Πολεμικές τέχνες

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ασχολήστε με τις πολεμικές τέχνες? Εχεται απορίες για κάποια απο αυτές? Είναι σημαντική η γνώση τους?


[edit by emufear: Σαφέστερος τίτλος]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχω ασχοληθεί στο παρελθόν....
καράτε, τζούντο και κίκ μπόξινγ :redface:
Απορίες όχι δεν έχω αλλά πιστεύω ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν πραγματικά την ανάγκη της εκμάθησης μιας τέτοιας τέχνης!
Οι άνθρωποι αυτοί είναι είτε οι πολύ οξύθιμοι για να μαθαίνουν να κοντρολάρουν τον εαυτό τους είτε οι πολύ "ντροπαλοί" για να αποκτούν αυτοπεπίθηση.

Πάρα πολύ σημαντικό είναι η εκπαίδευση να γίνει από σοβαρό δάσκαλο και ψαγμένο και όχι από τυχαίους επίδοξους Μπρους Λι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν εχω ασχοληθει ποτε. Θα ηθελα να ξεκινησω capoeira ή tae kwon do, αλλα μου φαινονται καπως δυσκολα και δισταζω να κανω την αρχη :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μικρος εκανα καρατε, αλλα δεν χρηαζονται η πολλεμικες τεχνες αυτου του στυλ για την αυτο αμυνα. Εγω προσοπικα την αυτοαμυνα την εμαθα με τα αλβανακια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
έχω ασχοληθεί στο παρελθόν....
καράτε, τζούντο και κίκ μπόξινγ  :redface:
Απορίες όχι δεν έχω αλλά πιστεύω ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν πραγματικά την ανάγκη της εκμάθησης μιας τέτοιας τέχνης!
Οι άνθρωποι αυτοί είναι είτε οι πολύ οξύθιμοι για να μαθαίνουν να κοντρολάρουν τον εαυτό τους είτε οι πολύ "ντροπαλοί" για να αποκτούν αυτοπεπίθηση.

Πάρα πολύ σημαντικό είναι η εκπαίδευση να γίνει από σοβαρό δάσκαλο και ψαγμένο και όχι από τυχαίους επίδοξους Μπρους Λι

θα συμφωνήσω κι εγώ έκανα καράτε,
σου προσφέρει αυτοέλεγχο και το πρώτο που σου μαθαινουν όταν πας είναι πως δεν θα μάθεις την τέχνη για να σαπίσεις τον άλλον στο ξύλο αλλά για να αμυνθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μικρός είχα πάει για 2-3 μαθήματα αλλά τσακώθηκα και δεν πήγα ξανα! έκτοτε... street fighting!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
θα συμφωνήσω κι εγώ έκανα καράτε,
σου προσφέρει αυτοέλεγχο και το πρώτο που σου μαθαινουν όταν πας είναι πως δεν θα μάθεις την τέχνη για να σαπίσεις τον άλλον στο ξύλο αλλά για να αμυνθείς.
Για να μπορώ να σαπίζω τους άλλους στο ξύλο πού πρέπει να πάω; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster :
Για να μπορώ να σαπίζω τους άλλους στο ξύλο πού πρέπει να πάω; :jumpy:

υπάρχει μια τεχνική που βρίσκεις και πολύ εύκολα δάσκαλο να στην μάθει λέγεται ελληνικό βρωμοξυλο :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
υπάρχει μια τεχνική που βρίσκεις και πολύ εύκολα δάσκαλο να στην μάθει λέγεται ελληνικό βρωμοξυλο :tongue:
:rofl: :rofl: :hehe:
να'σαι καλά! μ'έκανες και γέλασα!!!! :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
υπάρχει πολεμική τέχνη blade? Αν που μπορώ να μάθω περισσότερα για αυτή ....
Ρωτάω γιατί μόλις πρωτομπήκα στο internet και άρχησα να χρησιμοποίω nick είχα το blade , περίπου στα 12 μου (καμία σχέση με την ταίνια απλώς το είδα σε κάποιον και το έβαλλα και εγώ) με ρώταγαν όλοι αν έχω καμία σχέση με την πολεμική τέχνη blade...

Αυτό που μου αρέσει από της πολεμικές τέχνες , αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι πολεμική τέχνη είναι η ξηφομαχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
ο "blade" μου φαίνετε κανει την ίδια τέχνη με τον steven segal η παρόμιας μορφής, κάτι σε τσίου θα είναι. Θα το κοιτάξω και θα σου πώ.

Εγώ έκανα jeet kun do! Φοβερή τέχνη μίγμα απο όλες σχεδόν που δημιούργησε ο bruce lee
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Εγώ έκανα jeet kun do! Φοβερή τέχνη μίγμα απο όλες σχεδόν που δημιούργησε ο bruce lee

jeet kun do rulez!!!
respect!!
:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
jeet kun do rulez!!!
respect!!
:worship:

Ξέρω και τουμπερλέκι!!! Δεν είναι ασχετο απλά ήθελα να συμβάλω και εγώ στην τέχνη του μπρους λι και ή θα έβαζα αυτο΄η μια συνταγή που ξέρω για σουπα με κυδώνια ροκφόρ, μαγιονέζα και κρασι. Μήπως είμαι εκτός topic?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έπαιζα για 10 χρόνια handball, μέχρι που με πρόδωσε ο οργανισμός μου :'(. με τόσο ξύλο που πέφτει, πιστεύω ότι μετράει σαν πολεμική τέχνη :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
υπάρχει πολεμική τέχνη  blade? Αν  που μπορώ να μάθω περισσότερα για αυτή ....
Ρωτάω γιατί μόλις πρωτομπήκα   στο internet και άρχησα να χρησιμοποίω nick είχα το blade , περίπου στα 12 μου (καμία σχέση με την ταίνια απλώς το είδα σε κάποιον και το έβαλλα και εγώ) με ρώταγαν όλοι αν έχω καμία σχέση με την πολεμική τέχνη blade...

Αυτό που μου αρέσει από της πολεμικές τέχνες , αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι πολεμική τέχνη είναι η ξηφομαχία  :)

στο google δεν έχει τίποτα σχετικό?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
στο google δεν έχει τίποτα σχετικό?? :hmm:
Μου βγάζε μόνο για την ταινία πληροφορίες .... :( :/ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
μπα δεν εχω ασχοληθει ποτε αν και καποτε ηθελα να μαθω kick boxing τελικα δεν μπηκα στην διαδικασια...κακως μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Μου βγάζε μόνο για την ταινία πληροφορίες .... :( :/ :worry:

αν αναζητησεις πολεμικές τέχνες?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
έπαιζα για 10 χρόνια handball, μέχρι που με πρόδωσε ο οργανισμός μου :'(. με τόσο ξύλο που πέφτει, πιστεύω ότι μετράει σαν πολεμική τέχνη :P.

έλα ρε... πού έπαιζες? Κι εγώ παίζω handball (όταν δεν είμαι τιμωρημένος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
αν αναζητησεις πολεμικές τέχνες?? :hmm:
θα το ξανα δοκιμασω γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το έχω δοκιμασει με αυτα τα λέξη κλειδία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top