Συνθήματα

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη παράταξη όμως γέμιζε τον τόπο αφίσες για πάρτυ οι οποίες σκίζονταν και γέμιζαν τον τόπο σκουπίδια, έκαναν τη σχολή να μοιάζει με μια μεγάλη ανούσια διαφήμιση με μια γκόμενα βυζού στην αφίσα να χορεύει και φυσικά κι άλλες παρατάξεις ακολούθησαν με παρτο-αφίσες και άλλα γύφτικα.

Διακρίνω μια τάση ρατσισμού στο συγκεκριμένο σημείο;:devil::clapup:

Μου θύμισες το σύνθημα που είχα δει κάποτε: "Εμείς δεν είμαστε ρατσιστές, αυτοί είναι αραπάδες"!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Απορώ πώς και γιατί έκανες τον συγκεκριμένο συνειρμό. Όταν κάποιος λέει από δω και πέρα "καμαρώνει ο χ-ψ σαν γύφτικο σκεπάρνι θα του λέω : επ, γίνεσαι ρατσιστής." Και όταν θα μου λέει ο πατέρας μου "μην ντύνεσαι σαν γύφτος παιδί μου" θα του απαγορεύσω να αγοράσει ξανά πορτοκάλια απ τον φίλο του τον τσιγγάνο στην λαϊκή, θα του πω είσαι ρατσιστής, κάτω α χέρια απ τα εσπεριδοειδή του!
Κάτι καλό είχα δει στην Λάρισα σε ένα στενό, παραλλαγή γνωστού άσματος : "Ήρεμα ήρεμα δεν είμαι τρομοκράτης, ήρεμα ήρεμα είμαι το θύμα μιας απάτης"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.


"Δεν με νοιαζει τι τυρι, δεν με νοιαζει τι ψωμι, αρκει το παριζακι μου να ειναι ματατζης"
:hehe::redface:

Ελεος..:P

Θεΐκό!!! :clapup: Το έβαλα pm στο εμ ες εν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του, ε; Τον φάκελο στην ασφάλεια πώς θα τον γλιτώναμε Βίκυ μου, μου λες;

:loltooth:

θα το γράφαμε έξω από στην μάντρα του γείτονα που μας την σπάει περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • poreia7impdf0.jpg
    poreia7impdf0.jpg
    86.9 KB · Εμφανίσεις: 259

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...ώρα να γυρίσουμε στο θέμα μας:



;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω καταπληκτική μόρφωση........

και τα πολύ παλιά αλλά πετυχημένα
«Το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του» (πλατεία Εξαρχείων)
«Φονιάδες των Ψαριών, Πελεκάνοι»(Αργυρούπολη)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
"Το χιούμορ ανήκει σε αυτούς που μπορούν να το καταλάβουν"

Αυτό είναι το δικό μου σύνθημα (εκτός κι αν με προλάβαν ήδη εδώ και χρόνια!:P) και κλείνω έτσι οριστικά την συζήτηση περί αναμνήσεων!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αρχικά χρωστάω την εικόνα από το μονολεκτικό σύνθημα που έγραψα παραπάνω:


Κατά δεύτερον, ένα ακόμη σύνθημα που το έχω δει σε τοίχο της Σαλονίκης και το βρήκα και online:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του


Χμμ , αυτό μου θύμισε έναν φίλο μου , που ενώ όλη η παρέα τα βράδυα στον Πόρο θέλαμε να γυρίζουμε το νησί , εκείνος προτιμούσε
να πηγαίνει στον Γαλατά ... λέγοντας : Μα ... από τον Πόρο δεν βλέπω τίποτα όμορφο απέναντι ... ενώ από το Γαλατά βλέπω
την νυχτερινή ομορφιά του Πόρου ...

Εν ολίγοις τι να το κάνω το ωραίο σύνθημα γραμμένο στον τοίχο μου , αφού θα το βλέπει ο γείτονας ? :D


Στο θέμα ....
Πριν μερικά βράδυα είδα το παρακάτω σε έναν τοίχο ... έμεινα για ώρα όχι μόνο χαζεύοντάς το αλλά και για να το αντιγράψω στο
κινητό μου
Δεν γνωρίζω να ανήκει σε κάποιον γνωστό δημιουργό ... αν ανήκει τότε συγχωράτε με για την άγνοια και σίγουρα
αξίζει να μεταφερθεί στο τόπικ με τα ποιήματα
Αν όχι τότε τιμή στον άγνωστο δημιουργό


Τo Θείο έδωκε ένα ψωμί σε κάθε πετούμενο και σε μένα μόλις ένα ψίχουλο.
Αν και λιμοκτονώ δεν τολμώ να τ' αγγίξω
είναι μια πολυτέλεια που με πονάει
να τό χω, να το κρατώ σαν επαλήθευση
στο γεγονός που τό κανε δικό μου.
Πολλή ευτυχής με την τύχη του σπουργιτιού
για νά χω επιθυμίες μεγαλύτερες.
Ακόμα κι αν βασίλευε ο λοιμός ούτε ένα στάχυ δε θα λαχταρούσα
Τέτοια αφθονία χαμογελάει στο κλαδί μου
που αναρωτιέμαι πως νιώθουν οι βαθύπλουτοι;
Ένας μαχαραγιάς ή ένας πρίγκιπας..

Με μόνο το ψίχουλό μου
λογαριάζω τον εαυτό μου
Άρχοντά τους!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.seven.

Νεοφερμένος

Η. seven. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

Μόλις έφτασε με e-mail :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ataka.jpg
    ataka.jpg
    33.4 KB · Εμφανίσεις: 6,992

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
"Tέλεις ντε τέλεις τα γίνεις Εργοτέλης"
"Α.Ε.Κ. ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΣΕΠΟΥΛΤΟΥΡΑ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da capo

Νεοφερμένος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
"ΕΞΩ ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ"
Το θυμήθηκα βλέποντας στην TV τον Ζάχο Χατζηφ----- να διηγείται πως αναγκάστηκε το 1941 να φύγει για την Αίγυπτο και να ενταχθεί στο ελληνικό εκστρατευτικό σώμα "...καθώς στην Αθήνα είχαν κλείσει όλα τα μαγαζιά, καφέ , καμπαρέ κλπ", οπότε αναγκάστηκε να πολεμήσει στη Μέση Ανατολή αφού είχε ατονήσει κάθε νυχτερινή δραστηριότητα στο Κολωνάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KATAFRAKTOS

Νεοφερμένος

Ο KATAFRAKTOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
<< Ο έξυπνος υπόσχεται κι ο βλάκας περιμένει>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
"Όταν ο κλόουν του τσίρκου αυτοκτόνησε στη σκηνή, νόμιζαν ότι ήταν μέρος του σόου και γέλασαν πιο πολύ..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
"Όταν ο κλόουν του τσίρκου αυτοκτόνησε στη σκηνή, νόμιζαν ότι ήταν μέρος του σόου και γέλασαν πιο πολύ..."
:worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top