Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,082 μηνύματα.
Μήπως έχεις κατεβάσει την μπάρα; Αν πας τον κέρσορα κάτω κάτω μήπως βγαίνει βελάκι να την ανεβάσεις; :confused:
Όσι, είναι στη θέση της. Μάλιστα την ανέβασα πάνω πάνω (max resize) αλλά πάλι τσου. :/:

Δηλ, είναι σαν να μην έχω ανοιχτά παράθυρα.

Hunter

New member

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.
δηλαδη να καταλαβω, ανεβαινει και κατεβαινει μονη της (η μπαρα);

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.
Εγώ απ' οτι κατάλαβα δεν φαίνεται καθόλου μπάρα..

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,082 μηνύματα.
Η μπάρα έχει αυτόματη απόκρυψη. Να ένα screenshot.

(Έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη απόκρυψη)
Έχω σχεδιάσει τη θέση του ποντικιού (κι έχω κρύψει και κάτι εικονίδια με κίτρινο :p)

Η μπάρα βλέπεις είναι κενή παρ'ό,τι έχω ανοιχτά παράθυρα. :S

Hunter

New member

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.
ε πες το ρε τζιορτζ, τωρα καταλαβα

κανε δεξι κλικ στην μπαρα ----- γραμμες εργαλειων (εχεις και ελληνικα τρομαρα σου) και δες τι περιεργες γραμμες εργαλειων εχει ενεργες, κσετσεκαρε τες μια μια και θα φτιαξει ;)

Isiliel

New member

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

ε πες το ρε τζιορτζ, τωρα καταλαβα

κανε δεξι κλικ στην μπαρα ----- γραμμες εργαλειων (εχεις και ελληνικα τρομαρα σου) και δες τι περιεργες γραμμες εργαλειων εχει ενεργες, κσετσεκαρε τες μια μια και θα φτιαξει ;)
Αυτά λες; (πες τα και στ' Αγγλικά, θα τα βρω :p)

Τα ξε-τσεκάρισα όλα και τίποτα.

Hunter

New member

ναι ρε, τωρα που το βλεπω, πατα την αποπανω επιλογη, κλεισιμο γραμμης εργαλειων

και μετα (εαν παιξει) κανε και κανα scan με antispyware (καποια πατατα εχει κανει η μικρη :whistle: )

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

ναι ρε, τωρα που το βλεπω, πατα την αποπανω επιλογη, κλεισιμο γραμμης εργαλειων
Μ' αυτό κλείνουν τα πέντε εικονίδια στ' αριστερά. Τίποτ' άλλο. :|

Ε, δεν παίζει, θα τη σφάξω στο γόνατο. :P

Hunter

New member

"Επαναφορα Συστηματος"

ΜΠΛΙΑΧ συχαθηκα που το ειπα

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Μπήκα κιόλας και στον δεύτερο λογαριασμό που έχω φτιάξει (για τους λοιπούς της οικογένειας :P) και βλέπω ότι εκεί λειτουργεί κανονικά. :/:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Anta

New member

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ έχω πρόβλημα με ένα σκληρό εξωτερικό δίσκο. Δε μου τον αναγνωρίζει ο υπολογιστής!

Hunter

New member

ποσο παλιος ειναι ο Η/Υ σου; το ρωταω γιατι οι νεοι εξωτερικοι δουλευουν μονο με USB 2.0 προτυπο και οι παλαιοτεροι Η/Υ δεν τους αναγνωριζουν

Angie_Ann

New member

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 738 μηνύματα.
Μήπως ξέρεις κανείς τι φταίει όταν ο υπολογιστής κατά την έναρξη εμφανίζει μια μπλε οθόνη με αλαμπουρνέζικα και μετά δεν ξανανοίγει με κανένα τρόπο ούτε καν με ασφαλή λειτουργία;

Hunter

New member

μπορουν να συμβαινουν πολλα οπως χαλασμενη μνημη, χαλασμενος σκληρος, προβληματικο τροφοδοτικο και πολλα αλλα, θα σου ελεγα να το πας σε μαγαζι να στο κοιταξουν :)

Angie_Ann

New member

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 738 μηνύματα.
μπορουν να συμβαινουν πολλα οπως χαλασμενη μνημη, χαλασμενος σκληρος, προβληματικο τροφοδοτικο και πολλα αλλα, θα σου ελεγα να το πας σε μαγαζι να στο κοιταξουν :)
Τhanks, μάλλον η μνήμη φταίει γιατί 2-3 φορές το κουτί μου έχει κάνει έναν περίεργο ήχο που σχετίζεται με τη μνήμη.
Νο λεφτά για μαγαζί θα το διορθώσω μάλλον εγώ παίζοντας τηνμικρή μηχανικό. :P

Αλλά γιατί εμφανίζονται σε αλαμπουρνέζικα και όχι αγγλικά δεν μπορώ να καταλάβω...:hmm:

Hakuna Matata

New member

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεις γιατι στο GoogleTalk αποσυνδεομαι και επανασυνδεομαι συνεχως;;;;;;; Μου λεει οτι εχουν τεχνικα προβληματα και μετα "ειμαστε πισω!" αλλα το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Hunter

New member

και σε μενα το κανει αυτο, δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα, το εχουν ακομα σε BETA μορφη, και προφανως κανουν δοκιμες συνεχεια

Hakuna Matata

New member

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.
Γμτ δεν το κανει σε κανεναν φιλο μου και μου χει σπασει τα νευρα.... Θενκς παντως.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια