Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αν ανακαλύπτατε ότι ο σύντροφος σας σας έχει κάνει τάρανδο...δηλαδή το ίσιωσε το τσουρεκι...τί θα κάνατε

1. Όλα οκ
2. Με ενοχλεί λίγο
3. Θα το κάνω κι εγώ

Οι απαντήσεις είναι και για τα δύο φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορούσες να βάλεις και δημοσκόπηση... Εγώ πάντως αν ήταν απλά σεξ μάλλον την πρώτη φορα θα το συγχωρούσα, ποτέ όμως δεν θα συγχωρούσα παράλληλη σχέση.

ΥΓ: Παρακαλείσαι να μην χρησιμοποιέις greeklish εκτός αν συντρέχει τεχνικό πρόβλημα. Σου έχω στειλει και warning αλλά δεν απάντησες αρα θα ακολουθήσει και επόμενο αν συνεχίσεις τα greeklish χωρίς αιτιολογία...
Φιλικά :)
Λία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν θα το συγχωρούσα και αν το συγχωρούσα εκείνη την στιγμη κάτι θα είχε σπάσει :'(μέσα μου κι έτσι μετά απο καιρό δεν θα άντεχα και θα τον χώριζα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
εγω δεν το εχω παθει ακομα.

Ο Γαλανος (αδερφος) μια φορα αλλα ακομα ειναι μαζι.
Μου ειπε οτι την εδειρε και απο τοτε δεν το εχει ξανακανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
No offence man, αλλά πως έχω την εντύπωση ότι προσπαθείς να μας τη σπάσεις; -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δεν εκανε τιποτα κακο την αληθεια λεω.
Ειναι κακο να λεμε την αληθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη τι θα έκανα...  :hmm: Αν τον αγαπούσα πολύ και φαινόταν να το έχει μετανιώσει, θα του έκανα στην αρχή λίγο την ζωή κόλαση  :devil: και μετά θα τον δεχόμουν πίσω... Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θα τον πλήρωνα με το ίδιο νόμισμα. Για να κάνω κάτι τέτοιο μάλλον θα σήμαινε ότι δεν με νοιάζει καθόλου ο άλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...δεν ξερω τι θα κανα...ισως να τιναζα τον γαμο μου στον αερα ισως και τιποτα...απλα δεν θελω να το σκεεφτομαι καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ξεχασες την περιπτοση να την χωρισω γιατι απλουστατα δεν αξιζει ουτε την αγαπη μου ουτε την φροντιδα μου ουτε τπτ αμα παει με αλλον καθος για να παει με αλλον κυνηγαει κατι καλυτερο απο εμενα, ας την αφησω ελευθερη λοιπον να το κυνηγαει
Που αφτην υποστιριζω και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Καλά χθες μπήκε αυτό το θέμα,μιλάμε έπεσες ακριβώς στην περίπτωση την Παρασκευή χώρισα για αυτό το λόγο.Δλδ δεν έκατσα να πω χωρίζουμε κ.τ.λ. απλώς μόλις σιγουρεύτηκα εξαφανίστηκα.Αν η σχέση ήταν μεγαλύτερο διάστημα θα έδινα μια ευκαιρία,αλλά μιλάμε για 2,5 μηνών σχέση,αρχή-αρχή που υποτίθεται ότι είσαι στα μέλια,δλδ αργότερα που η σχέση βαλτώνει τι θα γινόταν;Το πήρα πολύ άσχημα γιατί είχα αρχίσει να ερωτεύομαι.Είχα υποψιαστεί κάτι γιατί την τελευταία βδομάδα ήταν περίεργα τα πράγματα.Μόλις σιγουρεύτηκα(όχι δεν έπιασα στα πράσα ή τίποτε τέτοιο)έκλεισα το κινητό μου,μπήκα στο αμάξι και οδήγησα μέσα στη νύχτα ως το Λουτράκι που είχε πάει η παρέα μου για Σαβ/κο.Εκείνος μου αφήνει διαρκώς μνμ στον τηλεφωνητή.Ακόμη και τώρα δεν το έχω ανοίξει και δεν ξέρω πότε θα το ανοίξω.Δεν έχω όρεξη να ακούσω δικαιολογίες που θα υποτιμήσουν την νοημοσύνη μου. :mad:Όταν μου περάσουν τα νεύρα,η απογοήτευση και κυρίως ηρεμήσει ο πληγωμένος μου εγωισμός θα του μιλήσω.Δεν νομίζω όμως να τα ξαναβρούμε,παλιότερα σε μακροχρόνια σχέση το είχα συγχωρήσει,τώρα δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία γιατί η αλήθεια είναι πως δεν το ξεπερνάς ποτέ,πάντα βασανίζει τη σκέψη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Κατ' αρχήν επειδή οι παρεξηγήσεις γίνονται πάρα πολύ εύκολα θα έπρεπε να ήμουν 100% σίγουρος ότι έγινε τέτοιο πράμα (και όχι να μου το έχει πει κάποιος κακοπροαίρετος). Σε αυτή την περίπτωση χωρισμός, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος για συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τι θα έκανα; Δεν μπορώ να φανταστώ απάντηση....Γιατί έχω συγχωρέσει και μάλλον θα ξανα συγχωρούσα.... Βέβαια κατά κύριο λόγο παίζουν αυτά που νιώθω και το πόσο είμαστε μαζί!Πιο δύσκολο είναι να συγχωρέσω παράλληλη σχέση αλλά κανείς δεν ξέρει!Απλά πιστεύω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε ένα τέτοιο λάθος!Βέβαια το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού...Οπότε δεν περιμένω τρίτη και φαρμακερή αλλά δεύτερη μήπως σώσω την αξιοπρέπεια μου και δεν χάσω την πίστη μου γενικά  8)

P/s: Κλέφτρα λυπάμαι....αλλά το ευτύχημα ήταν ότι ήσασταν λίγο καιρό μάζι....Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πονάει ή ότι δεν προκαλλεί αρνητικά συναισθήματα  ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Τι θα έκανα; Δεν μπορώ να φανταστώ απάντηση....Γιατί έχω συγχωρέσει και μάλλον θα ξανα συγχωρούσα.... Βέβαια κατά κύριο λόγο παίζουν αυτά που νιώθω και το πόσο είμαστε μαζί!Πιο δύσκολο είναι να συγχωρέσω παράλληλη σχέση αλλά κανείς δεν ξέρει!Απλά πιστεύω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε ένα τέτοιο λάθος!Βέβαια το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού...Οπότε δεν περιμένω τρίτη και φαρμακερή αλλά δεύτερη μήπως σώσω την αξιοπρέπεια μου και δεν χάσω την πίστη μου γενικά 8)

P/s: Κλέφτρα λυπάμαι....αλλά το ευτύχημα ήταν ότι ήσασταν λίγο καιρό μάζι....Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πονάει ή ότι δεν προκαλλεί αρνητικά συναισθήματα ;)
Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι κι όπως έγραψα πιο πολύ με πονάει ο εγωισμός μου και το γεγονός ότι για άλλη μια φορά ένοιωσα βλάκας.Δυστυχώς κι αυτά είναι μέσα στη ζωή(πως φαίνεται ότι έχω ηρεμήσει αν το έγραφα δυο μέρες πριν θα κοβόταν απο τις βρισιές)απλά χάνεις την εμπιστοσύνη σου στους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επειδή ένα από τα πολύ βασικά συστατικά για μια υγιή σχέση είναι η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, και επειδή η εμπιστοσύνη γκρεμίζεται σε περίπτωση που υπάρχει κέρατο γνωστοποιημένο.... θα χώριζα χωρίς δεύτερη σκέψη....

Δε μπορώ και δε θέλω ποτέ να βάλω τον εαυτό μου στη φάση της ανασφάλειας και της αμφιβολίας που θα έχει μετά σαν απότελεσμα υστερίες και ζήλιες....
Δεν το αντέχω απλά το να "ζηλεύω"... με αρρωσταίνει!!!



kleftra..... λυπάμαι που πέρασες τέτοια φάση.... για κανέναν δεν είναι καλό... όμως μην ανησυχείς... θα περάσει και αυτό ;)
Και μη φοβάσαι.... θα ξαναεμπιστευτείς τους ανθρώπους.... έτσι είναι από τη φύση μας... πέφτουμε, πονάμε αλλά μετά ξανασηκώνουμε κεφάλι και ένας νέος έρωτας απρόσμενα μας περιμένει στη γωνία να μας κλείσει το μάτι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
Επειδή ένα από τα πολύ βασικά συστατικά για μια υγιή σχέση είναι η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, και επειδή η εμπιστοσύνη γκρεμίζεται σε περίπτωση που υπάρχει κέρατο γνωστοποιημένο.... θα χώριζα χωρίς δεύτερη σκέψη....

Δε μπορώ και δε θέλω ποτέ να βάλω τον εαυτό μου στη φάση της ανασφάλειας και της αμφιβολίας που θα έχει μετά σαν απότελεσμα υστερίες και ζήλιες....
Δεν το αντέχω απλά το να "ζηλεύω"... με αρρωσταίνει!!!



kleftra..... λυπάμαι που πέρασες τέτοια φάση.... για κανέναν δεν είναι καλό... όμως μην ανησυχείς... θα περάσει και αυτό ;)
Και μη φοβάσαι.... θα ξαναεμπιστευτείς τους ανθρώπους.... έτσι είναι από τη φύση μας... πέφτουμε, πονάμε αλλά μετά ξανασηκώνουμε κεφάλι και ένας νέος έρωτας απρόσμενα μας περιμένει στη γωνία να μας κλείσει το μάτι ;)
Τhanks!Eίμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε μια χαρά.Γιατί δεν είχα προλάβει να δεθώ.Περίμενα να είμαι πιο χάλια αλλά καμιά σχέση.Όταν είχα μάθει κάτι ανάλογο με ένα παιδί που ήμασταν πολύ καιρό,τον οποίο και συγχώρεσα,ήμουν πραγματικά κουρέλι,δεν πήγαινα ούτε στη δουλειά,ούτε έβγαινα κι αντί να με ψάχνει εκείνος τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο για να μιλήσουμε.Αυτές ήταν μέρες απόλυτης ξεφτίλας κι αφού ξεπέρασα αυτό όλα τα άλλα μου φαίνονται πταίσματα.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Για μένα η απιστία δεν συγχωρείται ούτε σε μια σχέση 2 μηνών, ούτε 20 ετών. Όποιος και αν φταίει νομίζω πως ακόμα και αν στα χαρτιά διατηρήσεις τη σχέση, στην καρδιά είναι τελειωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εξαφανιζολ και μην την ειδατε. Δεν θα το συγχωρουσα με τιποτα, ειναι θεμα χαρακτηρα. Οταν ειμαι με καποιον θελω και να ειμαι, και να ειναι "εκει" 100%, αλλιως δεν εχει νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αν συμβεί μία φορά, σιγουρα θα συμβεί και δεύτερη και τρίτη και πάει λέγοντας, οπότε μάλλον το κόβεις μαχαίρι απ'την αρχή.
Αν πάλι, λες να δώσεις μία ευκαιρία, ΄και να τον συγχωρέσεις, πιστεύω ότι είναι αδύνατον να το ξεχάσεις και η μετέπειτα συμπεριφορά απέναντί του είναι επηρεασμένη από αυτό το συμβάν, οπότε η σχέση είναι καταδικασμένη ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Πραγματικά δεν γνωρίζω τι θα έκανα... δεν εξαιρώ καμία αντίδραση. Παίζει σημαντικό ρόλο το πρόσωπο πάντως...

Ps. Σε κάθε περίπτωση θα στεναχωριόμουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πιστεύω ότι αν συμβεί μία φορά, σιγουρα θα συμβεί και δεύτερη και τρίτη και πάει λέγοντας, οπότε μάλλον το κόβεις μαχαίρι απ'την αρχή.
Αν πάλι, λες να δώσεις μία ευκαιρία, ΄και να τον συγχωρέσεις, πιστεύω ότι είναι αδύνατον να το ξεχάσεις και η μετέπειτα συμπεριφορά απέναντί του είναι επηρεασμένη από αυτό το συμβάν, οπότε η σχέση είναι καταδικασμένη ούτως ή άλλως.

Έτσι crazyhelen.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top