• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Σίγουρα, αλλά η Γερμανία δεν έχει μεγαλο τουρισμό και έχει ιδιωτικές κλινικές κατα 60%
Το πρόβλημα με τον ιο είναι ο συνωστισμός σε μεγάλες κρατικές κλινικές.

Π.χ η Πολωνια που έχει ίδιο αριθμο κρουσμάτων με την Γερμανία έχει τετραπλασιους νεκρους
Αλλά...
Health care in Poland is Insurance based and is delivered through a publicly funded health care system called the Narodowy Fundusz Zdrowia, which is free for all the citizens of Poland provided they fall into the "insured" category
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Από εγκληματικότητα πως είστε με τον κορονοιο? Εδώ οι ναρκομανεις και τα εγκλήματα εκτοξεύτηκαν στο ταβάνι. Χθες λήστεψαν μια κοπέλα υπό την απειλή όπλου. Φοβάμαι να κυκλοφορώ όταν πέφτει ο ήλιος. Το κέντρο έχει γίνει άντρο εγκληματικότητας. Χάος και disorder, να 'ναι καλά ο φιλελεύθερος δήμαρχος που εκλέχτηκε από τους χιπστεραδες...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Όσο πηγαίνουμε στον χειμωνα, θα αυξάνονται τα κρούσματα...
74,301 new cases and 973 new deaths in the United States
Oι ΗΠΑ εχουν 228 χιλιαδες νεκρούς. Απίστευτο...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η Ρωσία ανεβαίνει τελευταία παρόλο που έχουν εγκρίνει εμβόλιο 🙄
Θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αύριο και το συνιστώ στους περισσότερους. Ναι μεν με όλα αυτά τα μέτρα είναι αναμενόμενο να μην κυκλοφορήσει πολλή γρίπη αλλά αν κολλήσετε θα εξασθενήσει το ανοσοποιητικό σας σύστημα και θα σας κάνει πιο ευάλωτους στον κορονοιο. Από προσωπική εμπειρία, δεν θα παίξω με την τύχη μου. Όταν κόλλησα τον ιό των χοίρων όχι μόνο με έκανε κομμάτια και μου πήρε 3 βδομαδες να συνέλθω (η χειρότερη ίωση που έχω περάσει ποτέ), αλλά εκείνη την χρονια είχα από 1-2 κρυώματα τον μήνα επί σχεδόν 1 χρόνο!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.
Η Ρωσία ανεβαίνει τελευταία παρόλο που έχουν εγκρίνει εμβόλιο 🙄
Θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αύριο και το συνιστώ στους περισσότερους. Ναι μεν με όλα αυτά τα μέτρα είναι αναμενόμενο να μην κυκλοφορήσει πολλή γρίπη αλλά αν κολλήσετε θα εξασθενήσει το ανοσοποιητικό σας σύστημα και θα σας κάνει πιο ευάλωτους στον κορονοιο. Από προσωπική εμπειρία, δεν θα παίξω με την τύχη μου. Όταν κόλλησα τον ιό των χοίρων όχι μόνο με έκανε κομμάτια και μου πήρε 3 βδομαδες να συνέλθω (η χειρότερη ίωση που έχω περάσει ποτέ), αλλά εκείνη την χρονια είχα από 1-2 κρυώματα τον μήνα επί σχεδόν 1 χρόνο!
Νομίζω στον Καναδά είστε ακόμα καλά.Δεν έχετε πάνω από 2.000 την ήμερα παρόλο που είστε μια χώρα 37 εκατομμυρίων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το εμβόλιο της Αγγλίας σχεδόν έτοιμο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Νομίζω στον Καναδά είστε ακόμα καλά.Δεν έχετε πάνω από 2.000 την ήμερα παρόλο που είστε μια χώρα 37 εκατομμυρίων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το εμβόλιο της Αγγλίας σχεδόν έτοιμο.
Με εξαίρεση το Κεμπέκ καλά πάμε αν και έχουμε δει αυξητική τάση τελευταία. Ναι μεν έχουμε 3 φορές περισσότερα κρούσματα σε σχέση με καλοκαίρι, έχουν σταθεροποιηθεί όμως οι εισαγωγές στα νοσοκομεία και στις εντατικές. Έχουμε πλεόνασμα σε αναπνευστηρες και κατηγορούν την κυβέρνηση ότι αγόρασε πολλούς. Η διαφορά εδώ είναι ότι ο κόσμος κρατούσε αποστάσεις πολύ πριν τον ιό. Οι εκτάσεις είναι επίσης μεγάλες. Δεν υπάρχει συνωστισμός πουθενά. Εστιατόρια και καφέ δεν είναι γεμάτα και οι αποστάσεις μεταξύ πελατών είναι πάνω από 2μ. Τα ΜΜΜ είναι άδεια και όσοι τα παίρνουν είναι με μάσκα. Έχουμε πολλούς Ασιάτες οι οποίοι φοράνε μάσκα από την αρχή της πανδημίας και δεν συνωστίζονται. Η περιοχή με τα λιγότερα κρούσματα να φανταστείς είναι εκεί που τα ποσοστά Κινέζων αγγίζουν το 70%.
Στο εμβόλιο προηγείται η Pfizer μέχρι στιγμής. Τέλη του μήνα θα έχει ολοκληρώσει την 3η φάση δοκιμών και θα παρουσιάσει αποτελέσματα μέσα Νοεμβρίου. Ήδη έχει κάνει αιτήσεις για έγκριση εμβολίου και ΗΠΑ και εδώ. Το εμβόλιο της AstraZeneca δεν το υποστηρίζω. Αγόρασα μόνο μετοχές Pfizer 🤣
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.
Με εξαίρεση το Κεμπέκ καλά πάμε αν και έχουμε δει αυξητική τάση τελευταία. Ναι μεν έχουμε 3 φορές περισσότερα κρούσματα σε σχέση με καλοκαίρι, έχουν σταθεροποιηθεί όμως οι εισαγωγές στα νοσοκομεία και στις εντατικές. Έχουμε πλεόνασμα σε αναπνευστηρες και κατηγορούν την κυβέρνηση ότι αγόρασε πολλούς. Η διαφορά εδώ είναι ότι ο κόσμος κρατούσε αποστάσεις πολύ πριν τον ιό. Οι εκτάσεις είναι επίσης μεγάλες. Δεν υπάρχει συνωστισμός πουθενά. Εστιατόρια και καφέ δεν είναι γεμάτα και οι αποστάσεις μεταξύ πελατών είναι πάνω από 2μ. Τα ΜΜΜ είναι άδεια και όσοι τα παίρνουν είναι με μάσκα. Έχουμε πολλούς Ασιάτες οι οποίοι φοράνε μάσκα από την αρχή της πανδημίας και δεν συνωστίζονται. Η περιοχή με τα λιγότερα κρούσματα να φανταστείς είναι εκεί που τα ποσοστά Κινέζων αγγίζουν το 70%.
Στο εμβόλιο προηγείται η Pfizer μέχρι στιγμής. Τέλη του μήνα θα έχει ολοκληρώσει την 3η φάση δοκιμών και θα παρουσιάσει αποτελέσματα μέσα Νοεμβρίου. Ήδη έχει κάνει αιτήσεις για έγκριση εμβολίου και ΗΠΑ και εδώ. Το εμβόλιο της AstraZeneca δεν το υποστηρίζω. Αγόρασα μόνο μετοχές Pfizer 🤣
Λογικά στην βόρεια Αμερική και Αυστραλία της Pfizer θα πάρετε στην Ευρώπη εμείς θα πάρουμε της Αγγλίας δηλαδή αυτό της AstraZeneca.Αν και νομίζω ότι αυτό της Pfizer θα είναι πιο ασφαλές.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Από εγκληματικότητα πως είστε με τον κορονοιο? Εδώ οι ναρκομανεις και τα εγκλήματα εκτοξεύτηκαν στο ταβάνι. Χθες λήστεψαν μια κοπέλα υπό την απειλή όπλου. Φοβάμαι να κυκλοφορώ όταν πέφτει ο ήλιος. Το κέντρο έχει γίνει άντρο εγκληματικότητας. Χάος και disorder, να 'ναι καλά ο φιλελεύθερος δήμαρχος που εκλέχτηκε από τους χιπστεραδες...
Εδώ που μένω εγώ αυξάνεται η εγκληματικότητα χρόνο με τον χρόνο και έχουμε φτάσει το 2020 να ληστευουν κοπέλα να το γράφει στο facebook και να της απαντάνε είναι λογικό μπορεί να έχασε τη δουλειά του λόγω κορωνοιου. Τα εγκλήματα κυρίως από αφροαμερικανούς προέρχονται ή από λατίνους που έχουν φτιάξει τα γκετο τους. Μια από τις μεγαλύτερες πλατείες έχει έμπορο κάθε 20 μέτρα μόλις σκοτεινιάζει και δεν κάνω πλάκα. Πας να περάσεις απέναντι και ανά 20 μέτρα καθεται ένας μαύρος μόνος και σε ρωτάει αν θες. Πλεον κλέβουν και ανοίγουν αυτοκίνητα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η αστυνομία κοιμάται.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
aVl2mrVD_700wp_0.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα υπέρογκα ποσά που δίνουν άσκοπα (βλέπε μμε , περιπάτους στην Αθήνα κλπ) γιατί δεν τα έδωσαν για να αυξήσουν τις ΜΕΘ; Τόσους μήνες το σύστημα υγείας δεν βελτιώθηκε στο ελάχιστο.Επίσης γιατί δεν παραγγέλνουν εμβόλια για την γρίπη έτσι ώστε να εμβολιαστεί όλος ο πληθυσμός και να αποφύγουμε τους θανάτους από γρίπη ; Ναι ξέχασα , θέλει να έχεις IQ τριψήφιο για να σκεφτείς κάτι τέτοιο.
Υ.Γ Μην γλύφεις τόσο την κυβέρνηση , δεν πρόκειται να διοριστείς.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.
Τα υπέρογκα ποσά που δίνουν άσκοπα (βλέπε μμε , περιπάτους στην Αθήνα κλπ) γιατί δεν τα έδωσαν για να αυξήσουν τις ΜΕΘ; Τόσους μήνες το σύστημα υγείας δεν βελτιώθηκε στο ελάχιστο.Επίσης γιατί δεν παραγγέλνουν εμβόλια για την γρίπη έτσι ώστε να εμβολιαστεί όλος ο πληθυσμός και να αποφύγουμε τους θανάτους από γρίπη ; Ναι ξέχασα , θέλει να έχεις IQ τριψήφιο για να σκεφτείς κάτι τέτοιο.
Υ.Γ Μην γλύφεις τόσο την κυβέρνηση , δεν πρόκειται να διοριστείς.
Έχω γράψει σε παλιότερο σχόλιο μου ότι η κυβέρνηση δεν ήταν έτοιμη για το β κύμα άρα άκυρο όλο το σχόλιο σου.
Μην φοβάσαι δεν θέλω να διοριστώ κάπου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τα υπέρογκα ποσά που δίνουν άσκοπα (βλέπε μμε , περιπάτους στην Αθήνα κλπ) γιατί δεν τα έδωσαν για να αυξήσουν τις ΜΕΘ; Τόσους μήνες το σύστημα υγείας δεν βελτιώθηκε στο ελάχιστο.Επίσης γιατί δεν παραγγέλνουν εμβόλια για την γρίπη έτσι ώστε να εμβολιαστεί όλος ο πληθυσμός και να αποφύγουμε τους θανάτους από γρίπη ; Ναι ξέχασα , θέλει να έχεις IQ τριψήφιο για να σκεφτείς κάτι τέτοιο.
Υ.Γ Μην γλύφεις τόσο την κυβέρνηση , δεν πρόκειται να διοριστείς.
To ΕΣΥ όπως είναι δομημένο δεν μπορεί να βελτιωθεί. Όσα λεφτά και να δώσουν αυτό δεν διορθώνεται.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.
Σύνελθε, εκτίθεσαι.
Έχεις τα πρωτιά μην φοβάσαι δεν σε περνάω.

Ας δούμε τώρα νούμερα.
•U.K:20.530 new infections and 224 deaths
•Italy:19.143 new infections and 91 deaths
•Spain:19.851 new infections and 231 deaths
•Germany:11.242 new infections and 49 deaths
•Belgium:13.227 new infections and 50 deaths
•Sweden:1.270 new infections and 1
death
•Greece:841 new infections and 10 deaths
•Australia:18 new infections no new death reported.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

καταλάβατε γιατί δεν πρέπει να τους σέβεστε; και ότι η δημοσιέυση που τους δίνεται δεν είναι για το κοινό καλό;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ που μένω εγώ αυξάνεται η εγκληματικότητα χρόνο με τον χρόνο και έχουμε φτάσει το 2020 να ληστευουν κοπέλα να το γράφει στο facebook και να της απαντάνε είναι λογικό μπορεί να έχασε τη δουλειά του λόγω κορωνοιου. Τα εγκλήματα κυρίως από αφροαμερικανούς προέρχονται ή από λατίνους που έχουν φτιάξει τα γκετο τους. Μια από τις μεγαλύτερες πλατείες έχει έμπορο κάθε 20 μέτρα μόλις σκοτεινιάζει και δεν κάνω πλάκα. Πας να περάσεις απέναντι και ανά 20 μέτρα καθεται ένας μαύρος μόνος και σε ρωτάει αν θες. Πλεον κλέβουν και ανοίγουν αυτοκίνητα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η αστυνομία κοιμάται.
Πω πω, χάλια και εκεί. Τις προάλλες είδα έναν μπροστά μου να σπάει τζαμί αυτοκινήτου για να κλέψει και μόλις με είδε έφυγε τρέχοντας. Σε άλλο δρόμο είχα δει καμία 20αρια αυτοκίνητα με σπασμένα τζάμια. Δεν έχουμε μαύρους ή Αφρικανούς αλλά οι περισσότεροι είναι άστεγοι, ναρκομανείς, ινδιάνοι και κάθε καρυδιάς καρύδι που έχει έρθει εδώ από την υπόλοιπη χώρα. Τους βλέπεις μέρα μεσημέρι στα πεζοδρόμια να κάνουν την δόση τους, άλλοι να περπατάνε ακανόνιστα και να φωνάζουν από hallucinations και τρομάζεις.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Πω πω, χάλια και εκεί. Τις προάλλες είδα έναν μπροστά μου να σπάει τζαμί αυτοκινήτου για να κλέψει και μόλις με είδε έφυγε τρέχοντας. Σε άλλο δρόμο είχα δει καμία 20αρια αυτοκίνητα με σπασμένα τζάμια. Δεν έχουμε μαύρους ή Αφρικανούς αλλά οι περισσότεροι είναι άστεγοι, ναρκομανείς, ινδιάνοι και κάθε καρυδιάς καρύδι που έχει έρθει εδώ από την υπόλοιπη χώρα. Τους βλέπεις μέρα μεσημέρι στα πεζοδρόμια να κάνουν την δόση τους, άλλοι να περπατάνε ακανόνιστα και να φωνάζουν από hallucinations και τρομάζεις.

εδώ που είμαι εγώ, δεν έχουμε κλοπές κλπ, αλλά έχουμε κάθε Σκ τουλάχιστον 2-3 επιθέσεις σε κοπέλες στο δρόμο, άλλες ''απλώς'' παρενόχληση, άλλες πιο σοβαρές, με αποκορύφωμα ένα περιστατικό που η κοπέλα δοκίμασε να αντισταθεί και κατέληξε στο νοσοκομείο. Έχουμε επίσης πολλά ναρκωτικά, σε συγκεκριμένους δρόμους στο κέντρο μυρίζεις μόνο χόρτο το βράδυ!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,346 μηνύματα.
Η Ρωσία ανεβαίνει τελευταία παρόλο που έχουν εγκρίνει εμβόλιο 🙄
Θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αύριο και το συνιστώ στους περισσότερους. Ναι μεν με όλα αυτά τα μέτρα είναι αναμενόμενο να μην κυκλοφορήσει πολλή γρίπη αλλά αν κολλήσετε θα εξασθενήσει το ανοσοποιητικό σας σύστημα και θα σας κάνει πιο ευάλωτους στον κορονοιο. Από προσωπική εμπειρία, δεν θα παίξω με την τύχη μου. Όταν κόλλησα τον ιό των χοίρων όχι μόνο με έκανε κομμάτια και μου πήρε 3 βδομαδες να συνέλθω (η χειρότερη ίωση που έχω περάσει ποτέ), αλλά εκείνη την χρονια είχα από 1-2 κρυώματα τον μήνα επί σχεδόν 1 χρόνο!
Πολυ σωστά τα λες και συμφωνώ μαζί σου,αλλά έλα να δούμε το απίστευτο αλαλούμ που γίνεται εδώ με τους υπεύθυνους.
Αφού λοιπόν απο το καλοκαίρι μας τα έπρηζαν ότι πρέπει οπωσδήποτε ΟΛΟΙ να κάνουμε το εμβόλιο της γρίππης και πολύ σωστά,για τους γνωστούς λόγους,ακόμα και σε παιδιά δημοτικου... με το που μπήκε το φθινοπωρο ξεκίνησε πρώτα ο πρόεδρος των φαρμακοποιων να λέει ΌΧΙ...τι πράγματα είναι αυτά,οι υγιείς δεν χρειάζεται να το κάνουν και οι κάτω των 60 εξάλλου ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ τα εμβόλια για όλους. :hehe:

Και βέβαια η κυβερνηση θεσπισε να δινεται το εμβολιο της γριππης ΜΟΝΟ ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ που βέβαια προηγούνται οι ευπαθείς ομάδες και υγειονομικοί.

Και σωστό,αλλά εξακολουθούν οι λοιμοξιολώγοι να λένε να κάνουμε ΟΛΟΙ το εμβόλιο της γρίππης ενω το ίδιο το κράτος δεν μας αφήνει να το κάνουμε διότι προηγούνται αυτοί που είπαμε και ζουνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
Δηλαδή να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο.
Θέλω καμάρι μου να το κάνω αλλα δεν μου το δίνουν λέμε.:hehe:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top