Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι το θέμα δεν θα έπρεπε να είναι στις ερωτικές σχέσεις, διότι αφορά το πισί μου :P

Για να μπω στο ψητό, περίπου την τελευταία εβδομάδα κολλάει απίστευτα το msn (κάθε 1 λεπτό κολλάει για μερικά δεύτερόλεπτα), ο firefox και το thunderbird και γενικά τα πάντα κάθε λίγο κολλάνε για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχονται μετά.

Δοκίμασα:
  • restart :P
  • Spyware scan (βρήκε μερικά, δεν διορθώθηκε το πρόβλημα)
  • Full virus scan σε safe mode (κάτι βρήκε, περιέργως διότι προσέχω πολύ, αλλά πάλι δεν διορθώθηκε τίποτα)
  • Defrag σε όλους τους δίσκους
Αλλά τίποτα. Απο προχτές έχω κλείσει το live messenger και χρησιμοποιώ το τρισάθλιο windows messenger που μπορεί να είναι ο IM του ανθρώπου των σπηλαίων αλλά τουλάχιστον δεν κολλάει. :/:
Καμία λύση; Όχι, το format δεν είναι αποδεκτή λύση, κάτι άλλο πλζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Δοκίμασε και το registry mechanic (για καθαρισμό της registry)

Άν δεν δεις και με αυτό αποτέλεσμα τότε μάλλον πρέπει να πας για format

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δοκίμασε και το registry mechanic (για καθαρισμό της registry)

Άν δεν δεις και με αυτό αποτέλεσμα τότε μάλλον πρέπει να πας για format

:)
Θα το δοκιμάσω και αυτό, αλλά είπα να πάρω και μερικές γνώμες ακόμα, μήπως υπάρχει κάτι άλλο που δεν το ξέρουμε. Φοβάμαι να mess with the registry :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Γενικά τα προγράμματα αυτά (καθαρισμού της registry) θεωρούνται επικύνδινα,γι αυτό κρατάνε και απαραίτητα backup στην αρχή.

Έχω τρέξει το registry mechanic και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
[...]

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
1. Έναρξη > Εκτέλεση > msconfig και απενεργοποίηση τις άχρηστες υπηρεσίες. :P
2. Δεξί click στο δίσκο >> Propeties > Tools Error Checking
(tickαρε το πρώτο check box και πάτα οκ.... μετά tickaρε και το δεύτερο και περίμενε να ολοκληρωθεί το check - είναι χρονοβόρα διαδικασία :/: ).
3. Κατέβασε το memtest86, κάντο install σε μια δισκέτα και κάνε boot από αυτή...
Το πρόγραμμα θα τσεκάρει τη RAM για τυχών σφάλματα [επίσης χρονοβόρα διαδικασία]. ;)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Σου κολλάνε όταν τρέχουν ταυτόχρονα ή και ξεχωριστά το καθένα?
Επειδή το live κολλάει και σε μένα αρκετές φορές, λόγω του απίστευτου αριθμού emoticons
που μου στέλνουν, όπως και των scripts που έχω φορτώσει μέσω msn plus, έβγαλα μερικά
script και πλέον δν κολλάει.
Το defrag δν κάνει κάτι καλύτερο απτο να ξεκινάει πιο γρήγορα το PC (boot time) και τα
προγράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχω φορτώσει κανένα script μέσω του plus!
Μόνο το plus έχω, όπως το γέννησε η μάνα του :P
Θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε (ευχαριστώ), όταν έρθει ο Πάνος γιατί εγώ είμαι άσχετη απο τέτοια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikiforos20

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας !!! Εχω και εγω ενα προβληματακι αυτες τις μερες με τον πισι μου αλλα ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. μολις κατεβασω μια ταινια τη βαζω να παιξει με το bs player ωστε να συγχρονησω και του υποτιτλους, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι οι ταινια μπορει να παιξει μονο με 3w players. παταω να βρω καποιον απ αυτους, κατεβαζω εναν DIVX αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.. μηπως μπορει καποιος να με βγαλει απ το σκοταδι!!!ευχαριστωωωω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιοστο παρελθόν. Δυστυχώς και να τον βρεις το 3w player το πιθανότερο είναι ότι θα γεμίσεις spyware και την ταινία πάλι δεν θα την δεις. :/: Μπορείς παρόλαυτα να προσπαθήσεις να αποκωδικοποιήσεις την ταινία με έναν 'codec' τέτοιους μπορείς να βρεις εδώ κσι εδώ
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikiforos20

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιοστο παρελθόν. Δυστυχώς και να τον βρεις το 3w player το πιθανότερο είναι ότι θα γεμίσεις spyware και την ταινία πάλι δεν θα την δεις. :/: Μπορείς παρόλαυτα να προσπαθήσεις να αποκωδικοποιήσεις την ταινία με έναν 'codec' τέτοιους μπορείς να βρεις εδώ κσι εδώ
:)




:clapup: Σε ευχαριστω παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
γεια σας !!! Εχω και εγω ενα προβληματακι αυτες τις μερες με τον πισι μου αλλα ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. μολις κατεβασω μια ταινια τη βαζω να παιξει με το bs player ωστε να συγχρονησω και του υποτιτλους, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι οι ταινια μπορει να παιξει μονο με 3w players. παταω να βρω καποιον απ αυτους, κατεβαζω εναν DIVX αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.. μηπως μπορει καποιος να με βγαλει απ το σκοταδι!!!ευχαριστωωωω!!!
Φίλε μου, καλό είναι να μην προσπαθήσεις να βρεις player για αυτήν την ταινία γιατί δεν υπάρχει. Αν νομίζεις ότι βρήκες, πιθανότερο όπως είπε και η Angie_Ann να κολλήσεις ιό.
Η εξήγηση είναι απλή, υπάρχουν κακόβουλοι χρήστες που εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι πολλοί θέλουν απεγνωσμένα να δουν κάποια ταινία, οπότε βάζουν μια ψεύτικη η οποία με κάποιο μνμ όταν την τρέχεις σε παρακινεί να κατεβάσεις συγκεκριμένο λογισμικό το οποίο όμως μολύνει τον υπολογιστή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikiforos20

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:D Ειχες δικιο φιλαρακο. την ξανακατεβασα απο αλλον και ολα οκ...να σαι καλα!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδια κατι περιεργο... στο φακελο με της εικονες εκει που βλεπω της εικονες ειναι ολα νορμαλ οταν κανω διπλο κλικ σε μια φωτο μου βγαζει αλλη φωτο κ η ονομασια της αρχικης εικονας εχει αλλαξει κ γραφει την ονομασια αυτης που θα βγει οταν θα ανοιξει τι εκανα παλι? τι μπορω να κανω για να μην χασω κ της 2?(αυτο συμβενει σχεδον σε ολες της φωτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μέσα στον φάκελο θα βρεις ένα αρχείο (κρυφό) με κατάληξη db ... Σβήσε το, κλείσω το παράθυρο και ξανά άνοιξε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
γειά σας παιδιά!! :hello:
αγόρασα εδώ κ μια βδομάδα ένα laptop Toshiba με ενσωματωμένη κάμερα η οποία όμως δε λειτουργεί :/:, στο service που τηλεφώνησα μου συνέστησαν να "τρέξω" το cd-άκι της Toshiba για να κάνει recovery το μηχανημα, αλλά κ με αυτό που έκανα το πρόβλημα επιμένει. :( Το μήνυμα που μου βγάζει είναι ότι η λειτουργία είναι "locked by other application", κάτι το οποίο δεν ισχύει βέβαια. Τεσπά...αυτό είναι το πρόβλημά μου με το pc, αν κανείς σας έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή αν ακούσετε τπτ, πείτε μου plsss...
Ευχαριστώωωωωωωω :)

υ.σ. Κ βέβαια να σημειώσω ότι αρχικά αγόρασα το laptop αρχές σεπτέμβρη το οποίο μου αντικατέστησαν τελικά την περασμένη βδομάδα (ευτυχώς γτ αλλιώς θα βαρούσα το κεφάλι μου στον τοίχο για τα χρήματα που έδωσα) επειδή είχε πρόβλημα η κάρτα οθόνης κυρίως (+ η κάμερα, λέω εγώ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μέσα στον φάκελο θα βρεις ένα αρχείο (κρυφό) με κατάληξη db ... Σβήσε το, κλείσω το παράθυρο και ξανά άνοιξε το :)
Eυχαριστω ολα οκ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
απο που το πηρες κακερλακακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
στο φακελο με της φωτο ειχε ενα εικονιδιο που ελεγε thumbs db κατι τετειο το εσβησα κ ολα οκ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γειά σας παιδιά!! :hello:
αγόρασα εδώ κ μια βδομάδα ένα laptop Toshiba με ενσωματωμένη κάμερα η οποία όμως δε λειτουργεί :/:, στο service που τηλεφώνησα μου συνέστησαν να "τρέξω" το cd-άκι της Toshiba για να κάνει recovery το μηχανημα, αλλά κ με αυτό που έκανα το πρόβλημα επιμένει. :( Το μήνυμα που μου βγάζει είναι ότι η λειτουργία είναι "locked by other application", κάτι το οποίο δεν ισχύει βέβαια. Τεσπά...αυτό είναι το πρόβλημά μου με το pc, αν κανείς σας έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή αν ακούσετε τπτ, πείτε μου plsss...
Ευχαριστώωωωωωωω :)

Τί λειτουργικό χρησιμοποιεις;
Δοκιμη 1 : επανεγκατάσταση των drivers.
Αν χρησιμοποιεις windows vista δοκιμασε να βαλεις την camera σε συμβατότητα με παλαιότερη εκδοση windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τί λειτουργικό χρησιμοποιεις;
Δοκιμη 1 : επανεγκατάσταση των drivers.
Αν χρησιμοποιεις windows vista δοκιμασε να βαλεις την camera σε συμβατότητα με παλαιότερη εκδοση windows.

Windows Vista έχω.
Το δοκίμασα αυτό που λες αλλα με παλαιότερη έκδοση δε λειτουργεί καθόλου:/: κ αναγκαστικά κάνω πάλι update, δλδ μια απο τα ίδια... (γμτ πια:wall:)
πάει, το πήρα απόφαση...πήρα laptop με κάμερα...αλλά θα έχω laptop χωρίς κάμερα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top