• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση που ισως ακουστεί χαζή αλλά που αν ξέρει κάποιος να την απάντησει θα το εκτιμήσω. Έχω διαβάσει ότι η υπέρυθρη ακτινοβολία από λάμπες μπορεί να χρησιμοποιηθεί για απολύμανση ιών και βακτηρίων κι ενδεχομένως να είναι χρήσιμη και για τον κορονοϊο. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς το σκοπό αυτό μια κοινή λάμπα black light, που εχω για παράδειγμα σπίτι μου (πχ να την αφήσω ανοιχτή μια νύχτα σε ένα δωμάτιο χωρίς να είμαι μεσα) ή λέω βλακείες;;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Εγώ προτείνω μονά-ζυγά με τον ΑΜΚΑ.

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


Ο αποκλεισμό των πιστών στη συμμετοχή της Θείας λειτουργίας έφερε πολλά οκονομικά προβλήματα στους κληρικούς και στους εργαζόμενους. Ο αρχιεπίσκοπος ζητά απο την κυβέρνηση την ένταξη αυτών στο επίδωμα των 800 ευρώ.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ο αρχιεπίσκοπος να βάλει το χέρι στην δική του τσέπη και να αφήσει την κρατική ήσυχη...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δεν ντρέπονται καθόλου οι παλιοπαπάδες. Τσίπα δεν έχουν. Ψόφο!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Είδατε γιάτι βρίζω τα τεστ ;
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
fockos Επειδή είσαι γνώστης των πραγμάτων και σου έχουμε όλοι εμπιστοσύνη σαν καλός γιατρός που είσαι , κάνε μία πρόβλεψη για το πόσο θα κρατήσει η όλη κατάσταση.Σευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Είδατε γιάτι βρίζω τα τεστ ;
Για να βγει τώρα ο ΠΟΥ να εξηγήσει γιατί είναι απαραίτητο να τρέχουμε τα τεστ τώρα. Σε άρθρο διάβασα για 60% εγκυρότητα αποτελεσμάτων, την κοπέλα της έκαναν 5 τεστ και τα 4 βγήκαν αρνητικά. Αυτό δεν είναι tracking του ιου, αυτό είναι Τζόκερ. Και, εάν σου κάτσει, σου γ@@ τη ζωή.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.

Παρεμπιπτόντως στη Βιοϊατρική υπάρχουν 13 κρούσματα σε εργαζόμενους. Αυτά καλό είναι να μη γίνονται και όπως είπε χθες και ο ΓΓ της ΟΕΝΓΕ Πάνος Παπανικολάου

Είναι σκανδαλώδες να πηγαίνει η κάθε ανθυποσελέμπριτι στο ιδιωτικό θεραπευτήριο, να πληρώνει 300 ευρώ ασυμπτωματική, χωρίς καμία ιατρική ένδειξη, να κάνει το τεστ σε βάρος του ινστιτούτου Παστέρ και σε βάρος των αντιδραστηρίων της χώρας, [..], για να ανεβάσει στο ίνσταγκραμ "καρδούλες είμαι αρνητική".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι.Αν θέλω να πάω μια βόλτα με το αμάξι αλλά χωρίς να κατέβω μπορώ η όχι;
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση που ισως ακουστεί χαζή αλλά που αν ξέρει κάποιος να την απάντησει θα το εκτιμήσω. Έχω διαβάσει ότι η υπέρυθρη ακτινοβολία από λάμπες μπορεί να χρησιμοποιηθεί για απολύμανση ιών και βακτηρίων κι ενδεχομένως να είναι χρήσιμη και για τον κορονοϊο. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς το σκοπό αυτό μια κοινή λάμπα black light, που εχω για παράδειγμα σπίτι μου (πχ να την αφήσω ανοιχτή μια νύχτα σε ένα δωμάτιο χωρίς να είμαι μεσα) ή λέω βλακείες;;

Οι λάμπες UV σίγουρα χρησιμοποιούνται για αποστείρωση (τους θαλάμους κύτταρο καλλιεργειών πχ έτσι τους αποστειρωνουμε). Αλλά θέλει συγκεκριμένες λάμπες που είναι να είναι για αυτή τη δουλειά, με συγκεκριμένο μήκος κύματος (ίσως και βολτ). Και φυσικά αν ανοίξεις τέτοια λάμπα φεύγεις από το δωμάτιο...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
fockos Επειδή είσαι γνώστης των πραγμάτων και σου έχουμε όλοι εμπιστοσύνη σαν καλός γιατρός που είσαι , κάνε μία πρόβλεψη για το πόσο θα κρατήσει η όλη κατάσταση.Σευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Eκτίμησα λάθος την συχνότητα που προκαλεί πνευμονία όμως και το έλεγα γρίπουλα. Στην πραγματικότητα ακόμα γριπούλα το λέων αλλά με κάποιες ιδιαιτερότητες :D αλλά μπορώ να πω οτι εκτίμησα λάθος την όλη κατάσταση στην αρχή παιδιά.

Για να βγει τώρα ο ΠΟΥ να εξηγήσει γιατί είναι απαραίτητο να τρέχουμε τα τεστ τώρα. Σε άρθρο διάβασα για 60% εγκυρότητα αποτελεσμάτων, την κοπέλα της έκαναν 5 τεστ και τα 4 βγήκαν αρνητικά. Αυτό δεν είναι tracking του ιου, αυτό είναι Τζόκερ. Και, εάν σου κάτσει, σου γ@@ τη ζωή.
μα η ευαισθησία που προσφέρει το τεστ ειναι δεδομένη μέχρι 66% στις 15 μέρες. Το θέμα είναι με αρνητικό τεστ οι επαγγελματίες υγείας κάθησυχάζονται και θεωρούν οτι δεν έχει καποιος κορονοιό. Ενώ πρεπει να συμπεριφέρονται σαν άτομο που έχει τον ιό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Η άτυχη κοπέλα πέθανε λίγες ώρες αργότερα, θύμα, σύμφωνα με τον Γάλλο υπουργό Υγείας, Ολιβιέ Βεράν μιας «εξαιρετικά σπάνιας» μορφής του κορωνοϊού στους νέους. Ένα δράμα που υπογραμμίζει την αναξιοπιστία των αποτελεσμάτων των τεστ ανίχνευσης, όπως σχολιάζει το επίμαχο δημοσίευμα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Ειναι πολυ αισιόδοξο να πιστεύω οτι ολοοο αυτο θα τελειώσει γυρω στο μαιο;
Η καλο καλοκαίρι; 😅
Βεβαια προκειμένου να μην χαθούν ανθρώπινες ζωες ας κάτσουμε σπίτι κι Ιούνη αλλα νομίζω τα μετρα αποδίδουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ειναι πολυ αισιόδοξο να πιστεύω οτι ολοοο αυτο θα τελειώσει γυρω στο μαιο;
Η καλο καλοκαίρι; 😅
Βεβαια προκειμένου να μην χαθούν ανθρώπινες ζωες ας κάτσουμε σπίτι κι Ιούνη αλλα νομίζω τα μετρα αποδίδουν.
Να τελειώσει όλο δε παίζει και 0 να ειναι τα κρούσματα μέχρι τότε, θα υπάρχουν συνέχεια εξάρσεις. Προσωπικά πιστεύω πως από τις πρώτες εβδομάδες Μαίου τα μέτρα θα αρχίσουν να χαλαρώνουν, παραπάνω δε γίνεται λόγο οικονομίας...



Τι μάχη δίνει και αυτός ο καημένος...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Να τελειώσει όλο δε παίζει και 0 να ειναι τα κρούσματα μέχρι τότε, θα υπάρχουν συνέχεια εξάρσεις. Προσωπικά πιστεύω πως από τις πρώτες εβδομάδες Μαίου τα μέτρα θα αρχίσουν να χαλαρώνουν, παραπάνω δε γίνεται λόγο οικονομίας...

Ναι δεν παίζει να κρατήσουν κατάστημα , σχολεία κτλ κι το Μάιο, εκτός αν χάσουμε τελείως τον έλεγχο με την πορεια της νόσου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top