Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αυθεντικα ειναι αλλα δεν ξερω κατεβασε καποια ενημερωση προσφατα


Μπορεις να μας πεις οτι ειναι πειρατικα... Δεν θα σε βρει κανεις να σου κανει μυνηση....

Στην περιπτωση σου, απλα βρες καλητερο σπασιμο, που να μην το τσιμπα η microsoft
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Τι λε' ρε;
Η άδεια είναι εφ'όρου ζωής. Αλίμονο αν ανανεώναμε κάθε τόσο την άδεια των windows:hehe:

Ο κωδικός προϊόντος (produck key) βρίσκεται στο κάτω μέρος του laptop.

Δηλαδή αναποδογυρίζεις το laptop και τον βλέπεις:D

Tι δεν καταλαβαινεις ; οπς λεει και η διαφημιση.

Λεω "δε ξερω ποσο κρατα η αδεια", που δειχνει αγνοια . Δεν ειχα αγορασει και ποτε windows .
Δεν ειπα οτι κρατα χ μηνες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Τι λε' ρε;
Η άδεια είναι εφ'όρου ζωής. Αλίμονο αν ανανεώναμε κάθε τόσο την άδεια των windows:hehe:
Ο κωδικός προϊόντος (produck key) βρίσκεται στο κάτω μέρος του laptop.

lol το ειδα προηγουμενως,thanks παντως
Μπορεις να μας πεις οτι ειναι πειρατικα... Δεν θα σε βρει κανεις να σου κανει μυνηση....
Στην περιπτωση σου, απλα βρες καλητερο σπασιμο, που να μην το τσιμπα η microsoft

guys, δεν τιθεται θεμα ντροπης:P αυθεντικα ειναι (εαν ηξερα κπν που να μου κανει τετοια εξυπηρετηση μαλλον δε θα βρισκομουν χαμενη στους δρομους της τεχνολογιας)
απλως -οπως και ειδα- το προγραμμα ειναι ηδη περασμενο απο την κατασκευαστικη εταιρεια του λαπτοπ-και αρα θα χρειαστει εαν υπαρξει προβλημα να απευθυνθω εκει
παντως το watermark ποτε βρισκεται ποτε χανεται γκρρρρρρρρρρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Θα ηθελα τη βοηθεια οποιου ξερει.
Εχω το ΗP mini (netbook δλδ) 110 3700 και θελω να το συνδεσω με την τηλεοραση. Το θεμα ειναι οτι το pc εχει μονο θυρα vga ενω η tv μονο hdmi. Τι κανω στην περιπτωση αυτη, γινεται συνδεση και με τι? Επισης, θα εχω προβλημα στο θεμα του ηχου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.


Δεν γνωριζω για προβληματα στον ηχο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα ηθελα τη βοηθεια οποιου ξερει.
Εχω το ΗP mini (netbook δλδ) 110 3700 και θελω να το συνδεσω με την τηλεοραση. Το θεμα ειναι οτι το pc εχει μονο θυρα vga ενω η tv μονο hdmi. Τι κανω στην περιπτωση αυτη, γινεται συνδεση και με τι? Επισης, θα εχω προβλημα στο θεμα του ηχου?

Φίλε, με σκέτο καλώδιο Adapter VGA to HDMI, δεν θα κάνεις δουλειά. Θέλεις ένα τέτοιο μετατροπέα https://sewelldirect.com/Hammerhead.asp γιατί το vga είναι αναλογικό και το hdmi ψηφιακό και θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


Δεν γνωριζω για προβληματα στον ηχο .

Θα έχει πρόβλημα με τον ήχο man
fockos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μαλιστα, αρα θελω μετατροπεα...αρα αν παω πχ στα public θα εχουν, ή χρειαζεται ξερω γω να το παραγγειλω απο εξωτερικο?
Ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Στο public δεν είχαν πριν από 2 μήνες, το έψαχνα κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Έχει vga to scart;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω ένα τραγούδι από το soundcloud?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ο επεξεργαστης Intel Celeron 1007U, 1.50GHz dual core είναι γενικά καλός? Μπορεί να συγκριθεί με intel core i3 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
τι δουλεια θες να κανεις; ο i3 παντος ειναι καλητερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κυρίως το θέλω για ταινίες και multitasking, όχι ζόρικα πράγματα, απλά να μπορούν να τρέχουν 1-2 προγράμματα μαζί με το antivirus.

ΥΓ.: Είναι και ο Intel Pentium Dual Core 2117U 1.8 GHz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για μη ζορικα πραγματα δεν χρειαζεσαι κανενα "βαρυ πυροβολικο". Ωστοσο αν μπορεις να διαθεσεις μερικα λεφτα παραπανω, ο i3 θα αντεξει στον χρονο λιγο περισσσοτερο, αν το εχεις και αυτο στο μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κυρίως το θέλω για ταινίες και multitasking, όχι ζόρικα πράγματα, απλά να μπορούν να τρέχουν 1-2 προγράμματα μαζί με το antivirus.

ΥΓ.: Είναι και ο Intel Pentium Dual Core 2117U 1.8 GHz
Προτίμησε τον i3 ή εκτός το budget είναι όντως τόσο πολύ περιορισμένο.
Ειδικά που πλέον εύκολα βρίσκει κανείς ταινίες HD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Καταρχάς ,προς απολογία μου, να επισημάνω ,πως απο τεχνολογία δεν σκαμπάζω :P

Έχω το εξής noobαδικο πρόβλημα . Πολύ απλά το ιντερνετ μου σέεερνεται . Η ταχύτητα που αναγράφει στην κατάσταση του δικτύου είναι άλλοτε 36.0 mbit/δευτ. και άλλοτε 48.0 . Αυτό θεωρείται γρήγορη ή αργή σύνδεση ; :P

Α και επίσης ,πόσο κοστίζει περίπου ενας εξωτερικός δίσκος γύρω στα 200-300 gb ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Καταρχάς ,προς απολογία μου, να επισημάνω ,πως απο τεχνολογία δεν σκαμπάζω :P

Έχω το εξής noobαδικο πρόβλημα . Πολύ απλά το ιντερνετ μου σέεερνεται . Η ταχύτητα που αναγράφει στην κατάσταση του δικτύου είναι άλλοτε 36.0 mbit/δευτ. και άλλοτε 48.0 . Αυτό θεωρείται γρήγορη ή αργή σύνδεση ; :P

Α και επίσης ,πόσο κοστίζει περίπου ενας εξωτερικός δίσκος γύρω στα 200-300 gb ;

Την ταχύτητα αυτή που την είδες να αναγράφεται; Έκανες speedtest ? Κατά πάσα πιθανότητα αν την είδες στο εικονίδιο του υπολογιστή δεν είναι η ταχύτητα του internet σου. Κάνε το speedtest και πες μας τι σου βγάζει.

Τώρα για σκληρούς μπορείς να ψάξεις στο skroutz αν έχεις στο νου κάτι συγκεκριμένο. Πάντως ένας 500gb σκέψου ξεκινά από +-50 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!Ξέρει κανείς κανένα καλό antivirous να κατεβάσω δωρεάν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Την ταχύτητα αυτή που την είδες να αναγράφεται; Έκανες speedtest ? Κατά πάσα πιθανότητα αν την είδες στο εικονίδιο του υπολογιστή δεν είναι η ταχύτητα του internet σου. Κάνε το speedtest και πες μας τι σου βγάζει.

Τώρα για σκληρούς μπορείς να ψάξεις στο skroutz αν έχεις στο νου κάτι συγκεκριμένο. Πάντως ένας 500gb σκέψου ξεκινά από +-50 ευρώ.
Στο speedtest μου βγάζει 2.50Mbps download speed. Πως γίνεται όμως να τρέχει τόσο αργά ; Έχει σχέση μήπως πως ο δίσκος είναι σχεδόν φουλαρισμένος ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top