέρεις εσύ ουτε εγώ τα ξέρω . Ομως επειδή ο ανδρας της αδερφής μου είναι προγραμματιστής τον έχω δει αμέτρητες φορές να τα εγκαθιστά. Δεν είναι και κάτι το φοβερό. Βγάζεις το παλιό και στην θέση του βιδώνεις το καινούργιο. Εγώ μπορεί να μην τα ξέρω ολα αυτά τι είναι αλλα έχω κάνει κάποια αλλαγή και ας μην ξέρω να τα ονομάσω.Πήγαμε παρέα και αγοράσαμε το μηχάνημα και μετά μόνη μου το ξεβίδωσα και εβαλα το καινούργιο και μετά πρέπει να κάνεις τον υπολογιστή να αναγνωρίσει το κανούργιο μηχάνημα. Οπως καταλαβαίνεις είμαι άσχετη στα υπολογιστικά και δεν ξέρω πως ονομάζεται το κάθετι . Αλλα άμα χαλάσει κάτι παώ με τον γαμπρό μου το αγοράζουμε και μετά κάθομαι και το βιδώνω εγώ και μετά εάν κολλησω σε κάτι προγραμματιστικό τον φωναζω και το φτιάχνουμε παρέα.
Επίσης έχω φτιάξει το τηλεφωνικό δίκτυο στο γραφείο αμέτρητες φορές, καθημερινά φροντίζω για εγκαταστάσεις διαφόρων προγραμμάτων, ρυθμίζω συνέχεια οτι μόντεμ και υπολογιστή χάσει το conect του και αμέτρητες φορές έχω ξεκολλήσει το pc του αφεντικού μου που δεν ξέρω τι πάει και κάνει και ολο το κολλάει.
Κι όμως παρόλο που μπορώ και τα κάνω όλα αυτά , μην με ρωτήσεις πως και εγώ απορώ , το δηλώνω ότι δεν γνωρίζω καθόλου από προγραμματιστικα.Επίσης δηλώνω οτι ποτέ δεν εχω ανατινάξει τίποτα από όλα αυτά που έφτιαξα :P:P:P:P:P:P
και οτι το έχω αρχίσει να αισθάνομαι τα γένια που φυτρώνουν.:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ενα ειναι σιγουρο.. οτι εμεις θα σας βοηθαμε ,όπως μπορουμε..:)
Μα κι εμείς καλέ μου, γι' αυτό θέλουμε να ξέρουμε πέντε πράγματα. Για να σας ξεκουράζουμε! :8):angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μα αυτο χρειαζεται ακομα παραπανω σφξιμο και δυναμη για σωστη δουλεια..ειδικα με τα αλλεν που εχουν μεσα(εγω χρησιμοποιω μυτες αλλεν καμια φορα..( ου αν ρωτησω στο δρομο οι περισσοτερες γυναικες δεν θα ξερουν καν τι ειναι το αλλεν,παω στοιχημα:P)
Εντάξει πράγματι ίσως οι περισσότερες γυναίκες να μην τις ξέρουν.
Εγώ όμως που τις γνωρίζω , τι κερδίζω από το στοίχημα????????????????????:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
νταξει.καντε οτι θελετε γυναικες..και οσο και να ξερετε να μαστορευετε και οσο καλες ή κακες να ειστε ενα ειναι σιγουρο..

οτι εμεις θα σας βοηθαμε ,όπως μπορουμε..:)
Ωραία φόρα την ποδιά σου κ πήγαινε για τα πιάτα:teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ωραία φόρα την ποδιά σου κ πήγαινε για τα πιάτα

αν χρειαστειτε βοηθεια και σε αυτο γιατι οχι?:)

και για το θεμα της συναρμολογησης του υπολογιστη..το σκετο βιδωμα αν σου δειξουνε απλο ειναι..αλλα το να διαλεξεις και να αγορασεις τα κομματια που να ταιριαζουν και ειναι συμβατα και να λειτουργησει στο τελος ο υπολογιστης ,δεν ειναι τοσο ευκολο..
μου εχουν τυχει πολλες αναποδιες ενω και εγω το θεωρουσα ευκολο..και ακομα μαθαινω..


οποτε ειναι ευκολο το βιδωμα αν τα υλικα ειναι σωστα και ετοιμα..κλπ.. ..(και ακομα και τοτε τα καλωδια του μπροστινου πινακα με το κουμπι εναρξης ,reset κλπ...μπορουν να μπουν λαθος και αναποδα και να καψεις τον υπολογιστη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.


Υ.Γ. Τα έπιπλα του ΙΚΕΑ συναρμολογούνται με άλλεν χρυσέ μου στο 90% των περιπτώσεων,

μα αυτο χρειαζεται ακομα παραπανω σφξιμο και δυναμη για σωστη δουλεια..ειδικα με τα αλλεν που εχουν μεσα(εγω χρησιμοποιω μυτες αλλεν καμια φορα..( ου αν ρωτησω στο δρομο οι περισσοτερες γυναικες δεν θα ξερουν καν τι ειναι το αλλεν,παω στοιχημα:P)

και προτιμω ακομα το χειροκινητο που θελει δυναμη και σφιγγει καλυτερα..
(ξαναβλεπω αφελη αλαζονια ...καλα πηγαινετε εσεις οι γυναικες:worry::whistle:)
δεν καταλαβαινω...

Εντάξει πράγματι ίσως οι περισσότερες γυναίκες να μην τις ξέρουν.
Εγώ όμως που τις γνωρίζω , τι κερδίζω από το στοίχημα????????????????????:P:P:P:P

+12% της αξίας του επίπλου που θα έδινες για συναρμολόγηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
+12% της αξίας του επίπλου που θα έδινες για συναρμολόγηση
σαφως.μεγαλα κρεβατια,γραφεια, μεγαλες ντουλαπες,ντουλαπια, κλπ,οτι δεν πληρωνεις σε τιμη το ριχνεις σε ιδρωτα...
ετσι παει.και αν καποια γυναικα ή και ανδρας δεν πιανουν τα χερια του τι κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
και αν καποια γυναικα ή και ανδρας δεν πιανουν τα χερια του τι κανει?
(δε) βάζει γλώσσα (μέσα του αυτός ο Άγγελος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φρικη:P
Δε θα ξεχασω την πρωτη φορα που αναγκαστηκα να αλλαξω μονη μου λαστιχα ουτε τη λαμπα που πηγα να βγαλω χωρις να χω κλεισει τον γενικο, πεταχτηκα αστραπιαια:P επισης να ξεβουλωνω κατι τρυπες με ενα πραμα (δε θυμαμαι, εχει ονομα) και διαφορα αλλα.

Ναι, ναι, τα καταφερνω και νιωθω πολυ περηφανη, τα κανω ολα και συμφερω αμα λαχει:D
Μπορει να παλευω ωρα, αλλα κλεινω την υποθεση, πολυ πεισμα.:P

Μαρεσουν τα μαστορεματα, ενταξει θα ηθελα και ο φιλος μου να ξερει παραπανω απο μενα, αλλα αμα δεν ξερει δε θα τον κρεμασω κιολας, θα του μαθω.:P Προτιμω να με μαθαινει ομως, οκευ κλασσικη γυναικα, αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα. Ολα αυτα αλλαζουν , διορθωνονται, μαθαινονται. Μακαρι να ηταν μονο αυτα τα κριτηρια τα δικα μου:P

Εξακολουθω να πιστευω τα ιδια!
Έπιπλεον, εχω γινει ακομα πιο μεγαλο μαστορι! Πιανουν τα χερια μου γενικα.. Με τα χρονια μαθαινω περισσοτερα.
Ενα νοικοκυριο απαιτει να γνωριζεις. Ο αντρας δεν ειναι παντα εκει την ωρα που χρειαζεσαι κατι! Τι θα κανεις; Θα το φτιαξεις μονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΣΑΦΩΣΣΣ!!!
Την ανδρας θα είναι αυτός αγάπη μου άμα δεν ξέρει να σου σφίξει μία βίδα???


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα

Μ'αρέσει που θέλετε τον άντρα Μπομπ ο μάστορας (και φυσικά να έχει και κανονική δουλειά με κύρος και χρήμα) και παράλληλα οι σημερινές νεαρές δε ξέρουν να βράσουν ούτε αυγό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top