• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Οι απόψεις των μελών σε αυτό το θέμα είναι αποκλειστικά δικές τους και το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη για την ορθότητα ή την εγκυρότητά τους.
Για επίσημες πληροφορίες σχετικά με τον κορονοϊό παρακαλώ επισκεφθείτε το επίσημο site της κυβέρνησης: https://eody.gov.gr/
Προσθήκη νέους κανόνα στο φόρουμ: Απαγορεύεται η δημοσίευση ιατρικών θεμάτων και απόψεων που δεν τεκμηριώνονται σαφώς από κάποια έγκυρη πηγή ή/ και συνιστούν fake news.


Παγκόσμια ανησυχία προκαλεί η επιβεβαίωση της Κίνας πως ο νέος κοροναϊός μπορεί να μεταδοθεί και από άνθρωπο σε άνθρωπο, ενώ σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες μέχρι και γιατροί βρίσκονται μεταξύ των ασθενών.

Οι αρχές είχαν επαληθεύσει συνολικά 217 νέα κρούσματα του νέου κοροναϊού στην Κίνα ως τις 06:00 [τοπική ώρα· 00:00 ώρα Ελλάδας], μετέδωσε η κινεζική κρατική τηλεόραση. Εξ αυτών τα 198 έχουν εντοπιστεί στη Βουχάν. Από τα κρούσματα, 169 άνθρωποι νοσηλεύονται και εννέα είναι σε κρίσιμη κατάσταση.

Οι υγειονομικές υπηρεσίες της πόλης Βουχάν της κεντρικής Κίνας ανακοίνωσαν σήμερα ότι ο απολογισμός των νεκρών της επιδημίας πνευμονίας που προκαλεί νέος κοροναϊός αυξήθηκε σε τέσσερις.

Την ίδια ώρα ένας άνδρας που επέστρεψε από την Κίνα στην Αυστραλία εμφανίζει τα συμπτώματα ενός μυστηριώδους νέου κοροναϊού — συγγενή αυτού που προκαλεί το Σοβαρό Οξύ Σύνδρομο του Αναπνευστικού (ΣΟΑΣ).
Περισσότερα: in.gr
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.


Ειμαι ετοιμος!
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
είναι δημοσιογραφικές χαζομάρες παιδιά αυτά και για να το αποδείξω θα σας κάνω μια πρόβλεψη

:clapclap:εντός 2 βδομάδων θα έχουμε κρούσμα στην Ελλάδα και θα γίνει χαμός.:clapclap:

Ο κόσμος θορυβείται και με τον παραμικρό πυρετό πάει νοσοκομείο ή στέλνει τα παιδιά του στο νοσοκομείο, οι ιδιώτες ιατροί μη μπορόντας να πείσουν τους ασθενείς ή από ανασφάλεια τους στέλνουν στα επείγοντα που είναι γέματα και οι ιατροί εκεί εξαιτίας φόρτου εργασίας βάζουν πολλές εισαγωγές μέσα. Αυτές τις εισαγωγές που καταγράφονται από ενιαίο φορέα θα τις πάρουν μετά οι δημοσιογράφοι και θα το βαφτίσουν ως αύξηση των σοβαρών περιστατικών.

Λοιπόν όταν πάτε στα επείγοντα του νοσοκομείου να ξέρετε ότι ο ιατρός που θα σας βλέπει έχει ευθύνη για το τι θα σας συμβεί και θα ακολουθήσει την λεγόμενη αμυντική ιατρική. Θα σας χώσει μέσα ή θα σας γράψει ένα σωρό εξετάσεις.... Όταν πάτε στα επείγοντα που είναι η ώαση των μικροβίων με μια ίωσούλα έχετε πιθανότητες να κολλήσετε κάποιο μικρόβιο και να τρέχετε (επιπλεγμένη λοίμωξη που λέμε).

Η εποχή αυτή είναι η εποχή της γρίπης(Φεβρουάριο μέχρι μέσα Μαρτίου) , υπάρχουν ιώσεις που κρατάνε εώς 1 βδομάδα πυρετό, ότι και να κάνετε σε αυτές ο ιός θα κάνει τον κύκλο του, αν πάτε σε οποιοδήποτε ιατρό ή θα σας βάλει υπό παρακολούθηση με επανεξέταση σε 2 μέρες (πράγμα σωστό )είτε θα σας γράψει αντιβίωση (αυτό το έκανα πολύ στο αγροτικό γιατί δεν ήμουν κάθε μέρα εκεί και δε μπορούσα να ξέρω ποιος βλάκας θα δει τον ασθενή μου) οπότε για να μη με τρέχουν μετά στα δικαστήρια έγραφα μια αντιβίωση ή για να του φύγει τελείως η ευθύνη θα σας παραπέμψει στα επείγοντα.......

Να μην πανικοβάλεστε σκεφτείτε ότι εγώ είμαι ιατρός δουλεύω 4 χρόνια στα νοσοκομεία ... και έχω κάνει μόνο μια εξέταση αίματος (το καλοκαίρι πριν φύγω από το αγροτικό). Επίσης δε φοράω μάσκα (Δεν έχει κανένα νόημα αν είναι να κολλήσω κάτι δε θα με προστατεύσει η μάσκα)..... αν θέλετε να προστατευθείτε προμηθευτείτε 3m μάσκες από το φαρμακείο....


Επίσης φρόντισα και κάνω το αντιγριπικό μου εμβόλιο το οποίο με προστατεύει στο 56% των περιπτώσεων (δε το έκανα για μενα αλλά για να μη μεταδώσω σε άλλους).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η σωστη μασκα fockos ειναι η Ν95. Επισης αν δεν φορας προστασια στα ματια δεν εχει νοημα η μασκα.
Εχω διαβασει ελληνικες ειδησεις και μου κανει τεραστια εντυπωση που δεν υπαρχει πληροφορηση. Λενε για αιρθμο κρουσματων, για εξαπλωση, αλλα πουθενα για συμπτωματα, για το που μπορεις να απευθυνθεις, πως μπορεις να προστατευθεις, κοκ.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Η σωστη μασκα fockos ειναι η Ν95. Επισης αν δεν φορας προστασια στα ματια δεν εχει νοημα η μασκα.
Εχω διαβασει ελληνικες ειδησεις και μου κανει τεραστια εντυπωση που δεν υπαρχει πληροφορηση. Λενε για αιρθμο κρουσματων, για εξαπλωση, αλλα πουθενα για συμπτωματα, για το που μπορεις να απευθυνθεις, πως μπορεις να προστατευθεις, κοκ.

πάντως εχτές στο παίδων 5 το πρωί είχε 100+ περιστατικά .... ότι έχει πυρετό το στέλνουν σε τριτοβάθμιο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η φετινη γριπη χτυπαει τα παιδια. Γι' αυτο εχετε πολλα περιστατικα.

Εδω παντως μου φαινεται περιεργο που κυκλοφορει κατι το οποιο εχει τα εξης συμπτωματα:
Εντονο βηχα
Δυσκολια αναπνοης
Δεν το πιανει αντιβιωση
Πυρετο μονο για 1-2 μερες
Διαρκεια 1-2 μηνες

Γνωριζω 5 ατομα που διαγνωσθηκαν με τα παραπανω και ειπαν οτι ειναι βρογχιτιδα. Απο ποτε η βρογχιτιδα εγινε τοσο συχνη; Τα ατομα αυτα χρειαστηκαν puffers παρολο που δεν εχουν ιστορικο με ασθμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
είναι δημοσιογραφικές χαζομάρες παιδιά αυτά και για να το αποδείξω θα σας κάνω μια πρόβλεψη

:clapclap:εντός 2 βδομάδων θα έχουμε κρούσμα στην Ελλάδα και θα γίνει χαμός.:clapclap:

Ο κόσμος θορυβείται και με τον παραμικρό πυρετό πάει νοσοκομείο ή στέλνει τα παιδιά του στο νοσοκομείο, οι ιδιώτες ιατροί μη μπορόντας να πείσουν τους ασθενείς ή από ανασφάλεια τους στέλνουν στα επείγοντα που είναι γέματα και οι ιατροί εκεί εξαιτίας φόρτου εργασίας βάζουν πολλές εισαγωγές μέσα. Αυτές τις εισαγωγές που καταγράφονται από ενιαίο φορέα θα τις πάρουν μετά οι δημοσιογράφοι και θα το βαφτίσουν ως αύξηση των σοβαρών περιστατικών.

Λοιπόν όταν πάτε στα επείγοντα του νοσοκομείου να ξέρετε ότι ο ιατρός που θα σας βλέπει έχει ευθύνη για το τι θα σας συμβεί και θα ακολουθήσει την λεγόμενη αμυντική ιατρική. Θα σας χώσει μέσα ή θα σας γράψει ένα σωρό εξετάσεις.... Όταν πάτε στα επείγοντα που είναι η ώαση των μικροβίων με μια ίωσούλα έχετε πιθανότητες να κολλήσετε κάποιο μικρόβιο και να τρέχετε (επιπλεγμένη λοίμωξη που λέμε).

Η εποχή αυτή είναι η εποχή της γρίπης(Φεβρουάριο μέχρι μέσα Μαρτίου) , υπάρχουν ιώσεις που κρατάνε εώς 1 βδομάδα πυρετό, ότι και να κάνετε σε αυτές ο ιός θα κάνει τον κύκλο του, αν πάτε σε οποιοδήποτε ιατρό ή θα σας βάλει υπό παρακολούθηση με επανεξέταση σε 2 μέρες (πράγμα σωστό )είτε θα σας γράψει αντιβίωση (αυτό το έκανα πολύ στο αγροτικό γιατί δεν ήμουν κάθε μέρα εκεί και δε μπορούσα να ξέρω ποιος βλάκας θα δει τον ασθενή μου) οπότε για να μη με τρέχουν μετά στα δικαστήρια έγραφα μια αντιβίωση ή για να του φύγει τελείως η ευθύνη θα σας παραπέμψει στα επείγοντα.......

Να μην πανικοβάλεστε σκεφτείτε ότι εγώ είμαι ιατρός δουλεύω 4 χρόνια στα νοσοκομεία ... και έχω κάνει μόνο μια εξέταση αίματος (το καλοκαίρι πριν φύγω από το αγροτικό). Επίσης δε φοράω μάσκα (Δεν έχει κανένα νόημα αν είναι να κολλήσω κάτι δε θα με προστατεύσει η μάσκα)..... αν θέλετε να προστατευθείτε προμηθευτείτε 3m μάσκες από το φαρμακείο....


Επίσης φρόντισα και κάνω το αντιγριπικό μου εμβόλιο το οποίο με προστατεύει στο 56% των περιπτώσεων (δε το έκανα για μενα αλλά για να μη μεταδώσω σε άλλους).

Πως γίνεται να είσαι
ιατρος και να έγραψες αντιβίωση για λοίμωξη από ίωση;

(Δεν σου κάνω επίθεση ) απλά ξέρω ότι σε ιούς δεν δίνουμε αντιβίωσεις
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πως γίνεται να είσαι
ιατρος και να έγραψες αντιβίωση για λοίμωξη από ίωση;

(Δεν σου κάνω επίθεση ) απλά ξέρω ότι σε ιούς δεν δίνουμε αντιβίωσεις

Είναι αμυντική ιατρική και πρέπει να προστατεύεσαι....

επιπλεγμένη ίωση .

Αν σε 3 μέρες βγάλει βύσμα στις αμυγδαλές σημαίνει ότι κόλλησε μικρόβιο. Αν του πω ότι είναι ίωση και καθησυχαστεί και πάθει μια ωτίτιδα σε 5 μέρες θα με τρέχει στα δικαστήρια για πράγμα που δεν θα φταίω (Αυτά έχουν γίνει παιδιά δεν είναι προιόντα φαντασίας). Δεν είναι εύκολο να βγαίνεις από την σχολή και να έχεις να αντιμετωπίσεις πράγματα που σε καμία άλλη χώρα δε θα αντιμετώπιζες.

Ο κόσμος είναι χαζός και ο ιατρός πρέπει να προτατευθεί. Δεν ήμουν στο αγροτικό μόνο μου ούτε ξέρω ότι ο άλλος που θα τον εξετάσει σε 3- 5 μένες μπορεί να κρίνει αν είναι ίωση ή όχι σε ειδικές ομάδες πληθυσμού προσέχεις φίλε μου δεν είναι τα πάντα θεωρία όπως την μαθαίνετε στο Λύκειο και στο Πανεπιστήμιο.

Να ξέρετε ότι λίγοι πεθαίνουν από καρδιακή ανεπάρκεια, ΧΑΠ κοκ
οι περισσότεροι από αυτούς πεθαίνουν μετά από μια λοίμωξη... και μπορεί να κατηγορήσουν άδικα ένα παιδί που έκανε το αγροτικό του ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
επιπλεγμένη ίωση . Αν σε 3 μέρες βγάλει βύσμα στις αμυγδαλές σημαίνει ότι κόλλησε μικρόβιο. Αν του πω ότι είναι ίωση και καθησυχαστεί και πάθει μια ωτίτιδα σε 5 μέρες θα με τρέχει στα δικαστήρια για πράγμα που δεν θα φταίω (Αυτά έχουν γίνει παιδιά δεν είναι προιόντα φαντασίας). Δεν είναι εύκολο να βγαίνεις από την σχολή και να έχεις να αντιμετωπίσεις πράγματα που σε καμία άλλη χώρα δε θα αντιμετώπιζες.

Ο κόσμος είναι χαζός και ο ιατρός πρέπει να προτατευθεί. Δεν ήμουν στο αγροτικό μόνο μου ούτε ξέρω ότι ο άλλος που θα τον εξετάσει σε 3- 5 μένες μπορεί να κρίνει αν είναι ίωση ή όχι σε ειδικές ομάδες πληθυσμού προσέχεις φίλε μου δεν είναι τα πάντα θεωρία όπως την μαθαίνετε στο Λύκειο και στο Πανεπιστήμιο.

Μα αν κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις και βγάλεις την διάγνωση για ίωση.Και στο δικαστήριο να πάτε δεν θα γίνει κάτι εφόσον σε ιώσεις δεν χορηγούμε ποτέ αντιβιοτικά .Το λέει η θεωρία που βασίζονται σε επιστημονικά άρθρα και έρευνες.Οποτε είσαι καλυμμένος ,αρκεί να βγάλεις καλή την διάγνωση
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μα αν κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις και βγάλεις την διάγνωση για ίωση.Και στο δικαστήριο να πάτε δεν θα γίνει κάτι εφόσον σε ιώσεις δεν χορηγούμε ποτέ αντιβιοτικά .Το λέει η θεωρία που βασίζονται σε επιστημονικά άρθρα και έρευνες.Οποτε είσαι καλυμμένος ,αρκεί να βγάλεις καλή την διάγνωση

έστω έρχεται ένας 70ρης ΧΑΠ τελικού σταδίου (σοβαρή πνευμονοπαθεία) στο αγροτικό. Του κάνω εξετάσεις και βρίσκω crp αρνητική λεμφοκυτταρικό τύπο, χαμηλά λευκά (φανερώνει ίωση) τον διώχνει και του λέει έλα σε 2 μέρες να τον ξαναδει. Σε 5 μέρες πεθαίνει στο σπίτι του. Τα παιδιά του πάνε δικαστικά και ο ιατροδικαστής δίνει πιθανή μικροβιακή λοίμωξη και θάνατο από πνευμονικό οίδημα. :Ο

Νομίζεις ότι θα αθωωθεί ο αγροτικός ;;;; φυλακή με αναστολή θα τον στείλουν. Τα άρθρα λένε ένα πρωτόκολλο...τπτ παραπάνω τπτ λιγότερο....
_______________________
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
αν πας σύμφωνα με τα άρθρα τους στέλνεις όλους στο νοσοκομείο και ησυχάζεις... δίνεις σε άλλους την ευθύνη .
στο αγροτικό (τουλάχιστον στον δικό μου όταν έκανα) δεν έχεις την πολυτέλεια των εξετάσεων και πολλές φορές οι εξετάσεις δεν φανερώνουν την αληθεια δρα σύμφωνα με την λογική (στην αρχή της λοίμωξης υπερισχύουν τα λεμφοκύτταρα και η crp είναι αρνητική. Τότε ή τον στέλνεις στο νοσοκομείο (κακή λογική αφού φορτώνεις το δευτεροβάθμιο νοσοκομείο) ή τον διώχνεις με δικιά σου ευθύνη .

To σωστό είναι να τον διώξεις και να τον ξαναδείς σε 3-4 μέρες. Αν βλέπω κάποιον που έχει ακροαστικά αλλά είμαι το μεταίχμιο να τον στείλω ή όχι πρέπει να σκεφτώ αν θα του αρχίσω αντιβίωση ή οχι. Δηλαδή να πιθανολογήσω αν αυτό που έχει είναι ιός ή άλλο μικρόβιο ή αυτή η ίωση σε 3 μέρες να επιπλεχθεί.

Πρακτικά αν κάποιος έχει πολύ χαμηλό καρδιακό κλάσμα εξώθησης του γράφεις μια αντιβίωση και τον στέλνεις νοσοκομείο αν επιμείνει. Μπορεί να μην είναι απόλυτο σωστό αλλά μπορείς έτσι να του σώσεις την ζωή. Τον εξετάζεις και κρίνεις.

Δε λέω ότι δίνω αντιβιώσεις αλλά στην περίοδο του αγροτικού έδινα πολλές φορές και λόγω χαμηλής εμπειρίας και δε το μετανιώνω .

Πλέον κάνω ειδικότητα που δε σχετίζεται με αυτά. όποτε δε με νοιάζουν και πολύ οι ιώσεις και τα μικρόβια :D

Κοίτα και εγώ να ήμουν ,αν είναι έτσι τα πράγματα δηλαδή στα δικαστήρια κάθε 2 και 3,αυτό θα εκανα .Αλλά άλλα λένε στην θεωρία ,οπότε όταν το διάβασα είπα να κάνω λίγο τον δικηγόρου του διαβόλου ????
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Κοίτα και εγώ να ήμουν ,αν είναι έτσι τα πράγματα δηλαδή στα δικαστήρια κάθε 2 και 3,αυτό θα εκανα .Αλλά άλλα λένε στην θεωρία ,οπότε όταν το διάβασα είπα να κάνω λίγο τον δικηγόρου του διαβόλου ????

το δημόσιο σύστημα υγείας είναι διαλυμένο δυστυχώς και όσο πάει χειροτερεύει.

Σκέψου πως τότε ήμουν άπειρος και μόλις έβγαινα από την σχολή και μπήκα σε ευθύνες που κανονικά έπρεπε να πάρω μετά από πολλά χρόνια ή τουλάχιστον μια τρίμηνη εκπαίδευση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Έλεγχος έγινε σε Κινέζους σήμερα στην Αθήνα.

https://www.ethnos.gr/ygeia/84882_koronaios-kinezoi-toyristes-apo-ti-goyhan-sto-eleytherios-benizelos

Ευτυχώς δεν είχαν τον ιό.

https://www.in.gr/2020/01/26/world/koronaios-se-synagermo-athina-sokaristika-stoixeia-apo-tin-kina-giati-fovizei-o-neos-ios/

Εντωμεταξύ έβαλα σήμερα να δω αυτήν την ταινία και ειναι λιγο καπως, με επηρεασε αρκετα γιατι ειναι ακριβως αυτο που συμβαινει αυτες τις εβδομαδες με τον κοροναϊο.. :/
Είναι ακριβώς σαν να συμβαίνει η πλοκή της στην πραγματικότητα και είναι τρομακτικό.

Contagion (2011)



Οι νεκροί έχουν φτάσει στους 80..:/: Μέσα σε ένα βράδυ 24 από χτες. Νέο κρούσμα στην Αμερική εντοπίστηκε. Επίσης υπάρχει σημαντική πιθανότητα να μεταδίδεται από άτομα που είναι φορείς αλλά δεν έχουν εμφανίσει ακόμα τα συμπτώματα, με περίοδο επώασης μέχρι και 14 ημέρες από την έκθεση στον ιό (αυτό ακόμα ερευνάται ωστοσο από το CDC δεν έχει επιβεβαιωθεί).
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Τα κρούσματα αυξήθηκαν στις 4474 και οι νεκροί στους 107. Κρούσματα πλέον και σε Αφρική και Γερμανία.

Τα κρούσματα έφτασαν τις 6057 και οι νεκροί είναι 132.
4 τα κρούσματα σε Γερμανία και πρώτο στον Καναδά.
87 τα κρούσματα συνολικά εκτός Κίνας.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

Seng

Νεοφερμένος

Ο Seng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
*Όταν προσπαθείς να σκεφτείς αισιόδοξα *
Μακάρι να μην κρατήσει για πάρα πολύ γιατί αλλιώς θα πάει κόντρα στη φύση του "Made-in-China"
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top