• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εννοείται τα εφαρμόζουμε αλλα αποκλείεται η αύξηση να μεινει σταθερή κι απλα καποια στογμη να πεσει ;
Αφου πηραμε μετρα πιο νωρις απο Ιταλια κι Ισπανια.
Για να φανούν τα μέτρα θέλει κάποιο καιρό . Το ότι πήραμε μετρα είναι κάτι το θετικό αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ειμαστε σε τέτοια πολύ καλύτερη κατάσταση από τις άλλες μεσογειακές χώρες.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μιλα, εχεις στοιχεια; Μας κρύβουν νεκρους; Τι εννοείς; Γινε ξεκαθαρος; Σε παρακαλω;
Δε μπορώ να ξέρω δυστυχώς.
Δεν μας κρύβουν πλέον νεκρούς γιατί σε όλες τις πνευμονίες της ΜΕΘ κάνουν τεστ (συνεπώς πιστεύω ότι οι θανάτοι ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα). Όμως τα κρούσματα δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αφού κάνουν επιλεγμένα τεστ.

Πιστεύω ομως οτι πριν τον Μάρτη πριν βρεθεί το πρώτο κρούσμα είχαμε θανάτους από πνευμονίες που δεν κάνανε τεστ καθώς και κρούσματα. Αφού οι οδηγίες ήταν τοτε να κάνουμε τεστ σε οτιδήποτε έρχεται απο Κίνα (και δεν βρίσκαμε κανενα και αυτό φαίνεται ποσο καλή δουλειά κανανε οι φίλοι μας οι Κίνέζοι που τότε τους κράζαμε).

Σε τέτοια κατάσταση όπως η Ιταλία δε βρισκόμαστε αλλά ειμαστε σίγουρα χειροτερα από την Πορτογαλία.

Εχουμε περίπου ίδιους δείχτες με την Τουρκία αλλά πιστευω ότι η Τουρκία ούτε η Ελλαδα για διαφορετκούς λόγους δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Για να φανούν τα μέτρα θέλει κάποιο καιρό . Το ότι πήραμε μετρα είναι κάτι το θετικό αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ειμαστε σε τέτοια πολύ καλύτερη κατάσταση από τις άλλες μεσογειακές χώρες.


Κι εγω δυσκολεύομαι αλλα ελπίζω😅
Κι ολο ακουω οτι αναμένεται κορύφωση μεσα Απρίλιου η Μαιου και πανικοβάλλομαι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Δε μπορώ να ξέρω δυστυχώς.
Δεν μας κρύβουν πλέον νεκρούς γιατί σε όλες τις πνευμονίες της ΜΕΘ κάνουν τεστ (συνεπώς πιστεύω ότι οι θανάτοι ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα). Όμως τα κρούσματα δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αφού κάνουν επιλεγμένα τεστ.

Πιστεύω ομως οτι πριν τον Μάρτη πριν βρεθεί το πρώτο κρούσμα είχαμε θανάτους που από πνευμονίες που δεν κάνανε τεστ καθώς και κρούσματα. Αφού οι οδηγίες ήταν τοτε να κάνουμε τεστ σε οτιδήποτε έρχεται απο Κίνα (και δεν βρίσκαμε κανενα και αυτό φαίνεται ποσο καλή δουλειά κανανε οι φίλοι μας οι Κίνέζοι που τότε τους κράζαμε).
Αρα εχουμε μονο ενα νεκρο σημερα. Ποτε περιμενεις κορύφωση;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κι εγω δυσκολεύομαι αλλα ελπίζω😅
Κι ολο ακουω οτι αναμένεται κορύφωση μεσα Απρίλιου η Μαιου και πανικοβάλλομαι.
Το λένε με δεδομένο ότι ο Ιός περιορίζεται με την αύξηση της θερμοκρασίας είναι σίγουρο όμως αυτό; πιστεύω ότι θα περιοριστεί γιατί στην κεντρκή Αφρική είναι σταθερά τα κρούσματα και δεν υπάρχει και το τέλειο σύστημα υγείας εκέι.

Αρα εχουμε μονο ενα νεκρο σημερα. Ποτε περιμενεις κορύφωση;
Ναι και αυτό ειναι καλό... ότι θάνατος ανακοινώνεται τώρα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα συνεπώς μπορούμε να καταλάβουμε πως δεν είμαστε Ιταλία.

Κορύφωση όλοι περιμένουν στην Ελλάδα μέσα με τέλη του Απριλίου και προς το Μάη θα έχουμε μια φθίνουσα πορεία εξαιτίας της ζέστης. Και ο κορονοιός να μη περιοριστεί τότε θα έχουμε περιορισμό γρίπης που θα δώσει σίγουρα μια πιο ήπια συμπτωματολογία.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εγω ενα φοβάμαι .Μην επιστρέψουμε ολοι στην καθημερινότητα το Μαιο , με σχολεία , πανεπιστήμια, εκκλησίες , δουλειά κτλ και κανει δεύτερο κυμα κι μας τσακίσει .
Υπάρχει αυτη η περίπτωση η ειναι καθαρα παράλογη;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγω ενα φοβάμαι .Μην επιστρέψουμε ολοι στην καθημερινότητα το Μαιο , με σχολεία , πανεπιστήμια, εκκλησίες , δουλειά κτλ και κανει δεύτερο κυμα κι μας τσακίσει .
Υπάρχει αυτη η περίπτωση η ειναι καθαρα παράλογη;

θα υπάρχει ένα peak μικρό αλλά θα περιοριστεί γρήγορα ανησυχω παραπάνω για του χρόνου το Φθινόπωρο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
:loltooth:
Είμαι περήφανος που τον ήξερα, λόγω φήμης, φατσικά από τη σχολή (τελείωνα εγώ, άρχιζε αυτός). Μεγάλο κουφέτο από τότε, έφερνε αστυνομία κ έκανε μηνύσεις σε καθηγητές επειδή κοβόταν στην εξεταστική. Το καλύτερο ήταν που μας κλείδωσε μια φορά έξω από το αμφιθέατρο και αυτός έμεινε μέσα και έπαιζε πιάνο.
Επίσης ερχόταν στο γυμναστήριο με ένα σορτσάκι που παίζει και ήταν μποξεράκι :laugh:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Το λένε με δεδομένο ότι ο Ιός περιορίζεται με την αύξηση της θερμοκρασίας είναι σίγουρο όμως αυτό; πιστεύω ότι θα περιοριστεί γιατί στην κεντρκή Αφρική είναι σταθερά τα κρούσματα και δεν υπάρχει και το τέλειο σύστημα υγείας εκέι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
6 γιατροί επιβεβαιωμένα κρούσματα στο νοσοκομείο του Ρίου τώρα το έλεγε ο ΣΚΑΙ. :/:
9 τελικά να και το λινκ.
Κορωνοϊός: Θετικοί στον ιό γιατροί στο νοσοκομείο του Ρίου
Εννέα μέλη του ιατρονοσηλευτικού προσωπικού του vοσοκομείου του Ρίου, στην Πάτρα, βρέθηκαν θετικοί στον κορωνοϊό και παραμένουν σε κατ' οίκον περιορισμό

Σύμφωνα με το tempo24, και όπως κατήγγειλε ο Πρόεδρος της Ε.Ι.Ν.Α. Δημήτρης Ζιαζιάς, υπάρχει έλλειψη στο προστατευτικό υλικό και στο προσωπικό δίνεται μια μάσκα ανά 8ωρο.

Τα πέντε κρούσματα πρόκειται για γιατρούς που υπηρετούν στην Παθολογική κλινική του νοσηλευτηρίου και όταν άρχισαν να εμφανίζουν συμπτώματα της νόσου τους έγινε εξέταση και βρέθηκαν θετικοί.

Το γεγονός, έχει προκαλέσει αναστάτωση στο προσωπικό του νοσηλευτικού ιδρύματος, καθώς οι συγκεκριμένοι γιατροί, λόγω και της ειδικότητός τους έχουν μετακινηθεί σε πολλά τμήματα τις τελευταίες ημέρες.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

:loltooth:
Μπράβο καλό είναι να βάζουμε και τα hoax ότι είναι hoax ειδικά όταν γράφονται ως αληθινά. :thumbup:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε θα εξαφανιστεί θα περιοριστεί θα συνεχίζει οτι και να κάνουμε ο ιός δε πεθαίνει... θα ζορίζει χώρες στην Λατινική Αμερική και την Αυστραλία.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Ναι σχεδόν όλοι το λένε δεν θα φύγει, ελπίζουμε να περιορίσει τη δύναμη της μετάδοσης και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα επανέλθει μετά για αυτό χρειαζόμαστε το χρόνο. Για φάρμακα και εμβόλιο και σιγά σιγά να νοσούμε για τα συστήματα υγείας.Και σήμερα άκουγα ότι και μετά την καραντίνα παλί θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί.
Ξεχάστε το ανέμελο μπάσιμο στο σπίτι :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Δεν βάζουμε application εκτός google play ή αξιόπιστο store!!!!


Βέβαια στο google play αυτή τη στιγμή για να περάσεις εφαρμογή θέλει 7 μέρες. Παρόλα αυτά τα παιδιά ούτε ιστοσελίδα δεν έκαναν για την εφαρμογή. Φαίνεται ερασιτεχνική ομάδα που εκμεταλεύεται το όνομα του ΠΑΜΑΚ.
Το έλεγξα στα virustotal.com και metadefender.opswat.com. All clear. Τώρα αν στο background στέλνει ευαίσθητα δεδομένα κάπου δεν ξέρω, χρησιμοποιήστε το με προσωπική ευθύνη τι να πω.
Βρήκα και ένα άλλο:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
:loltooth:


ΕΚΑΤΟΝΣΑΡΑΝΤΑΠΕΝΤΕ ΧΡΩΝΕΙΑ ΕΜΠΥΡΗΑ ---> Κάθε ακαδημαικός φυτητής που σφουγγίζει τον κώλο του καθηγητή του για να κουβαλήσει καναν προτζέκτορα και να τρώει τυρόπιτες στην Α21 όσο ο καθηγητης ξύνει το παπάρι του στο γραφείο του.

Έλεος με τον κάθε ψεύτη που τώρα βρήκε να πουλήσει μούρη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Γω προτίμησα να τυπώσω την άδεια κυκλοφορίας για ένα λόγο. Διότι πλέον δεν θέλω να παίρνω μαζί μου έξω το κινητό δεν υπάρχει λόγος στα γρήγορα βγαίνω, θα βγω μάλλον αύριο ή μεθαύριο μετά απο 14 μέρες έγκλιστη για ΣΜ για φρέσκα φρούτα και λαχανικά δεν χρειάζομαι το κινητό και δεν θέλω να το απολυμαίνω κάθε φορά.
Δεν βρίσκω το λόγο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Γω προτίμησα να τυπώσω την άδεια κυκλοφορίας για ένα λόγο. Διότι πλέον δεν θέλω να παίρνω μαζί μου έξω το κινητό δεν υπάρχει λόγος στα γρήγορα βγαίνω, θα βγω μάλλον αύριο ή μεθαύριο μετά απο 14 μέρες έγκλιστη για ΣΜ για φρέσκα φρούτα και λαχανικά δεν χρειάζομαι το κινητό και δεν θέλω να το απολυμαίνω κάθε φορά.
Δεν βρίσκω το λόγο.

Να σου φέρω εγω τα χορταράκια σου χελωνίτσα μου να μην απολυμαίνεσαι και μου ξεραθείς; :wheel: :jester:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Να σου φέρω εγω τα χορταράκια σου χελωνίτσα μου να μην απολυμαίνεσαι και μου ξεραθείς; :wheel: :jester:
Εσένα δεν σου μιλώ.
Σε έχω σε καραντίνα.:beee:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέθανε ο 42χρονος Γερμανός καθηγητής που είχε έρθει για σεμινάριο στην Κρήτη και δεν είχε κανένα υποκείμενο νόσημα.Τώρα το λέει στο ΣΚΑΙ. Είχε ήπια συμπτώματα στην αρχή και μετά επιδεινώθηκε ραγδαία.Άλλα νέος και υγιείς και αυτό ανησυχεί τους γιατρούς λέει.:/:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Μεγάλη οικονομική καταστροφή αλλά και από την άλλη, διαβάζω, ένα γερό διάλειμμα όσον αφορά την επιβάρυνση / μόλυνση του πλανήτη από την ανθρώπινη δραστηριότητα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top