Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα!
Ξαφνικά ο υπολογιστης μου έλεγε ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ.Ανοίγω την ενότητα που λέει για τις συνδέσεις σε δίκτυα και δεν μου έχει καν την ενότητα που πριν έλεγε Wi-Fi και μου έδειχνε όλα τα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα.Τον έκλεισα, τον ξανάνοιξα αλλά τίποτα.
Είναι καθαρά θέμα του υπολογιστή.Το μόντεμ είναι μια χαρά.
Τελικά αναγκάστηκα να το συνδέσω με καλώδιο.Όταν είμαι μέσα στο σπίτι δεν έχω και τόσο θέμα αλλά όπως και να το κάνουμε το ασύρματο βολεύι πολύ περισσότερο.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να συνέβη και πως διορθώνεται;

Πράγματι το ασύρματο δίκτυο εξυπηρετεί ακόμη περισσότερο απ'το καλώδιο Ethernet, που σπάει εύκολα !... Μπορείς να πάρεις την εταιρεία τηλεφωνίας, της οποίας χρησιμοποιείς το δίκτυο, και να τους ζητήσεις να σου κάνουν εκ νέου ασύρματη τη σύνδεσή σου ! :) Έτσι είχα πράξει εγώ, καθώς μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πράγματι το ασύρματο δίκτυο εξυπηρετεί ακόμη περισσότερο απ'το καλώδιο Ethernet, που σπάει εύκολα !... Μπορείς να πάρεις την εταιρεία τηλεφωνίας, της οποίας χρησιμοποιείς το δίκτυο, και να τους ζητήσεις να σου κάνουν εκ νέου ασύρματη τη σύνδεσή σου ! :) Έτσι είχα πράξει εγώ, καθώς μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν ! :/:

Βασικά διέγραψα τον προσαρμογέα ασύρματου δικτύου.Το πρόγραμμα που σου επιτρέπει να κάνει ασύρματη σύνδεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Βασικά διέγραψα τον προσαρμογέα ασύρματου δικτύου.Το πρόγραμμα που σου επιτρέπει να κάνει ασύρματη σύνδεση.

Και δεν ξερεις ποιο μοντελο ειναι ωστε να τους εγκαταστησεις ξανα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πράγματι το ασύρματο δίκτυο εξυπηρετεί ακόμη περισσότερο απ'το καλώδιο Ethernet, που σπάει εύκολα !... Μπορείς να πάρεις την εταιρεία τηλεφωνίας, της οποίας χρησιμοποιείς το δίκτυο, και να τους ζητήσεις να σου κάνουν εκ νέου ασύρματη τη σύνδεσή σου ! :) Έτσι είχα πράξει εγώ, καθώς μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν ! :/:

Δεν σου κανει η εταιρια ασυρματη συνδεση. Απο τη στιγμη που εχεις router εχεις και ασυρματη συνδεση. Το μονο που μπορει να κανει η εξυπηρετηση πελατων ειναι να αλλαξει τις ρυθμισεις του μοντεμ, κατι που ομως μπορεις να το κανεις κι εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Και δεν ξερεις ποιο μοντελο ειναι ωστε να τους εγκαταστησεις ξανα ε;

Ναι.Έψαξα στο google και μου βγάζει μόνο κάτι προγράμματα της Intel.Απ'ότι θυμάμαι το πρόγραμμα που διέγραψα ξεκινούσε από Α!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι.Έψαξα στο google και μου βγάζει μόνο κάτι προγράμματα της Intel.Απ'ότι θυμάμαι το πρόγραμμα που διέγραψα ξεκινούσε από Α!:P

Αν εχεις λαπτοπ ψαξε με βαση το μοντελο του (πχ η ΗΡ εχει συγκεντρωμενους τους drivers για τα μοντελα της)

Αν εχεις πυργο κοιτα αναλογα με τη μαρκα που ειναι το στικακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδια, εγω ενα αλλο προβλημα... Ορισμενες φορες οσο ο υπολογιστης μου ειναι ανοιχτος κανει επανεκινηση μονος του ετσι ξαφνικα! Καποιες φορες μου βγαζει και μια μπλε οθονη... Συνηθως αυτο συμβαινει οταν ενω τον εχω ανοιχτο δεν το πολυχρησιμοποιω! Δεν νομιζω να φταιει η θερμοκρασια διοτι συμβαινει ακομα και με το που ανοιγει καποιες φορες... Εχω απενεργοποιησει την αυτοματη επανεκινηση και τωρα απλα κλεινει απο μονος του... Μετα οταν τον ξαναανοιγω πολλλες φορες δεν λειτουργει το πληκτρολογιο... Τι λετε να ειναι? να το παω σε τεχνικο ή να προσπαθησω λιγο μοος μου? τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δοκίμασε να αλλάξεις πάστα στη ψύκτρα του επεξεργαστή. Μετά θα δοκίμαζα μήπως φταίει η RAM.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
(αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι το καταλληλο θεμα)
εχω εναν epsonstylus dx3850 πολυμηχανημα, και οι drivers που εχει στην ιστοσελιδα ειναι απο το 2013... ειναι λιγο αρχαιος ο ιδιος αλλα σκεφτομαι μηπως οι drivers μπορουν να επηρεασουν αρνητικα το υπολοιπο λαπτοπ...χμ:hmm:ειναι δυνατο κατι τετοιο;
οχι ε; [καλα θα ειναι μεγαλο μυστηριο εαν πραγματι δουλεψει το σκαννερ που εχει, τεσπα]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
okay εαν το εχει καποιος αντιμετωπισει ας ριξει τα φωτα του ενω προσπαθω να βγαλω νοημα απο το υπολοιπο ιντερνετ.
ενω κανω τερματισμο λειτουργιας λαπτοπ (windows 7 home premium) εχει βγει μνμ σε μπλε οθονη 2 φορες με αυτο το μνμ https://www.youtube.com/watch?v=u82jMC_X9D0
προσφατα η nvidia ειχε κανει μια ενημερωση σε drivers geforce gt 540M κ κατεβασα, μονο που δε θυμαμαι εαν η πρωτη φορα της μπλε οθονης ηταν πριν την εγκατασταση τους. μου φαινεται ομως πως ηταν και πριν. επισης δεν υπαρχουν αλλες ενημερωσεις μετα την εγκατασταση της τελευταιας. (επισης στην αναφορα προβληματων του windows 2 θεματα προς λυση δεν μπορουν να λυθουν επειδη υπαρχει προβλ συνδεσης με την υπηρεσια αναφορας σφαλματων)
χμ
εαν καποιος εχει ιδεα please please μην διστασετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα δοκιμαζα να ανοιξω το device manager, να παω στα drivers της καρτας γραφικων και να επιλεξω rollback. Αν δεν λειτουργησει τοτε μαλλον θα πηγαινα στο site της nvidia και θα εψαχνα να κατεβασω τα πιο προσφατα drivers και αν δεν λυνοταν το προβλημα και με αυτο τοτε θα εκανα restore σε μια ημερομηνια που εισαι σιγουρος οτι δεν ειχες προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ευχαριστω!
βασικα καταρχας θα προσπαθησω να καθαρισω τον δισκο να ψαξω ενα 2 πραγματα ακομα και μετα θα το κανω
η μπλε οθονη που βγηκε κατα τον τερματισμο δεν ειχε βγει στον προτελευταιο αλα πιο πριν που σημαινει οτι ηταν ενταξει τοτε ; idk.

βρηκα και αυτο (αναμεσα σε ολα τα αλλα) https://wikifixes.com/errors/0x/0xc000001d/?gclid=CL77jKi9wcgCFQxmGwodCjcBnA
εχει κατεβασει κανεις σας το συγκεκριμενο προγρμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου.
Όποτε τον πάω να τον ανοίξω σφυρίζει και βγάζει κόκκινο φωτάκι ή ανοίγει κανονικά αλλά δε δείχνει εικόνα.
Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Πρόβλημα στην κάρτα γραφικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα, πρέπει να πάω να πάρω καινούρια ή απλά παίζει να έχει μετακινηθεί ξέρωγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
βασικά πρώτα πρέπει να σιγουρευτείς ότι είναι αυτό το πρόβλημα. Καλύτερα να το δει κάποιος που γνωρίζει (τεχνικός, γνωστός κτλ).
Αν είναι λάπτοπ, μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη (κύκλωμα, καλωδιοταινία κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οχι, σταθερος ειναι. Θα παω να τον κοιταξω μετα τις γιορτες μαλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου.
Όποτε τον πάω να τον ανοίξω σφυρίζει και βγάζει κόκκινο φωτάκι ή ανοίγει κανονικά αλλά δε δείχνει εικόνα.
Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;

Κόκκινο φωτάκι και σφύριγμα συνήθως σημαίνει υπερθέρμανση κάποιου κομματιού όπως ο επεξεργαστής γιατί δεν ψύχεται σωστά. Τον ότι δεν ανοίγει το PC το πιο πιθανόν είναι να φταίει ή το τροφοδοτικό σου ή η motherboard. Πιο πιθανόν είναι η motherboard αφού ανοίγει αλλά δεν δείχνει εικόνα. Either way θες μαγαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα, μια απορία εχω:

Με το που ανοίγω ένα αρχείο Microsoft Word, βγάζει σφάλμα και το εξής: "Το στοιχείο Microsoft Word σταμάτησε να λειτουργεί", το οποίο συνοδεύεται από τα εξής στοιχεία:
Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH
Όνομα εφαρμογής: WINWORD.EXE
Έκδοση εφαρμογής: 12.0.4518.1014
Χρονική σήμανση εφαρμογής: 45428028
Όνομα ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: StackHash_2b2d
Έκδοση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 6.1.7601.17514
Χρονική σήμανση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 4ce7ba58
Κωδικός εξαίρεσης: c0000374
Μετατόπιση εξαίρεσης: 000ce653
Έκδοση λειτουργικού συστήματος: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Αναγνωριστικό τοπικών ρυθμίσεων: 1032
Πρόσθετες πληροφορίες 1: 2b2d
Πρόσθετες πληροφορίες 2: 2b2dccb972e670280fbad776fd22ebe6
Πρόσθετες πληροφορίες 3: f1dc
Πρόσθετες πληροφορίες 4: f1dca9651f686421deb4ceef9caf93e7

Έχετε κάποια ιδέα για την αντιμετώπιση του προβλήματος; Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
κανε ξανα εγκατασταση του office.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top